Weekend

28-30 marca

piątek

28 marca

Zachmurzenie częściowe

dzień: +5, noc: -2

sobota

29 marca

Zachmurzenie częściowe

dzień: +5, noc: -1

niedziela

30 marca

Pochmurno

dzień: +7, noc: -4

Piątek

10:00

sprawiedliwy

Przykładowa sprzedaż

Bezpośrednio po sprzedaży próbnej flagowy sklep Code7 organizuje podobną wyprzedaż w swoim sklepie w Kirovsky Zavod. Zaprezentuje ubrania, buty i akcesoria z jesienno-zimowych kolekcji Fidelity, Spiewak, Blundstone, Lavenham i Cheap Monday.

GDZIE:Code7

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Na urodziny Innocentego Smoktunowskiego

Pokaz filmu zaplanowano na urodziny Innocentego Smoktunowskiego. Podczas wieczoru zostaną pokazane filmy „Uważaj na samochód”, „Hamlet”, „Dziewięć dni w roku”, „Moskwa-Kasjopeja”, „Zbrodnia i kara” oraz „Wujek Wania”. Każdy imiennik otrzyma zestaw zdjęć „Antoshka”

GDZIE:„North Bar”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

17:00

wystawa

Emily Newman „Nowi Czeluskinici, notatki z kry”

Projekt Emily Newman poświęcony jest wyczynom setek Cheluskinitów, którzy w 1933 r. Żyli przez dwa miesiące na krze w zimie polarnej po upadku ich statku. Ich zbawienie pomogło rządowi radzieckiemu wzmocnić wiarę ludu w heroizm „nowego radzieckiego człowieka”. W swoim filmie Newman opowiada o budowie Czeluskina, początku wyprawy, katastrofie, życiu na lodzie, ewakuacji i świętowaniu ich zbawienia na wielką skalę.

GDZIE:Loft Project Floors, Gray Corridor

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

koncert

„Linia życia”. Beethoven

Anglo-japoński pianista Freddie Kempf po raz pierwszy zaprezentował swój wyjątkowy projekt - cykl pięciu koncertów fortepianowych Beethovena, w których jest zarówno solistą, jak i dyrygentem. W Filharmonii zagra wszystkie pięć w dwa wieczory, w piątek koncert otworzy uwerturę Egmonta, stworzoną dla tragedii Johanna Wolfganga von Goethego o tej samej nazwie, oraz dwa ostatnie koncerty fortepianowe.

gdzie:
Wielka Sala Filharmonii

kiedy:
19:00

koszt:
600-1 000 rubli

Do kalendarza

wystawa

Chaim Falcon.„O historii”

Artysta Archangielsk Haim Sokol połączył swoje wystawy, przedmioty, grafikę i książkę artysty na wystawie. Podczas wernisażu odbędzie się premiera jego nowego filmu „Spartak” - spektaklu teatralnego o buntu gladiatorów muzyki z baletu o tym samym tytule przez Arama Chaczaturiana. Film zostaje przeniesiony do współczesnej Rosji, a główne role odgrywają migranci zarobkowi z Kirgistanu.

GDZIE:Anna Nova

CENA:

Wstęp wolny

Do kalendarza

20:00

PARTY

Ra g

Wytwórnia Safe'N'Sound, wraz z lokalną marką Saint-P Apparel, przyniosła do Petersburga słynnego podziemnego hip-hopowego artysty Ras G. znane marki.

GDZIE:Klub Tourge

CENA:

400–700 rubli

Do kalendarza

23:00

PARTY

Impreza Loshadka

Organizatorzy skandalicznej imprezy dla maniaków mody tym razem obeszli się z jasnymi zagranicznymi gwiazdami. W Q-Club wystąpią E-Zoom, Dj Finn, Bad Bonus i inni DJ-e.

GDZIE:Q-Club

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

PARTY

Dyskoteka Dada

Duet DJ-ski z Berlina był odpowiedzialny za muzykę na alternatywnym parkiecie tanecznym Bar25 na najwyższym poziomie, występującym na festiwalu filmowym w Cannes, berlińskim Tygodniu Mody, festiwalach Fusion i Sonar. Dada Disco charakteryzuje się stylem muzycznym jako elektronika dada - mieszanka house'u i disco oraz miłośników rzadkiej muzyki z dziedziny elektroniki eksperymentalnej lub kraut rocka.

GDZIE:„Morze”

CENA:

300–400 rubli

Do kalendarza

Sobota

11:00

festiwal

„Droga do domu”

Schronisko „Rzhevka” ponownie organizuje dystrybucję wystaw bezdomnych zwierząt w kinie „Petrel”. Wszystkie koty i psy są szczepione i neutralizowane. Podczas imprezy będzie można uzyskać bezpłatną konsultację z treserem psów, a od stacji metra Prospekt Bolszewikow, począwszy od 11 rano, bezpłatny autobus będzie kursował co 15 minut do miejsca wydarzenia. Ci, którzy chcą zabrać ze sobą zwierzę, muszą mieć paszport.

GDZIE:
Kino „Petrel”

KIEDY:
11:00 - 20:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Erarta Motion Pictures

Festiwal Malarstwa Krótkometrażowego odbywa się w Erarcie po raz drugi. W ostatnią sobotę zostaną pokazani zwycięzcy zeszłego roku, filmy z programu konkursowego i retrospekcja obrazów jednego z członków jury, a także grupa elektroakustyczna z Altai Vena Portae.

GDZIE:
Erarta

KIEDY:
11:00

CENA:
300 rubli

Do kalendarza

14:00

festiwal

Złoty łańcuch

Wilhelm Gauf, Erich Raspe, Antoine de Saint-Exupery, Alexander Pushkin i Cervantes to niekompletna lista autorów, których prace stanowiły podstawę spektakli stworzonych przez Muzeum Achmatowa dla dzieci w ostatnich latach. W każdej produkcji biorą udział nie tylko aktorzy, obszerne i cieniste lalki oraz animowane postacie, ale także publiczność, wpływająca na rozwój fabuły. „Oto Don Kichot” według Cervantesa będzie pokazywany dwa razy dziennie - o 12:00 i 14:00.

GDZIE:Muzeum Anny Achmatowej

CENA:

400 rubli

Do kalendarza

16:00

wykład

Współczesna sztuka uliczna

Artysta Zelenogorodsky Kirill Who, wcześniej malowany w zespołach „Dlaczego?” i No Future Forever, będzie mówić o sztuce ulicznej od czasów ZSRR do współczesności. Będzie mówił nie tylko o fenomenie „dlaczego?”, Ale także o futurystach, „kolektywnych działaniach”, TOTart, Bukashkin, Owczinnikow i Mitasov, fali bałtyckiej, akcji, ekipie da boogie, pierwszych filmach, czasopismach, wystawach i muzeach.

GDZIE:Pałac Mikołajowa

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

18:00

prezentacja

Spotkanie z Sashą Filipenko

Prezenter kanału telewizyjnego Dozhd i felietonista rosyjskiej GQ Sasha Filipenko przedstawia swoją debiutancką powieść „Ex-son”. Napisał książkę o współczesnym Mińsku, emigracji i cenie, jaką płacimy, opuszczając ojczyznę na dwa lata. Pierwsze wydanie powieści zostało wyprzedane w niecałe trzy miesiące.

GDZIE:Biblioteka Gogola

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

19:00

festiwal

Norweski Festiwal Filmowy

Na zakończenie festiwalu pokażą melodramat Torun Liana Victoria: A Love Story o wzruszającej miłości syna młynarza i córki właściciela ziemskiego. Victoria wychodzi za mąż za przyjaciela rodziny, a to uczucie staje się tragiczne dla Johannesa.

GDZIE:
„Kino i teatr” w „Angleterre”

KIEDY:
19:00

CENA:
275 rubli

Do kalendarza

KONCERT

„Muzyka kameralna lat 20–40 XX wieku”

W cyklu „publicznych koncertów” w Filharmonii zagrają muzykę z repertuaru kameralnego z połowy XX wieku - dzieła teatralne i filmowe Dmitrija Szostakowicza, kwintet francuskiego kompozytora Jeana Krasusa, muzykę kameralną czeskiego kompozytora Boguslava Martina oraz irańską sztukę „Radif” radzieckiego kompozytora Lwa Knippera.

GDZIE:Wielka Sala Filharmonii Szostakowicz

CENA:

100 rubli

Do kalendarza

Pokaz filmowy

Projekcje filmowe w Lennauchfilm

Krótki film „Otchłań” opowiada o jasnych snach zakochanej pary w rewolucyjnych dniach 1906 roku, a „Dzień spadochroniarza” - o wzruszającej babci, która wyobraża sobie, że jest spadochroniarzem. Reżyserzy i aktorzy obu filmów przyjdą do studia filmowego, a publiczność będzie cieszyć się smakołykami i drobnymi prezentami.

GDZIE:„Lennauchfilm”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Po prostu świeża sztuka

Festiwal „świeżej sztuki” jest organizowany przez studentów i absolwentów kreatywnych uniwersytetów w Rosji, Izraelu, Niemczech i Francji. Każdy dzień będzie poświęcony nowym stylom tańca w jednym z uczestniczących krajów, aby widz mógł poznać ich różnice i cechy ogólne. Just Fresh Art Germany otworzy również dyskusję na temat tańca współczesnego z choreografami festiwalu.

GDZIE:
„Skorokhod”

KIEDY:
19:00

CENA:
400-500 rubli

Do kalendarza

wystawa

Kirill Savchenkov. „Lawina”

Projekt wystawowy moskiewskiego fotografa Kirilla Savchenkova - praca wideo i instalacja - poświęcony jest przyjaźni i geopolityce. Artysta pracuje nad tematem poradzieckich miejsc do spania, bada nowoczesną kulturę, związek między przestrzenią miejską a ludzką psychiką. Podczas otwarcia artysta opowie bardziej szczegółowo o swojej pracy i odpowie na pytania publiczności.

GDZIE:„Photodepartment”

CENA:

Za darmo

Do kalendarza

20:00

koncert

Najwyższy bieg na żywo

Kultowy zespół brytyjskiego programu telewizyjnego wraz z Jeremy Clarksonem regularnie prowadzi programy na żywo na całym świecie, gromadząc dziesiątki kaskaderów i supersamochodów na tej samej arenie. Z kolei kaskaderzy pokazują sztuczki, niecodzienne jazdy próbne i różne cuda, takie jak wybuchające samochody. Mówi się, że każdy uczestnik pokazu na jeden spektakl zrzuca ponad dwa kilogramy, a łącznie maszyny pokonują dystans więcej niż z Moskwy do Petersburga. W tym roku widzowie będą musieli rozproszyć samochód z płaczem.

GDZIE:CCM

CENA:

2 000–5 000 rubli

Do kalendarza

koncert

Jagnięcina

Czczony przez koneserów jako klasyk trip-hop, British Lamb w pewnym momencie wydawał się popadać w zapomnienie. Ale kilka lat temu duet połączył się ponownie, ogłosił wydanie albumu i kontynuował działalność koncertową. W 2011 roku Lamb przybył już z programem Five disc i jak dotąd z pewnością odświeżył program nowymi rzeczami.

GDZIE:„Poczekalnia”

CENA:

1 300–2 500 rubli

Do kalendarza

20:30

festiwal

Godzina dla Ziemi

Dokładnie o 20:30 wygaśnie oświetlenie Ermitażu, Twierdzy Piotra i Pawła, Kunstkamera i zespołu Strelka Wyspy Wasilewskiej. Wyłączą także światło na mostach: Pałacu, Trójcy, Błagowieszczeńsku i Biżewoje oraz centralnych nasypach: Pałacowym, angielskim i uniwersyteckim. Międzynarodowa akcja ekologiczna w Loft Project Floors rozpocznie się za godzinę - artysta uliczny Stas Bugs, Lukovsky Model Angency, Andy Fiord Models i ilustratorzy narysują wieloryba na dziedzińcu i ozdobią go jaskrawymi kolorami.

GDZIE:
Planeta Ziemia

KIEDY:
20:30

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

23:00

PARTY

Nu zau

Nu Zau dorastał w Bukareszcie pod wpływem wczesnej rumuńskiej kultury hip-hopowej. Gabriel opracował lokalną scenę undergroundową, wydał wydawnictwa Fear of Flying i Archipel i występował na tej samej scenie co Public Lover, Cezar i Dan Andrei.

GDZIE:Heisenberg

CENA:

300 rubli

Do kalendarza

23:30

pokaz filmu

Nowa francuska noc filmowa

W nowej kolekcji Inoekino jest premiera chińskiej układanki z Audrey Tautou w reżyserii Cedrica Clapischa, filmu Me Again Mom, Guillaume Gallienne, który otrzymał 5 Cezarów, oraz Cafe de Flor Jean-Marc Valle Zdobywca Oscara Dallas Buyers Club.

gdzie:
Centrum kina „Ojczyzna”

Do kalendarza

CENA:
700 rubli

Do kalendarza

pokaz filmu

Noc grozy

Trzy najlepsze odcinki „Koszmaru na ulicy Wiązów”, według organizatorów wieczoru książkowego, to pierwszy, trzeci i szósty. To oni zostali objęci programem. Podczas przerw w barze można uzyskać bezpłatne przekąski lub spojrzeć na dach „Podłóg” za 50 rubli zamiast 250.

GDZIE:Kino

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Niedziela

10:00

wystawa

Uważaj

Seria piętnastu prac Natashy Van Budman jest próbą zrobienia zbiorowego portretu współczesnego rosyjskiego społeczeństwa przy użyciu rzadkich i czasochłonnych technik montażu. Podstawą każdego dzieła jest obsada twarzy Nataszy z różnymi emocjami.

GDZIE:Erarta

CENA:

200 rubli

Do kalendarza

11:00

wystawa

Marcus Luperz. „Symbolei metamorfozy ”

Marcus Luperz jest jednym z najbardziej znanych i ekstrawaganckich artystów niemieckich. Za życia był uznawany za klasyka sztuki współczesnej. Zainspirowany starożytną grecką estetyką kultu Dionizosa, uosabia znane wizerunki bohaterów i niebiańskich na swój własny, nowoczesny sposób. Ekspozycja prezentuje rzeźby, obrazy i rysunki Lupertsa. Szczególnie interesujące są figury z brązu stworzone przez artystę w ostatnich latach specjalnie na wystawę w Ermitażu.

gdzie:
Siedziba

kiedy:
11:00

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

12:00

Jarak

Miesięczny wolny rynek

Anarchistyczny wolny rynek odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Jak zawsze czekają na tych, którzy chcą bezpłatnie rozdawać stare niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie i znajdą coś nieoczekiwanego w cywilizowanym upadku.

GDZIE:Lotnictwo, 13

CENA:

Wstęp wolny

Do kalendarza

15:00

festiwal

Festiwal Filmowy w Szwecji

Program szwedzkich filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży zakończy festiwal tematyczny. Nazywa się „Niespokojni” - bohaterowie krótkich filmów dla nastolatków protestują przeciwko opiece nad rodzicami, zakochują się w niebezpiecznych chłopcach, a animowane klopsiki i koloboki uczą dobra i tolerancji.

GDZIE:
Centrum kina „Ojczyzna”

KIEDY:
15:00

CENA:
250 rubli

Do kalendarza

15:30

wykład

Wykłady otwarteo sztuce teatru Michajłowskiego

Tak wiele osób przybyło na ostatni wykład w Michajłowskim, że kuratorzy projektu edukacyjnego postanowili, że będzie opłacony - ustalili symboliczną cenę za bilety. Można je kupić w kasie teatru. W drugim wykładzie Anna Nekrylova opowie o kulturze wakacji w Petersburgu pod koniec XVIII - pierwszej połowy XIX wieku.

GDZIE:Teatr Michajłowskiego

CENA:

50 rubli

Do kalendarza

19:00

Wystawa

365. Malarstwo

Radziecki i rosyjski artysta Philip Kondratenko zaprezentuje na wystawie prace swojego „ciemnego cyklu” - malarstwa, które powinno zainspirować widza myślami o ciemnej materii w astronomii i kosmologii. W serii artysta po raz pierwszy uchyla się od konturów i linii w ogóle: w ostatnich latach swoją biało-szarą odbarwioną serią prac podniósł temat braku języka malarstwa.

GDZIE:
Formuła galerii „Loft Project Floors”

KIEDY:
19:00

CENA:
150 rubli

Do kalendarza

20:00

wydajność

Potudan

Teatr Etude po raz ostatni zagra spektakl Potudan o ludziach, którzy przeżyli rewolucję, głód i wojnę domową. Sztuka została wystawiona według opowiadań Andrieja Płatonowa „Rzeka Potudan” i „Juszczka”.

GDZIE:„Skorokhod”

CENA:

500 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: loshadkaprty, motionpictures.erarta.com, Valery Belobeev / furfur.me, Sasha Filipenko, just_fresh_art

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Restauracja „Moscow City”
Jedzenie

Restauracja „Moscow City”

W miejscu restauracji „Moskwa” na najwyższym piętrze centrum biznesowego „City Center” uruchomiono nowy bar koktajlowy „Moscow City”. Instytucję otworzyli Dmitrij Sokołow, współwłaściciel barów XXXX i restauracji Vosaduli oraz biznesmen Konstantin Zvonnik. W dni powszednie miasto Moskwa działa jak restauracja, aw weekendy zamienia się w koktajl bar z muzykami gościnnymi grającymi covery jazzowe i dyskretne karaoke: bez chanson i rosyjskiego popu, ale z Niną Simon i Frankiem Sinatrą.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie
Jedzenie

Mowa bezpośrednia: restauracje koszerne w Moskwie

W ubiegłym roku w Moskwie otwarto trzy koszerne restauracje - Noodles, Misada i Tel Awiw, a sieć Chocolate Chain kosiła jedną ze swoich kawiarni. Któregoś dnia w stolicy otwiera się kolejna koszerna restauracja - Zucker, tym razem stworzona przez Ginza Project, co potwierdza trend w ostateczności: gospodarstwo wciąż liczy pieniądze.
Czytaj Więcej
Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso
Jedzenie

Składniki: wielkopostna kanapka z baru Red Espresso

Chudy Chleb Ser Tofu Grillowany Bakłażan Grillowana Papryka Mix Sałatka Pesto Pomidory WASILY GOLOVIN Szef Kuchni Red Espresso Bar „Kanapka Z Grillowanymi Warzywami” jest w głównym menu sieci Red Espresso Bar, ale specjalnie zmieniłem ją na chude menu, aby ci, którzy zachowują post, nie mogli sobie odmówić.
Czytaj Więcej
Restauracja-Bazar „Goat Dereza”
Jedzenie

Restauracja-Bazar „Goat Dereza”

Bazar restauracyjny „Goat Dereza” przy ulicy Artema działa w trybie testowym, oficjalne otwarcie nastąpi w tym tygodniu. Produkty do restauracji dostarczane są z gospodarstw, a główną cechą menu jest obfitość dań z produktów ekologicznych i zdrowe śniadania do 11 rano. Przy wejściu do Koziej Derezy znajduje się sklep z niewielkim wyborem ekologicznego mleka koziego i krowiego, kwaśnej śmietany, masła, sera feta i twarogu, kiełbas i chleba.
Czytaj Więcej