Jak u nas

Ile kosztuje życie w Kazaniu

W Kazaniu mieszka ponad 1,2 miliona ludzi, a ponad 2 miliony turystów odwiedza stolicę Tatarstanu w ciągu roku. Przybywają, aby zobaczyć lokalny Kreml i meczet Kul Sharif, wybrać się na spacer ulicami starego miasta i zjeść lokalne jedzenie. Tego lata dołączą do nich fani Pucharu Świata. Mieszkanka Kazania, Daria Akimova, powiedziała Life wokół, jak drogo jest mieszkać w jednym z największych miast w regionie Wołgi.

Niskie dochody

Średni dochód

Wysokie dochody

Środowisko miejskie

Mieszkańcy mniejszych miast i regionów Tatarstanu oraz sąsiednich regionów - Mari El, Baszkirii i regionu Kirowa - często przenoszą się do Kazania. Pomimo tego, że jest stolicą regionu narodowego, miasto jest wielokulturowe: mieszkają tu Rosjanie, Tatarzy i przedstawiciele innych narodowości.

Kazań bardzo się zmienił od czasu Uniwersjady w 2013 roku. Wcześniej w centrum można było zobaczyć wiele opuszczonych, zrujnowanych domów, następnie niektóre z nich zostały rozebrane, inne zostały odnowione, naprawiony został nabrzeże rzeki Kazanki w pobliżu Kremla, odnowione lotnisko, otwarte obiekty sportowe (na przykład Arena Kazańska) i zbudowano drogę, wzdłuż której bez korków można dostać się z obrzeży do centrum w około 15 minut.

W 2015 roku Innopolis pojawiło się w pobliżu miasta - miasta nauki o wysokich technologiach, w którym znajduje się uniwersytet i specjalna strefa ekonomiczna dla firm informatycznych.

W mieście budowane są nowe skrzyżowania na Mistrzostwa Świata w mieście, parki, porządki, a także oczyszczalnie.

Dochód obywateli

Średnia pensja w Kazaniu wynosi około 39 tysięcy rubli, ale w wolnych miejscach najczęściej występują liczby 20, 25, 30 tysięcy. W instytucjach państwowych można znaleźć wynagrodzenia w wysokości 8-10 tysięcy rubli.

Tak więc pracownik sklepu elektronicznego może otrzymać około 30 tysięcy rubli miesięcznie, operator call center - 20 tysięcy, sprzedawca odzieży - 25 tysięcy, specjalista SMM - 40 tysięcy rubli.

Obudowa

15 tysięcy rubli miesięcznie

Średnio wynajem jednopokojowego mieszkania kosztuje około 15 tysięcy rubli. Znajomi usuwają odnushka na obrzeżach 10 tys. Za mniej więcej te same pieniądze można znaleźć „salon” w pobliżu centrum. Cena zależy od powierzchni i jakości naprawy. Wynajem mieszkania dwupokojowego może kosztować tyle co mieszkanie jednopokojowe, jeśli pierwsze ma wnętrze babci.

Szukają mieszkania za pośrednictwem sieci społecznościowych i przyjaciół. W witrynach takich jak Avito reklamodawcy umieszczają swoje reklamy głównie, ale czasami są właściciele. Możesz kupić jednopokojowe mieszkanie w cenie od 1,2-1,5 do 2 milionów rubli.

Transport

25 rubli za podróż

Miasto ma autobusy, metro, tramwaje i trolejbusy. Opłata za przejazd wynosi 25 rubli. Możesz kupić bilety metra i autobusowe, są dwa rodzaje: na 50 podróży miesięcznie i bez ograniczeń. Najczęściej korzystam z autobusu - jest to najczęstsza forma transportu. Niestety metro jest małe, ma tylko dziesięć stacji. Jeżdżę też na nim, jeśli po drodze jedzie szybciej z powodu braku korków. Moja praca jest blisko domu, więc często chodzę. Wraz z pojawieniem się Yandexa i Ubera zamówienie taksówki stało się bardzo opłacalne. Podróż po mieście może kosztować 100-200 rubli.

Produkty

10-15 tysięcy rubli miesięcznie na osobę

Czteroosobowa rodzina może wziąć około 30 tysięcy rubli. Na jednym - około 10-15 tysięcy. W mieście znajdują się takie sieci handlowe, jak Pyaterochka, Magnit, para Auchanov, Metro. Istnieją lokalne supermarkety - Bahetle, Edelweiss. Są rynki, ale nie byłem tam od dawna. O ile pamiętam, ceny były tam wyższe niż w supermarketach.

W sklepach mleko kosztuje 40 rubli, śmietana - 60, jajka - 50 rubli za tuzin, pomidory - 130 rubli za kilogram, owoce - od 70 do 150 rubli.

Tatarstan słynie z wypieków: jest chak-czak deserowy z miodem, zamknięte ciasto gubadiy, a także mniejsze ciasta - echpochmaki, belyashi, elesha i tak dalej. W Kazaniu jest wiele produktów kulinarnych, w których można je kupić.

Rozrywka

250 rubli - bilet do kina
1-3 tysiące rubli - czek w kawiarni lub restauracji

Istnieje wiele okazji do cieszenia się i pożytecznego spędzania czasu w mieście. Istnieje wiele muzeów: Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Lwa Tołstoja, centrum nowoczesnej kultury „Zmień”. Mamy wiele wydarzeń edukacyjnych - na przykład Gutenberg's Smoking Room, Think Kazan.

Rzadko chodzę do kina. Bilety kosztują około 250-300 rubli w weekend. W dni powszednie może wynosić około 150.

Miasto ma wiele kawiarni i restauracji na każdy portfel. Nowe placówki są stale otwierane. To prawda, że ​​niektóre z nich zamykają się po pewnym czasie. Popularne są bary z piwem rzemieślniczym i burgerem. Istnieją restauracje, w których średni rachunek wynosi 1,5-3 tys., A także jadalnie, w których można zjeść za 150-200 rubli. Zwykle jem trochę, a zatem, jeśli przyjdę do kawiarni lub baru, mój średni rachunek nie przekracza 500-700 rubli.

Zimą spotykamy się z przyjaciółmi w czyimś domu, zamawiamy bułki lub pizzę, dyskutujemy o czymś. W lecie możemy wyjść z miasta, do kogoś na wsi, aby popływać nad Wołgą.


Cover:Dmitriy Kirilin, Creative commons, (CC BY-NC-ND 2.0)

Obejrzyj wideo: ILE KOSZTUJE ŻYCIE W KOLUMBII? CUÁNTO CUESTA LA VIDA EN COLOMBIA? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak u nas, Następny Artykuł

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najnowszych wojskowych gadżetów

Oculus Rift dla czołgisty, który jest wirtualną rzeczywistością do kontrolowania czołgu Hełm Oculus Rift może być używany nie tylko w grach: pewnego dnia dowiedział się, że armia norweska testuje urządzenie do własnych celów. Na poligonie wojskowym w Rennes mechanicy kierowców kontrolują czołgi w hełmach rzeczywistości wirtualnej - pozwala to uzyskać 360-stopniowy widok wokół samochodu.
Czytaj Więcej
Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie
Przyszłość

Hopes Tech: 10 najpiękniejszych sklepów na świecie

Duże sieci handlowe i deweloperzy coraz częściej zamawiają nowe sklepy i centra handlowe przez znanych architektów, oczekując, że nietypowy design przyciągnie nowych klientów. H&F dowiedział się, jak wyglądają najciekawsze sklepy na świecie. SunnyHills Confectionery LOKALIZACJA Tokio, Japonia Data otwarcia 2013 Architekt Kengo Kuma Tajwańska firma SunnyHills jest jedną z głównych sieci cukierniczych w Azji Południowo-Wschodniej.
Czytaj Więcej
People X: Secret Labs of the Future Lab w Google
Przyszłość

People X: Secret Labs of the Future Lab w Google

Google X jest ulubionym pomysłem Siergieja Brina: częściowo tajne laboratorium badawcze specjalizujące się w fantastycznych i prawie niemożliwych do zrealizowania projektach, które powinny zmienić otaczający nas świat. Na temat Google X prawie nic nie wiadomo, ale Google Glass opracowuje okulary rzeczywistości rozszerzonej i poważnie zastanawia się nad fantastycznymi pomysłami, np. Windami kosmicznymi lub latającymi deskami z „Powrót do przyszłości”.
Czytaj Więcej
Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES
Przyszłość

Młodzi technicy: najciekawsze gadżety wystawy CES

Consumer Electronics Show (CES) zakończyło się w piątek w Las Vegas, na którym firmy zaprezentowały swoje najnowsze produkty z zakresu elektroniki użytkowej. Oprócz gigantów technologicznych uczestniczyły w nim młode firmy. Wybraliśmy najciekawsze pomysły startupowe prezentowane na wystawie, które w przyszłości mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej