Weekend

1-3 sierpnia

PIĄTEK

1 sierpnia

Pochmurno

Po południu: +27W nocy: +19

sobota

2 sierpnia

Zachmurzenie częściowe

Po południu: +27W nocy: +18

niedziela

3 sierpnia

Wyczyść

Po południu: +30W nocy: +18

Piątek 1 sierpnia

31 lipca - 24 sierpnia

Materia drukowana

Rosyjscy, amerykańscy i szwedzcy artyści badają papier jako zagrożone media w erze cyfrowej. Wystawa zbiorowa przedstawia grafikę, pomnik zwojów papieru i interaktywne instalacje poświęcone znikaniu różnych nośników danych.

gdzie:
Muzeum Druku

koszt:
Wstęp wolny

19:00

Koncert na rzecz osób bezdomnych

Program Magic Sticks Percussion Music Festival kończy koncert charytatywny. Część wpływów ze sprzedaży biletów na występ duetu „Percussien de Foix” zostanie przeznaczona na pracę schroniska dla bezdomnych na ulicy Borovaya.

GDZIE:
Sala koncertowa Jaani Kirik

CENA:
300 rubli

1-3 sierpnia

Międzynarodowy Festiwal Motocykli

Po raz kolejny odbędzie się międzynarodowy zlot motocyklistów, którego główny program - wraz z koncertami i występami - odbędzie się w hotelu „Olgino” na 21 kilometrze autostrady Primorsky. Mieszkańcy ośrodka będą mogli zobaczyć paradę motocyklistów, która otworzy festiwal w piątek.

GDZIE:
Hotel „Olgino”

CENA:
1000 rubli

1 sierpnia - 24 września

Kinder. Kuche Kirche

Kurator Alexander Dashevsky pracuje nad tematem „malarstwa kobiecego”. Ekspozycja składa się z prac artystów z Petersburga, którzy uchwycili przedmioty codziennego użytku - widok z okna na dziedziniec, sukienki, przybory kuchenne, szkice z podróży. Projekt, po raz pierwszy zaprezentowany w Moskwie w ramach festiwalu Invisible Border, zostanie umieszczony w dwóch halach Erarty.

GDZIE:
Erarta

CENA:
200 rubli

1-2 sierpnia

Otwarte kino

Program otwierający Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych i Animacji odbędzie się na plaży Twierdzy Piotra i Pawła. Przez dwie noce z rzędu od 20:00 zespoły muzyczne wystąpią tutaj i pokażą najlepsze dzieła w dziesięcioletniej historii festiwalu. W piątek goście obejrzą koncert awangardowych muzyków Avii, aw sobotę wystąpią tu Iva Nova i Axe Theater.

GDZIE:
Plaża Twierdzy Piotra i Pawła

CENA:
600 rubli

31 lipca - 28 sierpnia

Alena Shapovalova. „Mały człowiek”

Artysta z Władykaukazu, w różnych momentach eksperymentujący z gatunkami portretowymi i witrażowymi, tym razem zaprezentuje serię czarno-białych obrazów. Jako elementy kolaży wykorzystuje utopijną architekturę, pozbawione życia surowe krajobrazy i inżynierską grafikę.

GDZIE:
Galeria Savvina

CENA:
Wstęp wolny

31 lipca - 14 sierpnia

Ekaterina Gavrilova. „Transformacja”

Odwiedzający bibliotekę grafiki książkowej czekają na wystawę ilustracji stworzonych na podstawie prac Kafki, Grassa, Goethego, Bergeraca, a także wielkoformatowej grafiki sztalugowej.

GDZIE:
Rezerwuj bibliotekę graficzną

CENA:
Wstęp wolny

31 lipca - 7 września

Francesca Leone. „Mity i metamorfozy”

Włoszka tworzy swoje obrazy, dodając do farby plastik, bitum, klej, ziemię, piasek, trociny. Artysta powraca do Rosji pięć lat po wystawie w Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ma ze sobą dwie serie obrazów: Ciało-Ziemia i Twarze, które obejmowały portrety Rudolfa Nurejewa i Anny Pawłowskiej.

GDZIE:
Muzeum Rosyjskie
Academy of Arts

CENA:
150 rubli

Sobota, 2 sierpnia

11:00-23:00

Otwórz bibliotekę

Tym razem festiwal intelektualny odbędzie się w Arsenale Pietrowskiego w Sestroretsku. W programie spotkania znajdują się Arkady Ippolitow, Ljubow Arkus, Lew Rubinstein i Galina Timczenko, omawiając los samizdatu w Rosji, koncert grupy Megapolis i targi z książkami rosyjskich wydawców.

GDZIE:
Pietrowski Arsenał

CENA:
Wstęp wolny

Podsufitki

Miłość Arkus

Redaktor naczelny magazynu Session, założyciel Exit Support Fund for Autistic Persons i Anton Here Near Center, zorganizuje spotkanie, aby porozmawiać o kinie podczas odwilży. Następnie wraz z Olegiem Niestierowem i Witalijem Manskim Love omówi niedokończone projekty filmowe z lat 60.

Aleksander Sokurow

W ramach dialogu z wicegubernatorem miasta Wasilijem Kiczdzimiem dyrektor omówi współczesną politykę kulturalną Petersburga, a następnie na osobnym spotkaniu odpowie na pytania publiczności.

Andrey Loshak

Festiwal pokaże i omówi pracę dokumentalną czasopisma „Anatomia procesu”. Po obejrzeniu w dyskusji wezmą udział Maria Słonim, Lew Rubinstein, Ljubow Arkus, Witalij Manskij i Katerina Gordeeva.

13:00-18:00

Dzień ilustracji

Festiwal połączy wystawę nowoczesnych ilustracji, przegląd portfolio młodych artystów, wykłady odnoszących sukcesy praktyków oraz zorganizuje jazdę próbną nowych tabletów komputerowych i narzędzi do grafiki.

GDZIE:
„Obszar zasięgu”

CENA:
Wstęp wolny

12:00-15:00

Akcja „Oddzielna kolekcja”

Ruch ekologiczny, zachęcający do osobnego zbierania śmieci w celu dalszego przetwarzania, ma kolejną akcję w całym mieście. Centra recepcyjne na butelki szklane i plastikowe, puszki aluminiowe, opakowania Tetra Pak i baterie będą działały pod 20 adresami. Możesz dowiedzieć się o najbliższym punkcie odbioru poprzez link.

GDZIE:
Różne strony

CENA:
Wstęp wolny

2-31 sierpnia

Aleksiej Bogolepow. Funkcja

Wystawa w odrestaurowanej bibliotece, zaprojektowana przez fińskiego architekta Alvara Aalto, jest fotografią dziedzictwa architektonicznego funkcjonalizmu z lat 30. XX wieku w Wyborgu. Każde z dzieł fotografa z Petersburga łączy się z fragmentami literatury modernistycznej z czasów ich budowy.

GDZIE:
Biblioteka Alvar Aalto

CENA:
Wstęp wolny

23:00

„Noc światła”

W tym roku program festiwalu został poświęcony Pałacowi Gatchina. Odwiedzającym nocny pokaz multimedialny będzie można podziwiać wodny labirynt, „Magiczny zegar” stworzony za pomocą systemu laserowego, oraz kolekcję obrazów Pałacu Gatchina, które zostaną przeniesione do alejek parku za pomocą projekcji. Zaprezentują także choreograficzny spektakl opowieści o „Szeherezadzie”, uzupełniony nowoczesnymi efektami specjalnymi.

GDZIE:
Park Gatchina

CENA:
600 rubli

17:00

Przetwarzaj dźwiękWeekend

Na trawniku Muzeum Sztuki Ulicznej odbędzie się warsztat artystki Natalii Phloxy. Uczestnicy będą rysować i tańczyć - za program muzyczny w sobotę House Duo Formally Unknown, twórca beatów z 6 dni sierpnia i ambientowy muzyk Monokle.

GDZIE:
Muzeum sztuki ulicznej

CENA:
100 rubli

21:00

Jean-Martin Glenda

Promotor baru muzycznego Bronco w Hanowerze podróżuje z kolekcją rzadkich winylów z funkowymi i soulowymi rytmami, z których słyną jego imprezy European Studio45.

GDZIE:
Zig zag

CENA:
Za darmo

23:00

Viva: A1 Bassline

Główną postacią na imprezie z basenem w klubie na Mierzei Pietrowskiej będzie młody brytyjski inżynier elektroniki A1 Bassline. Muzyk house wydał swoje pierwsze wydawnictwo w wieku 17 lat. W ciągu 5 lat swojej kariery muzycznej wydał kilka udanych EP-ek w Dirtybird, Pets and Groove Records.

GDZIE:
Klub Viva

CENA:
200 rubli

Niedziela, 3 sierpnia

12:00-21:00

Sprzedaż garaży

Kolejna okazja, aby sprzedać niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie i znaleźć coś nowego dla swojej garderoby na dużym pchlim targu w mieście. Oprócz odzieży zawsze znajdziesz tutaj płyty winylowe, książki, ręcznie robioną biżuterię i domowe ciasta.

GDZIE:
„Loft Project Floors”

CENA:
50 rubli

3-6 sierpnia

Otwarte kino

Od niedzieli do środy w „Ojczyźnie” będą pokazywane gry konkursowe, dokumentalne i animowane uczestników z różnych krajów. We wtorek osobny blok zaprezentuje uczestników nominacji „Kino dokumentalne” wśród rosyjskich autorów „Resident.RU”. Ten program będzie bezpłatny.

gdzie:
„Ojczyzna”

koszt:
150-200 rubli

12:00-19:00

„Wojna i pokój. 1914”

Na cześć 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej w Puszkinie organizowany jest festiwal historyczny, którego uczestnicy będą paradować od Bramy Moskiewskiej do Placu Katedralnego. Tam zorganizują obozy wojsk rosyjskich, niemieckich, austro-węgierskich i anglo-francuskich, miejsce koncertu i pokazy kukiełkowe dla dzieci.

GDZIE:
Puszkin, Plac Katedralny

CENA:
Wstęp wolny

15:00-20:00

Dzień na dziedzińcu

Cały dzień poświęcony będzie zabawom ulicznym znanym nam od dzieciństwa. Odwiedzający będą mogli walczyć z lotkami lub domino, a także skakać z gumy i brać udział w konkursach w nostalgicznych klasykach.

GDZIE:Salon

CENA:
Wstęp wolny

Zdjęcia: „Night of Light in Gatchina - 2014” / Vk.com, nexplorer.ru, shutterstock.com, printmatter, opencinemafest, illustrationstudy

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej