Weekend

Koncerty NV i Ivan Dorn, „Night at theatre” i nowy Iggy Pop

Gdzie iść

Concert NV

kiedy: 25 marca, 22:00

gdzie: centrum „Mars”

koszt: 500 rubli

Pod koniec lutego główna piosenkarka i gitarzysta Glintshake, Katya Shilonosova, wydała album swojego solowego projektu elektronicznego NV. Teksty towarzyszące albumowi mówią, że Katya została zainspirowana japońską muzyką pop z lat 80. i malarstwem abstrakcyjnym. Podczas prezentacji albumu obiecują nie tylko odtworzenie wszystkich nowych utworów, ale także pokazanie instalacji audiowizualnej z udziałem zaproszonych muzyków. Jednocześnie w sprzedaży jest tylko 100 biletów, więc ci, którzy chcą, powinni się pospieszyć.

MAMMusic Contemporary. Elementy

Nowy odcinek tradycyjnych koncertów współczesnej muzyki akademickiej w muzeum. Tym razem Moskiewski Zespół Muzyki Współczesnej wykona dzieła George'a Kramb, Nikolai Korndorfa, Janisa Xenakisa, Toru Takemitsu i Kaya Saariaho, z których każdy symbolizuje jeden z naturalnych elementów.

kiedy: 25 marca, 20:00

GDZIE: MAM

koszt: 500 rubli

„Noc w teatrze”

Czwarta doroczna akcja „Noc w teatrze”, która odbywa się w przeddzień Światowego Dnia Teatru. W tym roku główne wydarzenia koncentrują się w Manege: tam można zobaczyć kostiumy Pavela Kaplevicha i Alli Sigalovej ze sztuki The Nutcracker Opera, premiera produkcji Kaukaskiego Kręgu Kredowego Bertolta Brechta oraz poetycki wieczór aktorów Gogol Center.

KIEDY: 26 marca 19: 00-03: 00

GDZIE: Manege, Meyerhold Center, Gogol Center i inne teatry

CENA: darmowa rejestracja

Wystawa Helium Korzhev "... mam rację

Wielkoformatowa ekspozycja prac radzieckiego realisty-artysty Geliya Korzheva, przedstawiciela „surowego stylu”. Twórczość Korzheva wyróżnia się bezwzględnym naturalizmem - doprowadził wszystkie emocje i opowieści do granic możliwości. Rosyjscy widzowie po raz pierwszy zobaczą wiele obrazów: tylko 25 ze 160 prac pochodzi z rosyjskich muzeów, a cała reszta sprowadzona jest z zagranicy.

KIEDY: 24 marca - 13 czerwca, 10: 00-18: 00

GDZIE: Galeria Tretiakowska na Krymsky Val

CENA: 150-400 rubli

Festiwal Filmów Irlandzkich

Dziewiąty festiwal kina irlandzkiego z programem, w którym wszyscy wygrywają, łącząc hity Oscara z rzeczami, które prawie nie mają szans na dotarcie do rosyjskiej publiczności. W pozostałych trzech dniach warto zwrócić uwagę na dramat Lenny Abrahamsona „Pokój” o pięcioletnim planie, który spędził całe życie jako zakładnik w garażu (Bree Larson otrzymała Oscara za rolę matki), jedną z najlepszych historii miłosnych z Brooklynu z Saoirse Ronan , biografia na temat irlandzkiego rewolucjonisty Michaela Collinsa z Liamem Neesonem i Alanem Rickmanem, a także wybór irlandzkich szortów.

KIEDY: 25-27 marca

GDZIE: kino „październik”

CENA: 350 rubli

Wystawa „One-Storied America: Based on Real Events”

W połowie lat 30. Ilya Ilf i Jewgienij Pietrow spędzili nieco ponad trzy miesiące podróżując po Stanach Zjednoczonych, czego rezultatem była książka „One-Storied America”. Na wystawie o tej samej nazwie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej można zobaczyć budowany most Golden Gate z archiwum rodzinnego Ilf, pierwszą edycję notatek z podróży, a także pocztówki, listy i dokumenty ilustrujące podróż pisarzy.

KIEDY: 24 marca - 9 maja

GDZIE: Budynek MMSI na bulwarze Tversky

CENA: 50-150 rubli

Oscar Shorts 2016: Animacja

Program filmów krótkometrażowych nominowany w tym roku do Oscara. Wybór zawiera dziewięć filmów, w tym: kukiełkowy film o rodzinie niedźwiedzi, wzruszającą kreskówkę o ludzkości stylizowaną na dziecięce rysunki, nową wersję Śpiącej królewny oraz film Konstantina Bronzita „Nie możemy żyć bez przestrzeni”, znany już rosyjskiej publiczności.

KIEDY: 25 marca - 31 marca

GDZIE: Centrum filmu dokumentalnego

CENA: 300 rubli

Wystąpienie Ivana Dorna

Ukraiński artysta, który ożywił rosyjską muzykę pop, w końcu powraca z solowym show. Dorn zagra znajomy album „Randorn”. Przywołując swoje pamiętne wydarzenie z Moskwy podczas Pikniku Plakatowego, możesz sobie wyobrazić, czego można się spodziewać po nadchodzącym koncercie.

KIEDY: 26 marca, 19:00

GDZIE: Stadion na żywo

CENA: od 2 500 rubli

Co obejrzeć

Pierwszy sezon „Catch”

oglądać

Być może nie znasz producenta Shondy Rimes, ale prawdopodobnie znasz jej serię, w tym Scandal i How To A uniknąć kary za morderstwo. W następnym projekcie porozmawiamy o audytorze, który ujawnia oszustwa finansowe, ale ona sama staje się ofiarą oszustwa własnego małżonka. Głównym motywem w pracy Rimesa są silne kobiety, pokonujące wszelkie przeciwności losu i osiągające sukces z kamienną twarzą. Wydaje się, że „Catch” pochodzi właśnie z programu telewizyjnego, gdzie widać go szczególnie wyraźnie.

Pierwszy sezon „Rodziny”

Patrz

Matka rodziny, ambitny polityk prowincjonalny, tęskni za swoim najmłodszym synem. Dziesięć lat później jest, ale z garstką karaluchów w głowie. Z biegiem lat matka osiągnęła już takie u władzy pozycje, że stara się wykorzystać powrót syna jako PR. To nowa seria ABC, w której jest wiele znajomych twarzy i ciekawa fabuła, ale sądząc po recenzjach krytyków, fabuła jest nadal bardzo wilgotna i nielogiczna. Z drugiej strony przez długi czas w kanałach powietrznych nie było takich dramatów, więc powinieneś spróbować spojrzeć przynajmniej do połowy sezonu.

Co słuchać

Sia - „Cheap Thrills (edycja wydajności)”

Obejrzyj na Youtube

Kolejny klip do utworu „Cheap Thrills” z siódmego albumu australijskiej piosenkarki Sii. Teledysk do poprzedniej wersji piosenki, w której udział wziął jamajski piosenkarz Sean Paul, został nakręcony w duchu programu telewizyjnego z lat 60. Nowe wideo jest minimalistyczne, a główną rolę ponownie gra 13-letnia tancerka Maddy Ziegler, znana z klipów „Chandelier”, „Big Girls Cry” i „Elastic Heart”. Tańczy tak energicznie na scenie, że nie pozostaje nic, prócz posłuszeństwa Siyi i „uderzenia o parkiet”.

Trzy nowe tory Flying Lotus

Słuchać

Amerykański producent elektroniki i Steven Ellison, znany również jako Flying Lotus, przesłał do sieci trzy wcześniej niepublikowane utwory. Dwie kompozycje instrumentalne nagrane z Thundercat oraz alternatywna wersja piosenki „Turkey Dog Coma” z najnowszego albumu „You're Dead!”.

M.I.A. - „Ola” / „Foreign Friend”

Słuchać

Singer M.I.A. opublikował na swojej stronie w SoundCloud podwójny singiel. Jeden utwór nazywa się „Ola”, a drugi to „Foreign Friend”, oba poświęcone kwestiom migracyjnym w Europie i Stanach Zjednoczonych. W pierwszej piosence można usłyszeć próbkę ze ścieżki dźwiękowej do kreskówki „The Lion King”. Teraz M.I.A. pracuje nad nowym albumem „Matahdatah”, ale data wydania wciąż nie jest znana.

Wersja audio Moby Dick autorstwa Tilda Swinton i Stephen Fry

Słuchać

Każdego roku zabija się około dwóch tysięcy wielorybów w celach komercyjnych. Aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej i zebrać fundusze na ochronę tych zwierząt, brytyjska artystka Angela Cockain i pisarka Philip Khor uruchomili projekt Moby Dick - Big Read. W ciągu roku znani aktorzy, pisarze, muzycy i dziennikarze wyrazili jeden rozdział powieści Hermana Melville'a Moby Dick. Tilda Swinton można usłyszeć już w pierwszym rozdziale, Stephen Fry dostał dziesiąty, a Benedict Cumberbatch - pięćdziesiąty dziewiąty. Każdemu rozdziałowi towarzyszą również ilustracje, wśród ich autorów byli projektant gry Richard Baker, artysta Anish Kapoor i architekt Zaha Hadid.

Iggy Pop - „Depresja pop popowa”

Pobierz

Siedemnasty zapis alternatywnego króla rocka został zarejestrowany przez założyciela Queens of the Stone Age, Josh Homme. Aby nie wywoływać dużego szumu wokół albumu, muzycy pracowali w tajemnicy w domowym studiu Homme, wraz z perkusistą Arctic Monkeys Mattem Helderem i multiinstrumentalistą Deanem Fertitem. Rezultat był materiałem w duchu wczesnego Iggy - minimalistycznej nowej fali z mocnym wokalem i żrącym tekstem. Wygląda na to, że ostatni raz słyszeliśmy to na pierwszych albumach „The Idiot” i „Lust for Life”.

Co czytać

Laurent Binet. „Hhhh”

Kupić

Debiutancka powieść francuskiego pisarza Laurenta Bineta w 2010 roku przyniosła mu Nagrodę Goncourta za najlepszy debiut. Nazwa oznacza „Himmlers Hirn heisst Heydrich” - „Mózg Himmlera nazywa się Heydrich”. Tak więc esesmani żartowali, nazywając „mózg Himmlera” jednym z najstraszniejszych nazistowskich zbrodniarzy, Reinhardem Heydrichem, człowiekiem, który praktycznie wynalazł holokaust i obóz śmierci. 27 maja 1942 r. Heydrich został zabity w wyniku operacji Antropoid przez Czecha Josefa Gabczyka i Słowaka Jana Kubisa. Historia tego morderstwa znajduje się w centrum powieści dokumentalnej Bineta. W tej powieści nie chodzi o nazistów, ale o możliwość spojrzenia na historię i zobaczenia w niej czegoś dobrego - na przykład heroicznego oporu Czechów i Słowaków.

Siergiej Kuzniecow. „Kalejdoskop. Materiały eksploatacyjne”

Czytaj

Kraj powinien znać swoich profesorów i Andrieja Zorina z tych, którzy potrafią nawet uczynić taki niemaskalny temat, jak kultura XVIII wieku, interesujący dla wszystkich. Kiedy uczniowie na wykładach pytają profesora Zorina, dlaczego zdecydował się studiować XVIII i XX wiek, odpowiada, że ​​interesuje go wszystko, co było przed kanonem i po nim: przed Puszkinem i Złotym Wiekiem, po Achmatowej i Srebrnym Wieku. Ta odpowiedź może być rozumiana szerzej: Zorina zawsze interesuje się tym, jak prawdziwe życie jest dostosowane do zasad i innych wymagań epoki. Jego książka, oparta na życiu i pamiętnikach Andrieja Iwanowicza Turgieniewa (1781–1803), młodego poety, który nie napisał się w epoce, pomimo dwustuletniej różnicy w narracji, będzie o nas wielu.

Sto wykładów z Dmitrijem Bykowem

Czytaj

W oparciu o tytułowy program na kanale Rain, w którym Dmitrij Bykov opowiada o rosyjskiej literaturze XX wieku, Bookmate stworzył całą półkę z książkami, o których wspominał. Do chwili obecnej publikowane są prace od 1900 do 1923 roku: „Wiśniowy sad” Czechowa, „Matka” Gorkiego, zbiory wierszy Bloka i Achmatowej oraz inne ważne rzeczy. Każdemu towarzyszy krótka adnotacja z programu.

W co grać

Samorost 3

PLATFORMA: Windows OS X

KUP TERAZ

Gry czeskiego studia Amanita Design (Samorost, Machinarium, Botanicula) są łatwe do rozpoznania. Są to ręcznie rysowane zadania z małymi dziwnymi postaciami w wielkim surrealistycznym świecie. Samorost - debiutancka gra studia, która działała we Flashu, została uruchomiona w przeglądarce i została stworzona w 2003 roku przez niewielką grupę studentów. Przez 13 lat nic się nie zmieniło. Samorost 3 to gra na tym samym Flashu, którą zespół 15 osób tworzył przez pięć lat. Zagadki stały się bardziej skomplikowane, świat bardziej interaktywny, ale podstawa pozostała ta sama - mały karzeł podróżuje przez dziwne światy pod piękną elektroniką Jakuba Dvorskiego, znanego pod pseudonimem Floex.

Sól i sanktuarium

PLATFORMA: Playstation 4

KUP TERAZ

Gdyby gra Dark Souls została przeniesiona do 2D, okazałoby się, że gra Salt and Sanctuary. Doskonale skopiował główne cechy trudnych gier From Software. Bohater znajduje się w ogromnym nieprzyjaznym świecie, w którym nic mu nie tłumaczą. Aby zrozumieć, dlaczego on tu jest, musisz niezależnie eksplorować rozległe terytoria i zabić garść potworów. W trakcie przygód będziesz musiał przeprowadzić bitwy techniczne, w których ważne jest, aby poświęcić chwilę i rozwijać się wzdłuż złożonego drzewa umiejętności. Styl Dark Souls zachował się we wszystkim: od wielkich zamków i bossów pięciokrotnie wyższych od bohatera po system przechowywania „ogniska”.

SMS: Katerina Firsova, Lisa Birger, Ilya Inozemtsev, Nikolai Udintsev, Nastya Kurgan

Zdjęcia: 1 - Lyuba Kozorezova, 2 - The Catch, 3 - Sia, 4 - Samorost 3

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej