Praca

Czy mogę znaleźć pracę na Facebooku

W kanale znajomych na Facebooku stale pojawiają się posty dotyczące znalezienia pracy, a także nowych klientów dla freelancerów. Nie wyglądają jak typowe CV: czasem są to emocjonalne deklaracje miłości do pracy, kolorowe opowieści o zawodowych zwycięstwach lub smutne historie zwolnień. Takie posty często zbierają wiele sympatii i komentarzy od sympatyków. Życie wokół postanowiło dowiedzieć się, na ile naprawdę pomagają znaleźć nowe źródło dochodu. Wybraliśmy kilka niestandardowych reklam, skontaktowaliśmy się z ich autorami i dowiedzieliśmy się, jak sobie radzą.

Wyszukaj nowy projekt

Pracuj dla dziennikarza

Alina Smirnova

dziennikarz, 330 znajomych

„Kilka razy publikowałem reklamy - pisali do mnie nieznajomi, którzy odpowiadali na reposty. Większość z nich poprosiła o wznowienie i nigdy się nie pojawiła. Kilka wiadomości doprowadziło do wywiadów (choć kiedyś dziewczyna z Facebooka błędnie opisała mi pracę, w końcu Przyszedłem na rozmowę, przygotowując się na coś zupełnie innego, i poniosłem porażkę.) Czasami moi przyjaciele piszą, ale w końcu wszystko okazuje się być maksymalną niezależnością. Kilka razy udało mi się uzyskać krótki pobyt, ale z różnych powodów nie mogli mnie zabrać tat. Ogólnie rzecz biorąc, praca jeszcze nie znalazł, więc nie jest to prawdopodobnie najbardziej skuteczny sposób, aby szukać czegoś więcej niż okresowej pracy w niepełnym wymiarze godzin. "

Nowi klienci dla trenera

Alyona Popova

działacz obywatelski, 14 tysięcy subskrybentów

„Napisałem to w ramach naszego projektu w dzielnicy przyjaznej dla biznesu. Mój sąsiad, trener Siergiej, zasugerował przeprowadzenie tych szkoleń - 46 osób odpowiedziało na ogłoszenie w ciągu godziny. Teraz wybierze pierwszą grupę na trzytygodniowe zajęcia testowe.

Zostałem wybrany do Dumy Moskiewskiej na CAO, ale nie przeszedłem i nadal pracowałem na tym terytorium. Trzy miesiące temu sąsiedzi zaczęli do mnie pisać. Głównie kobiety. Podobnie jak w 2008 roku, kiedy stworzyliśmy startupwomen.ru, zostali zwolnieni, ale nie mogą znaleźć pracy, wielu ma dzieci. Zacząłem myśleć, co zrobić, jeśli istnieje takie zadanie. Po wyborach pamiętam, że według badań Thomson Reuters 77% Moskali prawie nigdy nie wykracza poza granice swojego obszaru. Tak więc rozwiązania należy szukać w jego lokalizacji. Oznacza to, że możesz piec ciasta, robić na drutach swetry lub pracować jako nauczyciel, a Twoi klienci są Twoimi sąsiadami. Zasugerowałem, żeby ludzie po prostu umieścili swoją firmę na zwykłej mapie Google. I wtedy zaczęła się aktywność. Teraz wypuszczamy aplikację, aby znaleźć odpowiednich ludzi w Twojej okolicy. Sport jest jednym z najczęstszych projektów dla sąsiadów, chcemy go rozwijać ”.

Niepełny etat dla studenta

Sasha Zimmerman

student, 486 znajomych

„Udało mi się znaleźć pracę, było całkiem sporo ofert. Wszystko zasadniczo wiąże się z cechami, które podałem na stanowisku: siedzieć z dziećmi, uczyć się niemieckiego i pracować przez telefon. Jestem studentem, więc mam wystarczająco dużo takich wolnych miejsc pracy.

Zaproponowali także pracę jako menedżer w hostelu w centrum Moskwy - właśnie wróciłem ze spotkania. Rozmawialiśmy o wszystkim, w lipcu będę pracować. Tak, reklama naprawdę pomogła ”.

Obejrzyj wideo: Pokonują setki kilometrów, by znaleźć pracę (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Praca, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej