Komentarze

„Już nie zaskakuje”: Studenci i profesorowie na uniwersytecie IT rozmawiają o prezentacji Apple

Podczas czerwcowej światowej konferencji dla programistów na platformach Apple WWDC firma wprowadziła sześć wersji. Najbardziej znane były aktualizacje systemów operacyjnych OS 11 i macOS High Sierra, nowego iPada, technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości ARKit, iMac Pro oraz inteligentnego głośnika HomePod. Firma odłożyła pełne wydania dwóch ostatnich projektów do jesieni. Profesorowie i studenci z Innopolis University oglądali transmisję z Kalifornii i opowiadali, które z nowych produktów były dla nich zaskoczeniem, a które rozczarowaniem.


Vladislav Tkachuk

4-letni student. Opracowuje inteligentny nawigator dla turystów BeTrip! Aplikacja buduje trasy widokowe na podstawie analizy danych geodezyjnych z sieci społecznościowych

Nie wspominając, że Apple pokazał coś niesamowitego. Firma desperacko dąży do integracji wszystkiego, co jest możliwe. Płatności za pośrednictwem iMessage to potwierdzają. Ponadto kładziemy duży nacisk na sztuczną inteligencję: ulepszenia dotknęły Siri, aplikację „Zdjęcia” (rozpoznawanie twarzy), funkcjonalność „Momentów” została uzupełniona. Byłem zadowolony z przejścia z archaicznego HFT do czegoś nowego. Ale to wszystko słowa: zapowiedziane nowe przedmioty wymagają przetestowania. Powiem jedno na pewno: w całej prezentacji nie chciałem mówić: „Wow, to jest fajne, to jest przełom!”


Nikita Shekhov

4-letni student.

Działa na Intour24 - aplikacji mobilnej na Androida, agregującej regularne wycieczki grupowe autobusami różnych touroperatorów

Przez długi czas nie było już takiej farsy z prezentacjami, ale Apple próbuje zaskoczyć. Nowy iPad Pro zastępuje MacBook Air po podłączeniu do zewnętrznej klawiatury. Nowe iOS i App Store są czystsze, przyjemniejsze i bardziej interaktywne, ale przypominają mi jako projektanta materiałów Google. iMac i iMac Pro stały się jeszcze potężniejsze, co podyktowane jest naciskiem na profesjonalnych projektantów, muzyków, fotografów i kamerzystów. Plus jeden do karmy Apple za ciekawe zmiany pod maską MacOS.

Amazon Echo i Google Home pojawiły się wcześniej i są dostępne w niższej cenie, więc Apple HomePod odgrywa teraz rolę nadrabiania zaległości w sektorze osobistych urządzeń IoT. Tak, chłopaki z Cupertino ponownie powrócili do swoich korzeni: skupili się na komponencie muzycznym - głośnikach, jakości i głośności dźwięku oraz mikrofonach. Ale sprzedaż rozpocznie się dopiero w grudniu, a nie na całym świecie i przy wsparciu tylko dla języka angielskiego.


Giancarlo Succi

Profesor, Dziekan Wydziału Informatyki Uniwersytetu Innopolis

Firma nieustannie dąży do lepszej integracji swoich produktów i urządzeń, robiąc wszystko, co możliwe, aby nie wypuścić klientów z bezgranicznego świata.

Zobaczyliśmy nowe rodzaje interakcji z produktami Apple oferowanymi deweloperom i klientom: z dostawcami, na przykład Amazon; między urządzeniami - bardziej wydajny sposób przechowywania i wymiany informacji z Apple Cloud (iCloud); z nowym sprzętem - na przykład inteligentne symulatory.

Co więcej, firma aktywnie promuje wykorzystanie uczenia maszynowego do przewidywania i przewidywania działań użytkowników, a to oczywiście jest również okazją do zintegrowania najlepszych produktów Apple z partnerami, którzy oferują swoje produkty lub usługi, na przykład Apple Pay (co czyni Apple prawie firmą finansową) lub Mapy, które pozwalają reklamować niektóre restauracje itd.

Jeśli chodzi o innowacje czysto technologiczne, uczestnicy konferencji zobaczyli wiele innowacji, które naprawdę poprawiają życie programistów i użytkowników. IOS11 wygląda świetnie, podobnie jak macOS High Sierra. Nie widziałem jednak nic radykalnie nowego.


Azamat Sirazhitdinov

Student drugiego roku. Działa na opartym na chmurze systemie automatyzacji procesów biznesowych dla krajowych przedsiębiorstw usługowych - CleanEngine

Imponujące jest to, jak Apple pakuje i sprzedaje. Koncepcja Apple Pay nie jest nowa, ale konkurenci nie byli w stanie uzyskać wsparcia 50% punktów sprzedaży w Ameryce, tak jak zrobiła to firma z Kalifornii. Ta sama historia zdarzyła się kiedyś na iPhonie - smartfony dotykowe były wcześniej. Moc i jakość ich produktów jest imponująca, podobnie jak cena. Komputer stacjonarny za 5 tysięcy dolarów? Dobrze znają swoją grupę docelową. Ale nie uważam Apple Pay, automatycznego blokowania, zapobiegania śledzeniu, przełomowych pomysłów, pracy ze zdjęciami i filmami na smartfonach oraz monitoringu fitness w godzinach jako przełomowych pomysłów. Mapa centrów handlowych - używam tego w krajowym systemie 2GIS od kilku lat. Większość prezentacji miała na celu zaskoczenie tym, co zostało już wynalezione.


pokrycie: Apple

Obejrzyj wideo: Suchy Władziu: Pytania i Odpowiedzi #6 (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarze, Następny Artykuł

Wygląd: Anna Pchelkina, wydawca
Styl

Wygląd: Anna Pchelkina, wydawca

Raz w tygodniu redakcja fotografuje jednego ze znajomych mieszkańców miasteczka na ulicy i jednocześnie prosi, aby powiedzieć, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie woli kupować ubrania. Dziś Anna Pchelkina, która pracuje w wydawnictwie Condé Nast, stała się bohaterką kolumny „Wygląd” - została sfotografowana wczesnym rankiem w Patriarch Ponds.
Czytaj Więcej
Wygląd: Olga Samodumova, założycielka projektu Peremotka
Styl

Wygląd: Olga Samodumova, założycielka projektu Peremotka

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych Moskali o zrobienie zdjęć na ulicy i powiedzenie im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie woli kupować ubrania. W tym tygodniu Życie wokół fotografowała Olga Samodumova na moście Kuznetsk. 40-letnia Olga Samodumova, współzałożycielka marki Denis Simachev, autorka projektu Peremotka Prawie nie kupuje nowoczesnych designerskich ubrań, woli kostiumy vintage i etniczne, które zamawia u krawców w Afryce i Azji.
Czytaj Więcej
Wygląd (Petersburg): Anna Konstantinova, kredens
Styl

Wygląd (Petersburg): Anna Konstantinova, kredens

W cotygodniowej kolumnie „Wygląd” Życie wokół robi zdjęcia znajomym mieszkańcom miasta na ulicy i prosi ich, aby powiedzieli ci, jakie marki noszą i co myślą o sklepach w Petersburgu. W tym tygodniu sfotografowaliśmy Annę Konstantinową na placu Powstania. Konstantinova Anna 25 lat, dekoratorka, kredens na okno Robi zakupy między rzeczami, uwielbia nakładanie warstw na Annę: płaszcz Mango, szal ze Sri Lanki, kombinezon i koszulka Zara, trampki i sweter H&M, torba Marakesh, etui na telefon i okulary Uterque Płaszcz Mango Kupiłem kilka lat temu w sklepie.
Czytaj Więcej
Wygląd (Petersburg): Oksana Devochkina, grafik
Styl

Wygląd (Petersburg): Oksana Devochkina, grafik

Co tydzień redaktorzy „Life” robią zdjęcia znanych mieszkańców na ulicy i proszą ich o wskazanie, gdzie kupują rzeczy i dlaczego. W tym tygodniu spotkaliśmy się z Oksaną Devochkiną w „Czarnej rzece”. Oksana Devochkina Dyrektor artystyczny projektu Godesigner.ru Lubi kupować rzeczy w Chinach, ale częściej robi to w Helsinkach.
Czytaj Więcej