Weekend

Dzień Oświecenia, parada trolejbusów, otwarcie lodowisk w parkach i jeszcze 16 wydarzeń

PIĄTEK

14 listopada

Pochmurno

Po południu: +4
W nocy: -1

SOBOTA

15 listopada

Lekki śnieg

Dzień: 0W nocy: -2

NIEDZIELA

16 listopada

Wyczyść

Po południu: -2

W nocy: -5

Piątek 14 listopada

19:00

Otwarcie „# Waukatka”

W tym tygodniu sezon zimowy rozpoczyna się w moskiewskich parkach - pierwsze lodowisko otwiera się w Parku Gorkiego pod nazwą „Vaukatok”. Powierzchnia nowego lodowiska będzie wynosić 18 tysięcy metrów kwadratowych, zostanie urządzona w duchu pop-artu (projektanci zainspirowani pracami Roya Lichtensteina), a jedną z cech witryny będzie gigantyczna kostka z projekcjami 3D. Brytyjski Charlie XCX zostaje zaprezentowany na koncercie.

GDZIE:
Gorky Park

CENA:
800 rubli

19:30

III Naukowe walki politechniki

Nowa runda publicznych konkursów naukowców mających na celu popularyzację nauki za pomocą prostych krótkich wykładów. Tym razem geomorfolog opowie o tworzeniu dolin rzecznych, biolog wyjaśni istotę społeczności mikroorganizmów, inżynier opowie o ewolucji teleskopów, a chemik-technolog opowie o perspektywach stworzenia uniwersalnych nośników, które mogą przechowywać do 360 terabajtów informacji.

GDZIE:
CHA

CENA:
przez rejestrację

23:45

Wystąpienie Mickeya Blanco

Ciemnoskóry raper, transwestyta z Harlemu, wraca do Moskwy dwa lata po swojej pierwszej wizycie w Strelce, i tym razem idzie z nim jego wytwórnia beaty, Gobbi. Pomimo otoczenia Blanco pisze bardzo twardą muzykę - jego ostatnie wydawnictwo brzmi prawie jak Death Grips na kilka lat przed rozpadem.

GDZIE:
#LOL

CENA:
500 rubli

jedzenie

7 kawiarni wokół lodowiskaw parku Gorkiego

Sobota, 15 listopada

10:00-15:00

Parada trolejbusów

Na cześć 81. rocznicy otwarcia pierwszej linii trolejbusowej w Moskwie odbywa się parada retrotechniki. W biegu wezmą udział eksponaty Muzeum Mosgortrans: trolejbusy z czasów radzieckich i nowoczesne projekty. W tym roku organizatorzy organizują również konkurs na najlepszy obraz z parady, a użytkownicy projektu Active Citizen otrzymają dodatkowe punkty za sprawdzenie w punktach wzdłuż kolumny.

GDZIE:
Leningradsky Prospekt, ul. Twerskaya, nasyp Kremla

CENA:
za darmo

12:00

Akcja „Tęsknimy za tobą zimą!”

Tego dnia w zoo odbędzie się gwiezdna wycieczka: znane postacie kulturowe wraz z przewodnikami moskiewskiego zoo powiedzą ci, dlaczego tak ważne jest, aby udać się do zoo nawet zimą. Odwiedzający znajdą najciekawsze fakty, osobiste wspomnienia, śmieszne historie o gepardach, wilkach, makakach i innych mrozoodpornych mieszkańcach moskiewskiego zoo. Ponadto odwiedzający znajdą interesujący program animacyjny.

GDZIE:
Zoo w Moskwie

CENA:
za darmo

15:00

Wykład Christophera Pearsona „Rosnące zapotrzebowanie na sztukę cyfrową”

Sztuka w miejscach publicznych jest zwykle reprezentowana jako stos niepotrzebnego metalu, który nie pasuje dobrze do środowiska. Brytyjski artysta medialny Christopher Pearson stara się zmienić ten pogląd. Poświęci to spotkanie znaczeniu sztuki cyfrowej i perspektywom jej rozwoju, a także opowie o kilku swoich pracach, na przykład projekcie „animowanych tapet”, dzięki któremu Pearson stał się powszechnie znany.

GDZIE:
Muzeum Puszkina im. Puszkin, dział kolekcji osobistych

CENA:
Rejestracja Zaloguj się

10:0-19:30

Wystawa „George Kostaki. Wylot z ZSRR, aby umożliwić ...”

Grecki etniczny George Kostaki przez 30 lat życia w ZSRR zdołał zebrać największą prywatną kolekcję rosyjskiej awangardy. Podjąwszy decyzję o emigracji pod koniec lat siedemdziesiątych, Kostaki przekazał 80% zebranych prac Galerii Trietiakowskiej. Część, która z nim została, ostatecznie posłużyła za podstawę kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Salonikach. Negocjacje dotyczące wspólnego pokazu prac z dwóch części spotkania odbywają się od wczesnych lat 90. XX wieku i wreszcie nadszedł ten dzień.

GDZIE:
Galeria Tretiakowska na Krymsky Val

CENA:
150–300 rubli

15:00; 18:00

Festiwal Blick'14

Goethe Institute w Moskwie po raz drugi organizuje festiwal filmów dokumentalnych Blick Doc z Niemiec. W sobotę pokazują „Marry Me” z retrospektywy odnoszącego sukcesy berlińskiego reżysera Uli Gaulke, a także kasetę Arne Birkenstock „Beltrakki: The Art of Counterfeiting” o uznanym niemieckim fałszywym artyście. Obaj reżyserzy osobiście zaprezentują swoje filmy i przeprowadzą małe dyskusje z publicznością.

GDZIE:
CDK

CENA:
200 rubli

16:30

Quest „Przez światy Neila Gaimana”

Z okazji 54. rocznicy brytyjskiego pisarza science fiction Neila Gaimana w ZIL Cultural Center odbywa się literackie poszukiwanie oparte na kultowych dziełach pisarza. Uczestnicy muszą szybko rozwiązać kilka zagadek i zadań, z których głównym jest znalezienie postaci, która popełniła przestępstwo. Zespół, który wykonał zadanie szybciej niż ktokolwiek inny, obiecał prezenty od wydawnictwa AST.

GDZIE:
CC ZIL

CENA:
przez rejestrację

17:00

Festiwal Pokaż nam!

W sobotę na amerykańskim festiwalu filmów dokumentalnych pokażą „Otwarcie drzwi”: kronikę jednego dnia szkół średnich w Pasadenie. Taśma opowiada o życiu nie tylko dzieci i nauczycieli, ale także wszystkich, których działania na pierwszy rzut oka nie są tak zauważalne - bibliotekarzy, sprzątaczy, ochroniarzy, członków rady szkolnej, wolontariuszy i wielu innych.

GDZIE:
„Formula Cinema Horizon”

CENA:
Rejestracja Zaloguj się

11:00-16:00

Dzień oświecenia

Twórcy popularnej nagrody naukowej „Enlightener” będą pracować dla szerokiego grona odbiorców: wykłady autorskie, dyskusje i otwarte lekcje dziennikarzy naukowych, biologów, historyków, krytyków literackich i astronomów odbędą się w różnych miejscach miasta w ciągu jednego dnia. Zakres tematów jest szeroki: od historii dendizmu i miejsca grzybów w życiu ludzi po chronologię rosyjskiej cywilizacji i koncepcji ekonomicznych.

GDZIE:
Muzeum Darwina, Muzeum Puszkina, Zoo w Moskwie i inne strony

CENA:
za darmo

Trzy ciekawe wykłady

„Czy zwierzęta mają miłość”

W zoo w Moskwie biolog i dziennikarz naukowy Asya Kazantseva powie ci, czy miłość ludzka jest tak naprawdę zjawiskiem kulturowym, czy jest to nieco ulepszona wersja przywiązania charakterystyczna dla zwierząt.

„Ekonomia: przezwyciężenie kryzysu”

W czasie, gdy zbliżamy się do nowego spowolnienia gospodarczego, wielu jest zainteresowanych pytaniem, dlaczego podczas całego rozwoju nauk ekonomicznych nie było kryzysów. W bibliotece Dostojewskiego ekonomiści będą dyskutować o tym, jak wypełnić lukę między sukcesem naukowym a prawdziwym życiem.

Rewolucja we Wszechświecie

Obserwatorium Krasnopresnensky wraz z astrofizykiem Borisem Sternem odpowie na główne pytania dotyczące Wszechświata: jak i skąd się wzięło, dlaczego jest „dostrojone” do ludzkiej egzystencji i jak zmieni się w przyszłości.

19:00

Otwarcie sezonu zimowego w Sokolnikach

Po Parku Gorkiego sezon zimowy rozpoczyna się w Sokolnikach. W sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie lodowiska, które w tym roku zostało urządzone w atmosferze zorzy polarnej. Podczas wernisażu goście zobaczą występ słynnych łyżwiarzy, pokaz lodowy, a następnie będą mogli pojechać do muzyki hip-hopowego muzyka Kravetsa i mieszkańców klubowej listy DJ „World Roof” oraz Dr. Szpieg Der. Wstęp na wszystkie sesje tego dnia jest bezpłatny.

GDZIE:
Sokolniki

CENA:
za darmo

20:00

Festiwal „Nowy teatr europejski”

Międzynarodowy festiwal „New European Theatre” oferuje widzom własną wizję nowoczesnej przestrzeni teatralnej. W ten weekend pokazywany jest występ węgierskiego reżysera Cornela Mundruzo na temat na wpół opuszczonego szpitala dla obłąkanych, który porusza sprawy życia i śmierci.

GDZIE:
Meyerhold Center

CENA:
od 600 rubli

22:45

Jet Party

Zespół klubu Arma17, który na razie się ukrył, kontynuuje rozwój lokalu „Three-Mountain Manufaktura” i ma drugą drużynę, tylko na mniejszą skalę. Głównymi bohaterami są Dewalta, Mike Shannon i stary przyjaciel „arm”, Bill Patrick. Oprócz nich w imprezie wezmą udział byli mieszkańcy i przyjaciele klubu.

GDZIE:
Three Mountain Manufaktura

CENA:
700 rubli

Niedziela, 16 listopada

11:45-21:00

Rynek żywności w mieście

W znanym hangarze na Sokolu drugi listopadowy targ odbędzie się z rzędu. Tematem przewodnim tego weekendu będzie kawa, dzięki czemu spodziewane są już znane i nowe projekty o wąskim zakresie, a także wykłady na temat trendów w kulturze kawy. Podobnie jak ostatnim razem, obiecują dużo jedzenia, warsztatów, muzyki i mały program edukacyjny od School of Local Food.

GDZIE:
Centrum „Business Falcon”

CENA:
za darmo

12:00-20:00

Sprzedaż garaży

Dobra okazja do aktualizacji garderoby bez żmudnych zakupów. Klub Powerhouse zebrał Cheap Monday, Weekday, A.P.C, COS, Dries Van Noten i inne aktualne marki, które można kupić w niedzielę z dużymi rabatami.

GDZIE:
Powerhouse

CENA:
za darmo

12:00-18:00

Market Sweet November

W „Spotlight” Restobar odbędzie się kolejny rodzinny targ Love Bazar. Program obejmuje: ponad 25 sklepów z wyrobami ręcznie i designerskimi, fotobudki, kursy mistrzowskie dla dzieci i dorosłych z florystyki, zabawki noworoczne i dekoracje na koszulki; losowanie nagród od uczestników rynku. Dla młodszych gości będzie działał animator i niania.

GDZIE:
restauracja „Spotlight”

CENA:
cena rubli

12:00-17:00

Centralny pchli targ

W „Czerwonym październiku” otwiera się centrum „niemodernistycznej” sztuki „Na Strelce”, której twórcy planują połączyć duży rynek vintage z przestrzenią sztuki. Pierwszym projektem centrum będzie pchli targ w weekendy. Oprócz upadku starych ubrań, butów, biżuterii, mebli i książek, na targach można znaleźć prace studentów brytyjskich i Stroganowa, a także stojaki fundacji charytatywnych.

GDZIE:
„Czerwony październik”

CENA:

za darmo

12:00-22:00

Urodziny Muzeum Żydowskiego i Centrum Tolerancji

Muzeum Żydowskie i Centrum Tolerancji obchodzi drugą rocznicę - z tej okazji wstęp na stałą wystawę i wystawy będzie bezpłatny od 12:00 do 22:00, a aktor Siergiej Czoniszwili przyjdzie mu pogratulować, który przeczyta kilka humorystycznych opowiadań Woody'ego Allena. Wycieczki tematyczne odbędą się we wszystkich pokojach, a dzieci mają specjalny program.

GDZIE:
Muzeum Żydowskie

CENA:
za darmo

14:00; 16:30; 19:00

Festiwal wykładów publicznych „# Know”

Portal Polit.ru i Wydział Nauki, Polityki Przemysłowej i Przedsiębiorczości w Moskwie organizują serię przemówień światowej sławy naukowców. W niedzielę będą rozmawiać o nowych modelach ewolucji, socjologii jako filozofii w działaniu oraz o znaczeniu przyrody w kulturze japońskiej. Forma wykładu obejmuje monolog naukowy oraz sesję pytań i odpowiedzi z udziałem studentów.

GDZIE:
Muzeum Moskiewskie

CENA:
Rejestracja Zaloguj się

17:00

Festiwal Pokaż nam!

Festiwal Filmów Dokumentalnych prosto ze Stanów. Niedzielny program zawiera zdjęcie pracy lekarza w słynnym szpitalu hrabstwa Los Angeles, porównywalne pod względem złożoności i intensywności do pracy w aktywnej strefie wojennej. Po obejrzeniu przeprowadzą krótką dyskusję z reżyserem filmu Ryanem McGarrym.

GDZIE:
„Formula Cinema Horizon”

CENA:
Rejestracja Zaloguj się

TEKST: Katerina Firsova, Nastya Kurgan

ZDJĘCIA: 1 - Ivan Gushchin, 2 - Politechnika, 3 - Pitchfork.com / Will Deitz, 4 - Mosgortrans,
5 - Steve Groom, 6 - Christopherpearson, 7 - George Kostaki, 8 - Buro247.ru,
9 - Flavorwire.com, 10 - Coolconnections.ru, 11 - Enlightener Award , 12 - Kzn.urpur.ru,
13 - Joyreactor.cc, 14 - Netfest.ru, 15 - Lena Grusitskaya, 16 - www.bln.fm, 20 - Love Bazar Sweet November! 21 - Chris Gladis, 22 - Anya Schiller, 23 - Polit.ru, 24 - Coolconnections.ru

Zdjęcie na okładce: diymag.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

W Petersburgu otwarto erotyczny hipermarket z muzeum i salą wykładową
Ciekawe

W Petersburgu otwarto erotyczny hipermarket z muzeum i salą wykładową

W centrum handlowym „Evrika” w dzielnicy Nevsky uruchomiono hipermarket erotyczny, w którym wkrótce pojawi się całodobowe muzeum seksu, galeria sztuki erotycznej, bezpłatne biuro seksuologa i sala wykładowa. W ostatnim tygodniu, począwszy od nowego roku, odbędą się otwarte wykłady i seminaria. Samoobsługowy hipermarket sprzedaje ponad 5000 zabawek, kostiumów, produktów do pielęgnacji ciała, perfum i prezentów.
Czytaj Więcej
Ludzie w mieście: zwycięzcy i prości uczestnicy maratonu moskiewskiego
Ciekawe

Ludzie w mieście: zwycięzcy i prości uczestnicy maratonu moskiewskiego

15 września 4 769 osób wzięło udział w maratonie na 42 kilometry i dystans 10 kilometrów na promenadzie w pobliżu Łużnickiej Areny Sportowej - jednak według wyników wielu biegaczy twierdzi, że w rzeczywistości było około 11,5 kilometra z powodu pomyłki z płotem . Pomimo wad takich jak wydłużona trasa i skargi na brak jedzenia podczas maratonu, uczestnicy przekroczyli linię mety szczęśliwi, wielu płakało.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Petersburg)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)

7 lat temu Julia przeprowadziła się do swojego mieszkania nad morzem. W tym czasie wygląd pokoju wielokrotnie się zmieniał, a naprawa nie kończy się do dziś. Gospodyni często podróżuje i za każdym razem, gdy wraca, zmienia coś w swoim mieszkaniu. Większość pracy została wykonana niezależnie, czasem korzystając z pomocy wynajętych budowniczych.
Czytaj Więcej