Weekend

Jessica Lang w MAMM, Dzień Świętego Patryka, 30 sekund na Marsa i 15 innych wydarzeń

 

14 marca

PROGNOZA POGODY:częściowo pochmurno

dzień: +10, noc: 0

15 marca

PROGNOZA POGODY:pochmurno

dzień: +10, noc: +4

16 marca

PROGNOZA POGODY:Możliwy deszcz

dzień: +8, noc: -3

Piątek, 14 marca

19:00

FESTIWAL

Irlandzki festiwal filmowy

W ramach tygodnia Irlandii w Moskwie Horizon i Central House of Artists pokażą siedem nowych irlandzkich filmów i jeden krótki program, którego nie widzieli w Rosji. W piątek w programie dramatu „That Night in Dublin” o przystojnym i uniwersalnym zwierzaku, którego życie zmienia się w ciągu jednej nocy.

GDZIE:„Formula Cinema Horizon”, Centralny Dom Artystów

CENA:350 rubli

Do kalendarza

FESTIWAL

Szwajcarski Tydzień Filmów Dokumentalnych

Rosja i Szwajcaria świętują dwusetną rocznicę współpracy dyplomatycznej, z tej okazji do Central House of Music przywieziono wiele filmów non-fiction: film podróżniczy o Gergijewie i Orkiestrze Maryjskiej, historię szwajcarskiego barda Mani Matter oraz wybór festiwalu Visions du Réel.

GDZIE:CDK

sesje:
19:00; 21:00

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

20:00

impreza

Wydajność Bargeld Blixes

Awangardowy artysta, eksperymentator i lider Einstürzende Neubauten przyjeżdża do Moskwy po raz pierwszy w marcu, ale tym razem ze swoim towarzyszem w ostatnich latach, włoskim kompozytorem neoklasycznym Tejo Teardo. Theardo pisze muzykę, a Bargeld czyta do niej swoje teksty.

GDZIE:„Teatr”

CENA:

1 500–3 500 rubli

Do kalendarza

23:00

PARTY

Noc BNR Label

Impreza dla wytwórni Boysnoize Records z debiutantem w Monachium SCNTST
oraz Francuz Djedjotronic jako headliners. Jedna gra remiksy Tigu i Moderata, druga gra szokujący dom getta, który jest nawet porównywany z dźwiękiem Die Antwoord.

GDZIE:Solianka

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Sobota, 15 marca

12:00

festiwal

Parada Świętego Patryka

Spektakularna procesja ponownie zaplanowana jest na Dzień Świętego Patryka, którego wszyscy uczestnicy powinni być ubrani na zielono. Zgodnie z tradycją irlandzkich karnawałów w paradzie wezmą udział muzycy, komicy i artyści teatru ulicznego. Możesz zrobić makijaż na miejscu, a po paradzie bezpłatny autobus zabierze ludzi na festiwal kultury irlandzkiej St. Patrick Day & Night.

gdzie:
Sokolniki

kiedy:
12:00

koszt:
Za darmo

Do kalendarza

Wystawa

„Format pierwszy: zmiana”

Wystawa grupowa młodych artystów połączonych wspólnymi warunkami (płótno tego samego rozmiaru) i tematem zmian we wszystkich możliwych znaczeniach. Wszystkie prace można kupić, ich cena również będzie taka sama. Wśród uczestników są Przekąski, Misha Most i muzyk Mujus.

GDZIE:Artplay

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

Wystawa

„Jessica Lang. The Unseen”

Nagrodzona Oscarem Jessica Lang z Tutsi, King Kong i American Horror Story została nie tylko nakręcona, ale także nakręcona: podczas podróży Lang rejestruje mieszkańców i ich historie. W Moskwie aktorka osobiście zaprezentowała wystawę, wspominając o głębokim związku z Rosją - nie tylko ze względu na jej związek z choreografem Michaiłem Barysznikowem.

GDZIE:
„Multimedialne muzeum sztuki”

KIEDY:
12:00−21:00

CENA:
50–300 rubli

Do kalendarza

15:00

FESTIWAL

Szwajcarski Tydzień Filmów Dokumentalnych

Rosja i Szwajcaria świętują dwusetną rocznicę współpracy dyplomatycznej, z tej okazji do Centralnego Domu Artystów trafia wiele filmów non-fiction: film podróżniczy o Gergijewie i Orkiestrze Maryjskiej, historia barda Mani Mattera i wybór festiwalu Visions du Réel.

GDZIE:CDK

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

impreza

St. Patrick dzień i noc

Wielogodzinny maraton kultury irlandzkiej - z dudą, buzukami i teatrami ulicznymi, które kontynuują tradycje aktorów średniowiecza. Możesz wziąć udział w karnawale i usłyszeć nominację do nagrody Grammy za najlepszą płytę folkową Pat Kilbride i słynnego bagpipera Paddy Keenana.

GDZIE:P! PL

CENA:

800-2 000 rubli

Do kalendarza

19:00

Koncert

Apokaliptyczny

Grupa absolwentów fińskiej Akademii Sibeliusa od dwudziestu lat gra rockowe przeboje z Bowiego do Metalliki na wiolonczeli, przenosząc dźwięk przez wzmacniacze gitarowe. W marcu po raz pierwszy wyruszyli w trasę z klasyczną orkiestrą - a Moskale będą jednym z pierwszych widzów tego nowego programu.

GDZIE:Ratusz Crocus

CENA:

1 200–7 000 rubli

Do kalendarza

20:00

impreza

Wystąpienie Dary O'Brien

Główną gwiazdą festiwalu irlandzkiego stand-up MIC w Moskwie jest komik i showman Dara O'Brien, „najbardziej ukochany Irlandczyk z Wielkiej Brytanii” według Irish Independent. Wyjeżdża do Rosji natychmiast po ceremonii BAFTA, którą prowadzi. Ci, którzy pływają w języku angielskim, otrzymają słuchawki z symultanicznym tłumaczeniem podczas przemówienia.

GDZIE:„Dom kina”

CENA:

800-2 000 rubli

Do kalendarza

21:00

pokaz filmu

MET Opera: Werther

Transmisja na żywo opery Julesa Masseneta na podstawie powieści Goethego The Suffering of Young Werther. Imprezę osoby cierpiącej wykona Jonas Kaufman i jego kochanek - Sophie Kosh. Tragiczna historia poety, który popełnił samobójstwo, pojawia się na scenie Metropolitan Opera po raz pierwszy od czterdziestu lat.

GDZIE:
Kina sieci Formula Kino, GUM Cinema

KIEDY:
21:00

CENA:
1000 rubli

Do kalendarza

21:30

impreza

Święto jidysz

Ważni żydowscy muzycy i kompozytorzy przybędą do Elysium Czerwonego Października: Frank London, Grammy Award od The Klezmatics Orchestra, klarnecista Michael Vinograd, DJ Socalled. Prawie wszystkie pochodzą z USA i Kanady. Będą grać nowoczesną muzykę klezmerską - tradycyjną zabawną muzykę, która zwykle brzmi na żydowskich weselach.

GDZIE:„Czerwony październik”

CENA:

800-1 500 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Subb-an performance

24-letni Anglik Ashik Suban, ukrywający się pod pseudonimem Subb-an, zostaje zabrany na nową imprezę w Pravda. Suban z powodzeniem gra w spokojnym domu: w ciągu ostatnich kilku lat udało mu się współpracować z Laną Del Rey i występować na festiwalu Sonar w Barcelonie.

GDZIE:Prawda

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Niedziela, 16 marca

10:00

FESTIWAL

Le Picnic

Tym razem tradycyjny rynek designu będzie poświęcony japońskiemu świętowi sakura - obiecują wiele towarów i lekkich smakołyków, które pomogą miło poznać wiosnę. Będą na przykład kosmetyki z aloesem i śluzem ze ślimaków Brandlavki, woda kokosowa Cocowell, ciastka z zielonej herbaty i koktajle ze stowarzyszenia Varenje i wiele innych.

GDZIE:„Sezon mody”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

11:00

gra?

Quest „Przyjazny dzieciom Moskwa”

Duży festiwal rozrywki dla młodych mieszkańców: na terytorium „Butelki” organizują kilka punktów z różnymi działaniami, od produkcji aparatu otworkowego i dziania węzłów morskich po kręgle, gry planszowe i naukę dinozaurów. Nagrody zostaną przyznane za udział we wszystkich rozrywkach związanych z misją.

GDZIE:Butelka

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

12:00

Wystawa

„David Hearn. Ziemia mojego Ojca”

Wystawa wpływowego fotografa-reportera z Walii - Hearn zastrzelił przemysłową Wielką Brytanię z fabrykami, górnikami i metalurgami. W jednym z kluczowych epizodów z 1966 r. Schwytał wioskę Aberfan, wydobywając się z osuwiska, w którym zginęło ponad sto dzieci.

GDZIE:„Multimedialne muzeum sztuki”

CENA:

50–300 rubli

Do kalendarza

17:00

Festiwal

Irlandzki festiwal filmowy

W ramach tygodnia Irlandii w Moskwie Horizon i Central House of Artists pokażą siedem nowych irlandzkich filmów i jeden krótki program, którego nie widzieli w Rosji. Program obejmuje między innymi uczestnika rodzinnego filmu Sundance John Love and Calvary Johna McDonagha, który zostanie wydany dopiero w kwietniu.

gdzie:„Formula Cinema Horizon”, Centralny Dom Artystów

kiedy:
17:00−21:00

koszt:
350 rubli

Do kalendarza

18:00

FESTIWAL

Szwajcarski Tydzień Filmów Dokumentalnych

Rosja i Szwajcaria świętują dwusetną rocznicę współpracy dyplomatycznej, z tej okazji do Centralnego Domu Artystów trafia wiele filmów non-fiction: film podróżniczy o Gergijewie i Orkiestrze Maryjskiej, historia szwajcarskiego barda Mani Matter oraz wybór festiwalu Visions du Réel.

GDZIE:CDK

sesje:
18:00; 20:00

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

19:00

Koncert

30 sekund na Marsa

Aktor, Jared Leto, wokalista 30 Seconds to Mars, otrzymując Oscara 2 marca, porównał Ukrainę do Wenezueli i życzył swoim mieszkańcom powodzenia w walce o marzenia. Koncert grupy w Moskwie jest nadal aktualny - i, w przeciwieństwie do zeszłego lata, można go teraz oglądać bez zwiastuna w postaci festiwalu Maxidrom.

GDZIE:SC „Olympic”

KIEDY:
19:00

CENA:
2000-8000 rubli

do kalendarza

Zdjęcia: Mamm-mdf.ru, Socalledmusic, Subbanmusic, Kidsreview.ru

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej