Rozrywka

Filmy tygodnia: „How I Love Now”, „Parkland”, „Paranormal: The Devil's Mark”

„Paranormal: Mark of the Devil”

Aktywność paranormalna:
Oznaczone

Dyrektor: Christopher Landon

Obsada: Andrew Jacobs, Richard Cabral,
Carlos Pratts, Molly Efraim

Działka

Jesse, która właśnie ukończyła szkołę średnią, wesoła i przyjazna meksykańska nastolatka, po wizycie w mieszkaniu swojego zmarłego sąsiada, znajduje w dłoni nieprzyjemną bliznę niewiadomego pochodzenia. W tym samym czasie magia zaczyna się przytrafiać Jesse'owi: rozprasza bandytów jednym pozostawionym, wykonuje sztuczki na wcześniej niedostępnej dla niego deskorolce i, śmiejąc się, wisi w powietrzu nad podłogą. Już się cieszył, że jest teraz pająkiem (Jesse nie jest najmądrzejszym facetem), nasz bohater szybko zamienia się w coraz bardziej nieprzyjemny typ, dręcząc psy i wypychając babcie ze schodów. Sprawa jest jasna: jego blizna jest niczym innym jak znakiem diabła.

Co otrzymujemy

Dwie ważne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o filmie, to, że po pierwsze, nie jest on przerażający, a po drugie, wszystkie jego postacie to ludzie, którzy, delikatnie mówiąc, nie są zbyt daleko idący. Szczerze mówiąc, każdy stereotypowy horror z amerykańskimi uczniami wygląda prawie jak „Gry umysłu” na tle „Mark of the Devil”. Specjalny numer zjawiska paranormalnego, nakręcony na potrzeby publiczności latynoamerykańskiej, jest skazany na popularność wśród gopników i rodzaju odbiorców, którzy są przyzwyczajeni do horrorów jako komedii: do śmiechu. Jeśli jesteś jednym z tych ostatnich, zdecydowanie zalecamy oglądanie „Tagu” nie w kinie, ale w domu, w towarzystwie przyjaciół. Zaoszczędzi ci to pieniędzy, nie wspominając o tym, że głośno żartuje się w kinie, ale w domu tak jest. Ponadto w kinie z pewnością znajdziesz się w otoczeniu innych żartownisiów i prawdopodobne jest, że ich uwagi nie będą tak subtelne i dowcipne, jak twoje. Oglądanie „Diabelskich znaków” w filmie jest jak konkurs głupoty: za każdą głupią frazę z ekranu odpowiada jeszcze bardziej idiotyczna odpowiedź jakiegoś amatorskiego komika z publiczności.

„Jak teraz kocham”

Jak teraz żyję

Dyrektor: Kevin MacDonald

Obsada: Saoirse Ronan, George Mackay,
Tom Holland, Harley Bird

Działka

Siostra i trzej bracia (najstarszy - szesnaście) żyją na farmie zagubionej w brytyjskich lasach. Mają psy, kozę i sokoła. W pewnym momencie dołącza do nich amerykańska kuzynka, 16-letnia pechowa dziewczyna z gęsto zwieńczonymi oczami i głosami w głowie. Wysłana na pustynię z Nowego Jorku, od pierwszego wejrzenia nienawidzi nowego domu, ale stopniowo przyzwyczaja się do tętniącego życiem zgiełku jego mieszkańców, a nawet zakochuje się w najstarszym z nich. Sytuację komplikuje fakt, że w pobliżu szalała trzecia wojna światowa, miasta eksplodowały, setki tysięcy ludzi umierały, a kwestia była kwestią dni, kiedy farma z jej młodymi mieszkańcami, którzy nie wiedzieli, kto z nich przetrwa do siedemnastu, dostanie się na pole działania.

Co otrzymujemy

Wojna dzieli obraz mniej więcej równo. W pierwszej części jest to prawie „Peter Pan”, fantazja, która trąci magią o dzieciach żyjących niezależnie w lesie i ich poważnym kuzynie z miasta, którego postanowili poruszyć, aby zapomniała o swoim przeszłym życiu i pozostała z nimi na zawsze. Druga część opowiada o tej bajce ze śladami czołgów. Zamienia się w bezwzględną powieść polową, coś między długim zaangażowaniem Jeana-Pierre'a Jeuneta i drogim Cormacem McCarthym, z trupami obgryzanymi przez lisy, gwałtem nieletnich i cholernymi chłopcami w oczach. Zauważamy, że ta zmiana gatunków nie psuje obrazu (psuje to tylko głupie rosyjskie tłumaczenie nazwy).

Parkland

Parkland

Dyrektor: Peter Landesman

Obsada: Paul Jamatti, Billy Bob Thornton,
Zac Efron, Marcia Gay Harden

Działka

22 listopada 1963 r. John Kennedy zostaje zastrzelony w Teksasie. Lekarze Parkland w szpitalu próbują uratować prezydenta, a następnie jego zabójcę Lee Harveya Oswalda, który również został zastrzelony kilka dni później. W tej chwili służby specjalne szukają winnych, matka Oswalda dąży do sławy, a mężczyzna o imieniu Abraham Zapruder wybiera, która publikacja ma sprzedać swój rekord zabójstwa Kennedy'ego.

Co otrzymujemy

Istnieje taki gatunek - „rekonstrukcja wydarzeń”, dobrze znany na przykład publiczności programu „Rescue Service 911” i jego analogów. Rekonstrukcja opiera się na jakimś jasnym wydarzeniu - z reguły przestępstwie - a wszystkie jego dość znaczące szczegóły są odtwarzane przy pomocy aktorów. Dokładnie z tym mamy tutaj do czynienia. Autorzy „Parklandu” raczej nużąco przywracają znane szczegóły zabójstwa Kennedy'ego. Problem polega na tym, że wciąż nie ma pełnej jasności w kluczowych momentach tych wydarzeń (przede wszystkim ze względu na śmierć Oswalda, który nie miał czasu, aby cokolwiek powiedzieć), dlatego główni bohaterowie dramatu częściej są w kadrze, którym udało się to zrobić szczegółowo w życiu opowiedz o swoim udziale w tym wydarzeniu. W rezultacie dowiadujemy się więcej o tym, jak dokładnie wepchnęli trumnę do kabiny pasażerskiej po stronie nr 1, jak szukaliśmy warsztatu fotograficznego, który mógłby szybko ujawnić ośmiomilimetrowy film rejestrujący morderstwo, ale nie o tym, co faktycznie wydarzyło się w dniu, w którym 46- letni amerykański prezydent został zastrzelony na widoku.

Zaczęłam też

„Angelica, markiza aniołów”

Remake historycznego romantycznego filmu o urodzie Angeliki, jej mężu czarowniku i królu łotrem.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej