Nowy

Test: Aplikacja PapaJobs do szybkiego poszukiwania pracy

W czwartek 28 września aplikacja PapaJobs zaczęła działać w Moskwie. W inauguracji uczestniczył były szef rosyjskiej dywizji Gett Witalij Kryłow. PapaJobs to usługa przeznaczona dla tak zwanych pracowników fizycznych: taksówkarzy, przeprowadzek, kelnerów i ochroniarzy. Obiecują, że z jego pomocą ci, którzy chcą pracować na takich stanowiskach, będą mogli znaleźć pracę w ciągu jednego dnia.

Życie wokół postanowiło przetestować skuteczność i wygodę nowej aplikacji.

Jak działa PapaJobs

Podczas uruchamiania usługa oferuje rejestrację i wybranie lokalizacji, w której należy szukać pracy. Następnie pojawi się lista ofert pracy dostępnych w wybranym obszarze. Oferty są podzielone na trzy kategorie: „Taxi”, „Transport ładunków” i „Inne”. Wybierając wolne miejsce, możesz od razu na nie odpowiedzieć lub rozpocząć czat z przedstawicielem firmy. Na koncie osobistym wnioskodawca może dodać informacje o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. W przyszłości powinno to pomóc aplikacji w zasugerowaniu najbardziej odpowiednich ofert pracy. Jednak oferty są dostępne prawie wyłącznie dla kierowców.


Biuro prasowe Papajobs

Teraz aplikacja ma około 2 tys. Wolnych miejsc pracy, ale właśnie się rozpoczęła. Nowe oferty pracy i obszary będą stale dodawane do listy. Algorytm najdokładniej wybierze najbardziej odpowiednie oferty pracy bez filtrowania.

Jeśli wnioskodawca celowo tego chce (zmień zakres działalności. - Ok. red.), może przeszukać inną sekcję. Oznacza to, że nie ma filtrowania listy wolnych miejsc, ale istnieją sekcje sfer. Ale jednocześnie pokażą mu wolne miejsca, które interesują ludzi takich jak on.


Kto jest zaangażowany w aplikację

PapaJobs został założony przez byłego szefa rosyjskiego oddziału Getta Witalija Kryłowa wraz z partnerami: byłego zastępcę dyrektora firmy MTS Retail Alexei Dmitriev, założyciela społeczności programistów Mosdroid Alexander Smirnov i głównego menedżera BearingPoint Nikolai Smiganovsky. Projekt przyciągnął 40 milionów rubli inwestycji od Some Random VC, dyrektora zarządzającego Alfa Bank Alexei Marey, CMO Alibaba Rosja, Tatyana Ignatkina, CEO Splyt Philip Mincin i pierwszego wiceprezesa Gazprombank Dmitrija Peszniew-Podolskiego.

Analogi

PapaJobs twierdzi, że podczas tworzenia aplikacji były one równe europejskim usługom CornerJob, Jobandtalent, a zwłaszcza Job Today. Ostatnia aplikacja jest również przeznaczona dla pracowników fizycznych i obiecuje pomóc w znalezieniu pracy w ciągu 24 godzin, a także pokazuje oferty pracy na podstawie terytorialnej i uwzględnia doświadczenie osoby poszukującej pracy.

W Rosji najbliższym analogiem do PapaJobs jest funkcja „Work Near Home” usługi Superjob. Jest dostępny tylko w aplikacji mobilnej i pokazuje wolne miejsca w obszarze wybranym przez użytkownika. Orientacja na sektor usług przy wyborze wolnych miejsc pracy nie istnieje.

Plany

Teraz usługa działa tylko w Moskwie i na urządzeniach z Androidem. W przyszłości firma planuje wydać aplikację na iOS i udać się do regionów, jednak przedstawiciele startupów nie podali jeszcze dokładnych dat. PapaJobs rozważa również opcje zarabiania na usłudze.

Aplikację można pobrać z linku.

Obejrzyj wideo: WIELKI TEST PIZZY MROŻONEJ - KTÓRA LEPSZA?! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowy, Następny Artykuł

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie
Przewodnik

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie

Sezon zimowy rozpoczyna się w parkach moskiewskich - wieczorem w czwartek 17 listopada lodowisko w Parku Gorkiego zostało uroczyście otwarte, a po nim przygotowywane są lodowiska do startu w innych miejscach publicznych w Moskwie. Wszyscy oferują odwiedzającym wypożyczalnię rolek, muzykę i ozdoby świąteczne, a także gorące napoje i jedzenie w lokalnych kawiarniach.
Czytaj Więcej
Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie
Przewodnik

Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie

Po raz czwarty w Moskwie odbył się międzynarodowy festiwal Omnivore, w którym biorą udział szefowie kuchni, którzy tworzą młodą lub kreatywną gastronomię. Wszystkie dni moskiewskiego festiwalu Życie wokół, reprezentowane przez redaktorów „Żywności” Anny Masłowskiej i Oli Kiselevy, transmitowało na żywo to, co działo się w jego lokalach, od porannych warsztatów po ostatni posiłek w ostatniej restauracji.
Czytaj Więcej
Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza
Przewodnik

Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza

Wakacje nad jeziorem Bajkał stają się coraz bardziej popularne: wioska Khuzhir na wyspie Olkhon i Listvyanka należą do 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Rosji. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy region odwiedziło 39 tysięcy turystów zagranicznych. Jednocześnie relaks na brzegach Bajkału staje się coraz droższy (co nie zawsze oznacza wygodę), a mimo to w wielu hotelach trzeba zarezerwować miejsce na tygodnie wcześniej.
Czytaj Więcej