Rozrywka

Goście stolicy: fotograf Christopher Makos

64-letni Christopher Makos nie tylko przyjaźnił się z Andym Warholem, zwłaszcza że był przyjacielem króla pop-artu, który nie tylko nazywa się sobą. Co ważniejsze, w ostatnich latach Makos był jego osobistym fotografem, a po śmierci Warhola opublikował o nim więcej niż jeden album ze zdjęciami. Makos dokumentował życie nowojorskiego metra lat 70. i madryckiego filmu Movida lat 80., filmował gwiazdy Hollywood takie jak Matt Dillon i Robert Downey Jr. Makos przyjechał do Moskwy na cały tydzień na zaproszenie Magazynu Wywiadu - na dziedzińcu Instytutu Strelka odbył publiczne spotkanie z redaktorką naczelną, Aloną Doletską. Równolegle fotograf chodził po stolicy i kręcił życie Moskwie oraz interesujących go ludzi. Specjalnie dla Life wokół wybrał pięć najbardziej niesamowitych zdjęć i opowiedział, co zapamiętał miasto.

Christopher Makos

Fotograf

 

„Nie szukam specjalnie historii do moich fotografii; fotografuję to, co przyciąga mój wzrok. Dobry strzał to miłość: jeśli jej szukasz, nigdy jej nie znajdziesz, a jeśli jesteś otwarty na miłość, przychodzi do ciebie. Moskwa - niesamowite miasto. Widziałem, jak tańczy i śpiewa. Oczywiście nie mogłem iść tam, gdzie chciałem, ale to, co udało mi się zobaczyć, było piękne i niesamowite ”.

Pięć zdjęć Christophera Makosa

„Zrobiłem to zdjęcie pierwszego dnia mojej wizyty w Moskwie. Mój przyjaciel Paul Solberg i ja wypiliśmy dużo wody w hotelu i dość pochopnie wybraliśmy się na spacer po mieście. Nasz spacer stopniowo przerodził się w poszukiwanie publicznej toalety. Okazało się, że można go znaleźć w Moskwie to nie jest takie proste. W końcu poszliśmy do kogoś, kto stał przy wejściu do klubu i zapytaliśmy go, czy jest tam toaleta. Powiedział: „Oczywiście, wejdź”. Okazało się, że był to klub, w którym tańczyli swing To było wspaniałe! Ludzie byli tacy prawdziwi, że nie myśleli th wyglądać coś miłego, po prostu tańczył Wyglądało na to bardzo sexy Spędziliśmy w tym klubie kilka godzin - .. tańczyły zastraszany nogi ".

„Na pierwszy rzut oka uderzyli mnie żołnierze w tych olbrzymich nakryciach głowy. Wyglądają bardzo stylowo, bardzo podoba mi się mundur wojskowy w Rosji. Oczywiście przypomina wam siłę, dyscyplinę, ale mamy dla nas inne skojarzenia. Na przykład dla mnie mężczyzna w czarnym garniturze wygląda o wiele groźniej: nie wiem, czego się spodziewać po takich ludziach. Jednocześnie baliśmy się robić zdjęcia twoim żołnierzom, ponieważ jest to trochę zabronione. Ale ten łatwo zgodził się ”.

„I znowu Moskwa tańczy. Spotkaliśmy tę dziewczynę w pobliżu butiku Chanel. Minęliśmy ją i zauważyliśmy parę, która była elegancko ubrana - ta dziewczyna w pięknej sukience i mężczyzna w czarnym garniturze. Potem nagle muzyka zaczęła grać i zaczęli tańczyć. Najwyraźniej było reklama marki. Nie była to już huśtawka, ale taniec towarzyski. I była też bardzo piękna. Wszyscy wokół się uśmiechali, tańczyły uliczne sprzedawczynie. Wydawało mi się, że Moskwa to miasto tańca ”.

„W Dniu Rosji udało nam się zobaczyć wspaniały salut z okna naszego hotelu. Zasadniczo mieliśmy piękny widok z okna - Kreml. Mówią, że 12 czerwca odbył się wiec opozycji, tysiące ludzi szło bulwarami. Ale ich nie widzieliśmy, nasze okna wychodzą na drugą stronę. ”

„Moskwa jest stolicą najwyższych obcasów. Ani Nowego Jorku, ani Hollywood nie można porównać z tobą. Ale te buty mnie trochę zaskoczyły. Te skarpetki są zwykle sprzedawane przez babushki-panie, widzieliśmy je w korytarzu. Są cudowne, mamy w Ameryce nie ma ich. I wydaje mi się, że twoje babcie wyglądają jak punk, bardzo podoba mi się ich wygląd. ”

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?
Nieporozumienie

Czy muszę pić dwa litry wody dziennie?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego odżywiania. Jednym z nich jest to, że absolutnie konieczne jest picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Dwa litry wody Oświadczenie Osoba musi pić co najmniej dwa litry (osiem szklanek wody) dziennie. W ostatnich latach ludzie zaczęli częściej pić zwykłą wodę.
Czytaj Więcej
Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?
Nieporozumienie

Czy więcej niż jedna filiżanka kawy jest szkodliwa?

Istnieje wiele mitów dotyczących zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest to, że nie należy pić więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Adopcja Picie więcej niż jednej filiżanki kawy dziennie nie jest tego warte: jest szkodliwe dla każdego. Chociaż kawa jest głównym napojem kreatywnych ludzi, wielu jest tego nieufnych.
Czytaj Więcej
Czy kawę należy pić wcześnie rano?
Nieporozumienie

Czy kawę należy pić wcześnie rano?

Istnieje wiele mitów dotyczących jedzenia. Jednym z nich jest to, że najbardziej przydatne jest picie kawy rano, a pod koniec godzin warto ograniczyć spożycie kofeiny. Dowiadujemy się, czy tak naprawdę jest. Zatwierdzenie Kawę należy pić rano: o tej porze ciało najlepiej postrzega kofeinę. Dla wielu filiżanka kawy jest niezbędną częścią porannego rytuału.
Czytaj Więcej
Co kradnie z restauracji
Nieporozumienie

Co kradnie z restauracji

Wiele powiedziano o kradzieży wśród pracowników restauracji. Ale najtrudniejszą rzeczą jest utrzymanie kontroli nad gośćmi zakładu, jeśli zdecydują się wziąć ze sobą przypadkową pamiątkę. Życie wokół rozmawiało z przedstawicielami znanych moskiewskich instytucji o najciekawszych sprawach i ich reakcji na kradzież. Babki i byk na rożnie Szefa kuchni Vladimira Klimova z restauracji „45/60” Kradzież przypisuje się nieuniknionym stratom, a także walce potraw.
Czytaj Więcej