Weekend

Urodziny FUTURO, karaoke na Black Ho i popularny festiwal naukowy „42”

Imprezy i koncerty

Na zdjęciu: Dance on Bones

Tańcz na kościach

„Śledź” dołącza do obchodów dwustulecia galerii FUTURO, a zaraz po wykładzie Siergieja Mokhova „Archeologia śmierci rosyjskiej” organizuje wielką imprezę. Pomogą w tym gwiazdy lochu Niżny Nowogród, Low Tape i Saintmisha, które będą grać swoje zestawy jeden po drugim.


Kiedy

9 lutego, 22:00

Gdzie

„Śledź i kawa”

Ile

wstęp wolny

VK.COM

Współczesny polski jazz

Jazzowe trio, które wystąpi w sobotę w Arsenale, zostało skompletowane przez jednego z najbardziej znanych i cenionych muzyków na światowej scenie jazzowej, saksofonistę Mikołaja Tshaskę. Oprócz niego jest basista Rafał Mazur i duński główny perkusista Peter Ole Jorgensen. Grupa zaczęła się od eksperymentu, ale po kilku udanych koncertach muzycy postanowili koncertować na stałe, a nawet nagrali album studyjny „Jellyspace”.


Kiedy

10 lutego, 19:00

Gdzie

Arsenał

Ile

600–700 rubli

vk.com

Brązowa nuta

Black Hole otwiera klub karaoke, który spotyka się raz w miesiącu. Zakłada się, że wybrani przez nich uczestnicy wykonają zarówno stare, jak i nowoczesne hity, zwycięzca zostanie wybrany w drodze głosowania przez widza - i otrzyma nagrodę specjalną. Po zawodach organizatorzy umożliwią podniesienie gardła w dowolnym formacie.


Kiedy

10 lutego, 21:00

Gdzie

Czarny ho

Ile

od 50 rubli

vk.com

„Going Molly”

Kirill Bledny i jego grupa z Charkowa, grając skrzyżowanie pop-punku i rapu, z żrącymi tekstami i osobliwym wokalem, bardzo szybko przeszli od popularności w lokalnych publikacjach do wyprzedanych w moskiewskich klubach. Muzycy wnieśli do Niżnego Nowogrodu coś świeżego, ale obiecują wykonać wszystkie swoje główne hity.


Kiedy

10 lutego, 19:00

Gdzie

Centrum Premio

Ile

1000-1600 rubli

vk.com

Festiwale

Na zdjęciu: „42: festiwal o nauce, życiu, wszechświecie i ogólnie”

„42: festiwal nauki, życia, wszechświata i ogólnie”

Festiwal poświęcony nauce, technologii i kulturze maniaków, zwykle odbywający się latem w formacie plenerowym. Ale w tym roku organizatorzy, którzy otrzymali osobne miejsce na ulicy Uljanowa, rozpoczęli eksperyment i opracowali format zimowy. Wszystko będzie w najlepszych tradycjach: wykłady znanych naukowców dla dorosłych i dzieci, kursy mistrzowskie, eksponaty naukowe i biblioteki gier, robotyka, laboratorium mikroskopowe i różne strony tematyczne.


Kiedy

10 lutego, 12:00

Gdzie

Science Park NNSU „Lobachevsky Lab”

Ile

wstęp jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja

vk.com

Tydzień FUTURO

Galeria FUTURO obchodzi swoje dwuletnie święto przez cały tydzień. W piątek odbędzie się wykład i prezentacja nowej książki redaktora naczelnego czasopisma „Archeologia śmierci rosyjskiej” Siergieja Mokhowa. W sobotę - kursy mistrzowskie i gry dla dzieci artystów z Niżnego Nowogrodu. A w niedzielę koncert praskiego muzyka Antona Ripattiego, który eksperymentuje z jazzem, bluesem i psychodelią noir.


Kiedy

9 lutego, 18:00; 10 lutego, godz. 14.00; 11 lutego, 19:00

Gdzie

Futuro

Ile

wstęp wolny

vk.com

Kino i teatr

Na zdjęciu: „Wheel of Miracles”

Koło Cudów

Nowy dramat 82-letniego Woody'ego Allena, który co roku kręci film, został stylizowany na hollywoodzkie kino lat pięćdziesiątych i opowiada historię powieści przeciętnego dramaturga i nieudanej aktorki. Duet miłosny jest dość nieoczekiwany - główne role zagrali Kate Winslet i Justin Timberlake.


Kiedy

9 lutego, 18:00;
10-11 lutego, 15:40

Gdzie

„Orlik”

Ile

150-200 rubli

orlenok-kino.ru

„Kronika Anny-Magdaleny Bach”

Cykl pokazów filmowych, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu filmem „Field in England” jednego z najbardziej nieprzewidywalnych młodych reżyserów brytyjskich Bena Wheatleya, poświęcony jest estetyce epoki baroku oraz syntezie teatru i kina. W najbliższą sobotę widzowie będą mogli obejrzeć biografię wielkiego niemieckiego kompozytora Johanna Sebastiana Bacha, opartą na pamiętnikach jego drugiej żony Anny.


Kiedy

10 lutego, 19:00

Gdzie

„Nic strasznego”

Ile

darmowa darowizna

vk.com

„Tartak Plus”

Centrum Doskonałości Teatralnej wraz z Moskiewską Szkołą Teatru Artystycznego i Centrum Meyerholda zorganizowało późną jesienią reżyserskie laboratorium współczesnego dramatu z udziałem aktorów z teatrów w Niżnym Nowogrodzie. W rezultacie zwyciężyły dwie produkcje: jedna, „The Smoker's Code”, została pokazana w grudniu, a teraz nadszedł czas na premiery spektaklu moskiewskiego reżysera Pawła Daniłowa o miłości.


Kiedy

9 i 11 lutego, godz. 19:00

Gdzie

Centrum Teatralne

Ile

500 rubli

vk.com

„Laboratorium filmowe”

Centrum Kultury i Kina Zarnitsa uruchamia projekt, którego celem jest rozmowa o kinie w różnych formatach i kontekstach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę. Na nim filolog i poeta Jewgienij Proschin omówią z gośćmi „Krótkie spotkanie” Davida Lean'a - jedną z najbardziej uduchowionych melodramatów w historii kina.


Kiedy

10 lutego, 16:00

Gdzie

„Zarnitsa”

Ile

wstęp wolny

vk.com

„Niebo nad kabiną ...”

W spektaklu solowym, który na początku ubiegłego roku okazał się być centrum wielkiego skandalu związanego z frazą o stanie nekrofilicznym, Konstantin Raikin, do muzyki z filmów Federico Felliniego, czyta dzieła jego ulubionych poetów: Davida Samoiłowa, Mikołaja Zabolotskiego, Mikołaja Rubtsowa, Osipa Mandelstega, Lope de Vopea i Aleksander Puszkin.


Kiedy

9 lutego, 19:00

Gdzie

Sala koncertowa Kremla

Ile

900-2800 rubli

music-nn.ru

Inne

Na zdjęciu: „Living Library”

„Żywa biblioteka”

Projekt Living Library to wyjątkowa okazja do komunikowania się z przedstawicielami rzadkich zawodów oraz osobami o szczególnych okolicznościach lub poglądach życiowych. W tę niedzielę w spotkaniu weźmie udział ochotniczy strażak Greenpeace, frigan, pracownik Komitetu przeciwko Torturom, osoba transpłciowa, autystka, matka w domu, imigrant i duchowny prawosławny.


Kiedy

11 lutego, godz. 14.00

Gdzie

miejsce zgłaszane jest tylko uczestnikom

Ile

bezpłatnie po rejestracji

vk.com

Program równoległy „Cosmoport” Strigino 3 ”

Jeśli nie wiesz, to wystawa artysty Rostana Tavasiewa o podróży w czasie i przestrzeni, która rozpoczęła się w Arsenale w grudniu, ma duży równoległy program. Na przykład w piątek odbędzie się otwarty wywiad z pisarzami science fiction Dmitrijem Kazakowem i Natalią Rezanovą, a w niedzielę Rostan omówi z astrofizykiem Siergiejem Popowem, jaka może być sztuka w kosmosie.


Kiedy

9 lutego, 18:30; 11 lutego, 17:00

Gdzie

Arsenał

Ile

wstęp wolny

vk.com

„Najgorsza oferta”

W środę w bufecie otwarto wystawę prac graficznych artysty z Niżnego Nowogrodu Shurupoverta, przy akompaniamencie muzyki Roma Cross. Jaka jest jej praca, możesz zajrzeć na osobistą stronę, a zdjęcia na żywo będą dostępne dla wszystkich chętnych do początku wiosny.


Kiedy

7 lutego - 4 marca

Gdzie

Bufet

Ile

wstęp wolny

vk.com

Obejrzyj wideo: TACO HEMINGWAY WYDYMAŁ WSZYSTKICH (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Rosja porzuciła badanie psychologiczne zabawek
Ciekawe

Rosja porzuciła badanie psychologiczne zabawek

Na spotkaniu Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej Rosja sprzeciwiła się zmianie przepisów technicznych Unii Celnej „Bezpieczeństwo zabawek”. Izvestia donosi, że psychologiczne i pedagogiczne badanie zabawek nie zostanie przeprowadzone. Zmiany zostały opracowane przez Ministerstwo Gospodarki Narodowej Kazachstanu.
Czytaj Więcej
Przewodnik po jedzeniu: część 1
Ciekawe

Przewodnik po jedzeniu: część 1

25 sierpnia w Gorky Park odbędzie się drugi festiwal kulinarny magazynu „Poster-Food” - „Feast of Food”. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja toczy się wokół stawów Golicyna i potrwa od południa do dziesiątej wieczorem. Będzie działać rynek rolników, księgarnie i sklepy z zastawą stołową, kuchnie polowe moskiewskich restauracji i kilka scen kuchennych, w których odbywać się będą mistrzowskie kursy kulinarne.
Czytaj Więcej
Ilu obywateli Jekaterynburga poleciało za granicę w lutym
Ciekawe

Ilu obywateli Jekaterynburga poleciało za granicę w lutym

Przepływ pasażerów lotami międzynarodowymi na lotnisku w Kolcowie w lutym wzrósł o prawie 80%, informuje Znak.com. Przedstawiciele lotniska zgłaszają, że jest to rekordowa liczba. 75 000 osób wykonało loty międzynarodowe z Kolcowa w lutym 2017 r. Popyt na zagraniczne podróże zaczął się poprawiać zeszłej jesieni i od tego czasu rośnie z każdym miesiącem, podała służba prasowa lotniska.
Czytaj Więcej