Weekend

25-27 kwietnia

PIĄTEK

25 kwietnia

jasne

dzień: +9, noc: +4

sobota

26 kwietnia

pochmurno
z wyjaśnieniami

dzień: +14, noc: +1

niedziela

27 kwietnia

pochmurno
z wyjaśnieniami

dzień: +12, noc: +3

Piątek

11:00

forum

Dziennikarstwo 3D

Redaktor naczelny Esquire.ru Siergiej Krivokharchenko, Tatyana Plutalova z serwisu prasowego VKontakte, była korespondentka specjalna Lenty obecnie pracująca nad Echo, Ilya Azar i była redaktorka Lenty Galiny Timczenko - to niepełna lista uczestników corocznego forum medialnego. Tutaj po raz trzeci czołowi pracownicy i redaktorzy popularnych publikacji zgromadzą i omówią stan nowoczesnego rynku medialnego.

gdzie:
„Obszar zasięgu”

kiedy:
11:00

koszt:
3 tysiące rubli

Do kalendarza

14:00

festiwal

„Sea of ​​Vinyl”

Podczas tegorocznego festiwalu winylowego będą wymieniać płyty, kupować sprzęt hi-fi od prywatnych kolekcjonerów i sklepów w Petersburgu i Moskwie, słuchać wykładów ekspertów na rynku winylowym i muzyki guru winylowego w Petersburgu.

GDZIE:
Tajga

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

16:00

wystawa

„Poznanie sztuki”

Wystawa sztuki współczesnej dla dzieci niewidomych i niedowidzących odnosi się do ludzkich uczuć, takich jak dotyk, węch i słuch. Artyści z Petersburga i Moskwy zapoznali się z postrzeganiem sztuki przez dzieci z wadami wzroku, skonsultowali się z tiflopedagogami i pracownikami petersburskiej biblioteki dla osób niewidomych i stworzyli wspólną wystawę opartą na bajce „Ole Lukoye”.

GDZIE:
„O Arte”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

18:00

wystawa

Wystawa retrospektywna Sibille Bergeman

Bergeman, jeden z najbardziej znanych fotografów w Niemczech, był studentem (i żoną) innego znanego klasyka XX wieku, Arno Fischera. Artysta stał się znany nie tylko jako znakomity dokument, który monitorował budowę pomnika Engelsa i Marksa w Berlinie, ale także jako mistrz inscenizowanego portretu rodzajowego. Razem z Fishem stali się rewolucjonistami fotografii mody w NRD, przenosząc modele ze studiów fotograficznych do surowego miejskiego krajobrazu Berlina.

GDZIE:
Rosfoto

kiedy:
18:00 

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

19:00

festiwal 

Krytyczna masa

Rowerzyści z Petersburga ponownie deklarują się. Trasa została opublikowana w grupie „Rower” w sieci społecznościowej VKontakte. Pierwsza „Msza krytyczna” miała miejsce 20 lat temu w San Francisco: rowerzyści zaczęli się pakować każdego dnia i po prostu jeździli po mieście. Gdy liczba uczestników osiągnęła 15 tysięcy, władze w końcu zwróciły uwagę na rower miejski. Teraz jazda na rowerze stała się tradycją dla setek miast w okolicy.

GDZIE:
Champ de Mars

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

21:00

koncert

Urodziny biblioteki

Projekt restauracji i książki na Newskim to rok. Z tej okazji zaprosili norweskich artystów elektronicznych Disaster in the Universe i kanadyjską śpiewaczkę soulową Lizę Shaw. Pierwszy wystąpi w piątek, a autor ulubionej piosenki Madonny, Lisa, w sobotę.

GDZIE:
Biblioteka

CENA:
Wstęp wolny

Do kalendarza

festiwal

„Librarynight”

Po raz pierwszy „Noc Biblioteczna” w Petersburgu tak naprawdę nie kończy się wraz z nadejściem północy. Projekt wystawy o Lermontowie w Peterhofie zostanie zaprezentowany w Bibliotece Majakowskiego o wpół do czwartej, o czwartej rano spektakl Miłość to wszystko, czego potrzebujesz na podstawie klasyki, a od północy do szóstej rano nauczą instalacji. W Bibliotece Sobolewskiej odbywają nawet biblijną maskaradę „Bohaterowie naszych czasów” aż do pierwszej w nocy. Pełny program można obejrzeć na stronie internetowej akcji międzynarodowej.

gdzie:
Biblioteka Majakowskiego, Biblioteka Lermontowa

kiedy:
21:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Sobota

10:00

festiwal

Wyjście wideo „LoveSee”

Dokument, grafika i dokumentacja wykonawcza wypełni studio dla Niepokonanego przez dwa dni: młoda artystka na próżno próbuje sprzedać swoje prace, ludzie w akwarium patrzą na ryby przez kamery, młody człowiek chce kontrolować swoją miłość dzięki regułom mnemonicznym, „New Dumb” zorganizuje przedstawienie.

GDZIE:
Studio „Unconquered”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

11:00

festiwal

„Dobra misja”

W TsPKiO postanowiłem zorganizować nudnego subbotnika. Zamiast prostego wiosennego sprzątania oferują grę turową z karmieniem kaczek, chodzeniem na palach, ćwiczeniami, znajdowaniem zielonej wiewiórki i krzyżowaniem książek. Proszą zabrać ze sobą stare walizki. Zostaną zamienione w kwietnik w parku Kirowa.

GDZIE:
TsPKiO nazwane na cześć Kirowa

CENA:Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Otwarcie sezonu motocyklowego

Parada motocykli rozpoczyna się na Palace Square i jedzie przez centrum do centrum handlowego Garden City w Lakhta, gdzie odbędzie się pokaz motocykli IMIS 2014. Ural będzie prowadził motocykl Ural z policjantem w formie retro. „W tym roku spodziewamy się, że w konwoju jeździ co najmniej tysiąc rowerzystów” - mówi Michaił Niekrasow, prezes klubu motocyklowego St. Petersburg Werewolf MC.

GDZIE:
Plac Pałacowy

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Dzień otwartej biblioteki. Dialogi

Festiwal ruchu publicznego na rzecz rozwoju bibliotek, tym razem oparty na formie dialogów na ten temat. Venediktov porozmawia z Tichenko o kompromisie w dziennikarstwie, Milonov z Lobkovem - o skuteczności zakazów, Kotov i Kupriyanov - o sprzedaży książek. Pełny program można obejrzeć na ich stronie internetowej. Zakończ dzień koncertem „Alpha-Beta Feat. Katya Pavlova”.

gdzie:
Biblioteka Majakowskiego

kiedy:
11:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Czekoladowe wakacje

Wakacje dla miłośników słodyczy w „A2” organizujemy po raz trzeci. Podczas bitew cukierniczych mistrzowie będą rywalizować o stworzenie ogromnych ciastek poświęconych Petersburgowi. Pokazy mistrzowskie i wykłady będą się odbywać w sposób ciągły. Art & Metier maluje słodkie portrety odwiedzających. Ponadto ogłaszane są czekoladowe wesela, czekoladowe tatuaże, sesje zdjęciowe na tle ciast i podobna rozrywka.

GDZIE:
„A2”

CENA:
450-1 500 rubli

Do kalendarza

12:00

udostępnij

„Daj żywych!”

Tym razem kampania wymiany roślin odbywa się na dziedzińcu na wyspie Wasilewskiej. Od 12:00 do 16:00 możesz przynieść ze sobą własną doniczkę - zarówno do domu, jak i do ogrodu. Akcję organizują twórcy bezpłatnego programu edukacyjnego „Chata w mieście”. Dziewczyny piszą, że ozdoby prezentowe kwiatów i instrukcje dotyczące pielęgnacji są mile widziane. Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do przyłączenia się do stworzenia wspólnego ogrodu kontenerowego.

GDZIE:
Dneprovsky per., 11

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

„GreatDay”

Jednodniowy festiwal dla miłośników rowerów i tych, którzy muszą przygotować swoje pojazdy dwukołowe na sezon. Od południa do dziewiątej wieczorem będą pokazywać filmy tematyczne, naprawiać rowery, karmić burrito i organizować wyścigi z nagrodami. Przeczytaj więcej w naszym przewodniku po festiwalu.

gdzie:
„Loft Project Floors”

kiedy:
12:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Dzień Eco w Otwartych Warsztatach

Kolejny subbotnik - tym razem w bibliotece na Ligovsky Prospekt, gdzie znajdują się Otwarte Warsztaty. Każdy jest proszony o pomoc w uporządkowaniu przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz. Pojemnik z „psem” zostanie zainstalowany na dziedzińcu w celu utrzymania czystości i posadzenia drzewa, a rozmowy z ekologami zaplanowano na wieczór.

GDZIE:
„Otwarte warsztaty”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

Subbotnik w loft Contour

Loft na wyspie Wasilewskiej po raz pierwszy otwarty dla ogółu społeczeństwa. Znaleziono tam „kulmans, kalkę z niedokończonymi rysunkami, komponenty radiowe, prehistoryczne syntezatory i komputery, książki, szafki, półki, stoły i czajniki” będą mogły zabrać ze sobą. Będzie muzyka. Po południu są za to odpowiedzialni DJ-e Krjuk, Haks i Loop Expo, a wieczorem wystąpią „Tripinadva” i „SPbCh”. Na dziedzińcu znajduje się strefa gastronomiczna z burgerami, burrito, babeczkami i eklerami.

gdzie:
Kontur

kiedy:
12:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

14:00

festiwal 

Comiesięczny darmowy rynek

Anarchistyczny wolny rynek zwykle odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, a tym razem będą to dwa dni wolne. Format jednak się nie zmienia. Jak zawsze czekają na tych, którzy chcą oddać stare niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie i znaleźć coś dla siebie bezpłatnie.

GDZIE:
Cud

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

XI tydzień Niemiec

W tym roku niemiecki tydzień w Petersburgu poświęcony jest najmniejszej ziemi w kraju - wolnej hanzeatyckiej Bremie. Niemcy przyniosą wystawę fotograficzną Sibille Bergeman do Rosfoto, filmy, grupę rockową Staubkind oraz program dyskusyjny na temat ekonomii i prawa. W sobotę Aurora zaprezentuje film fabularny Aike Bezuden i Pago Balcke z udziałem osób niepełnosprawnych. Grają pacjentów niepełnosprawnych w Bremie, którzy uciekli do Paryża.

gdzie:
Aurora, Rosfoto

kiedy:
14:00

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

16:00

wykład

„Trendy dokumentalnewe współczesnej fotografii niemieckiej ”

Jedna z głównych niemieckich ekspertów w dziedzinie sztuki współczesnej i fotografii, Ursula Zeller, opowie o trendach na niemieckiej scenie fotograficznej. Zdaniem eksperta aspekt dokumentalny pozostaje nadal najważniejszy dla niemieckich fotografów, których zainteresowanie ponownie pojawiło się na początku lat 90. na fali sukcesów prac Bernda i Hilli Becher - artystów fotografów, którzy byli początkami słynnej szkoły koncepcjonistów niemieckich w Düsseldorfie.

GDZIE:
„Photodepartment”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

17:30

festiwal

„Retrospektywa Stanleya Kubricka”

W Petersburgu po raz pierwszy odbędzie się retrospektywa Stanleya Kubricka: magazyn Session otrzymał prawa do wyświetlania pięciu filmów. Reprezentować ich będzie producent obrazów, Jan Harlan. W piątek w programie All-Metal Shell, w sobotę, Shine, aw niedzielę Clockwork Orange i Dr. Strangelove.

gdzie:Aurora

kiedy:
17:30

CENA:
300 rubli

Do kalendarza

23:55

wydajność

„Noc tańca”

Kolejna noc w Skorokhod nazywa się Noc innego tańca. Niemiecki choreograf Ben Ripe przybywa do Petersburga w ramach Tygodnia Niemiec z satyrycznymi i oburzającymi występami na gorący temat. Oprócz niemieckiego wykonania można zobaczyć dzieła rosyjskie w stylu nowoczesnej choreografii.

GDZIE:
„Skorokhod”

CENA:
400

Do kalendarza

Niedziela

12:00

festiwal

„Światowy dzień fotografii otworkowej”

Kuryokhin Center to jedyny rosyjski punkt na mapie Światowego Dnia Fotografii Otworkowej. Zaplanowane są tutaj wykłady i kursy mistrzowskie na temat fotografowania z otworkiem, tworzenia i drukowania zdjęć. W tym celu w centrum organizowane jest specjalne laboratorium fotograficzne. Festiwal zakończy się pokazami przygotowanymi przez mistrzów otworkowania.

GDZIE:
Centrum Sztuki nazwane na cześć Kuryokhina

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

14:00

festiwal

MicroComicon

Osiem wydawców i sklepów z komiksami zbiera komiksy, które zostały opublikowane w ostatnich latach w języku rosyjskim, od mangi i superbohaterów po komiks autora i samizdat. Wśród uczestników są Live Bubbles, Bumkniga, Komilfo, 28oi.ru, Lavkaapelsin.ru i inni. Wszyscy obiecują ustalić specjalne ceny dla MicroComicon, a także przynieść książki i czasopisma w językach obcych oraz stare wydania komiksów.

GDZIE:
Miejsce

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

festiwal

„Geek pchli targ”

Na pchlim targu dla miłośników technologii elektronicznej można znaleźć stare urządzenia, joysticki, konsole, gry, plansze i kilka przydatnych drobiazgów. Wszystko zapowiada się tutaj dla zwykłych koneserów starożytności i dla tych, którzy projektują wyjątkowe gadżety. Wszyscy uczestnicy proszeni są o wstępną rejestrację.

GDZIE:
Pasek IT „Klüch”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

17:30

festiwal

Miasto Hackday

W niedzielę uczestnicy festiwalu pokażą prototypy projektów informatycznych, które współdziałają ze środowiskiem miejskim. Na przykład w New Delhi HackDay City wygrał aplikację mobilną WhiteCane, która pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym rozpoznawać twarze ludzi i ich emocje. Kolejnym interesującym projektem jest strona internetowa Smallknot, za pośrednictwem której można inwestować w lokalne małe firmy.

gdzie:
„Obszar zasięgu”

kiedy:
17:30

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

19:00

koncert

Dredg

Kwartet amerykański zorganizuje koncert w Petersburgu w ciekawej formie: goście sami będą musieli sporządzić ustaloną listę spektaklu. I mają wiele do wyboru: podczas istnienia Dredga nagrano pięć albumów, w których można znaleźć eksperymentalny rock, post-grunge i alternatywę.

GDZIE:
MOD

CENA:
od 1100 rubli

Do kalendarza

festiwal

Festiwal tańca otwartego baletu

Podczas trasy corocznego festiwalu baletowego pochodzą światowe premiery z Holandii, USA i Francji. Holenderski Balet Narodowy Amsterdamu wystąpi w niedzielę. Będą tańczyć przy dźwiękach harfy.

gdzie:
Teatr Aleksandryjski

kiedy:
19:00

CENA:
3 tysiące rubli

Do kalendarza

Zdjęcia: worldsciencefestival, DanceOpen

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń
Weekend

Apple Day, odrestaurowany „Brother”, festiwal jazzowy w Sestroretsk i kolejne 13 weekendowych wydarzeń

Piątek, 11 września, 16:00 Klasa mistrzowska na temat tworzenia mebli miejskich Dzieci w wieku 6-14 lat i ich rodzice są zapraszani na lekcje mistrzowskie w ramach projektu dotyczącego sztuki publicznej o krytycznym znaczeniu. Wydarzenie poprowadzi niemieckie biuro architektoniczno-projektowe raumlabor. Uczestnicy zaprojektują i zbudują swoją wersję projektu Emma - jest to wielofunkcyjna drewniana konstrukcja składająca się z modułów mobilnych i, w rzeczywistości, platforma do komunikacji między sąsiadami.
Czytaj Więcej