Weekend

18-20 kwietnia

PIĄTEK

18 kwietnia

pochmurno
bezchmurnie, słaby śnieg

dzień: +14, noc: +5

sobota

19 kwietnia

pochmurno
z wyjaśnieniami

dzień: +13, noc: +3

niedziela

20 kwietnia

jasne

dzień: +15, noc: +2

Piątek

10:00

wystawa

„Grafika książki z kreskówkami”

Wystawa poświęcona jest grafice książkowej w wykonaniu rosyjskich animatorów i animatorów. Graficzna wersja „Martwych dusz” Gogola autorstwa Siergieja Alimowa („Boniface Vacations” i „Toptyżka”), ilustracje do prac Dostojewskiego przez twórcę „ekranu igłowego” Aleksandra Aleksiejewa oraz dzieła uznanego geniusza Jurija Norshteina, autora „Cheburashki”, „38 papug” i „Jeż we mgle”.

gdzie:
Erarta

koszt:
200 rubli

Do kalendarza

12:00

wykład

„Śmieci: jak w innych krajach i co mamy?”

Greenpeace i P&I Films pokażą dokument śmieci. Jeremy Irons, znany z Lolity, The Escaping Beauty, i trzeciego Die Hard, podróżuje po świecie i rozmawia z naukowcami, politykami i zwykłymi ludźmi, których zdrowie i styl życia zostały dotknięte zanieczyszczeniem środowiska przez śmieci. Koordynator toksycznego projektu Greenpeace Rosja, Rashid Alimov, zabierze głos na wystawie.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:00

festiwal

„Rezerwuj drzewa”

23 kwietnia półki na książki wynalezione przez studio Timofeya Zhuravleva pojawią się w Book of Gifts, Skorokhod, kawiarni BolsheKofe !, Weavers i innych witrynach w Petersburgu. Są przeznaczone do bezpłatnej wymiany książek i innych przydatnych rzeczy. W piątek w Lermontowce zostanie również zaprezentowanych 28 półek, które następnie zostaną zainstalowane w całym mieście, a także specjalna limitowana edycja prac Lermontowa w oprawie drewnianej.

GDZIE:
Nevsky 8

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

18:00

wystawa

Początki

Białoruski fotograf Jewgienij Kozulya przeszedł od amatora do profesjonalnego dziennikarza. Zarówno fotografie etnograficzne, jak i twórcze eksperymenty fotografa zostaną zaprezentowane na wystawie retrospektywnej, na której zebrano jego prace z lat 60. i 90. Kozulya urodził się w 36. roku życia i opanował zdjęcie w wieku 14 lat. Na początku lat 60. fotografował kolegów z NRD i atrakcji niemieckich. Po nabożeństwie był prostym pracownikiem, ale zapisał się do klubu fotograficznego, brał udział w organizacji „Fotografie”, która staje się symbolem białoruskiej fotografii lat 70. i 80.

GDZIE:
Rosfoto

kiedy:
18:00

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

wykład

„Człowiek taki, jaki jest”

Ekaterina Genieva, rosyjska filolog, bibliotekarz, działaczka kulturalna i społeczna, ekspertka UNESCO i członek partii Platforma Obywatelska, opowie o ważnym społeczeństwie w swoim życiu oraz w ramach projektu „Człowiek taki, jaki jest”, utworzonego przez Open Library.

GDZIE:
Muzeum Anny Achmatowej

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

19:00

wydajność

„Zapomniałem najważniejsze”

Sztukę opartą na dziełach XIX-wiecznego dramaturga żydowskiego Sholoma Alejchema wystawił izraelski Michael Teplitsky. Fabuła koncentruje się na historii znanej wielu: mąż zostawia żonę w domu z dziećmi i idzie do „wielkiego świata” w nadziei, że „nie przegapi swojej szansy”.

GDZIE:
Muzeum Dostojewskiego

CENA:
700 rubli

Do kalendarza

oglądanie filmu

„Birmingham Ornament II”

Głównym tematem filmu eksperymentu Andreja Silvestrova jest relacja między człowiekiem a władzą, łącząca epizody niezwiązane z fabułą. Film wykorzystuje techniki sztuki wideo, happeningu, a nawet kina komercyjnego, kilka odcinków filmu nakręcono w radzieckim filmie Svema. Gorky, Klyuyev, Mandelstam pojawia się na zdjęciu, a wśród odcinków są pogrzeb Stalina, loty kosmiczne, parodia gruzińskiego śpiewu chóralnego i japoński teatr nr

GDZIE:
Aula Zgromadzenia Uniwersytetu Stanowego w Petersburgu

kiedy:
19:00

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

20:00

vechepInka

Dziwne radio

Tagir Vagapov, autor podcastów muzycznych Weird Radio, zorganizuje przyjęcie w Petersburgu. Autor Poster-Waves i miłośnik niezwykłej muzyki grał ostatnio w Londynie podczas prezentacji The Calvert Journal, a w rodzinnej Moskwie zwykle występuje na przyjęciach w Solańance, Strelce i Powerhouse.

GDZIE:
Unia

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Sobota

10:00

festiwal

Otwarcie sezonu rowerowego

Najbardziej aktywny klub rowerowy miasta - „Velopiter” - otwiera sezon. Rocznie gromadzi się około trzech tysięcy osób. Trasa jest duża, więc dzieci poniżej 14 roku życia nie są zabrane ze sobą, a dzieci poniżej 18 roku życia nie są zalecane. Warto zabrać ze sobą kanapki, wodę i kask.

Trasa:
Centrum handlowe „Auchan”
na Borovoy - Puszkin - Plac Pałacowy

CENA:
10:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

11:00

festiwal

„Gracz”

Festiwal gier planszowych z Moskwy przyjechał do Petersburga. Tutaj możesz dowiedzieć się o nowych produktach, kupić gry i wziąć udział w turniejach - lub po prostu usiąść przy stole, który lubisz z innymi graczami i, po zapoznaniu się z zasadami, zacznij grać.

GDZIE:
Międzynarodowe Centrum Biznesu

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

12:00

festiwal

Weekend Wolności

Antikafe na Kazaniu postanowił regularnie organizować jarmarki charytatywne. Część dochodów z pierwszego wydarzenia zostanie przeznaczona na cele charytatywne Dzieci Pawłowska. Na półkach są rzeczy tych samych petersburskich projektantów.

GDZIE:
Wolność

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Dzień rezerwacji

Targi literatury intelektualnej, czasopism i nietypowych artykułów biurowych również podzielą się przychodami z potrzebującymi - zyski trafią do pierwszego rosyjskiego centrum kreatywności, szkoleń i habilitacji społecznej osób z autyzmem „Anton jest tutaj”. Program obejmuje okrągły stół na temat cenzury, wieczór młodych poetów, a dla dzieci „Teatr Książki” Wydawnictwa Polyandria oraz kursy mistrzowskie Wydawnictwa Samokat.

GDZIE:
Biblioteka

KIEDY:
12:00 - 23:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Madewish Market Rewolucja zakupowa

Młodzi rosyjscy projektanci zaprezentują swoje wiosenne i letnie kolekcje we Weavers. Na festiwalu można również konsultować się ze stylistami, słuchać wykładów o modzie, urodzie, psychologii wyglądu i tworzyć własny styl.

GDZIE:
Tkacze

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

13:00

festiwal

Przygotowuję się do Wielkanocy

Na festiwalu z mistrzowskimi lekcjami kulinarnymi dzieci nauczą się malować jajka i robić sałatkę w kształcie królika. Za malarstwo odpowiada Katerina Kachavina, członek zespołu projektowego Comm Collective, a za obraz odpowiada Olga Zaitseva, współautorka menu kawiarni Green Room. Organizują także sklepy z zabawkami i książkami od przyjaznych grup kreatywnych i mieszkańców Tajgi.

GDZIE:
Tajga

kiedy:
13:00

CENA:
300 rubli

Do kalendarza

14:00

festiwal

Otwarcie sezonu ulicznego

Miłośnicy ekstremalnych weekendów postanowili otworzyć sezon w ten weekend. Rolnicy, skaterzy, bmx i hulajnoga zgromadzą się na placu Moskiewskim przy muzycznej fontannie, którą od dawna kochają sportowcy. Początek lata będzie obchodzony w zawodach w deskorolce, rolkach, bmx i skuterach.

GDZIE:
Stacja metra „Moskwa”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

wykład

„Roweryi podróżować ”

Niewielki spektakl w Bibliotece Ligowskiego poświęci sobotnie wycieczki rowerowe. O 15.00 Borys Leonow opowie o podróżach po Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. O 15:30 na dziedzińcu będzie widok na rower. O 18:00 Alexander Bochkov wyjaśni, jak przygotować rower szosowy na długą podróż. Wieczorem o 20:00 obejrzyj film.

GDZIE:
Otwarte warsztaty

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

18:00

wykład

Spotkanie z Michaiłem Idowem

W oczekiwaniu na duże forum 3D Journalism organizuje spotkania z gwiazdami branży. Bohaterem tego wydarzenia jest Michaił Idow, redaktor naczelny magazynu GQ Russia. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego osoby chcące spotkać się z dziennikarzem proszone są o rejestrację.

GDZIE:
Wolność

CENA:
Za darmo
przez rejestrację

Do kalendarza

19:00

wystawa

„W samochodzie z R.”

Polski fotograf Rafał Milach „wykonał pierścionek”. Islandczycy mówią więc o podróży wzdłuż autostrady otaczającej kraj. Każdy Islandczyk musi to zrobić przynajmniej raz w życiu. „Pierścień” na 1450 kilometrach Milach minął w maju 2010 r. Na zielonym Oplu Astra Station 1994 - w dziesięć dni. Podczas otwarcia fotograf spotka się z gośćmi wystawy i opowie o swojej karierze i podróży.

GDZIE:
„Photodepartment”

CENA:
Za darmo

CENA:
50 rubli

Do kalendarza

wykład

Radio muzycznew Rosji

Anton „Nerd” Chernin przez wiele lat pracował w naszym radiu i radiu Maximum. Teraz jest szefem moskiewskiego FM 105,2, a ponadto odpowiada za relacje prasowe z Mashinim Vremeni, Bravo, Resurrection, Piotrem Mamonovem oraz innymi krajowymi artystami i grupami. W „Floorach” opowie, jak działa rosyjskie radio muzyczne, a jak nie.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:
190 rubli

Do kalendarza

festiwal

„Skandynawskie osobliwości”

Program krótkometrażowych filmów z północy zostanie raz pokazany w Petersburgu. Pięć krótkich filmów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tromsø opowiada prawdziwe i fikcyjne historie ludzi szukających odpowiedzi na odwieczne pytania. Ich decyzje są tak dwuznaczne, że tegoroczny program nazwano „skandynawskimi dziwactwami”.

GDZIE:
Centrum kina „Ojczyzna”

kiedy:
19:00

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

19:30

pokaz filmu

Continuum

Pokazy i dyskusje na temat Continuum odbywają się w formie internetowej transmisji kina online Drugoekiono.ru w kilku rosyjskich miastach. W sobotę zostanie pokazany „Losowy link” Stolpovskaya - film o scenarzerze szukającym ciekawej historii.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

21:00

festiwal

HarpVita

Na czwartym festiwalu harfy celtyckiej zaprezentowane zostaną instrumenty muzyczne, będą słuchać muzyki i tańczyć. Oprócz koncertów i wykładów na różne tematy - od SMM po oprogramowanie muzyczne i nagrania domowe - organizują także mini-szkołę harfiarza z brytyjską Lily Neil.

GDZIE:
„Skorokhod”

kiedy:
21:00

CENA:
500 rubli

Do kalendarza

23:00

impreza

Bracia Baza

Sklep Baza w centrum sztuki Puszkinskaya 10 działa od 1998 roku. Winyl uważany jest za integralną cechę kultury DJ-skiej, a większość osób grających muzykę elektroniczną w mieście wybiera tam płyty. Przed zamknięciem Griboedova przyjaciele Baza zagrają tam ostatnią imprezę na znak szacunku dla klubu, który działa od ponad 18 lat.

GDZIE:
„Griboedov”

CENA:
0–300 rubli

Do kalendarza

oglądanie filmu

„Noc filmów science fiction”

Noce filmowe w „Piętro” zaczęły się odbywać w każdy weekend. Teraz w programie sztucznej inteligencji Spielberga i kontaktach Zemeckisa oraz tradycyjne zniżki na zwiedzanie dachu i zamówienia w barze North i fajce wodnej Radio Baghdan.

GDZIE:
Kino

CENA:
500 rubli

Do kalendarza

23:55

impreza

Pär grindvik

Szwed Per Grindwick - mieszkaniec wytwórni Drumcode i kierownik własnego Sztokholmu Ltd - zaczął od głównego nurtu i dopiero w końcu zaczął schodzić do podziemia. Teraz rzadko pojawia się na festiwalach technologii masowej i jest bardziej zaangażowany w produkcję. To jego wytwórnia wydała Air EP, która umieściła Rødhåda w Boiler Room, Shifted w RA Top 10 i wielu innych na całym świecie.

GDZIE:
Torgue

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

Niedziela

10:00

wystawa

„Oczami klauna: portret Anvara Libabowa”

1 kwietnia 1987 r. Młody lekarz weterynarii Anvar Libabov postanowił porzucić praktykę zawodową i zostać klaunem. Libabov - ten sam bohater „Liceum” w okularach z grubymi soczewkami. „Oczami klauna” - wystawa zbiorowa. Ponad 20 autorów przedstawiło swoje portrety Erarcie, w tym Michaiłowi Ogniewowi, Waleriemu Ławrekinkowi, Pawłowi Markinowi, Katii Polańskiej, Aleksiejowi Zaikovowi i innym.

GDZIE:
Erarta

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

11:00

festiwal

Jarmark wielkanocny

W sklepie koncepcyjnym przy Nevsky 152 odbędą się jarmarki wielkanocne, wcale nie związane z drogimi ubraniami i markami. Będzie to wydarzenie rodzinne: mistrzowskie lekcje dla dzieci, wielkanocny stół z przekąskami z restauracji B152, loteria dla klientów Babochki, dużo wielkanocnych wypieków i wiosennych kwiatów. W targach wezmą udział studia wnętrz i młodzi projektanci z Petersburga.

GDZIE:
Sklep koncepcyjny Nevsky 152

czas:
11:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

12:00

wystawa

„Targi pracy wolontariuszy”

Targi Pracy dla Wolontariuszy, które łączą projekty charytatywne i społeczne oraz potencjalnych wolontariuszy, odbywają się w Petersburgu po raz czwarty. Tutaj pokażą filmy tematyczne, poprowadzą wykłady i zorganizują charytatywną wyprzedaż. Organizacje, które otwierają oferty pracy dla osób niepełnosprawnych, będą stanowić osobny blok.

GDZIE:
„A2”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

14:00

festiwal

„Święta wielkanocne w parku Pawłowskiego”

Trzy dni - 20, 26 i 27 kwietnia - uroczyste obchody Wielkanocy odbędą się na placu apelowym przed Pałacem Pawłowskim. Program obejmuje dzwonki, warsztaty malowania jajek i tworzenia wielkanocnych skowronków z wielobarwnego papieru, zdjęć z tantamarez i tradycyjnych wielkanocnych gier.

GDZIE:
Park Pawłowski

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

14:30

Wykład

Spotkanie z Mel Spence

Barman i pomysłodawca kultowego baru Kelvingrove Cafe ze szkockiego miasta Glasgow, Mel Spence stworzył kartę koktajlową dla słynnego szkockiego hotelu Blythswood Square, który w 2011 roku został uznany za najlepszy w Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania podzieli się swoimi doświadczeniami podczas pracy w hotelu, opracowywania kart koktajlowych i przygotowywania swoich ulubionych zwrotów akcji na koktajle klasyczne w
Na podstawie szkockiej czarnej butelki.

GDZIE:
Pasek Ginonic

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:40

oglądanie filmu

Szorty Oscar

Sprzątaczka szpitala wymyśla niesamowite bajki o życiu pozagrobowym śmiertelnie chorego dziecka. Psychiatra więzienny idzie na spotkanie z więźniem, który uważa się za boga. Kilku Hiszpanów zostaje schwytanych przez afrykańskie dzieci-żołnierzy. Kobieta ucieka ze zwykłego życia po tym, jak mąż ją bije. Fińska rodzina spóźnia się na ślub.

GDZIE:
„Dom kina”

kiedy:
15:40

CENA:
200 rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: babochka.ru, Wakan ochotnicze targi, pär grindvik, arfa vita, shutterstock.com, takoy-teatr.ru, m2m_silvestrov, barunion, Freedomstore_market, bookdayfest, book book

 

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej