Filmy tygodnia

X-Men: Days of Future Past; Princess of Monaco; This Morning in New York

„Dziś rano w Nowym Jorku”

Najgniewniejszy człowiek na Brooklynie

Dyrektor: Phil Alden Robinson

Obsada: Robin Williams, Mila Kunis, Peter Dinklage, Melissa Leo

Działka

Starszy mężczyzna spóźnia się do szpitala, gdy uzbecki taksówkarz taranuje swój samochód. Robi to bez obrażeń, ale już wkrótce niewłaściwie młody lekarz poinformuje go o śmiertelnej diagnozie. Po upewnieniu się, że koniec jest bardzo blisko, bohater biega idealnie, aby spędzić ostatnie minuty - by pogodzić się z synem, spać z żoną, upić się z przyjaciółmi - tylko wszystko nie idzie gładko.

Co otrzymujemy

Nowa perła naszych dystrybutorów - tłumaczenie „The Most Angry Man in Brooklyn” jako „This Morning in New York” - jest podwójnie śmieszne, biorąc pod uwagę, że wszystkie opisane wydarzenia mają miejsce po południu. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę niepowodzenia z tym imieniem, izraelski remake „92 minut pana Bauma” wyszedł całkiem nieźle: z dobrą zabawą i szczerością. Robin Williams, wylewając przekleństwa na otaczające strumienie, pędząc po mieście w nieudanych próbach przykładnego zakończenia życia, doktor Mila Kunis wpada w panikę, próbując odesłać go do szpitala, gdzieś między nimi jest bardzo poważny Peter Dinklage z Game of Thrones i nowe X-Men.

X-Men: Dni Przeszłościprzyszłość ”

X-Men: Days of Future Past

REŻYSER: Brian Singer

ROLA: Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender,
Jennifer Lawrence, Peter Dinklage, Halle Berry, Nicholas Holt,
Ian McKellen, Patrick Stewart

Działka

Prawie wszyscy mutanci i ich sympatyzatorzy są eksterminowani przez zabójcze roboty, dostosowane na podobieństwo Kruka. Ostatni ocalali ukrywają się w lochach pod Placem Czerwonym, ale najprawdopodobniej są również skazani na zagładę. Ostatnią szansą jest wysłanie Wolverine'a gotowego na wszystko w latach siedemdziesiątych, aby pogodzić profesora Xaviera i Magneto, uratować Kruka, uratować twórcę tych samych robotów, uratować wszystkich mutantów.

Co otrzymujemy

Magneto, Raven i Wolverine, ubrani na wzór lat siedemdziesiątych. Zrujnowana Moskwa. Latający stadion. Stare i nowe „X-Men” w jednym filmie. Aby nie mylić widza z podwójnym zestawem mutantów, twórcy pozbyli się wielu drugorzędnych bohaterów. Większość fabuły obraca się wokół postaci Jennifer Lawrence, Jamesa McAvoya, Michaela Fassbendera i Hugh Jackmana. Dodali kilku nowych ważnych bohaterów - na przykład Peter Dinklage we wspaniałym wąsie grał naukowca obsesję na punkcie polowania na mutantów. Evan Peters z American Horror Story pojawił się w roli ultraszybkiego mutanta i niepełnoetatowego syna Magneto - 27-letni nowicjusz dostał chyba najbardziej spektakularny odcinek filmu. Wystarczy spektakularny.

„Księżniczka Monako”

Łaska Monako  

REŻYSER: Olivier Daan

ROLA: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella,
Parker Posey, Milo Ventimiglia

Działka

Sześć lat po ślubie z księciem Monako gwiazda Hollywood Grace Kelly nie czuje się szczęśliwa. Ludzie nie akceptują nieznajomego, który ledwo mówi po francusku, jej mąż nie pozwala mu wycofać się z Hitchcocka, a Francja grozi inwazją wojskową i obaleniem tronu. Grace musi uporządkować swoje uczucia i „odegrać ważną rolę w swojej karierze” - rolę księżniczki, która ratuje rodzinę i kraj.

Co otrzymujemy

46-letnia Nicole Kidman występowała w roli 33-letniej Grace Kelly. Twórcy tego melodramatu z elementami detektywa zaryzykowali, wysyłając film na festiwal filmowy w Cannes - i przypuszczalnie wywołali tam falę negatywnej krytyki. I za sentymentalizm taśmy, za naiwność w pojmowaniu wydarzeń politycznych, za urok i za niekończące się zbliżenia hojnie płaczącej twarzy Kidmana - to dowód umiejętności chirurgów plastycznych, którzy nad nim pracowali. Rekiny z Cannes nie były zdecydowanie grupą docelową filmu.

Jest skierowany do szerszej, mniej wybrednej i oczywiście przede wszystkim żeńskiej widowni. Można śmiało powiedzieć, że bardzo wielu widzów dotknie los Grace, która w czasach swej sławy i piękna okazała się zamknięta w złotej klatce i zamiast pragnień wybrała obowiązki. Ta rola jest bez wątpienia jedną z najlepszych w karierze Nicole Kidman, a cokolwiek pisze prasa z Cannes, wrażenie, że oglądasz coś złego, nie przychodzi na „Księżniczkę”.

Zaczęłam też

„Okrutny pierścień”

Dramat o życiu Victora Pereza, mistrza świata w boksie, który trafił do Auschwitz.

„Boso po mieście”

Romantyczny melodramat o miłości sprzątaczki i pacjenta w klinice psychiatrycznej.

„Prezent z charakterem”

Michaił Galustyan w stroju pandy.

Obejrzyj wideo: GRACE OF MONACO - Own it on Digital & DVD (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Filmy tygodnia, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej