Weekend

Szermierka, pchli targ sztuki i teatr cieni

Występy

W świecie snów

„In the World of Dreams” to pierwszy spektakl w Irkucku, stworzony w gatunku teatru cieni. Według twórców, Avtograf Theatre Studio i zespół młodych artystów Ideal Space, akcja, pełna obrazów i metafor, rozbudzi własne myśli i uczucia każdego widza, ponieważ jest bardzo mało jednoznacznych interpretacji w wykonaniu z plastikowej sylwetki.

Podczas spektaklu między widownią a aktorami pojawi się płótno, na którym wizualizowana będzie cała akcja spektaklu. Premiera tej sobotniej produkcji w Galerii Bronstein.


Kiedy

9 lutego, 19:00

Gdzie

św. Czechow, 5, Bronstein Gallery

Ile

750 rubli

vbgallery.ru

Wykłady

Paleobotany regionu Bajkał

Wykład „Podróż w przeszłość. Paleobotany regionu Bajkał” - część projektu wystawienniczo-edukacyjnego „Ewolucja” Ogrodu Botanicznego ISU.

Tym razem porozmawiamy o rozwoju roślinności na obecnym terytorium regionu Bajkał w erze kenozoicznej. Przynajmniej po tym stanie się jasne, dlaczego w pobliżu Bajkału jest tak wiele endemicznych i reliktowych roślin.

Wykład prowadzi dr Andrei Lishtva (Biol.), Kierownik Wydziału Botaniki ISU.


Kiedy

9 lutego, 12:00

Gdzie

Ogród botaniczny ISU

Ile

150 rubli

bg.isu.ru

Rosyjski w piątki

13 kwietnia w całym kraju odbędzie się „Totalna dyktanda”, w ramach przygotowań, dla których Instytut Filologii, Języków Obcych i Komunikacji Medialnej ISU tradycyjnie rozpoczyna otwarty kurs przygotowawczy w rosyjskie piątki.

Celem kursów, takich jak „Total Dictation”, jest zwiększenie poziomu umiejętności czytania i pisania wśród obywateli. Każdego roku coraz więcej miłośników języka rosyjskiego dołącza do akcji, w tym roku dyktanda będą pisane w dwudziestu miejskich lokalach.

Zajęcia są bezpłatne i będą się odbywać w każdy piątek od 8 lutego do 5 kwietnia. Wykłady prowadzi przewodniczący komisji ekspertów Total Dictation w Irkucku, członek Rady Ekspertów Projektu, doktor filologii, profesor Ludmiła Gorbunowa. Nie jest wymagane wcześniejsze spotkanie.


Kiedy

W każdy piątek do 5 kwietnia, 18:30

Gdzie

św. Lenina, 8, IPIH ISU

Ile

za darmo

totaldict.ru

Kursy mistrzowskie

O szermierce i nie tylko

Ruch polegający na odgrywaniu ról dawno ustąpił miejsca cosplayowi, ale ogólnie są to zjawiska tego samego rzędu: granie w rzeczywistość jest zawsze interesujące, a znalezienie podobnie myślących ludzi i przyjaciół jest zawsze pilnym zadaniem.

W sobotę w Molczanowce Arsenij Kalinowicz, uczestnik irlandzkiego klubu rolkowego Rubicon, opowie o tym, jakie to środowisko i co robią ludzie, gdy każdego lata wyjeżdżają z miasta pociągami elektrycznymi z mieczami i rapierami. Okazuje się, że gry fabularne zapewniają wiele przydatnych umiejętności - od jazdy konnej, szermierki i tańca towarzyskiego po umiejętność tworzenia czegokolwiek. Program obejmuje małą klasę mistrzowską szermierki.


Kiedy

9 lutego, 16:00

Gdzie

św. Lermontow, 253, biblioteka do nich. Molchanov-Siberian

Ile

za darmo

www.irklib.ru

Targi

Pchli targ sztuki

Organizatorzy sobotniego pchlego targu sztuki w Pertsel obiecują nie tylko wyroby ręcznie robione, ale także ogromną ilość ciepła. Space organizuje takie targi w przeddzień wszystkich świąt. Tym razem pod pistoletem Walentynki, Obrońca Ojczyzny i 8 marca.

Wśród deklarowanych towarów znajdują się ubrania w stylu vintage, biżuteria designerska, elementy wyposażenia wnętrz, nowości gastronomiczne i przedmioty sztuki. Tutaj będzie można porozmawiać z tymi, którzy wymyślą i zrobią to wszystko, a także nauczyć się, jak coś zrobić samodzielnie: w programie jest kilka kursów mistrzowskich na raz.


Kiedy

9 lutego, 11:00 - 19:00

Gdzie

Gavrilova St., 1B, Perzel

Ile

za darmo

www.instagram.com

Obejrzyj wideo: Sadyba Cup 2009 1#3 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend, Następny Artykuł

Cafe Babetta
Nowe miejsce

Cafe Babetta

Babetta została otwarta na stronie bezimiennie mieszkającej i zmarłej w Butcher Cafe Balsamin i należy do tych samych właścicieli. Jaka jest różnica, dlaczego nowa instytucja była wypełniona ludźmi od pierwszych dni, a liczba wzmianek o niej w sieciach społecznościowych jest porównywalna z nowym warunkowym miejscem słynnego szefa kuchni? Oto odpowiedź: ponieważ koncepcja tego miejsca została wynaleziona i wdrożona przez niezwykle doświadczonego restauratora - Dmitrija Siergiejewa, współwłaściciela i założyciela Projektu Ginza.
Czytaj Więcej
Burgery Ketch Up Burgery w odlewni
Nowe miejsce

Burgery Ketch Up Burgery w odlewni

Burger Ketch Up Burgers - pierwsza kawiarnia przyszłej sieci - otwarta w Liteiny Prospekt, w pobliżu baru Union. Twórcy mówią niewiele o sobie, ale mają wielkie plany: w Petersburgu planują uruchomienie około siedmiu podobnych miejsc. Główna sekcja „Burgery” przedstawia dziewięć potraw.
Czytaj Więcej
Restauracja i bar „Let's go”
Nowe miejsce

Restauracja i bar „Let's go”

Od lata tego roku prezenterka telewizyjna, dziennikarz i specjalistka kulinarna Elena Chekalova rozpoczęła pracę w profesjonalnej kuchni, najpierw w klubie gastronomicznym Leveldva, który znajduje się nad restauracją Ugolyok, a następnie w restauracji Rybka. W obu instytucjach Chekalova działała jako szef kuchni marki, a jej własny szef kuchni Igor Kotov pomógł jej.
Czytaj Więcej
LaCelletta na nabrzeżu Fontanka
Nowe miejsce

LaCelletta na nabrzeżu Fontanka

Na rogu ulicy Bielińskiego i nabrzeża Fontanka, naprzeciwko cyrku, kawiarnia LaCelletta otworzyła się w przestronnym pokoju na parterze. Miejsce należy do kilku Włochów kierowanych przez Roberta Arduiniego, którego rodzina od dwudziestu lat prowadzi hotel i restaurację w regionie Marche. Aby rozpocząć swój pierwszy rosyjski projekt, przywieźli zespół szefów kuchni i baristę, w tym szefa kuchni Giorgio Siciliano, którzy przedstawiają swoje poglądy na temat autentycznej kuchni włoskiej.
Czytaj Więcej