Weekend

Autor bloga Smutny i bezużyteczny - dlaczego wszyscy śmieją się z Rosjan

Chris S. prowadzi humorystyczny blog Sad and Useless od 2009 roku. Najpopularniejszymi materiałami są zbiory zdjęć o dziwnych Rosjanach: cięcie ciast z piłą łańcuchową, przesadzanie z photoshopem na zdjęciach ślubnych i pozowanie w strojach kąpielowych na środku kałuż i pojemników na śmieci. Życie wokół rozmawiało z autorem, czy to prawda, że ​​cały świat się z nas śmieje.

„Dlaczego cały czas śmiejesz się z Rosjan?”

- W rzeczywistości nie tylko nad nimi. Uwielbiam trollować Amerykanów, Brytyjczyków, a nawet Japończyków. Ale prawda jest taka, że ​​najśmieszniejszą rzeczą wśród Rosjan jest to, że jesteś tylko niekończącym się źródłem inspiracji. W twoim kraju dzieją się najdziksze i najbardziej szalone rzeczy.

- A kim jesteś według narodowości?

- Mieszkam w Unii Europejskiej, ale sam jestem Rosjaninem. Nauczyłem się nawet języka i używam go w życiu codziennym. Płynnie mówię i czytam po rosyjsku, ale pisanie ze mną nie jest zbyt dobre: ​​twoja gramatyka jest zbyt skomplikowana.

Teraz czytam kilka książek na raz, a jedną z nich jest „Division by Zero” Dmitrija Gorcheva. Znając język, mogę łatwo monitorować Twoje sieci społecznościowe i blogi w poszukiwaniu różnego rodzaju dziwactw, a następnie pokazywać je społeczności anglojęzycznej.

- Smutny i bezużyteczny - twoja główna praca?

- Nie, mam własną małą firmę z branży nieruchomości, a blog to tylko mój poboczny projekt. Nie sądzę, że robię media, to nie jest takie poważne. To raczej dziwny, humorystyczny blog.


- Jak szukasz zdjęć z Rosji?

- Mam całą kolekcję zakładek z różnych źródeł. Ciągle sprawdzam dostępność aktualizacji. Czasami widzę coś zabawnego - i to popycha mnie do pomysłu następnego postu. Mogę udostępnić parę, na przykład, jeśli chcesz również subskrybować. Tutaj na przykład przełącznik „Mercy” lub strona Bidla.net, idealne źródło zdjęć z rosyjskim „na sądach”. Lubię też społeczności LiveJournal poświęcone miłośnikom dywanów. „VKontakte” spotyka wiele użytkowników na granicy szaleństwa.

- Byłeś w Rosji? Jakie masz teraz na nas wrażenie? Co się mówi w twoim kręgu?

- Byłem w Moskwie kilka razy - pod koniec lat 80., w ostatnich latach istnienia Unii. Byłem wtedy jeszcze dzieckiem. To było tak dawno, a gdybym przyszedł do ciebie teraz, zobaczyłbym zupełnie inny kraj. Wszystkie informacje, których dowiaduję się o Rosji, pochodzą z mediów, a nie z oryginalnych źródeł. Niestety, to, co słyszę ostatnio o twojej polityce i gospodarce, jest dla mnie bardzo przerażające. Nie jestem fanem reżimu Putina i uważam, że Rosjanie zasługują na coś lepszego niż przyszłość, do której prowadzi Putin.

Jeśli mówimy o mentalności i cechach narodowych, Rosja jest gigantycznym krajem z populacją ponad 140 milionów ludzi, więc istnieje wiele różnych typów. Według moich obserwacji Rosjanie są bardziej namiętni niż mieszkańcy Europy Północnej i Zachodniej. To jakaś szalona pasja, skrajna w przejawach uczuć. Ale wszystko zależy od osoby, poziomu wykształcenia, jakiejś inteligencji. Dlatego nie dokonywałbym uogólnień na temat całego kraju. Znam wielu inteligentnych i erudycyjnych Rosjan i jest to bardzo przyjemna rozmowa. Ale poznałem innych, ale jakoś się z nimi nie dogadywali ...


Ponieważ spotkałem wielu Rosjan, nie mam żadnych specjalnych stereotypów. Nie można powiedzieć o typowym człowieku Zachodu, dla którego Rosja jest niebezpiecznym miejscem, w którym lepiej nie mieszać się. Gdzie jest zimno, brutalnie i tylko najsilniejsi i najtwardsi przetrwają. Jednocześnie istnieje obraz wysokiej rosyjskiej kultury i literatury - jest to równoległy stereotyp. I oczywiście wszyscy wiedzą, że twoja wódka jest produktem najwyższej jakości i lepiej nie zajmować się swoją mafią.

Kiedy publikuję kolekcje o Rosji, wielu pisze, że można je zebrać na temat każdej narodowości na świecie. Podobnie jak ty pytają, dlaczego przywiązałem się do Rosji. Oczywiście szalone i zabawne rzeczy dzieją się w każdym kraju i na Zachodzie. Ale Rosjanie zamienili je w prawdziwą sztukę!

Obejrzyj wideo: 2017 Maps of Meaning 03: Marionettes and Individuals Part 2 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Połysk: cekiny
Rzeczy

Połysk: cekiny

Autor: Anna Eliseeva Pomimo utrwalonego stereotypu, że cekiny są żywym detalem do wieczorowego wyglądu, codzienne rzeczy z tym błyszczącym sprzętem stale pojawiają się w sklepach z sezonu na sezon. Nie tylko sukienki i spódnice, ale także bluzy, torby na zakupy i półbuty w pełni pokrywają błyszczący wystrój.
Czytaj Więcej
Nowa kolekcja Uniqlo i Ines de la Fressange
Rzeczy

Nowa kolekcja Uniqlo i Ines de la Fressange

Uniqlo kontynuuje współpracę z Ines de la Fressange i wydaje kolejną wspólną kolekcję. Francuska modelka i projektantka nie odstąpiła od kursu i nadal przekazuje pomysły klasycznego paryskiego szyku poprzez swoje ubrania. Główne elementy nowej współpracy (jak w przypadku wszystkich poprzednich) pozostały takie same: wdzięczne sylwetki i kroje, przyjemne i wygodne w noszeniu materiały, ciepłe i uniwersalne rozwiązania kolorystyczne.
Czytaj Więcej
Szczegóły przypadku: akcesoria zimowe
Rzeczy

Szczegóły przypadku: akcesoria zimowe

Wydaje się, że przy wyborze akcesoriów nie powinny pojawić się trudności - w każdym sklepie jest ich całkiem sporo. Mroźne akcesoria powinny jednak nie tylko spełniać określone parametry odporności na ciepło, ale także nie mogą ignorować kwestii estetyki i trendów. W końcu stają się dopełnieniem lub akcentem obrazu.
Czytaj Więcej
Dekoracje, które będą doskonałym prezentem noworocznym
Rzeczy

Dekoracje, które będą doskonałym prezentem noworocznym

Tekst Anastasia Andreeva Moda na biżuterię zmienia się wolniej niż na ubrania. Z reguły są noszone przez kilka lat i rzadziej są kupowane dla siebie. Zebraliśmy 15 wygranych wygranych biżuterii i prezentów: od dyskretnych, inspirowanych gruzińskimi bransoletkami po kolorowe broszki z dinozaurami i granatami.
Czytaj Więcej