Przewodnik

Co obejrzeć na New British Film Festival

Od 28 października do 16 listopada w Moskwie odbywa się 16. festiwal „Nowe kino brytyjskie”, którego program jak zwykle obejmuje świeże hity festiwalowe, które najprawdopodobniej nie zostaną rozpowszechnione w Rosji. 12 taśm programu głównego i 8 filmów krótkometrażowych - nominowanych do nagrody BAFTA można zobaczyć w „Horizon Movie Formula”. Pięć kolejnych filmów to program filmów dokumentalnych, który można obejrzeć w Documentary Film Center. Ponadto Muzeum Żydowskie pokaże dwa filmy o twórczości rzeźbiarza Anisha Kapoora, poświęcone jego osobistej wystawie.

Życie wokół studiowało program festiwalu i wybrało siedmiu najciekawszych uczestników.

„Mr. Holmes”

Kiedy: 28 października, 20:00, 3 listopada, 19:00

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

„45 lat”

Kiedy: 29 października 19:30; 7 listopada, godz. 14.30

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

45 lat

Dyrektor:
Andrew Hay

Obsada:
Charlotte Rampling, Tom Courtney, Geraldine James, Dolly Wells, David Sibley

Dwóch kolejnych brytyjskich mistrzów - Charlotte Rampling i Tom Courtney - grają w inteligentną bezdzietną parę przygotowującą się do 45. rocznicy małżeństwa. Na krótko przed rocznicą bohater Courtney otrzymuje powiadomienie o ciele kobiety znalezionej w Alpach, z którą kiedyś się spotkał - na długo przed spotkaniem z żoną. To wydarzenie nadaje ich relacjom nowe odcienie, głównie zazdrość. Dwie nagrody na ostatnim Berlinale - o najlepszych rolach męskich i żeńskich - wiele o tym mówią.

Brooklyn

Kiedy: 1 listopada, godz. 14.30; 3 listopada, 21:00;
7 listopada, 16:30; 14 listopada, 22:00

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

Brooklyn

Dyrektor:
John Crowley

Obsada:
Saoirse Ronan, Donal Gleason, Emory Cohen

Filmowa adaptacja Irlandczyka, Colma Toybina, który nie wyczołguje się z krótkiej listy Bookera, opowiada o dziewczynie, która przeprowadziła się z Irlandii do Stanów w latach 50. i pędziła między mężczyznami na dwóch różnych kontynentach. Główną rolę odgrywa Saoirse Ronan, której długo nie będziemy mogli oglądać w nowoczesnym stroju: w przyszłym roku zagra Ninę Zarechnaya w „Seagull” Michaela Mayera, a nawet później - samą królową Mary Stuart.

„Lady in the Wagon”

kiedy: 31 października, 16:30; 5 listopada, 19:30; 13 listopada, 19:30

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

Pani w furgonetce

Dyrektor:Nicholas Heitner

Obsada:
Maggie Smith, Dominic Cooper, Alex Jennings, James Corden

Niepowtarzalna Maggie Smith gra ekstrawagancką starą kobietę, która przez 15 lat mieszkała w furgonetce pod oknem brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. Zakochał się w niej do tego stopnia, że ​​w 1999 roku poświęcił jej całą sztukę, w której Smith również przejął główną rolę. Oczywiście jeden z najbardziej uroczych filmów programu.

Homar

kiedy: 1 listopada, 17:00, 2 listopada, 19:30, 7 listopada, 21:00;
9 listopada, 20:00, 15 listopada, 19:30

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

Homar

Dyrektor:
Yorgos Lantimos

Obsada:
Colin Farrell, Rachel Weiss, Lea Seydoux, Ben Wishaw

Wielka nagroda jury ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, fantazja Yorgosa Lantimosa o świecie, w którym wszyscy samotni ludzie są wygnani do hotelu, gdzie muszą siłą znaleźć parę na 45 dni. Nieszczęśni ludzie, którzy nie związali węzła w związku, zamieniani są w zwierzęta i wysyłani do lasu, gdzie pracuje grupa samotnych ludzi, którzy zaprzeczają zasadom hotelu. Ich liderem jest Lea Seydoux, która za tydzień pojawi się również na ekranach jako nowa dziewczyna Bonda, a także główny samotny bohater - Colin Farrell, znowu z rozłożystymi wąsami.

Cicha burza

kiedy: 30 października, 19:30; 8 listopada, 17:00

gdzie: „Formula Cinema Horizon”

Cicha burza

Dyrektor:
Corinna Macfarlane

Obsada:
Damien Lewis, Andrea Riseborough, Ross Anderson

Damien Lewis z „Ojczyzny” w roli księdza dręczącego swoją młodą żonę okrutnym temperamentem na zapomnianej wyspie archipelagu Hebrydów. Kiedy młody blondyn zostaje zesłany na karę na tę wyspę, jego żona, nie bez bolesnych wątpliwości, nawiązuje z nim kontakt. Dalsze zmiany, jak można się spodziewać, będą dramatyczne.

„Posłuchaj mnie, Marlon”

kiedy: 2 listopada, 19:00, 6 listopada, 19:00

gdzie: CDK

Listen To Me Marlon

Dyrektor:
Stephen Riley

Dokumentalny

Jeden z największych aktorów XX wieku, Marlon Brando, często nagrywał się audio - zarówno na konferencjach prasowych i spotkaniach publicznych, jak i podczas bardzo intymnych wydarzeń, takich jak sesje psychoterapii. W XXI wieku początkujący dokument Stephen Riley zdążył uzyskać dostęp do swoich monologów, a po ich zamontowaniu i wyposażeniu w archiwalne filmy, nakręcił zdjęcie, które było już przestraszone przez krytyków. Brando pojawia się tutaj jako kochanek kobiet, działacz polityczny, drobiazgowy aktor i, ogólnie rzecz biorąc, mężczyzna skłonny do refleksji nad niezwykłą mocą.

Obejrzyj wideo: 'Queen Of Hearts' - first trailer for Sundance premiere starring Trine Dyrholm exclusive (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Co zająć dziecko jesienią
Przewodnik

Co zająć dziecko jesienią

Poza sezonem, gdy spacerowanie jest nieprzyjemne i masz dość siedzenia w domu, możesz nauczyć się czegoś nowego: rozwijać roboty, rzeźbić z gliny, rysować lub rozumieć sztukę. Dla każdego dziecka tej jesieni jest coś dla każdego. Robotyka, elektrotechnika i wzornictwo przemysłowe w Roboshkoli W dni powszednie zajęcia w Roboshkoli odbywają się wieczorami, aw weekendy trwają prawie cały dzień, ale dzięki specjalnej technice gry nikt się nie przepracuje.
Czytaj Więcej
„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu
Przewodnik

„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu

16 maja w Pałacu Zimowym otwiera się wystawa „Arte Povera. Twórczy przełom” - obszerna i odkrywcza retrospekcja jednego z najważniejszych trendów we włoskiej sztuce drugiej połowy XX wieku. Termin „arte povera” (przetłumaczony z języka włoskiego jako „biedna sztuka”) został ukuty przez kuratora i krytyka sztuki Germano Celant w 1967 roku, próbując zdefiniować twórczość kilkudziesięciu włoskich autorów, którzy zbuntowali się niezależnie na różne sposoby sztuka przeciw amerykańskiemu minimalizmowi, proponująca zupełnie inny sposób rozumienia zjawisk świata przemysłowego.
Czytaj Więcej
Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?
Przewodnik

Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?

Zapytaliśmy pediatrę, ortopedę i specjalistę od produktów dla dzieci o to, co wpływa na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie zarówno w regularnych, jak i nagłych wypadkach. Frolov Pavel Aleksandrovich, pediatra Prywatna klinika dziecięca Shtulman Dmitry Alekseevich, chirurg ortopeda dziecięcy, kandydat nauk medycznych, Prywatna klinika dziecięca Olga Teslya, dyrektor sieci sklepów „Olant” Dlaczego potrzebuję fotelika samochodowego?
Czytaj Więcej
10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie
Przewodnik

10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie

Restauracja i bar Delikatesy Pedro Manhattan - 520 rubli 492 koktajli na miesiąc Składniki: Bourbon - 60 ml Sherry - 20 ml Angostura - 2 krople Bitter - 2 krople Ocet Sherry - 2 ml PET BARISHNIKOV, barman Delikatesy: „Współwłaściciel i szef kuchni wynaleźli koktajl Delikatesy Wiaczesław Lankin. To zwrot akcji w klasycznym Manhattanie.
Czytaj Więcej