Tajna karta

10 miejsc w Kijowie, do których udają się mieszkańcy Kijowa

Księgarnia i kawiarnia „Harms”

vul Wołodimirska, 45APrzestronna księgarnia z własną kuchnią i dużą kolekcją płyt winylowych, mieszczącą się w starym dworku z XIX wieku. Na półkach znajdują się książki o projektowaniu, architekturze, teatrze i kinie od małych lokalnych i zagranicznych wydawców. Na miejscu przygotowywane są śniadania, sałatki, desery, a nawet chleb na kanapki. Na szczególną uwagę zasługuje kakao, które jest uważane za najlepsze w mieście. Jako bonus - składany kot Elliot, zawsze gotowy do rozmowy.

Galeria „Art-pier”

vul Nabierieżno-Khreschatitskaya, miejsce do cumowania nr 2Przestrzeń artystyczna w betonowych ścianach jednego z nabrzeży Dniepru, niedaleko głównych szlaków turystycznych Podola. W przeszłości ulubiona lokalizacja kijowskich łyżwiarzy i artystów graffiti stała się galerią i miejscem koncertów, na których regularnie odbywają się różne festiwale. Harmonogram nie jest stabilny, ale w wolnym czasie możesz usiąść nad wodą, podziwiając wspaniały widok.

Cafe Druzi

Andreevsky Uzviz, 2DInstytucja stworzona jak dla przyjaciół: zabawni kelnerzy, gry planszowe i zrozumiała kuchnia, w której desery są szczególnie interesujące. Teraz w Kijowie są dwa Druzi - na dziedzińcu przy zejściu św. Andrzeja i na ulicy Proreznaya. Drugi różni się od pierwszego, z wyjątkiem być może możliwości osiedlenia się bezpośrednio na trawniku przy kawiarni.

Kosmos „Mystetsky Arsenał”

vul Lavrska, 10-12


W XVII wieku znajdował się tu klasztor Wniebowstąpienia, a za czasów Piotra I magazyny z bronią, warsztaty i kuźnie. Niecałe dziesięć lat temu terytorium zostało odnowione, przekształcając się w kompleks kulturalny i artystyczny Arsenału Mistycznego. Odbywają się tutaj różne wydarzenia - od salonów kulturalnych i wystaw sztuki współczesnej po ukraiński tydzień mody. Ekspozycja kompleksu jest stale aktualizowana, dlatego przed wyjazdem warto zajrzeć na jego stronę internetową.

Club Closer

vul Nizhnyoyurkivska, 31Klub znajduje się w budynku dawnej fabryki tkactwa na Podolu, gdzie coś dzieje się prawie codziennie io każdej porze dnia. Od tygodnia odbywają się wykłady na temat literatury i filozofii, wystawy, pokazy filmów i lekcje mistrzowskie, jazz odbywa się w czwartki, aw weekendy tańczą do rana przy muzyce światowej klasy DJ-ów.

Bar „Juniper”

vul Mezhigіrska, 9


Do najlepszych kijowskich pubów należy Juniper Chamber Bar, otwarty przez kilku przyjaciół. Wieczorami trudno jest znaleźć to miejsce nawet na ulicy przy wejściu, wszyscy są dyskretnie towarzyscy i ze sobą na „tobie”. Nie ma menu jako takiego - możesz się dowiedzieć tylko rozmawiając z barmanem. Koktajle są mieszane specjalnie dla wszystkich, więc możesz poczekać na zamówienie nieco dłużej niż zwykle. Ceny są oburzająco niskie.

„Filiżanka espresso Bar”

vul Velika Vasylkivska, 1Kupowanie dobrej kawy w Kijowie nie jest teraz takie trudne - kultura kawy w mieście rozwija się każdego dnia. Jednym z jego odkrywców była kawiarnia „Cup”, która nadal cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców miasta. Ponadto przez cały dzień serwowane jest śniadanie - płatki owsiane, serniki, domowy jogurt. To prawda, że ​​to miejsce nie jest wiele.

Ogród Botaniczny im. Grishko

vul Timiryazivska, 1


Wiosną i latem narodowy ogród botaniczny jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Kijowa. Najlepiej przyjść w okresie kwitnienia magnolii lub bzu, ale tutaj jest miło przez resztę czasu. Będzie można podziwiać nie tylko przyrodę, ale także kanoniczny, jakby z pocztówki, widok na Klasztor Dniepru i Widubyczów.

Fabryka Sztuki „Platforma”

vul Bilomorska 1aKolejna strefa przemysłowa, która została przekształcona w klaster kreatywny. Raz w miesiącu na festiwalu „Street” odbywa się festiwal street food, a w weekendy - targi designu, wystawy, koncerty, festiwale muzyczne i inne wydarzenia, na które przyjeżdżają ludzie z całego miasta.

„Ojczyzna”

vul Lavrska, 33

Aby uzyskać najlepszy widok na miasto, należy udać się do symbolu Kijowa - pomnika „Ojczyzna”. Niedawno prowadzą zwiedzanie na dwóch platformach widokowych: u stóp pomnika na wysokości 36 metrów i na tarczy posągu na wysokości 91 metrów. Jeśli nie ma ochoty chodzić z tłumem, możesz pozostać na platformie u podstawy pomnika - stamtąd też otwiera się dobra panorama.

Zdjęcia:Vladimir Shuvaev, artprichal.org, Anya Garienchik, Wikimedia Commons, platforma sztuki fabryki, Jorge Láscar / flickr.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Tajna karta, Następny Artykuł

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar
Ciekawe

W Moskwie otworzył punkt z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar

Twórcy Beer Happens Timur Abuzyarov i Roman Vorotnikov otwierają nowy projekt sieciowy - są to punkty z chińskim jedzeniem ulicznym Bao + Bar. Pierwsza instytucja została otwarta w pobliżu Stawów Patriarchy, przedstawiciele instytucji opowiadali Life wokół. Bao + Bar Adres: st. Sadovaya-Kudrinskaya, 32s1 Telefon: +7 (499) 347-30-01 Harmonogram: od 12:00 do 00:00 Bao Classic Bao - 160 rubli Bao z jagnięciną - 200 rubli Bao z lodami, solonym karmelem i orzechami - 180 ruble Pomysł: menu Bao + Bar jest zbudowane wokół chińskiego bułki parowej Baoji.
Czytaj Więcej
Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya
Ciekawe

Restauracja „Academy by Denis Calmiś” otwarta w Bolshaya Bronnaya

Na ulicy Bolshaya Bronnaya otworzyła się autorska restauracja Academy Denisa Calmiśa. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Współwłaścicielem projektu i szefem kuchni był były szef kuchni kawiarni „Garage” Denis Kalmysh. Kucharz wyjaśnił, że każde danie w nowej restauracji to jego „oryginalny wygląd” zdrowego odżywiania, sezonowych składników i produktów dostępnych na rynku.
Czytaj Więcej
Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski
Ciekawe

Wnętrze tygodnia (region moskiewski): Dom wiejski

Kiedy klienci, rodzina z trójką dzieci, zwrócili się do Le Atelier, architekci stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami. Ale Anastasia i Sergey nie bali się, ale raczej podjęli projekt z zainteresowaniem: według nich ograniczenia inspirują nieoczekiwane pomysły. Początkowe dane były następujące: niewielka, ale godna uwagi przestrzeń kosmiczna na autostradzie Rublevo-Uspienski bez możliwości rozbudowy i archaiczny dom na niej.
Czytaj Więcej
Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli
Ciekawe

Zaktualizowany „Lenizdat” wydał serię z klasykami 100 rubli

Najstarsze petersburskie wydawnictwo „Lenizdat” zarobiło w nowym formacie. Teraz produkuje nie niskiej jakości fikcję, jak w ostatnich latach, ale wysokiej jakości literaturę zachodnią i rosyjską. Wśród pierwszych nakładów zaktualizowanego „Lenizdat”: klasyka w formacie kieszonkowym o minimalistycznym designie oraz książka pisarki z Petersburga Natalii Sokołowskiej „Narysuj Boga”.
Czytaj Więcej