Zobacz oba

Życie wokół to oglądanie serialu Gotham wraz ze sklepem Chuck and Geek

22 września w FOX rozpoczęła się seria Gotham o mieście rodzinnym Batmana. To prawda, że ​​jego głównym bohaterem nie jest Mroczny Rycerz, ale młody rekrut policji James James Gordon. Na ciemnych ulicach Gotham spotka wielu przyszłych supervillainów, w tym Jokera, Catwoman, Penguina, Poison Ivy i The Riddler. Pierwsza seria zgromadziła osiem milionów widzów z ekranów, potwierdzając status jednej z najpopularniejszych serii sezonu.
Ivan Chernyavsky

założyciel sklepu z komiksami
„Chuck and Geek”

Wasilij Szewczenko

założyciel sklepu z komiksami
„Chuck and Geek”

Życie wokół obserwował pilot Gotham w towarzystwie założycieli sklepu z komiksami Chuk i Gik, Iwana Czerniawskiego i Wasilija Szewczenki, którzy powiedzieli nam, co zainspirowało twórców serialu, ile lat musieliśmy oglądać, i kto zabił rodziców Batmana.

Czerniawski: Nie widzę sensu w tej serii. Dlaczego powinniśmy patrzeć na bohatera, zanim stanie się bohaterem? Gotham City pojawiło się jednocześnie z Batmanem i dzięki nim.

Szewczenko: Naprawdę nie jest figą. Ta seria ma oczywiście kilka źródeł inspiracji, o których będziemy rozmawiać po drodze. Przynajmniej jedna udana seria komiksów, w której wszystko zbudowane jest na Gotham bez Batmana, nazywa się Gotham Central.

Czerniawski. Nie bez Batmana! To jest cały problem. Vasya mówi o komiksie, który uważa się za podstawową zasadę tej serii. Ale jest zasadniczo inny, ponieważ Batman jest tam i jest już dorosły! To miasto, w którym mieszkasz w tym samym czasie co Batman - podstawowa różnica. A tutaj pokażą nam tylko amerykańskie miasto i przez kilka sezonów dramatycznie nadmuchają atmosferę nietoperzami w kadrze. W przeciwieństwie do Vasyi, oglądałem dziesięć sezonów serii Smallville, esencja jest taka sama - tak było z wielkim superbohaterem, zanim stał się superbohaterem. Ale po pierwsze nie powinno to zająć 10 lat, a po drugie jest całkowicie nieciekawe. Batman pojawił się w tym samym czasie ze swoimi wrogami, a nie jako odpowiedź na nie - nie może być tak, że Joker był 13 lat starszy od Batmana i terroryzował swoje miasto potęgą i potęgą.

Kilka lat będziemy oglądać
na gargulcu, światła punktowe skierowane w niebo, -i to wszystko
bez batmana

Szewczenko: Powtarzam, że jest absolutnie genialny komiks Gotham Central o życiu policji w mieście. Wiem na pewno, że połowa postaci tutaj będzie stamtąd. A sam pomysł jest zawsze w powietrzu - aby pokazać miasto superbohatera w jego formacji.

Czerniawski: I po co Batman określa to miasto? Dlaczego może być interesujący bez Batmana? Nie będzie formacji Bruce'a Wayne'a, ponieważ jest małym dzieckiem, nie będzie trenował w Azji Środkowej i tak dalej. Obejrzymy dramat, w którym patrzy na Gotham smutnymi oczami. Najwyraźniej Vasya jest po prostu bardziej lojalny.

Szewczenko: Tak, jestem lojalny.

Szewczenko: Trzeba od razu powiedzieć, że twórcy pracują bardzo wyraźnie dla fanów - nie pokazują samego Batmana. Ale czy widzisz gargulca po prawej? To archetypowy obraz Batmana - on musi stać na gargulcu wiszącym nad drapaczem chmur, takim jak Budynek Chryslera. Chociaż jest oczywiste, że tutaj jest Catwoman.

Czerniawski: Krótko mówiąc, przez kilka lat będziemy patrzeć na gargulce, reflektory skierowane w niebo - i to wszystko bez Batmana. Dlaczego jest to konieczne, absolutnie nie rozumiem.

Szewczenko: I naprawdę uwielbiam ten topos, często można go znaleźć w grach o Arkham - takim amerykańskim gotyku. Możesz to rozważyć lafkraftianskoy lub jakiś inny. Tłem tutaj jest księżyc i coś w rodzaju badziewia - tak właśnie archetypowo wyobraża się Gotham City. Pierwsza klatka, jak dotąd nic się nie wydarzyło, fanowi już wiele powiedziano o tym, jak to wszystko będzie wyglądać.

Czerniawski: Właśnie dlatego Catwoman tu była. Czy ona coś teraz zrozumie? Ten sposób, aby zadowolić fanów i wcisnąć jak najwięcej znajomych twarzy, jest całkowicie bezużyteczny. Ogólnie rzecz biorąc, seksualizacja dwunastoletnich dzieci jest moim zdaniem hańbą.

Szewczenko: Jeśli tak, to nie ma w niej nic seksualnego.

Czerniawski: Ale jest pokryta skórą.

Szewczenko: Przez cały czas w komiksach pojawia się pytanie, kto zabił rodziców Batmana. Przy każdym ponownym uruchomieniu Batmana to pytanie jest zwracane, ponieważ w filmie oczywiście w pewnym momencie sugerowano, że Joker to zrobił.

Czerniawski: W filmie Burton.

Szewczenko: Bardzo podoba mi się ta wersja, że ​​jest to całkowicie losowa postać. Istnieją dwie opcje: albo jest to miejsce docelowe wplecione w mitologię, jak tutaj (tutaj Catwoman widzi morderstwo, tutaj sam zabójca może później okazać się kimś), ale istnieje opcja, że ​​jest to całkowita przypadkowość. Batman żyje z faktem, że jego rodzice zostali zabici przez przypadek.

Czerniawski: Scenarzyści różnych okresów mają różne podejście do tego, czy Batman znalazł zabójcę, czy nie. To zależy od tego, czy ma frustrację na temat łapania przestępców przez całą dobę, ale nie złapał najważniejszych.

Szewczenko: W przeciwieństwie do twojego materiału na temat Knickerbocker Hospital, nie może być „taki, jaki był”, „tak jak nie był” i „jak wymyślili autorzy scenariuszy. Tutaj wszystko, co wymyślą scenarzyści, ma prawo do życia. Pytanie brzmi, jak bardzo będzie to motywowane wewnętrznie.

Czerniawski: I tak, w pierwszym komiksie Batman jest już dorosły, nie ma tej sceny. Pamięta tylko i nigdy nie żyje w tej chwili z czytelnikiem. Zawsze są to retrospekcje, więc każdy może być tym bohaterem.

Czerniawski: Chcesz porozmawiać o Bullock?

Szewczenko: Chcę Bullock jest zupełnie inny w mojej głowie. W komiksie Year One, z którego częściowo pochodzi ten odcinek, najpierw spotykamy Gordona. Nie jest jeszcze komisarzem policji, a jedynie młodym i obiecującym oficerem, jedynym uczciwym. Tutaj nam to wskazywali, ale problem polega na tym, że w komiksie Bullock jest głupim łapówką. I tutaj nadal służy jako starszy towarzysz w starym trybie.

Czerniawski: Nie biegnijmy do pierwszego roku, nie pamiętam tego. We wszystkich kreskówkach i komiksach Bullock jest antagonistą Gordona. W rzeczywistości jest również szczery dla nas, ale pracuje nieuczciwymi metodami - bije wszystkich i tak dalej. Zawsze rysują go w kapeluszu i płaszczu przeciwdeszczowym, jak u Dicka Tracy. Tutaj do tej pory wygląda zbyt dobrze.

Szewczenko: Nadal musi być gruby.

Czerniawski: Tak, taki pulchny pijak.

Szewczenko: Bullock nigdy nie był stereotypowym starszym towarzyszem; jest innego rodzaju. Ogólnie, gdyby zapytali mnie, który z tych ludzi Gordon, wyśmiewałbym lokalnego Bullocka.

Czerniawski: Wtedy tutaj nic nie zbiegnie się z wiekiem.

Szewczenko: Jak nazywa się aktor, który grał w trylogii Nolana? Oldman? Tutaj jest znacznie bliższy Oldmanowi niż koleś, który gra Gordona.

Czerniawski: Facet, który gra Gordona, był moim jedynym powodem, aby w ogóle oglądać ten serial. Lonely Hearts i Southland są moimi ulubionymi programami, ale Ben Mackenzie to jeszcze za mało.

Czerniawski: Montoya jest naprawdę jedną z głównych postaci w Gotham Central. Jest bardzo interesująca - policjant z Ameryki Łacińskiej oraz lesbijka, albo ukryta, albo odkryta.

Szewczenko: Ogólnie rzecz biorąc, teraz fani komiksów powinni już zacząć piski - twórcy przedstawiają fajnych bohaterów w kółko, ale robią to tak dziwnie, że do tej pory nie było ani jednego silnego momentu. Kiedy Alfred, kamerdyner Batmana, wydaje się, że powinieneś złapać wakacje i gęsią skórkę, a ty mówisz: „Ok, rozumiemy”. Wszystko jest symulowane.

Czerniawski: Widzimy czarnego mężczyznę i dziewczynę z Ameryki Łacińskiej - kto jeszcze mógłby to być w komiksie pełnym białych ludzi? Po prostu nie ma innych opcji. Jeśli nadal będą tak żałośni, będzie to ciężki widok.

Szewczenko: Tutaj w serii „Strzała” wiedzą, jak bardzo dobrze działać, aby nie zmuszać bohaterów do wymawiania swoich imion podczas wchodzenia do pokoju. Tam rzucasz o wiele więcej wędek, które działają w wyobraźni. W pierwszej serii nakręcili maskę Deathstroke jednym strzałem, a dziesięć odcinków nie wróciło do tego tematu. Ale jak dotąd wszystko jest strasznie proste.

Czerniawski: Podczas gdy wszyscy się poznają.

Szewczenko: Poznają, wiesz, sposób, w jaki potrzebujesz - poznać.

Szewczenko: Kiedy postać mówi „zagadka”, osoba zaznajomiona ze wszechświatem Batmana robi ucho i zdaje sobie sprawę, że jest to przyszły czarny charakter Riddler (The Riddler).

Mam problem z serią Strela, przez co nie mogłem się w nim zakochać tak wielu. Arrow jest jednym z najlepszych przykładów przenoszenia komiksu na inne medium. Ale to jest fajne jak na standardy komiksu i niezbyt dobre według innych standardów. To, co w komiksie wyglądało na wezwanie do wyobraźni w filmie, wygląda celowo. Tutaj nie tylko daliśmy wam do zrozumienia, że ​​to Riddler, ale dwa razy zadaje kolejne pytanie w duchu zagadki, a następnie Bullock mówi: „Nigma! Jeśli nadal nie rozumiesz, publiczność, to jest to Nigma! Potrzebujesz pomocy, ponieważ jesteś szalony! ” Jest to bardzo proste, nieciekawe.

Czerniawski: A gdzie „strzała”?

Szewczenko: Strzała cierpi tak samo. W mniejszym stopniu, ponieważ są w stanie lepiej pracować z formatem serii, ale i tak. Ocenianie wszystkiego na temat komiksów powinno odbywać się w kategoriach komiksów. Z punktu widzenia serii kabli wszystko będzie bez końca. I sądząc z punktu widzenia komiksu, wszystko nie jest takie złe.

Czerniawski: W „Arrow” jest znany moment, gdy za kulisami pojawia się Harley Quinn - jedna z głównych postaci, w tym komiksy o Batmanie. Nie jest nawet nazywana po imieniu, ale można ją rozpoznać po tym, że wyraża ją aktorka, którą zwykle gra Quinn w grach wideo i kreskówkach. To jest o wiele piękniejsze - zwykły widz myślał, że siedzi tam jakiś psycholog, a fani w tym czasie napisali już mnóstwo wiadomości na Twitterze.

Szewczenko: Cóż tu znowu. Zgadzamy się, że serial koncentruje się nie na nas, ale na tych, którzy są nieco gorsi w komiksach. Wystarczyłoby nam, aby Pingwin stał z parasolką, ponieważ jest to jego główny atrybut. Już przez parasol i ten długi nos rozumiesz, kto jest przed tobą. Dlaczego wciąż potrzebna była scena, w której nazywali go po imieniu?

Czerniawski: Cóż, jakoś trzeba to wprowadzić, wyrównać ze wszystkimi prawami. Może na końcu sceny trzeba było to zrobić.

Szewczenko: Wydaje mi się to zbędne.

Czerniawski: Jak pamiętam, w komiksach nie było Fish Mooney.

Szewczenko: Przed Batmanem nie było nic, o to właśnie chodziło. Batman to ten, który trzyma wszystkich razem. Ma dwa rodzaje przeciwników. We wspaniałym komiksie Batman: The Long Halloween i jego kontynuacji Batman: Dark Victory opowiada o tym, jak wraz z nadejściem Batmana paradygmat złoczyńców w Gotham zmienia się: w miejsce starej tradycyjnej zbrodni rolę klanu Falconet (tutaj Fish Mooney - link przejściowy) nadchodzi nowa generacja złoczyńców - Joker i inni. Starzy gangsterzy nie mniej niż Batman ich nienawidzą i nazywani są dziwakami. W tej serii wszystkie supervillainy są wciąż małe, więc wszystko przemawia do tej teorii. Tylko pingwin jest starszy od nich wszystkich. Jak to jest, że Pingwin jest już dorosły, a Ivy wciąż żyje i żyje - nie wiem.

Czerniawski: Lepiej o tym nie myśleć.

Koniec

CHERNYAVSKY:Tutaj mamy teraz pięć lat. Jeśli w filmie była taka 15-minutowa scena o przyjaźni Gordona i Bruce'a Wayne'a, to dobrze. Ale musimy patrzeć na to przez pięć lat.

Szewczenko: Vanya jest pewien, że to potrwa pięć lat, ale nie jestem pewien. Scenografia zrobiona bardzo źle.

Czerniawski: Nie, miasto jest pięknie wykonane. Jest dowcipne, że nie ma żadnych oznak czasu, pytanie z wdziękiem omija się, gdy pojawia się akcja. To dobre znalezisko. Ale interesujące jest spojrzenie na słynne wydarzenie popkulturowe z drugiej strony - co wydarzyło się podczas Gwiezdnych wojen, podczas Hamleta; jak żyli zwykli ludzie, kiedy Mściciele uratowali miasto. A tu co? Dziękujemy, że nie pokazałeś jeszcze nietoperza w kadrze.

Szewczenko: Główny problem z przenoszeniem komiksów na inne medium (głównie w kinie) polega na tym, że kiedy ludzie w kinie rozmawiają z typowymi replikami komiksów, wygląda to głupio. Połowa uwag Gordona z tej serii pasuje do tego problemu - mówi, że żyjący ludzie nie.

Czerniawski: Ogólnie rzecz biorąc, musimy obserwować, jak Gordon uczy Batmana bycia Batmanem. Są komiksy, w których Ra-al-Ghul nauczył Batmana, i tam, gdzie Gordon. Ale kogo obchodzi, kto go nauczył? Jest to zupełnie nieważne: wszyscy, którzy po raz pierwszy włoży garnitur, będą gnijącymi starcami. Cały świat nienawidził Smallville i to jest dokładnie ten sam pomysł, drugi raz na tej samej prowizji. Nie sądzę, żebym to oglądał. Chociaż nie lubię oceniać serii przez pilota.

Szewczenko: Nie wiem, dlaczego Vanya oglądała Smallville, wszystko było jasne po pierwszym sezonie.

Jest wszystko czego nie lubię
w komiksachi nie nic
co kocham w serii

Czerniawski: Pierwszy był po prostu normalny. Ale dlaczego minęło dziesięć lat? „Gotham” jest po prostu PR-em jako nowością kanału FOX dla niszowej publiczności, więc myślę, że tym razem, pomimo trudnych relacji z niszową serią, będą o nią walczyć. Nawet obrzydliwa seria „Agenci„ SC.I.T. ”” została przedłużona na drugi sezon, choć nikt jej nie oglądał.

Szewczenko: Ten też jest obrzydliwy. W komiksie jest wszystko, co mi się nie podoba, aw serialu nie ma nic, co kocham. Dramat nie jest napędzany prawdziwym dramatem, ale faktem, że bohaterowie mówią sobie bardzo złożone rzeczy. 20-30 lat zajęło komiksom uwolnienie się od stereotypu, że powinni mieć krew i mrok. Możesz być kolorowy, zabawny, cokolwiek - a jednocześnie interesujący. „Gotham” wydaje się pochodzić z tej epoki, kiedy trzeba udowodnić, że jesteś dorosły.

Czerniawski: Teraz w komiksach z gatunku „Batman” - to thriller, horror, film akcji. Ale często była to także kryminał. Jedynym sposobem na uatrakcyjnienie serii Gotham jest kryminał. Jeśli co tydzień nie ma potężnej pracy mózgu, wszystko to nie ma sensu. Musi być kilka zagadek, domysłów, musimy zrozumieć, jak Gordon wkracza do umysłów tych psychopatów i jak uczy Bruce'a myślenia wstecz. Ale z drugiej strony kręci się ogromną liczbę kryminałów i nie brakuje gatunku.

Ten temat dotyczy także mrocznych miast superbohaterów - widzieliśmy go już sto razy, a także samych mrocznych bohaterów. Na tym tle seria Flash wygląda bardzo korzystnie, gdzie po raz pierwszy od dłuższego czasu superbohater uśmiecha się, wesoły, wesoły i w jasnym kolorze. W trudnym świecie Thora i Kapitana Ameryki wygląda to bardzo fajnie i kontrastowo. Ogólnie stawiam na Flash.

Popularne Wiadomości

Kategoria Zobacz oba, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej