Ciekawe

Nowa lokalizacja: Gogol Center

W ubiegłym tygodniu, po czteromiesięcznej rekonstrukcji, ponownie otwarto Teatr Gogol lub, jak to się teraz nazywa, Centrum Gogola. Kierownik moskiewskiego departamentu kultury Siergiej Kapkow wkrótce po swojej nominacji ogłosił, że zamierza ściśle zaangażować się w teatry, przeformatować niektóre z nich, uczynić je bardziej interesującymi i dostępnymi dla współczesnej publiczności.

Teatr Gogol został nazwany jednym z najbardziej problematycznych miejsc w Moskwie: jego frekwencja rocznie nie przekroczyła 80 tysięcy osób, o połowę mniej niż w innych teatrach o tej samej pojemności, w 2011 roku wystawili jedną sztukę, a dochód wyniósł tylko 18 milionów rubli. W sierpniu 2012 r. Współczesny dramaturg i reżyser Kirill Serebrennikov został dyrektorem artystycznym teatru, a Aleksiej Malobrodsky, dyrektor Szkoły Sztuki Dramatycznej, został dyrektorem.

Nakreślili zadanie uczynienia z niepopularnego Teatru Gogola kulturalnego centrum nowego formatu, które mogą odwiedzać zarówno miejscowi, jak i młodzi mecenasi pobliskiej Army, Winnicy i Artplay.

W rezultacie oprócz tradycyjnych występów odbędą się występy, koncerty, pokazy filmów i dyskusje publiczne pod pozorem „Gogol Plus”, w których każdy może wziąć udział. Centrum jest otwarte od pierwszej do późnej nocy, możesz tu pójść na bilety na spektakl, do księgarni, zjeść w kawiarni lub skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi.
Projekt projektowy odnowionej przestrzeni Serebrennikov powierzony artystce teatralnej Vera Martynova. W ciągu czterech miesięcy, kiedy teatr został zamknięty, przestrzeń została zaoszczędzona od płyt kartonowo-gipsowych, ścian ze sklejki i wielu małych pokoi. Dzięki tak radykalnemu sprzątaniu widownia Big Auditorium powiększyła się około czterokrotnie i zaczęła pomieścić 600 osób, aw teatrze pojawiło się przestronne lobby, sala prób, kawiarnia i księgarnia. Okna pojawiły się pod fałszywymi ścianami w świetle dziennym, a ściany dawnej zajezdni tramwajowej zajmowanej przez teatr pozostawiono z cegły niczym modny strych. Aby ozdobić ściany, artysta Aleksiej Tregubow stworzył około tuzina paneli lustrzanych z cytatami artystów.


Trzej kolejni mieszkańcy współistnieją teraz ze starą trupą teatralną w Gogol Center: aktorzy siódmego studia Kirill Serebrennikov, studio SounDrama Vladimira Pankova i tancerze Dialogue Dance. Występy, koncerty, występy i dyskusje mogą odbywać się jednocześnie w trzech przestrzeniach: w dużej i małej sali, a także w holu. Przykręcone śruby zostały dokładnie usunięte z Wielkiej Sali, podobnie jak we wszystkich starych teatrach, ustawiono krzesła i krzesła, a antresolę zastąpiono drewnianymi schodami z poduszkami. Stare krzesła również zostały porzucone, aby przestrzeń sali była bardziej mobilna, a publiczność mogła być różnie usadzona w zależności od wydarzenia: w niektórych przedstawieniach akcja odbywa się bezpośrednio na scenie, w innych - na antresoli i przy otwarciu korytarza w kierunku widzowie zazwyczaj pozwalają pociągowi.
Mała sala przeznaczona jest dla nie więcej niż 150 widzów. W związku z tym nie ma w nim sceny, aktorzy grają na tym samym poziomie z publicznością. Pierwszy spektakl odbędzie się tutaj 16 lutego, będzie to premiera „Mitin Love” Vladislava Nastavsheva na podstawie powieści Ivana Bunina z aktorami „Siódmego studia”. Specyfika produkcji polega na tym, że aktorzy poruszają się wyłącznie wzdłuż belek wkręconych w ścianę i nigdy nie schodzą na podłogę.


Oprócz sal planują uczynić z foyer pełnoprawną platformę do występów. Może pomieścić do 300 widzów, regularnie odbywać się będą koncerty młodych wykonawców, występy i spotkania Gogol Plus. Planowane jest również otwarcie biblioteki multimediów, w której każdy będzie mógł oglądać występy w nagraniu.

Na prawo od wejścia do foyer kładą „Good Box”, w którym zbierają niepotrzebne ubrania i buty na cele charytatywne. Wszystkie rzeczy zostaną rozdane bezdomnym i bez środków do życia, a także przesłane do funduszu charytatywnego.

Z holu można dostać się do bufetu, ale to najmniej jak teatr. Tutaj nie było żadnych kanapek owiniętych w celofan z kawiorem i „radzieckiego szampana” wlewanych wcześniej do szklanek, ale jest 150 rubli serników, 50 rubli babeczek i innych deserów znanych z kawiarni. W nadchodzących dniach zapowiadają pełne menu, w którym będą gorące potrawy. Jest zaangażowany w niestandardowy bufet kawiarni Cunning People, która znajduje się w pobliżu, przygotowują tam wszystkie potrawy i podgrzewają je tylko na miejscu.


Na parterze holu znajduje się również księgarnia „Książki Gogola”. Co ciekawe, należy do samego teatru, a nie do sieci książek, jak to zwykle bywa. Sprzedają książki o historii sztuki, wzornictwie i fotografii, współczesną prozę, zeszyty i bibeloty, a także błyszczący tekst w języku angielskim - Dazed & Confused, Pop, Numero i inne publikacje, których nie ma w Moskwie na każdym rogu.

Administracja Centrum Gogol podkreśla jednak, że właśnie zaczęła się naprawa, w ciągu tych miesięcy tylko część teatru, którą widzowie widzą: sale, lobby, garderoba i toalety zostały uporządkowane. A garderoby, pokoje z rekwizytami, wszystkie pokoje za kulisami mają zostać naprawione. Sala prób, która znajduje się na terenie byłego klubu Ikra sąsiadującego z teatrem, również nie została całkowicie ukończona. Jak się okazało, lokal „Kawioru” zawsze należał do Teatru Gogol, ale przez wiele lat był wynajmowany. Kiedy słynny klub koncertowy zero został zamknięty, przestrzeń była pusta przez kilka lat. Po rozpoczęciu rekonstrukcji puste pokoje zostały wprowadzone do obiegu - więc aktorzy mieli przestronny, jasny pokój na próby, którego przeszłość przypomina tylko balkony, które służyły jako strefa VIP, i kawałek złotej tapety na korytarzu.


Bilety na wydarzenia są sprzedawane w cenie 300 rubli, są już wyprzedane na wszystkie nadchodzące koncerty. Wkrótce Centrum Gogol planuje wprowadzić system subskrypcji, rabaty dla uprzywilejowanych kategorii mieszkańców i mieszkańców. Kierownictwo jest przekonane, że jeśli stworzone zostaną wszystkie warunki, ludzie będą biegać do teatrów, a mieszkaniec regionu Kursk woli wybrać się do Gogola Center wieczorem przed telewizorem.

Kirill Serebrennikov

Dyrektor artystyczny Centrum Gogol

 

Naszą główną koncepcją jest otwarta przestrzeń. „Gogol Center to dla ciebie teatr”, nazywamy to tak. Oznacza to, że ludzie z różnych dziedzin mogą tu przyjeżdżać, rozmawiać o teatrze, występach i koncertach. Będą festiwale tańca, film, biblioteka mediów, przyjemna kawiarnia i dobra księgarnia. Chcemy, aby było to miejsce, w którym możesz spędzić prawie cały dzień. Wi-Fi wkrótce będzie dostępne. Niemniej jednak jest to przede wszystkim teatr. Mamy wiele występów, bardzo gęsty repertuar. Ludzie mogą przyjść bezpośrednio na przedstawienie teatralne lub pójść do naszego klubu Gogol Plus, posłuchać tam rozmów, wziąć udział w dyskusjach, warsztatach lub spotkaniach z pisarzami lub pozostać na koncercie w lobby.

Otworzyliśmy tylko niewielką część teatru, wciąż nie ukończyliśmy wiele, wciąż mamy wiele do myślenia. Teraz zajmiemy się kulisami i okolicą. Chcemy nawet zrobić letnią werandę, może być przyjemna przestrzeń.

Nadal nie wierzymy, że wszystko to zostało ujawnione. W końcu wszyscy oprócz nas w to wątpili. Powiedzieli mi: „Cyrylu, nie otworzysz”, a ja odpowiedziałem: „Otwórz”. Otworzyliśmy się, nie tylko dlatego, że „chłopiec powiedział - chłopiec zrobił”, ale także dlatego, że ważne jest, aby nie oszukiwać odbiorców, aby uzasadnić ich oczekiwania. Obiecaliśmy, że to nudne miejsce, które w zasadzie nie było na mapie zainteresowań miasta, ożyje i jest to dla nas bardzo ważne.

Centrum Gogola

Adres: ul. Kazakova, 8
Telefon: +7 (499) 262−92−14
Strona internetowa: www.gogolcenter.com

Zdjęcia: Julia Tatatarchenko

Obejrzyj wideo: Jak używać nawigacji pieszej GPS w smartfonie ? Mapy Google (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej