Weekend

Dzień Restauracji, walka naukowców, Noc Przyjaciół, wystawa kotów i jeszcze 17 wydarzeń

PIĄTEK

15 sierpnia

Wyczyść

Po południu: +25W nocy: +18

SOBOTA

16 sierpnia

Pochmurno
lekki deszcz

Po południu: +22W nocy: +15

NIEDZIELA

17 sierpnia

Pochmurno
z wyjaśnieniami

Po południu: +25W nocy: +15

Piątek 15 sierpnia

20:00

Spodenki Berlinale

Siedem krótkich filmów z oficjalnego konkursu na festiwalu filmowym w Berlinie. Wśród nich jest w tym roku właściciel „Kryształowego Niedźwiedzia” - ponurego dramatu „Mike” o nastolatku, który stracił młodszego brata. Oprócz niej w selekcji znalazł się dokumentalny przebój o podróży Patti Smith do grobu Jean Genet oraz szkic zatytułowany „Cycki”.

GDZIE:
„35 mm”

CENA:
350-450 rubli

Do kalendarza

21:30

Festiwal Felicita Italiana

Kolejnym wyborem filmów jest festiwal nowych włoskich komedii, reanimujących podtytułowy gatunek. W piątek w Museon pokazywany jest film Miłość lewicowych poglądów o nieprzewidzianym romansie zagorzałego socjalisty i antyglobalisty z synem bogatych rodziców, którzy nie podzielają jej poglądów.

GDZIE:
Kino „Museon”, „Formuła kina” Horizon, „Formuła kina” Europa

CENA:
350 rubli

Do kalendarza

22:00

„Dziecko Internetu: historia Aarona Schwartza”

Zespół festiwalu filmowego Beat wraz z magazynem internetowym Apparat organizuje w Moskwie pierwszą projekcję filmu dokumentalnego opowiadającego o aktywistce internetowej, cenzurze i współautorze Reddita Aaronie Schwartz, który popełnił samobójstwo w wieku 26 lat. Wśród bohaterów taśmy - autor Wired Corey Doctorow, założyciel Creative Commons Lawrence Lessig i jeden z twórców Internetu Tim Berners-Lee.

GDZIE:
Strzałka

CENA:
Przez rejestrację

Do kalendarza

Sobota, 16 sierpnia

11:00-18:00

Wystawa zwierząt domowych „Dom”

Tym razem wystawa zwierzaków z Fundacji Giving Hope została zsynchronizowana z Międzynarodowym Dniem Ochrony Zwierząt Bezdomnych. Kilkadziesiąt schronisk psów i kotów planuje oddać się w dobre ręce bezpłatnie. W tej samej witrynie będzie można uzyskać porady od opiekuna psa i weterynarza, a także pomoc finansową dla funduszu.

GDZIE:
Muzeum Biologiczne
nazwany na cześć Timiryazev

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

11:00-21:00

Wystawa „Wielka forma. Proza dokumentalna Romualdasa Požerskisa”

Lumiere Brothers Centre nadal przyjeżdża litewskich fotografów do Moskwy - mało znani rosyjskiej publiczności, mieli ogromny wpływ na oficjalny sowiecki raport fotograficzny. Tym razem szczegółowo zajmują się fotografiami Romualda Požerskich, wykonanymi od 1974 roku do współczesności. Zdjęcia pokazują dzieci, osoby starsze, a także stare miasta.

GDZIE:
Centrum Fotografii
w imieniu braci Lumiere

CENA:
200–300 rubli

Do kalendarza

14:00-20:00

Festiwal Holi

To już trzeci festiwal kolorów w tym roku w Moskwie - prawie nie różni się on od poprzednich, ale wśród mieszkańców miasteczka walki farbami proszkowymi zyskały taką popularność, że teraz z pewnością zgromadzą tłumy uczestników. Wstęp do rosyjskiego analogu indyjskiego festiwalu wiosennego był bezpłatny, ale za worek farb proszkowych o wadze stu gramów trzeba zapłacić 150 rubli.

GDZIE:
Park „Fili”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

12:00-22:00

Afrofest

Na terenie Ogrodu Bauman odbędzie się festiwal kultury afrykańskiej Afrofest-2014. Na festiwalu na świeżym powietrzu goście znajdą lekcje tańca, koncerty znanych artystów z Afryki, pamiątki z różnych części kontynentu afrykańskiego i wiele innych. Dla dzieci przewidziany jest specjalny program: animacja, oplatanie, gra na perkusji, gry i kreatywne kursy mistrzowskie.

GDZIE:
Bauman Garden

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

11:00-19:00

Międzynarodowy Festiwal Słodyczy w Moskwie

Wystawa słodyczy odbędzie się w VDNH po raz dziewiąty. Tradycyjnie producenci ciast, czekolady, słodyczy, słodyczy, miodu i napojów bezalkoholowych wezmą udział w wystawie. Ponadto obiecują konkursy, degustacje i kursy mistrzowskie w przygotowywaniu deserów.

GDZIE:
ENEA

CENA:
50-100 rubli;
dzieci do 14 lat - bezpłatnie

Do kalendarza

ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

15:00-21:00

Jazz w Ermitażu

Na dużym moskiewskim festiwalu jazzowym z szesnastoletnią historią po raz pierwszy możesz dostać za darmo. Jest to jedna z głównych różnic między pozabudżetowym „Jazz Manor” a niedawnym plenerowym festiwalem Jazz Rooftop. Krajowe kwartety i zespoły, a także kilku zagranicznych gości, wejdą na scenę parku. Na zakończenie pierwszego dnia ze Stanów poleci wokalistka Stevie Wonder i Sting - Ada Dyer.

GDZIE:
Ermitaż ogrodowy

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:00-19:00

Dzień Gogola

Z okazji 205. rocznicy urodzin jednego z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich pisarzy Bulwar Gogolevsky zostanie podzielony na cztery platformy tematyczne ucieleśniające ulubione kraje Gogola: Włochy, Francję, Niemcy i Austro-Węgry. Jednocześnie obiecują wenecki karnawał, namiot cyrkowy, operę i Vienna Ball - trupy uliczne, a także bohaterowie Dead Souls i St. Petersburg Tales, będą bawić publiczność wszędzie.

GDZIE:
Bulwar Gogolewski

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

12:00-21:00

Festiwal chleba

Na nasypie krymskim w sobotę można znaleźć wielkie święto chleba. Piekarni i prywatni szefowie kuchni zamierzają sprzedawać bagietki, bruschetty, ciabatty, wypieki i bułki, a także wiele odmian mąki, ziarna amarantusa i orkiszu do samodzielnego wypieku chleba. Plus - kilka wykładów i kursów mistrzowskich dla miłośników mąki.

GDZIE:
Nasyp krymski

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

jak to działa

Proces produkcji: jak piec chleb

16:00-23:00

Pozostań głodny na podwórku

Drugi i ostatni w sezonie letnim impreza Stay Hungry odbędzie się ponownie w nowym miejscu - na dziedzińcu w pobliżu moskiewskiego biura Yandex. Obecny festiwal odbędzie się analogicznie do letnich wakacji dla dzieci: powstanie stodoła, basen, leżaki i gry na podwórku. Wszystkie przyjazne projekty, kilku nowych uczestników, a także Aperol i bary piwne będą zlokalizowane na food court. Zaraz po przyjęciu zespół Stay Hungry pojedzie na międzynarodowy festiwal jedzenia ulicznego w Kaliningradzie, więc przyjęcie to można również uznać za próbę odpowiedzialnego występu.

GDZIE:
Centrum biznesowe
„Czerwona róża”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

16:00

„Jam Day”

Punktem kulminacyjnym festiwalu Moscow Jam Festival, który od półtora tygodnia zwiedza ulice Moskwy, jest bezpłatny koncert galowy na placu Łubianki z udziałem artystów zagranicznych. Występy zagranicznych gwiazd obiecują: Akon, Craig David i weteran Chris de Burgh, który często odwiedzał Rosję. Od muzyków krajowych - Pelagia i grupy „Secret”.

GDZIE:
Plac Lubyanka

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

19:00

Wydajność Argo Vals

Gitarzysta i kompozytor z estońskiego Tartu, który jest bardzo poszukiwany w swojej ojczyźnie, zostaje wprowadzony do sezonowej sceny klubu Powerhouse w Gorky Park. Na koncertach Wals gra albo solo (z gitarą i samplerami), albo z pełnoprawnym składem muzyków - w pierwszym przypadku doprowadza go do postrocka, aw drugim do elegijnego folku. W Parku Gorkiego muzyk wystąpi sam.

GDZIE:
Powerhouse
w parku Gorkiego

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

21:30

Festiwal Felicita Italiana

W sobotę, na włoskim festiwalu komediowym, przedstawiają czarno-białą historię „Arbiter”: ambitny sędzia przybywa do zapomnianej wioski na Sardynii, gotowy zrobić wszystko, aby dostać się do finału mistrzostw kraju. Ale podczas gdy on musi oceniać mecze entuzjastów prowincji na ubitej łące.

GDZIE:
Kino „Museon”, „Formuła kina” Horizon, „Formuła kina” Europa

CENA:
350 rubli

Do kalendarza

22:00

Noc pionierów: „Przyjaciele”

Rejestracja w kolejnej kolejnej nocy w Gorky Park w tym tygodniu może zakończyć się jeszcze szybciej niż zwykle: w sobotę Paramount Comedy pokazuje najlepsze odcinki komedii Friends. Oprócz pokazu filmowego organizatorzy przygotowali spotkanie z dubbingującymi aktorkami, które wyraziły Monikę, Rachel i inne postacie kobiece - nawiasem mówiąc, było ich tylko dwóch. Wciąż proszą o przybycie na godzinę przed ogłoszonym rozpoczęciem sesji.

GDZIE:
Letni „Pionier”

CENA:
Przez rejestrację

Do kalendarza

Niedziela, 17 sierpnia

12:00-22:00

Uczciwe „Kup słonia”

Imponująca skala wakacji dla dzieci w parku „Museon”. Mimo nazwy raczej nie można kupić słonia ani innego zwierzęcia. Ale będzie można kupić książki, ubrania i zabawki na każdy gust, rowery, skutery, roboty i wiele gadżetów. Ping Pong Club Moscow przyniesie dziecięcy stół do ping-ponga, a projekt Cardboard Dad zbuduje tekturowe miasto, które dzieci będą musiały samodzielnie ozdobić. Dzieci będą latać latawcami, brać udział w bitwie z pistoletami na wodę, a nawet skakać na trampolinie.

GDZIE:
Museon

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

12:00-22:00

„Piknik winylowy”

Targi dla miłośników winylu i muzyki znów się przeprowadzają, teraz odbywa się na werandzie klubu Gipsy - jest tam około dwóch tuzinów sklepów, kiosków internetowych i prywatnych właścicieli. Po zamknięciu rynku i kilku setów DJ-ów piknik płynnie przejdzie na tradycyjną imprezę techno Gipsy Sunday.

GDZIE:
Cygański

CENA:
100 rubli

Do kalendarza

13.00-17.30

Ciągnik naukowyw parku Gorkiego

Ciągnik naukowy, wspólny projekt rządu Moskwy i Muzeum Politechnicznego, trafi do Parku Gorkiego. Pracownicy laboratoriów naukowych przeprowadzą cykl warsztatów dla dzieci z matematyki i robotyki. Ponadto fizjolog Anton Zakharov, absolwent Wydziału Biologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, pracownik Muzeum Eksperymentalnego, wygłosi wykład dla dzieci. Pod koniec programu dzieci sprawdzą swoje umiejętności, rozwiązując zagadki mechaniczne.

GDZIE:
Gorky Park

CENA:
Za darmo


11:00-23:00

„Dzień restauracji”

Następny „Dzień Restauracji” w Moskwie, w przeciwieństwie do innych światowych stolic, jest skromny: w chwili publikacji na oficjalnej stronie internetowej zaznaczono tylko trzynaście projektów. Ale koncepcja jest taka sama: początkujący entuzjaści samodzielnie przygotowują oryginalne, a nie takie potrawy na miejskich dziedzińcach, na alejkach, deptakach iw innych, czasem nieoczekiwanych miejscach.

GDZIE:
Ulice Moskwy

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

Trzy ciekawe projekty na Restaurant Day

88 nog

Projekt 88 Nog przygotowuje owoce morza i, jak sama nazwa wskazuje, koncentruje się na ośmiornicach. Tym razem na „Dzień Restauracji” przygotowali dwunastogodzinną zabawę „Oktopusfest” - przygotowano 101 ośmiornic, które dla wszystkich będą ugotowane w stylu galicyjskim, w miedzianym kotle i gotowanymi ziemniakami. Będzie można także leczyć ostrygi z przyjaznego paska wyjściowego Oyster & Raw Bar.

„Najbardziej tsimes”

Izraelska kawiarnia na Armenian Lane: falafel, mięso mielone, hummus, kobieta ganush w picie, a także sabih - kanapka z bakłażanem i jajkami na twardo. W przypadku upałów będą także sprzedawać zimne koktajle i lody.

Fropen

Na „Butelce” będą znajdować się uczestnicy dawnego miejskiego rynku żywności, mieszający dania kuchni meksykańskiej, indyjskiej i europejskiej. Przy wyjściu z projektu Fropen powstaje wymyślona przez nich „frop” - tortilla z kurczakiem, przyprawami, holenderskim serem i ziemniakami.

12:00-22:00

Festiwal pamiątek

Muzeum Moskiewskie nadal organizuje letnie festiwale na dziedzińcu: City Food Market (który jesienią wróci do Sokola) zostanie zastąpiony eksperymentalnym festiwalem muzycznym w tę niedzielę: młode grupy o ekscentrycznych nazwach, takie jak „Dywany i tapeta” lub „Saving Hands” zagraj soul, dream pop, awangardowy jazz, witch house i sugase. Frisbee, ping-pong i pchli targ obiecują rozrywkę.

GDZIE:
„Muzeum Moskwy”

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

15:00-21:00

Jazz w Ermitażu

Drugiego dnia jazzowego maratonu ponownie na scenie pojawią się krajowe kwartety i zespoły z Petersburga, Moskwy i Ufy, a następnie amerykański saksofonista tenorowy i zdobywca nagrody Grammy Wayne Escoffery.

GDZIE:
Ermitaż ogrodowy

CENA:
Za darmo

Do kalendarza

18:00

Walki naukowe Muzeum Politechnicznego

Młodzi naukowcy ponownie próbują w prostych słowach opowiedzieć o złożonych zjawiskach w lecie „Pionier”. Program nowej rundy bitew naukowych obejmuje embriologa z historią sztucznego zapłodnienia, biologa badającego różnice płci w procesie starzenia się, astronoma i psychologa z wykładem na temat struktury ludzkiej pamięci.

GDZIE:
Letni „Pionier”

CENA:
Przez rejestrację

Do kalendarza

zdjęcia: Marc Wathieu, Jim H., Curt Smith, Jonathan Lines, Thomas Hawk, Frédéric BISSON

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Jak znaleźć pracę za granicą
Praca

Jak znaleźć pracę za granicą

Według Antal Rosji liczba Rosjan chcących wyjechać za granicę do pracy prawie się nie zmieniła w ciągu roku. 58% respondentów zgodziłoby się rozstać ze swoją ojczyzną na interesujące stanowisko wobec 59% rok wcześniej. Jednocześnie tylko 38% ankietowanych jest gotowych przenieść się do innego regionu Rosji. Dowiedziałem się, w jakich krajach Rosjanie chcą pracować, jak duże są szanse na znalezienie pracy i co warto robić.
Czytaj Więcej
Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach
Praca

Jakie są letnie imprezy firmowe w firmach

Zwykle firmy organizują imprezy plenerowe w lecie. Ale w tym roku wiele cięć budżetów na imprezy firmowe. Na potwierdzenie tego - odmowy kilku dużych firm, aby mówić o swoich wakacjach. „Niestety nie możemy komentować - w tym roku nie planujemy organizować letnich imprez firmowych”. „Zawsze chętnie pomagamy, ale nie tym razem.
Czytaj Więcej
Czy warto kłamać podczas wywiadu?
Praca

Czy warto kłamać podczas wywiadu?

Członkowie naszej społeczności dyskutują, czy warto upiększyć swoje osiągnięcia w wywiadzie. Rozwiązaliśmy ten problem z przedstawicielami firm rekrutujących i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rekruterzy obliczają nieuczciwych kandydatów i w jakich przypadkach należy ich oszukać. Yulia Lysenko, dyrektor generalny działu Freework w Ankor zajmującym się personelem Każdy wywiad jest jak negocjowanie sprzedaży.
Czytaj Więcej
Jak wykonać zadania testowe
Praca

Jak wykonać zadania testowe

Evgenia Lyamkina, wiodący konsultant, dział detaliczny mody i urody, agencja główna Agencja Kontakt; Ostatnio wzrosła liczba etapów rozmów kwalifikacyjnych (nie tylko menedżerowie ds. Zasobów ludzkich, menedżerowie ds. Rekrutacji, ale także szefowie powiązanych funkcji rozmawiają z kandydatami), a same etapy obejmują inne i niektóre zadania.
Czytaj Więcej