Zarządzanie

10 cytatów o biurokracji z antyutopijnego filmu „Brazylia” (Brazylia)

Obraz społeczeństwa pogrążonego w całkowitej biurokracji. Jedna z postaci, Harry Tuttle, grana przez Roberta de Niro, nosi imię założyciela Hush-a-Phone. Ten odważny przedsiębiorca w 1940 roku wynalazł urządzenie do wyciszania rozmów telefonicznych. Do 1950 r. Sprzedał 125 000 plastikowych kubków, i wtedy zauważył go monopolista rynku łączności telefonicznej - AT&T, który między innymi był właścicielem wszystkich urządzeń komunikacyjnych. Korporacja i niezależny przedsiębiorca pozywali przez prawie 10 lat, proces wyczerpał Tuttle i zmarł kilka lat po wygranej. To prawda, że ​​do tego czasu nikt nie potrzebował jego urządzeń - konstrukcja telefonów bardzo się zmieniła.

- Są ludzie, którzy wierzą, że Mininform stał się rozdętym, niezdarnym, bezużytecznym ciałem.

- W rozwiniętym społeczeństwie światem rządzą informacje, a jego deficyt może być śmiertelny.

- Oświadczenie o błędnym aresztowaniu.

- Musisz udać się do działu zatwierdzania, to jest inny dział.

- Byłem w dziale koordynacji, wysłali cię po formularz.

- Czy jest rachunek za aresztowanie? Och, to jest bez pieczęci, a formularze są wydawane tylko po okazaniu paragonu z pieczęcią.

„A gdzie jest pieczęć?”

- W dziale zatwierdzania.

Spójrz na Bishopa - znacznie głupszego od ciebie, ale z ambicją. I nie masz żadnych ambicji całkowicie! Dobrze, że jest twoja matka i wiceminister.

- Mam wypadek, wyślij mechanika.

- Dziękujemy za telefon do centrum serwisowego. Niestety nie przyjmujemy reklamacji od 20 do 24 godzin z powodu braku personelu.

Jestem Harry Tuttle, mechanik sieci ciepłowniczych. Czy to jest legalne? Tak i nie Oficjalnie tylko pracownicy centrów mogą wykonywać naprawy, ale dzięki ich poziomowi wynagrodzeń wykwalifikowanych pracowników nie zostaniesz tam zwabiony, a ci, którzy są w wiecznym parku. Dlatego patrzą na moją aktywność palcami. Ale jeśli udowodnią, że zagłębiłem się w ich sprzęt, będzie zupełnie inna perkal.

Gdybym pracował w centrum, nie byłbym nawet w stanie włączyć kranu bez wypełnienia formularza nr 27-B / 6. Nienawidzę biurokracji, cholerni biurokraci!

 

„Czy zabiłeś bitwę?”

„Czy mam winić za to, że w aktach Tuttle nie było nic o słabym sercu Bitwy?”

Pusty stół jest wskaźnikiem efektywnej pracy.

Naszym celem jest śledzenie i ujawnianie komunikacji. Całe to zamieszanie w bitwach i bitwach to nic innego jak spisek wroga.

 

Razem jesteśmy mocą.

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej