Rozrywka

W „Garażu” otwiera się wystawa „Aleksiej Brodowicz: od Diagilewa do Bazaru Harpera”

Wystawa Aleksieja Brodowicza w Garage Center for Contemporary Culture poświęcona jest 15-leciu Harper's Bazaar w Rosji, chociaż osobowość tego projektanta, artysty i fotografa nie mieści się w wąskich ramach modnego połysku.

Brodowicz urodził się w Rosji, wyemigrował po rewolucji, pracował w Paryżu z trupą Siergieja Diagilewa, a następnie osiadł w Nowym Jorku. W latach 1934–1958 był dyrektorem artystycznym Harper's Bazaar, kilkakrotnie radykalnie zmienił układ magazynu, tworząc właściwie prototyp całego nowoczesnego połysku. Brodovich jako pierwszy połączył tekst i ilustracje, tworząc linie wzdłuż obrysu obrazu, zastąpił je awangardowymi zdjęciami i przyniósł we współpracy z magazynem Jean Cocteau, Marc Chagall, Salvador Dali i innymi wybitnymi artystami.

Wystawa w garażu podzielona jest na trzy bloki tematyczne. Pierwszym z nich jest wybór zdjęć wykonanych przez samego Brodovitcha przed pracą w magazynie: na przykład zdjęcia z trasy rosyjskiego baletu Monte Carlo w Nowym Jorku to galeria amatorskich zdjęć za kulisami, które są teraz klasykami fotografii abstrakcyjnej. Druga, główna część ekspozycji to okładki i spisy Bazaru Harpera, które zostały wydane w ciągu 25 lat, kiedy Brodovich kierował magazynem. I wreszcie portrety samego projektanta, wykonane przez Richarda Avedona, Henri Cartier-Bresson i Arnolda Newmana. Oprócz prac graficznych na wystawie znajdują się materiały wideo i fotograficzne z wykładów i wywiadów z Aleksiejem Brodowiczem.

Wystawa Nikołaja Ge w Galerii Tretiakowskiej
Wystawa „Ludzie i miasto” w „Winnicy”
Retrospektywa Williama Kentridge'aEkaterina Tsvetkova, kierownik projektu wystawy w GSC GSC:„Aleksiej Brodowicz dokonał prawdziwej rewolucji w dziedzinie projektowania graficznego i, można powiedzieć, stworzył projekt błyszczących czasopism w formie, w jakiej je teraz postrzegamy. Brodovich jako pierwszy połączył tekst i fotografie w magazynie. I nie tylko: wyciął zdjęcia, umieścił je w przypadku stron widzących dopasowałem tekst do modelu na zdjęciu. Teraz wydaje się logiczny i naturalny, ale w latach 30. była to absolutna innowacja i odwaga ”.
________________________________________________________________________
„Aleksiej Brodowicz: od Diagilewa do Harper's Bazaar”Od 26 października do 25 listopadaCentrum Sztuki Współczesnej „Garaż”, Obraztsova, 19aBilety - 200 rubli.Strona wydarzenia strona galerii

Obejrzyj wideo: Zrobił w garażu prywatne Muzeum Motoryzacji (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Produkty do ust
Kosmetyki

Produkty do ust

Co tydzień Life wokół opowiada o różnych produktach kosmetycznych, czy to kosmetykach dekoracyjnych, czy produktach do pielęgnacji skóry lub włosów, które zasługują na uwagę i ułatwiają życie. W nowym wydaniu - balsamy, peelingi, maski i inne produkty, które dbają o delikatną skórę ust.
Czytaj Więcej
Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach
Kosmetyki

Nurkowanie: jak dbać o skórę na wakacjach

Lato to gorący sezon nie tylko dla biur podróży, ale także dla Twojej skóry. Na wakacjach na morzu lub w weekendy przy basenie potrzebuje opieki, która znacznie różni się od codzienności. Nauczyliśmy się od eksperta, jak dbać o skórę przed, w trakcie i po wakacjach, a także zebraliśmy fundusze, które pomogą w tym.
Czytaj Więcej
Pachnie wiosną: 7 perfum
Kosmetyki

Pachnie wiosną: 7 perfum

Wiosna to najlepszy czas na wszelkie przedsięwzięcia: zmianę pracy, parsowanie garderoby lub zakup perfum. Tak, nowe perfumy są dobrym sposobem na dostrojenie się do zmian. Dla tych, którzy są już na nie gotowi lub dopiero przygotowują, Life wokół zgromadziło siedem nowości perfum. Tekst Julii Vakhoniny Hermès Un Jardin sur la Lagune 7,305 rubli W 1884 r. Anglik Frederic van Eden założył prywatny ogród na weneckiej wyspie Judecca, gdzie uprawiał rzadkie rośliny, które starannie selekcjonował przez długi czas.
Czytaj Więcej