Przyszłość

Hopes Tech: 10 czerwca najciekawsze wynalazki

Kamienne topory stworzone przez człowieka

co to jest

Prehistoryczne narzędzia w XXI wieku

Jedna z najbardziej nieoczekiwanych koncepcji tego miesiąca: izraelscy projektanci Ami Drach i Dov Ganchrow postanowili połączyć technologię XXI wieku z prehistorycznymi narzędziami. Aby stworzyć serię przedmiotów stworzonych przez człowieka, zeskanowali kamienne topory, dłuta, knagi i skrobaki i wydrukowali dla nich futurystyczne uchwyty na drukarce 3D. Dzięki tej technice można nie tylko wyraźnie pokazać, w jaki sposób starożytni ludzie używali tych obiektów do własnych celów, ale także same kopać, siekać lub ciąć obiekty. Wygląd zmontowanych dział pozostaje jednak hipotetyczny.

 

Latający spodek NASA

co to jest

Urządzenie do lądowania na Marsie

W ten weekend NASA z powodzeniem przeprowadziła testy własnego „latającego talerza” - urządzenia o złożonej nazwie „Supersonic Moderator of Low Density” (LDSD), ma na celu przetestowanie nowej technologii wypuszczania ładunków i sprzętu na powierzchnię Marsa. Podczas eksperymentu LDSD wspiął się na wysokość 55 kilometrów, a następnie zaczął opadać, zwalniając w atmosferze ze spadochronem o średnicy 36 metrów. LDSD powstaje jako alternatywa dla silników hamujących podczas lądowania na innych planetach, aw przyszłości będzie w stanie dostarczyć załogowy statek kosmiczny i astronautów na powierzchnię Marsa. Program rozwojowy pochłonął już 150 milionów dolarów.

Elektryczny Harley-Davidson

co to jest

Klasyczny motocykl zyskuje innowacyjność

Livewire to projekt motocykla elektrycznego Harley-Davidson, który próbuje także uchwycić nowe trendy. Waży 100 kilogramów, ma silnik elektryczny o mocy 74 koni mechanicznych i przyspiesza do 100 kilometrów na godzinę w cztery sekundy. Zaletą nowego motocykla jest przyjazność dla środowiska i bezszelestność, minusy to niska maksymalna prędkość i zasięg (może przejechać 200 kilometrów na pełnym akumulatorze, a ładowanie zajmuje godzinę). Aż Livewire trafi do sprzedaży: tylko fani marki w USA przetestują w tym roku eksperymentalny prototyp.

 

  

Seks z tabletem

co to jest

Akcesoria iPad do wirtualnego seksu

Fleshlight, firma zajmująca się zabawkami erotycznymi i intymnymi akcesoriami, wprowadziła w zeszłym tygodniu nowe męskie akcesorium do iPada LaunchPAD, które pozwala ci uprawiać wirtualny seks przez rozmowy wideo. Gadżet na seks składa się z silikonowej tuby symulującej pochwę przymocowanej do tabletu za pomocą zdejmowanej osłony. Hipotetycznie pozwoli to utrzymać stały kontakt wzrokowy z partnerem. Urządzenie kosztuje 25 USD.

Magnetyczne Taxi Taxi

co to jest

Izraelski transport pilotowy

Do końca 2015 r. W Tel Awiwie zostanie zbudowana kolej jednoszynowa, która będzie korzystać z zasady zawieszenia magnetycznego. System transportu SkyTran powstaje we współpracy z NASA: podwójne kabiny pasażerskie będą poruszać się wzdłuż przyszłej autostrady sześć metrów nad ziemią. Magnetoplanes można przywołać do żądanej lokalizacji za pomocą telefonu komórkowego, a maksymalna prędkość ruchu przez system wyniesie 240 kilometrów na godzinę (będzie jednak ograniczona do 70 w miejscu testowym). Izraelski projekt będzie pilotażowy - jeśli się powiedzie, SkyTran zostanie uruchomiony w innych miastach. Początkowa inwestycja wyniesie 80 milionów USD.

 

Drukarki budowlane 3D

co to jest

Zespół robotów drukujących w domu.

Minibuilders to projekt robota budowlanego, który pozwoli na budowę dużych obiektów jako całości na placu budowy. Naukowcy z Institute of Contemporary Architecture of Catalonia (IAAC), w tym rosyjski Peter Novikov, opracowali całą grupę mobilnych drukarek 3D. Zespół robotów działających razem mógłby teoretycznie wydrukować budynek dowolnej wielkości. Jeden z robotów stworzy fundament i fundament budynku, drugi wzniesie ściany, trzeci wygładzi i otynkuje powierzchnie. A wszystko to może się zdarzyć jednocześnie - minibuilderzy mogą przyspieszyć budowę pięciokrotnie.

Telefon 3D

co to jest

Nowość od Amazon

W czerwcu Amazon wprowadził na rynek własny smartfon Fire Phone w Stanach Zjednoczonych. Gadżet z systemem Android jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala, 2 gigabajty pamięci RAM i główny aparat o rozdzielczości 13 megapikseli. Jedną z głównych funkcji Fire Phone jest jednak ekran 3D. Zasada jego działania polega na wykorzystaniu perspektywy dynamicznej, która jest tworzona przez zmianę kąta widzenia elementów wyświetlanych na ekranie w zależności od pozycji użytkownika (ta ostatnia jest śledzona za pomocą czterech dodatkowych kamer). Celem nowego produktu jest jeszcze silniejsze związanie użytkowników z ekosystemem Amazon.

Fajne inteligentne zegarki

co to jest

Świetny gadżet do noszenia od Motorola

Inteligentne zegarki nie są już krępujące. W tym roku pojawi się kilka nowych gadżetów opartych na najnowszym Android Wear. System specjalnie zaprojektowany do noszenia gadżetów stał się jedną z głównych innowacji ostatniej konferencji we / wy Google. Android Wear ma stylowy wygląd, jest sterowany głosem, działa jak monitor fitness i może wyświetlać alerty, gdy są naprawdę potrzebne. Jednym z pierwszych gadżetów, który korzysta z nowych produktów, będzie Moto 360 - zegarek Motoroli będzie w sprzedaży od przyszłego miesiąca w cenie 249 USD.

Vessyl Smart Cup

co to jest

Gadżet na napoje

Najśmieszniejsza bombka miesiąca: „inteligentny” kubek Vessyl wykrywa nalany do niego napój i synchronizuje dane otrzymane ze smartfonem. Może z łatwością odróżnić jeden napój bezalkoholowy od mocnej kawy od kawy o wysokim stopniu rozcieńczenia. Po co wiedzieć, co właśnie nalałeś? Hipotetycznie, aby nie zapomnieć o zawartości kalorii w popularnych napojach: Vessyl automatycznie poinformuje o ilości rozpuszczonego cukru. Gadżet dla tych, którzy dbają o siebie, można zamówić w przedsprzedaży za 99 USD.

 

Laboratory SeaOrbiter

co to jest

Futurystyczny statek badawczy

Francuz Jacques Rouger, który od trzech dekad studiuje oceany, stworzył pływający projekt laboratoryjny, który przypomina zarówno statek kosmiczny, jak i niezwykłą rybę z ogromną płetwą (oprócz eksploracji mórz, Rouger zajmuje się architekturą). SeaOrbiter to 58-metrowa stacja z zespołem 18 osób, która musi zbierać, analizować i usystematyzować informacje o podwodnym życiu na planecie przez całą dobę. Budowa statku będzie kosztować 48 milionów dolarów - jeśli fundusze zostaną znalezione, SeaOrbiter będzie mógł wyruszyć w podróż do końca 2016 roku.

Obejrzyj wideo: 2011 09 11 An Interview with Mehran Tavakoli Keshe MT Keshe (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przyszłość, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej