Nowa muzyka

Dlaczego wszyscy szaleją na punkcie Maggie Rogers

Album Maggie Rogers „Heard It in a Past Life” zadebiutował na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych i na drugim miejscu wśród 200 najlepszychBillboardZbliżająca się amerykańska trasa koncertowa jest całkowicie wyprzedana, ale jest szansa na koncert w Europie. Maggie uwielbia muzykę i ludzi, którzy oczekują od muzyki pop nieco więcej niż gumy do żucia. Mówimy, skąd pochodził nowy wykonawca i dlaczego nowy album zasługuje na uwagę.

Gaya Marina Garbaruk

Nauczyciel pisania piosenek w Moskiewskiej Szkole Muzycznej i autor kanału telegramowego Zadrotpop

Jej wspaniała kariera rozpoczęła się dwa lata temu od wirusowego wideo, w którym Farrell Williams słucha swojej piosenki „Alaska” i praktycznie płacze, a następnie wygłasza mowę o tym, jak wiele słyszał, jest wyjątkowa i oryginalna. Od zwykłej uczennicy Maggie zmieniła się w gwiazdę Internetu, zanim była gotowa opowiedzieć światu o sobie - ponieważ sama nie do końca wiedziała, kim jest. Potem było kilka udanych klipów, które nakręciła jako artystka. Krótko mówiąc, wszyscy czekali na debiutancki album - i publiczność na całym świecie oraz w branży.

Teraz album jest reklamowany na wielkich plazmach na Times Square, Levi's wydaje spersonalizowaną kolekcję dżinsów z dżinsami z frędzlami - jeden z najważniejszych kodów stylistycznych wizerunku Maggie. Wygląda na to, że ma wszystko, o czym marzy młody artysta. Ale to nie jest opowieść o cyfrowym Kopciuszku, który został otwarty na świat przez wybitnego producenta. Zdobyła niezależność i własną wizję od dużych wytwórni i odbiorców internetowych, aby zaprezentować światu swoją muzykę na własnych warunkach i nie pozostać „dziewczyną z filmu z Farrellem”.

Maggie ma synestezję. W jej przypadku ta rzadka cecha neurologiczna objawia się „słyszeniem kolorów”: różne dźwięki pojawiają się w różnych kolorach. Kiedy przygotowywała płytę, najpierw zrobiła błotnik, w którym wybrała niezbędne kolory i odcienie, a następnie zaczęła ćwiczyć utwory i pojechała błotnikiem ze swojego studia do studia, aby nie odbiegać od pierwotnego pomysłu w trakcie pracy.

Podczas gdy Maggie pracowała jako niezależny producent (pisała piosenki, produkowała je, nagrywała i publikowała na Bandcamp), większość czasu spędzała sama - w domu lub w studio. Na tej płycie Maggie najpierw pracowała w zespole. Współautorką połowy utworów był Greg Kerstin, który pracował nad albumem Adele „25” i zagrał wszystkie role w swoim „Hello”. „Falling Water” to współpraca z Rostamem Batmanglidzhem, który grał w Vampire Weekend. Maggie obudziła się w środku nocy i zadzwoniła do niego, decydując, że piosenka powinna mieć drugą część, kontrastującą rytmicznie.

Maggie ukrywa odgłosy skrzydeł ptaków, węży, a nawet dźwięk spadającego drzewa podczas produkcji, aby podkreślić linię basu w „On + Off”. Można powiedzieć, że jest to alternatywna próbka R'n'B z 2019 roku - wywodząca się z muzyki ludowej i elektroniki. W środku albumu ukryta jest „Past Life”, częściowo podająca nazwę całej płyty - ballady, którą Maggie śpiewa sama pod fortepianem. To jest jej praca solowa, bez współautorów i producentów dźwięku. Piosenkę można nazwać metaforą tego, że w centrum dzieła znajduje się sama Maggie, której doświadczenie i muzyczna wizja są najważniejsze w tym krążku.

Maggie Rogers urodziła się w 16-tysięcznym mieście w stanie Maryland, w pobliżu zatoki Chesapeake. Mama, była pielęgniarka onkologiczna, pracuje jako „ćma śmierci”: pomaga umierającym i ich rodzinom przetrwać ostatnie miesiące i dni. Ojciec jest właścicielem salonu samochodowego. Maggie ma także starszą siostrę i młodszego brata. Chociaż rodzina nie jest związana z muzyką, krewni zawsze wspierali jej aspiracje. W wieku siedmiu lat błagała rodziców, aby ćwiczyli harfę - droga zajęła godzinę w jedną stronę, a w samochodzie moja mama wsadziła Erica Bada i Cranberries. Brała również lekcje gry na fortepianie i wymieniała Vivaldi oraz ogólnie muzykę klasyczną jako wczesne źródła inspiracji. Następnie Maggie samodzielnie opanowała grę na gitarze i banjo - pożyczając narzędzie od sąsiada hostelu w prywatnej szkole z internatem. Od ośmiu lat co roku jeździła na biwak, gdzie dozwolone były tylko dziewczyny. Góry, lasy, jeziora, przyroda i świeże powietrze są ważną częścią DNA Maggie jako osoby i muzyka. Po osiągnięciu wieku kontynuowała pracę w tym samym obozie jako doradca. Tam, w wieku 14 lat, napisała pierwszą piosenkę i przezwyciężyła strach przed samotnym występem przed dużą liczbą ludzi.

W wieku 17 lat Maggie wygrała konkurs na pisanie piosenek podczas letniego programu University of Berkeley, głównej nowoczesnej instytucji zajmującej się muzyką pop, i wreszcie zdała sobie sprawę, że chce grać profesjonalnie. Wróciła do domu, przekształciła szafę w studio i nagrała swoją pierwszą EPkę.

Dzięki tym utworom Maggie zostaje przyjęta na New York University, a Clive Davis Institute of Music Records jest prestiżowym programem w Tish School of the Arts. Program został zaprojektowany w taki sposób, że absolwenci nie tylko komponują własny materiał, ale stają się przedsiębiorcami w dziedzinie muzyki i czują się komfortowo na styku sztuki, biznesu i technologii, są wizjonerami, innowatorami i strategami. Kariera Maggie to najlepsza wizytówka.

W pierwszym roku Maggie była „dziewczyną z banjo” - artystką ludową, pewną siebie autorką tekstów, która pisze dobre melodie i teksty. Podczas gdy reszta uczniów uczyła się sztuki kupowania alkoholu, gdy byli nieletni, Maggie zainwestowała w jej rzemiosło - tworzyła grupę z kolegą z klasy, z którą ćwiczyli w dni powszednie, nawet z napiętym harmonogramem i grając koncerty w weekendy. Podczas letnich wakacji pojechała na miesiąc na Alaskę, gdzie nagrała odgłosy natury. Wydała kolejną EPkę piosenek ludowych i nagle wpadła w twórczy kryzys, który trwał ponad dwa lata.

Ponieważ Maggie nie była w stanie pisać muzyki, jednocześnie podjęła dziennikarstwo, mając zapasowy plan kariery (oprócz produkcji muzycznej miała główną dyscyplinę akademicką w języku angielskim). Na trzecim roku wyjechała do Europy, studiowała życie w Paryżu i Berlinie, gdzie zainspirowała ją muzyka taneczna i zainspirowana pomysłem robienia tego, co jej rówieśnicy chcieliby tańczyć. „Przecież w prymitywnych czasach wystarczył ogień, aby ludzie bili kijami i zamieniali je w bicie” - mówi Farrellowi. „Zacząłem znowu tworzyć muzykę kilka miesięcy temu i teraz nie mogę przestać. Chcę łączyć obrazy i harmonię związaną z ludem z odgłosami natury które nagrywałem podczas wycieczek pieszych od kilku lat z muzyką taneczną ”. Po tych słowach niekompletny utwór „Alaska” zaczyna brzmieć, co Maggie i jego partner wymyślili na 15 minut kilka dni wcześniej.

Kiedy 1 czerwca ktoś załadował film z klasy mistrzowskiej na Reddit, a Maggie obudziła się sławna, właśnie wyprowadziła się z mieszkania, w którym mieszkała, studiując w Nowym Jorku i wróciła do swoich rodziców na lato. Dzień wcześniej podpisała umowę z firmą zarządzającą, aby zachowywać się właściwie w negocjacjach z wytwórniami. Ponieważ projekt dyplomowy w instytucie obejmował zarówno nową EP-kę, jak i klipy wideo, działania na osi czasu i biznesplan, w tym potencjalną współpracę z markami (a nawet szkice towarów), 22-letnia dziewczyna była w pełni wyposażona na spotkania. Ten sam film oczywiście dał jej przewagę i większą pewność siebie, niezbędną do nalegania na nią samą. Tak więc kreatywna kontrola pozostała całkowicie w gestii Maggie. Zarejestrowała własną firmę, która udziela licencji na jej muzykę: wszystkie fonogramy należą do artysty, co stanowi ważny atut w działalności muzyka oraz prawa autorskie do utworów.

Sercem fenomenu Maggie Rogers jest uczciwość, autentyczność i charakter. Wraz z oryginalnością jest to najbardziej nieuchwytna rzecz, którą można nazwać współczynnikiem X: obecność treści wewnętrznych i odwaga, aby stawić się przed publicznością w całej jej wrażliwości.


Zdjęcia: okładka - Capitol Records, 1 - Olivia Bee / Capitol Records

Obejrzyj wideo: Drossel - Wszyscy Razem Złapmy Się Za Ręce (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowa muzyka, Następny Artykuł

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić autentyczne trampki Vans
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić autentyczne trampki Vans

Narzekanie na ceny w Moskwie od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Life around wprowadza nową serię, w której można kupić bardziej opłacalne.
Czytaj Więcej
Gdzie kupić herbatę Puer
Styl

Gdzie kupić herbatę Puer

Po raz pierwszy dowiedziałem się o chińskiej herbacie Puer niedawno z jakiegoś materiału sieciowego na temat Puer Race - rzekomo ze względu na zawiłości technologii przygotowywania, ta herbata - podobnie jak koniak - starsza, droższa. A świat na ten temat oszalał: obywatele na całym świecie polują, zbierają i zarabiają fortuny.
Czytaj Więcej
Take It Off na noc: Łóżka w hostelach - część druga
Styl

Take It Off na noc: Łóżka w hostelach - część druga

Philip Mironov, szczególnie w Life, spędził tydzień w najtańszych hostelach w Moskwie. Pierwszą część można przeczytać tutaj, a dziś - trzecią i czwartą noc w HM i Napoleon. Trzecia noc HM Hostel Moscow Cena: 20-25 $ Adres: M. Afanasyefsky lane, 33/1, apt. 14 Telefon: +7 495 778-85-01 HM - to duże, poniżej trzystu kwadratowych mieszkań w przedrewolucyjnym budynku.
Czytaj Więcej