Weekend

8-11 maja

CZWARTEK PIĄTEK

8-9 maja

Pochmurno

Po południu: +17W nocy: +7

sobota

10 maja

Pochmurno
z wyjaśnieniami

Po południu: +17W nocy: +11

niedziela

11 maja

Pochmurno

Po południu: +15W nocy: +9

Czwartek

20:00

impreza

Dwuletni klub Torque

Klub w murach dawnej kotłowni na Ligovce ma dwa lata. Angielski muzyk jazzowy Nathan Haines wystąpi tu w świąteczną noc.

GDZIE:
Torque

KIEDY:
20:00

CENA:

200 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Dave Vega

Berliński DJ i producent wprowadza petersburską wytwórnię iTech Sound System. Mieszkaniec klubu Weekend stał na czele największego na świecie sklepu z muzyką cyfrową, Beatport gra głównie house.

GDZIE:
Heisenberg

CENA:
od 400 rubli

Do kalendarza

Piątek

10:00

Wydarzenie

Parada zwycięstwa

Oddziały Zachodniego Okręgu Wojskowego odbędą się w tradycyjnej paradzie - około dwóch tysięcy żołnierzy i kadetów oraz prawie sto jednostek sprzętu wojskowego. O 17:00 - procesja weteranów i blokady wzdłuż Newskiego Prospektu - od powstania do Placu Pałacowego.

gdzie:
Plac Pałacowy

Do kalendarza

11:00

festiwal

Trasa lat wojny w Ogrodzie Botanicznym

Trasa wycieczki poświęcona jest działaniom ogrodu w latach wojny. Odwiedzający będą mogli zobaczyć rośliny uratowane przez pracowników w tropikalnych szklarniach i opowiedzieć, jak Ogród Botaniczny od 1943 r. Przywrócił kolekcje: „Nasiona i żywe rośliny były zbierane przez cały świat - zostały wysłane z Suchumi, Batumi, z Ogrodu Botanicznego w Lizbonie, a nasi mieszkańcy również pomogli miasta ”.

GDZIE:
Ogród botaniczny

CENA:
150 rubli

Do kalendarza

18:00

koncert

Uroczysty koncert w Pałacu

Na placu ustawią kuchnie polowe, karaoke stylizowane na ciężarówki wojskowe, zorganizują „Retrotantsploshchadka” i wprowadzą sprzęt wojskowy z II wojny światowej, a pracownicy Muzeum Historii Telefonicznej pokażą, w jaki sposób komunikacja telefoniczna została przeniesiona na linię frontu w latach wojny.

GDZIE:
Plac Pałacowy

CENA:
za darmo

Do kalendarza

wydajność

„Dziewczyny”

Wieczór literacki na podstawie książki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma kobiecej twarzy”. Pisarz zebrał opowieści o ponad dwustu kobietach, które w 41. dziewczynie marzyły o miłości i szczęściu i zostały żołnierzami.

GDZIE:
Teatr Młodzieży na Fontance

CENA:
150-500 rubli

Do kalendarza

festiwal

Pokaz samochodów retro i pokaz mody

Biblioteka Narodowa organizuje wystawę samochodów retro i pokaz mody na cześć wakacji. Projektantka mody Megan Vitanen ubrała dwa tuziny modelek w suknie wieczorowe, czapki i szpilki w kształcie klina. Programowi towarzyszyć będzie akordeon.

GDZIE:
MFN w Victory Park

CENA:
za darmo

Do kalendarza

19:00

wydajność

„Weź to i pamiętaj”

Spektakl, oparty na historii Astafiewa, wystawiła Elena Pavlova, młoda reżyserka 202 warsztatów teatralnych - w Erarcie otrzymała nominacje do festiwalu w kategorii Najlepszy występ i Najlepsza scenografia festiwalu Shorter !. „Weź i pamiętaj” to opowieść o ludziach, którzy wiedzieli, czym jest wojna, ale nie wiedzieli, czym jest miłość, i spotkali ją latem 1945 roku.

GDZIE:
Erarta

CENA:
400 rubli

Do kalendarza

19:30

Wydajność

„Jura”

Wystawa jednoosobowa oparta jest na pamiętniku szesnastoletniego chłopca, Yury Ryabinkina, który mieszkał w oblężonym Leningradzie. W czerwcu 1941 r. Ukończył dziewiątą klasę, aw styczniu 1942 r. Dokonał ostatniego wpisu. Na stronach pamiętnika nie tylko opisuje blokadę, ale także próbuje rozpoznać zmiany w sobie i otaczających go.

GDZIE:
„Warsztat”
na Lakhtinskaya St., 25a

CENA:
350–400 rubli

Do kalendarza

20:00

impreza

Ascetyka

Wieczór w Union rozpocznie się występem elektroników z Karelii Ascetics, a zakończy imprezą fryzjerską Birdie - zagra tam Kohl Rish, kurator akademii fryzjerskiej Chop-Chop i sympatyczni DJ-e.

GDZIE:
Unia

CENA:
za darmo

Do kalendarza

Koncert

Kamuflaż

Niemiecka grupa synth-pop zebrała się w 1983 roku. Jak zwykle zorganizowali studio w piwnicy i występowali w małych klubach. A teraz nagrywają swój n-ty album Greyscale, którego wydanie zaplanowano na 12 września.

GDZIE:
Sala koncertowa Aurora

CENA:
800-1 200 rubli

Do kalendarza

Sobota

11:00

WYSTAWA 

„Inna sztuka lat 60. i 80.”

Ostatniego dnia odbywa się wystawa sztuki nonkonformistycznej ze zbiorów „Nowego Muzeum”. Ekspozycja poświęcona jest nieoficjalnej sztuce okresu sowieckiego od późnych lat pięćdziesiątych aż do początku pierestrojki.

GDZIE:
„Nowe muzeum”

CENA:
za darmo

Do kalendarza

wystawa

„Dziki Zachódna zdjęciach ”

Muzeum Rosyjskie i Fundacja Międzynarodowej Sztuki i Edukacji z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zorganizowały wystawę zdjęć ważnych momentów w historii rozwoju Dzikiego Zachodu. Portrety Indian i zdobywców, kopalnie złota, pierwsze pociągi w pracach Edwarda Curtisa, Johna Grabilla i innych są przechowywane w Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie.

GDZIE:
Pałac Stroganowa

KIEDY:
11:00 

CENA:

150 - 300 rubli

Do kalendarza

12:00

sprzedaż

„48 abażurów”

Pchli targ w dzielnicy Primorsky odbywa się pod hasłem „Więcej niż zakupy, więcej pasji niż sport”. Wydarzenie organizowane jest jako spontaniczna wyprzedaż garażowa - każdy przynosi rzeczy na sprzedaż: ubrania, obrazy, książki i czasopisma - i może je kupić. Wejście dla sprzedawców i kupujących kosztuje tyle samo.

GDZIE:
Klub „Pionier”

CENA:
50 rubli

Do kalendarza

festiwal

EcoDays

Podczas festiwalu ekologicznego życia będą wystawiać plakaty z dziećmi w obronie zwierząt, oglądać filmy dokumentalne i WALL-I Disneya, uczyć się wyhaftować krzyż, rzeźbić różę z gliny polimerowej i sprzedawać jedzenie w kawiarni ze zdrową dietą. Pod koniec 11 maja odbędzie się ekologiczny pokaz mody.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

KIEDY:
12:00-20:00

CENA:

za darmo

Do kalendarza

16:00

wykład

„Fotografia: dokumentalnajak fenomen

Jekaterina Bogaczewska, jeden z założycieli Fundacji Fotografii Dokumentalnej Liberty.SU i redaktor naczelna M-Journal of Documentary Photography and Multimedia, powie Ci, czym jest dokumentowanie jako zjawisko i jak się przejawia, „nawet jeśli czasami robi to całkowicie nieprzyzwoicie formularz ”.

GDZIE:
„Photodepartment”

CENA:
150 rubli

Do kalendarza

19:00

oglądanie filmu

Koriolan

Tom Hiddleston gra Coriolanum Szekspira w spektaklu Teatru Donmar. Fabuła pozostaje ta sama - na wpół legendarny rzymski przywódca czasów Republiki Gnei Marcius, powracający ze zwycięskiej wojny, odkrywa wrogów w swoim rodzinnym mieście.

GDZIE:
Centrum handlowe Kronverk Cinema City

CENA:
600 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Ishome

Mirabella Iskhome urodziła się w Nachodce, a dorastała w Krasnodarze.
Teraz koncertuje w całym kraju, gra swoją spokojną i urzekającą muzykę elektroniczną. Lokalne wsparcie dla dziewczynki będzie miało Long Arm i Tree Bosier.

GDZIE:
„Morze”

CENA:
300 rubli

Do kalendarza

oglądanie filmu

Japońska noc animacji

Jedna dziewczyna słucha muzyki z kryształu, który odziedziczyła po pamięci ojca, a inna chce przenieść się ze stolicy do miasteczka na skraju kraju. Pomiędzy dwiema historiami anime widzowie otrzymają dużą zniżkę na spacer po dachu loftu.

GDZIE:
Kino

CENA:
500 rubli

Do kalendarza

Niedziela

12:00

impreza

Yougifted

Festiwal sportowy jest prowadzony przez popularny kanał YouTube YouGifted, który publikuje samouczki wideo dotyczące treningu i odżywiania. Park zostanie podzielony na sekcje, w których zwiedzający mogą spróbować swoich sił w różnych sportach - od jogi i rozciągania po ciężki trening funkcjonalny. Program ogłosił pokaz silnych mężczyzn z zespołu „Bogatyr Rus” i zawody sportowe. Lokalna kawiarnia przygotuje dla gości specjalne dania fitness.

GDZIE:
CPKiO

KIEDY:
12:00 

CENA:

za darmo

Do kalendarza

15:30

wykład

Z historii muzyki: wystawa Hartmannaw „Obrazach” Musorgskiego

Program edukacyjny jest kontynuowany na zamku Mihajłowskij. W tym wykładzie Eugene Hazdan opowie o cyklu fortepianowym Musorgskiego „Obrazy z wystawy”. Kompozytor stworzył go na pamiątkę innych, architekta i artysty Victora Hartmanna.

GDZIE:
Teatr Michajłowskiego

CENA:
50 rubli

Do kalendarza

16:00

festiwal

ColorsGO

Przed wyścigiem, podczas którego wszyscy zostaną obsypani jasnym kolorowym proszkiem, uczestnicy będą mieli problem i odprawę. Będziesz musiał przebiec tylko trzy kilometry - po mecie wszyscy znów na siebie rzucą farbą, ale już przy muzyce pewnego „słynnego DJ-a”.

GDZIE:
Park 300. rocznica Petersburga

CENA:
900 rubli

Do kalendarza

koncert

Święta muzyka współczesnych kompozytorów

Muzykę kościelną wiążą surowe kanony. Ortodoksja jest jeszcze surowsza: możesz grać tylko na dzwonkach. Dopiero pod koniec XIX wieku w rosyjskim chórze kościelnym wpuszczono kobiece głosy. Dzięki nim „Nieszpory” i „Liturgia” Czajkowskiego i Rachmaninowa pojawiła się liturgiczna muzyka Chesnokova. Filharmonia wykona dzieła duchowe naszych współczesnych - Jerzego Sviridova, Jurija Falika i Mikołaja Sidelnikowa.

GDZIE:
Mała Sala Filharmonii

CENA:
200–300 rubli

Do kalendarza

19:00

wydajność

Sąsiad Raika

Teatr Federacji N pod kierunkiem Poliny Nevedomskiej zagrają spektakl Reginy Schukiny na temat tekstów, wierszy i aforyzmów Pietruszewskiej. Bohaterka za wszelką cenę stara się uratować życie rodzinne, które od dawna pęka w szwach.

GDZIE:
Muzeum Dostojewskiego

CENA:
500 rubli

Do kalendarza

festiwal

Muzyczna wiosna Petersburga

Na otwarciu 50. rocznicy festiwalu kompozytorów w Petersburgu pozdrawią lata sześćdziesiąte - buntowników i idealistów: zagrają muzykę Falika, Uspienskiego, Słomińskiego, Tiszczenki, Gawrilina i Pietrowa.

GDZIE:
Wielka Sala Filharmonii

CENA:
1000 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: Vk.com/elaginpark, Alfredo Jaar „Oczy Gutete Emerita”, IVY ZDJĘCIA / Shutterstock.com, Igor Bulgarin / Shutterstock.com, Vk.com/beri_da_pomni, Mtfontanka.spb.ru, Philharmonia.spb.ru, Devin_Pavel / Shutterstock.com, federicocandonifoto / Shutterstock.com, Stokkete / Shutterstock.com

Obejrzyj wideo: Bluesroads Festival 2014. 8-11 maja. Klub Żaczek. Kraków (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie
Przewodnik

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie

Sezon zimowy rozpoczyna się w parkach moskiewskich - wieczorem w czwartek 17 listopada lodowisko w Parku Gorkiego zostało uroczyście otwarte, a po nim przygotowywane są lodowiska do startu w innych miejscach publicznych w Moskwie. Wszyscy oferują odwiedzającym wypożyczalnię rolek, muzykę i ozdoby świąteczne, a także gorące napoje i jedzenie w lokalnych kawiarniach.
Czytaj Więcej
Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie
Przewodnik

Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie

Po raz czwarty w Moskwie odbył się międzynarodowy festiwal Omnivore, w którym biorą udział szefowie kuchni, którzy tworzą młodą lub kreatywną gastronomię. Wszystkie dni moskiewskiego festiwalu Życie wokół, reprezentowane przez redaktorów „Żywności” Anny Masłowskiej i Oli Kiselevy, transmitowało na żywo to, co działo się w jego lokalach, od porannych warsztatów po ostatni posiłek w ostatniej restauracji.
Czytaj Więcej
Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza
Przewodnik

Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza

Wakacje nad jeziorem Bajkał stają się coraz bardziej popularne: wioska Khuzhir na wyspie Olkhon i Listvyanka należą do 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Rosji. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy region odwiedziło 39 tysięcy turystów zagranicznych. Jednocześnie relaks na brzegach Bajkału staje się coraz droższy (co nie zawsze oznacza wygodę), a mimo to w wielu hotelach trzeba zarezerwować miejsce na tygodnie wcześniej.
Czytaj Więcej