Przewodnik

8 nowych serii detektywistycznych

Niedawno seriale komediowe, które zdominowały transmisję telewizyjną, tracą popularność, ale obudzeni przez Sherlocka scenarzyści detektywów zaczęli pracować z zapałem. Wielcy aktorzy sięgali także po ciekawe historie. Wybraliśmy osiem ekscytujących seriali detektywistycznych wprowadzonych na rynek w ciągu ostatniego roku.

„Prawdziwy detektyw”

Dwaj detektywi (Matthew McConaughey i Woody Harrelson) przez cały sezon próbują odkryć tajemniczy łańcuch morderstw prostytutek i zaginięć dzieci w południowych Stanach Zjednoczonych. Pierwszy i jedyny sezon stał się „Prawdziwym detektywem” na wszelkiego rodzaju listach najlepszych seriali wszech czasów - i zasłużenie. Złowroga historia sprawia, że ​​wszystko jest gęsią skórką, postacie są niebanalne, aktorstwo jest poza pochwałą. Trzeba usprawiedliwić postępy szokiem drugiego sezonu - rozpocznie się 12 stycznia i przedstawi zupełnie nową fabułę oraz innych bohaterów. Główne role zagrają Colin Farrell, Vince Vaughn, Kelly Reilly i Taylor Kitsch.

„Jak uniknąć karyza morderstwo ”

Wydaje się, że to najlepsza seria tej jesieni: niezwykle odnosząca sukcesy adwokat zaszczepia pięciu pomocników-studentów każdej serii na prawdziwych przykładach, jak wygrywać beznadziejne sprawy. Ponadto, w pierwszej serii ujawniono, że nasi bohaterowie są zaangażowani w morderstwo - jako uczestnicy. W pewnym sensie wszystko to przypomina Doctor House, ale zamiast spraw medycznych są przestępcami, a zamiast Hugh Laurie jest dwukrotnym kandydatem do Oscara (za Sługę i Wątpliwość) Violi Davis. W roli lidera drużyny studentów - Alfreda Enocha, który występował w Harrym Potterze jako dziecko.

Fargo

Serial, który był omawiany prawie częściej na wiosnę niż Game of Thrones, bracia Coen przenieśli swój detektyw thriller z Fargo z lat 90. do telewizji. Detektyw na pustkowiu w Ameryce Północnej próbuje rozwiązać serię morderstw, w których bierze udział lokalny umierający ubezpieczyciel (Martin Freeman, który tymczasowo zmienił Sherlocka) i włóczęga (Billy Bob Thornton). Czarny humor, zabójstwa wszelkimi dostępnymi środkami, kolorowi idioci i spadające z nieba ryby na tle śniegu są nieprzewidywalne i ekscytujące.

Gracepoint

Remake niedawnego brytyjskiego hitu Broadchurch to serial detektywistyczny o tym, jak policjantka mieszkająca w mieście i odwiedzająca go gwiazda detektywistyczna z obolałym sercem i skandalem za nią prowadzą dochodzenie w sprawie morderstwa i być może gwałtu na dziewięcioletnim chłopcu. Aby nie nękać amerykańskiej publiczności szkockim akcentem, cała historia została ponownie nakręcona z aktorami z Hollywood. Ze starej kompozycji pozostała tylko centralna gwiazda, David Tennant, znany również jako Doctor Who.

„Stalker”

Autor „Scream” i „I Know What You Did Last Summer” zainaugurował serię o tym, jak kilku policjantów - nonsensowny symbol seksu i piękna kobieta z półnagimi piersiami - badają przypadki prześladowców, którzy są szaleni, a nawet zabijają zwykłych obywateli . W pierwszej serii pojawia się złowieszczo zamaskowany nieznajomy, paląc żywcem swoje ofiary. Detektywi obsady - Dylan McDermott i Maggie Cue.

„Ci, którzy zabijają”

Amerykańska przeróbka duńskiej serii o tej samej nazwie trzy lata temu. Cholernie przerażający thriller detektywistyczny: policjantka bada serię potwornych morderstw, asystuje jej psychiatra sądowy i przeszkadza jej sędzia, który jest również jej ojczymem. Twórca amerykańskiej wersji pracował kiedyś w zespole scenarzystów X-Files. Główne role przyznano gwiazdom intelektualnym - Chloe Sevigny i Jamesowi D'Arcy („Atlas chmur”, „Hitchcock”).

Granchester

Ci, którzy źle śpią po obejrzeniu horrorów, są kierowani do brytyjskiej serii detektywistycznej z minimalną ilością krwi i umyślnym okrucieństwem. Na przedmieściach Cambridge w latach 50. młody przystojny namiestnik nie może spokojnie siedzieć w kościele i od czasu do czasu wsuwa nos w sprawy swoich parafian (z których wszyscy są przestępcami). Ponury inspektor policji niechętnie pomaga rozwikłać zbrodnię przez niespokojnego księdza.

„Secrets of Laura”

Debra Messing z „Will and Grace” w komediowym detektywie w reżyserii „Aniołów Charliego”. Policjantka łączy ujawnianie zbrodni z rozwikłaniem problemów, w które wpada jej młody syn bliźniak. Wyczerpana życiem samotnej matki, przychodzi do pracy dosłownie gotowa zabijać.

Obejrzyj wideo: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica zwiastun PL (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej