Przewodnik

Przed Radiohead: najważniejsze albumy wydane w 2016 roku

W tym tygodniu Radiohead wydało dwa nowe filmy, „Burn The Witch” i „Daydreaming”, które poprzedzały wydanie dziewiątego albumu zespołu - nowa płyta została wydana wieczorem 8 maja. Pierwszy album Wielkiej Brytanii od pięciu lat jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w tym roku, a jego wydanie nieuchronnie podzieli 2016 na dwie części: przed i po wydaniu. Dlatego Life wokół postanowiło podsumować tymczasowe muzyczne wyniki roku i przypomnieć dziesięć najważniejszych nowych płyt, które zostały już wydane w tym roku i które warto wysłuchać podczas majowych wakacji.

„Beznadziejność”

Anohni

Piosenkarz Anohni, wcześniej znany jako Anthony Hegarty, wokalista Antony and the Johnsons, wydał album polityczny i najlepszy album w swojej karierze. Anohni odszedł od mistrza popu do modnego elektronicznego brzmienia, którego Hudson Mohawke i Oneohtrix Point nigdy nie pomogli. W rezultacie główny singiel albumu „Drone Bomb Me”, opowiadający historię siedmioletniej Afganki, której cała rodzina zginęła pod bombami, jest równie odpowiedni zarówno na antywojenny rajd, jak i na imprezę.

„Lemoniada”

Beyonce

„Lemonade” - album wizualny: nakręcono kilkanaście utworów wideo łączących się w jeden film opowiadający o silnej kobiecie, która przeżyła zdradę. Nie jest to jednak rozwód z JJ, ale historia przebaczenia i pokuty. Agresja na początku nagrania równoważona jest przez zdolność piosenkarza do znalezienia siły, by iść naprzód i nie kierować się dumą, ale miłością. Dzięki umiejętnemu doborowi sojuszników Beyoncé przechodzi z R'n'B przez reggae i country do pułapki, w wyniku czego daje nam (jak dotąd) najlepszy album roku.

„Blackstar”

David Bowie

Najnowszy album Davida Bowiego, który nagrał po zdiagnozowaniu raka. Według producenta Bowie Tony Visconti album ten został pomyślany jako pożegnalny prezent dla fanów, ale pozwala myśleć o zmartwychwstaniu poprzez kreatywność i nieśmiertelność dziedzictwa pozostawionego przez muzyka. I chociaż „Blackstar” nie słyszy nostalgii - nie jest to podsumowanie wcześniejszych osiągnięć, ale pod wieloma względami niekanoniczny album - płyta przypomina główny talent Bowiego: wyprzedzać swój czas.

„Widoki”

Drake

Jeden z głównych ludzi współczesnej muzyki pop ostatecznie wydał w kwietniu swój pełnoprawny nowy album, poświęcony jego rodzinnemu Toronto i, oczywiście, jego osobistym uczuciom: w „Widowiskach” Drake jest jak nigdy wcześniej związany. Pitchfork nazwał już nagranie przegraną - to naprawdę bardzo smutny, zbyt długi i monotonny album, który warto by było zmniejszyć o połowę. Ale jest świetna piosenka „Controlla” i nie jest gorsza niż „Hotline Bling”.

„Kolor w niczym”

James Blake

Trzeci album Jamesa Blake'a podsumowuje zmiany w życiu brytyjskiego muzyka, które nastąpiły od czasu „przerośnięcia”. Dotyczy to różnorodności stosowanych technik stylistycznych i otwartego podejścia do współpracy (Frank Ocean brał udział w tworzeniu albumu), a po prostu czasu trwania: 17 utworów w „The Colour in Anything”. Ale najważniejsze jest bardzo szczery zapis, na którym Blake pozostawia wizerunek ponurego nietowarzyskiego talentu, nie zdradzając się.

„Życie Pabla”

Kanye West

Kanye West nagrał jeden z najważniejszych albumów roku na naszych oczach: jak przystało na współczesny świat wersji beta, album kilkakrotnie zmieniał nazwę, listę utworów i wersje utworów. Na 19 utworach Kanye ma swobodę w obsłudze wielu próbek, dzwoni do gości (od Future and Chance the Rapper do Rihanny i Kendrick Lamar) i jest ironiczny. Rezultatem jest niedoskonały, ale bardzo ludzki, jeśli nie miły, zapis.

„bez tytułu bez tytułu”.

Kendrick Lamar

Szkice pozostawione przez Kendricka Lamara po pracy nad utworem „To Pimp a Butterfly” są zastępowane numerami utworów i datami nagrania w latach 2013–2016. Nie należy jednak zakładać, że jest to materiał przejściowy. Wręcz przeciwnie, taka opcjonalność rozwiązuje tylko ręce Lamary, a on odchodzi od tradycyjnego rapu i eksperymentuje z jazzem i funkiem.

„Super”

Chłopcy ze sklepu zoologicznego

Jeden z najbardziej udanych duetów pop w historii w szeregach od 35 lat, ale wciąż nie potrzebują energii. Trzynasta płyta o lakonicznej nazwie „Super” jest wciąż energiczna i taneczna, a główny singiel albumu „Pop Kids” brzmi prawie jak hymn londyńskiego klubowego życia na początku lat 90.

„Anti”

Rihanna

Rihanna jest znana z bardzo popularnych singli, które wszyscy słyszeli, ale nie może się pochwalić naprawdę dobrymi albumami. „Anti” jest wyjątkiem: na płycie nie było miejsca na „Bitch Better Have My Money” (i rzeczywiście super hity), ale jest to bardzo gładki album opisujący średni ważony stan przemysłu muzycznego w tej chwili. Jak wygląda normalna piosenka pop w 2016 roku? Coś takiego jak „Praca”, „Kiss It Better” lub „Needed Me”.

„Love Streams”

Tim Hcker

Kanadyjczyk Tim Hecker komplikuje swoją dość prostą muzykę. Pracując z chórem, rozcina go, składa na kawałki, zmienia, a w rezultacie otrzymuje bieżącą muzykę, która zatrzymuje się tylko raz po nagraniu. Na początku „Love Streams” może wydawać się brzydka, niezręczna, skomplikowana - ale musisz tylko uważnie jej wysłuchać, a wszystko zostanie nagrodzone: w tym roku musisz szukać piękniejszych albumów.

Tekst: Yuri Bolotov, Artem Makarsky, Rita Popova, Katya Firsova

pokrycie:Don Felix Cervantes / Rough Trade Records

Obejrzyj wideo: Music Addicted Meetings #3 - Agnieszka Szydłowska cz. 1 (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej
„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”
Odkrycie tygodnia

„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”

„Butcher's Pie” Adres: ul. Novy Arbat, 17 godzin: nie-czw. Od 11:00 do 00:00, piątek-sobota do 01:00 Przeciętny rachunek: 1500 rubli facebook W menu jest naprawdę dużo ciast, są bardzo różne: tureckie łodzie pide, kishi , pizze, a nawet kruche. Mają także wszystkie dodatki: są placki rybne, pizza z czterema serami, odmiany owoców morza i ciasto z podrobów z kurczaka.
Czytaj Więcej
„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek
Odkrycie tygodnia

„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek

Coffee Shop Point 242 Mała rodzinna kawiarnia na ulicy Petra Romanova w pobliżu stacji metra Kozhukhovskaya. Według jego właściciela, Artema Sorokina, głównymi inspiratorami są kawiarnie Good Enough, West 4, Double B, czarna spółdzielnia i Les. Właściciel wykonał wszystkie meble w kawiarni ze swoim bratem. Na przykład stół barista został zmontowany z palet.
Czytaj Więcej