Ciekawe

Przeciętny pasaż handlowy otrzymają muzea Kremla

Moskiewskie Muzeum-Rezerwat Kremla, które od dawna szukało dodatkowej powierzchni wystawienniczej, otrzymało nową opcję - przeciętny pasaż handlowy przy Placu Czerwonym 5, informuje RIA Novosti. Z taką propozycją prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił się do dyrektora muzeum Eleny Gagariny.

Kompleks architektoniczny o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych. metrów zbudowano w latach 1889–1893 według projektu architekta Kleina. Niedawno pomnik został zrekonstruowany, a teraz, według Putina, można tu umieścić część ogromnej kolekcji muzeów kremlowskich. Głowa państwa poinstruowała, aby wspólnie z muzeum-społecznością wypracować ten pomysł zarządzania sprawami prezydenta.

Początkowo planowali budowę nowego czteropiętrowego budynku dla muzeów kremlowskich na placu Borowickim, jednak niezadowolenie obrońców miasta i Moskali w 2011 roku zmusiło administrację muzeum i rząd do porzucenia placu budowy i wyboru nowego projektu. Alternatywnie Arkhnadzor przez cały czas oferował Średnie rzędy. Według koordynatora „Archnadzora” Rustama Rakhmatullina, Federalna Służba Bezpieczeństwa, która jest właścicielem budynku, nie rozumie, co z nim zrobić, a zabytek architektury jest pusty. Prawie 2 miliony turystów odwiedza muzea Kremla rocznie.

W 2010 roku, kiedy władze odmówiły budowy depozytu dla muzeów kremlowskich na placu Borowickim, krytyk architektoniczny Grigorij Revzin zaproponował umieszczenie go w niedawno odrestaurowanych magazynach Provision na bulwarze Zubovsky. Jednak pomysł ten został ostatecznie odrzucony, a Muzeum Moskwy znajdowało się w magazynach Proviant, które wyprowadziły się z kościoła św. Jana Ewangelisty w pobliżu Wyjażu na Nowym Placu.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Artplay organizuje festiwal surfowania Endless Summer
Ciekawe

Artplay organizuje festiwal surfowania Endless Summer

Festiwal kultury surfowania Endless Summer odbędzie się w Artplay Design Center w dniach 1 i 2 sierpnia. Organizatorzy wydarzenia mówili o tym wokół Life. Miejsce festiwalu zostanie podzielone na strefy tematyczne: zaimprowizowaną stację surfowania, scenę muzyczną, kącik gastronomiczny, rynek, salon kosmetyczny i strefę relaksu.
Czytaj Więcej
Jak minął Dzień Restauracji w Moskwie, Kijowie i Petersburgu
Ciekawe

Jak minął Dzień Restauracji w Moskwie, Kijowie i Petersburgu

18 maja w Rosji i na Ukrainie odbył się pierwszy Dzień Restauracji - festiwal dla amatorskich szefów kuchni i tych, którzy chcą spędzić cały dzień na świeżym powietrzu, rozdając wszystkim domowe posiłki. Istotą akcji jest to, że każdy zarejestrowany na oficjalnej stronie internetowej może otworzyć kawiarnię na jeden dzień: na dziedzińcu domu, na ulicy lub w parku.
Czytaj Więcej
Do wynajęcia sklep FOTT przy Dmitrovsky Lane
Ciekawe

Do wynajęcia sklep FOTT przy Dmitrovsky Lane

Lokale sklepu odzieżowego i obuwniczego FOTT przy ulicy Dmitrovsky są wynajmowane. O tym życiu wokół powiedziało źródło zaznajomione z sytuacją. „FOTT siedzi teraz w tym pokoju w porozumieniu. Jeśli pojawi się nowy najemca, opuści on teren do końca listopada. Ale ogólnie chcą pozostać w jednej części sklepu.
Czytaj Więcej