Sytuacja

Mieszkańcy Soczi - o spotkaniu w ośrodku

Duma Państwowa przyjęła ustawę o opłatach kurortowych w czterech rosyjskich regionach: Krymie, Ałtaju, Krasnodar i Stawropolu. Od 1 maja 2018 r. W ramach eksperymentu będą zbierać od turystów 50 rubli dziennie, a po 2022 r. Podwoją wysokość opłaty. Wszyscy dorośli wczasowicze, z wyjątkiem beneficjentów, będą musieli zapłacić za zakwaterowanie w regionie. Opłaty pobierane są przez operatorów ośrodków - wszelkie firmy i tylko prywatnych właścicieli, którzy wynajmują mieszkanie. Opłata nie będzie wliczona w cenę, należy ją uiścić osobno przed wylotem. „Życie wokół Morza Czarnego” rozmawiało z przedstawicielami branży hotelarsko-gastronomicznej na wybrzeżu i dowiedziało się, w jaki sposób biznes odnosi się do wprowadzenia opłat kurortowych.


Sektor prywatny

Witalij

wynajmuje pokoje we własnym domu w Adler

Teoretycznie pomysł jest dobry: region otrzyma pieniądze na rozwój, coś zostanie zbudowane. Ale jak dokładnie ten pomysł zostanie zrealizowany, nie jest jasne. Kto dokładnie pobierze opłatę klimatyczną? Istnieją kategorie obywateli, którzy wynajmują mieszkanie przez cały rok. Tutaj mam takich ludzi. Szukają opcji budżetowej na 7-8 tys. Jeśli nadal płacą 100 rubli za osobę, okazuje się, że dla nich mieszkanie prawie podwoi cenę. Mają pensję w wysokości 20-25 tysięcy - ludzie specjalnie przyjeżdżają tu do pracy z innych miast, ponieważ 10-15 tysięcy świeci w domu. A jeśli nadal mają dziecko? Czy powinni za to zapłacić, czy nie? Jak przeprowadzana będzie kontrola, czy opłata jest płacona czy nie? Ogólnie wiele niezrozumiałych. Ale pomysł jest dobry. Nie, chwileczkę. Czy to właśnie okazuje się, że nikt już mnie nie odwiedza za darmo? Ogólnie rzecz biorąc, musimy pracować nad inicjatywą.


Olga Nikołajewna

emeryt, wynajmuje pokój w wiosce Jakornaya Shchel

Opłata ta nie wpłynie na mnie w żaden sposób, ale jestem nieoficjalnie opłacony za czynsz. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest to absurdalne, ponieważ ludzie mają tak mało pieniędzy. Może ci, którzy są zamożniejsi, jeżdżą do Krasnej Polany w drogich hotelach, ale nie oligarchowie odpoczywają w naszej dzielnicy Lazarevsky. Zaoszczędź na wszystkim, w tym roku jest to szczególnie odczuwalne. Sprzedawcy w sklepach skarżyli mi się na to, zarówno właściciele kawiarni, jak i pracownicy plażowi. Dodatkowe kilka tysięcy zbierających ludzi niechętnie zapłaci.


Swietłana Nikołajewna

wynajmuje apartamenty z dwiema sypialniami w Anapa w Wityżewie

Nie należę Również w ZSRR była opłata, a następnie anulowana. Teraz ludzie zaczęli liczyć każdy grosz. W tym roku jest mniej urlopowiczów. Zobaczmy, jak to będzie poniżej.


Victor

właściciel prywatnego domu hotelowego

Zasadniczo nie jest jasne, jak to będzie działać. Nasze państwo ma pomysły ze świata fikcji. Terytorium jest zbyt duże, kto będzie je kontrolował i jak? Osoba może się tu dostać, jak chce: samochodem, pociągiem, samolotem, jeśli naprawdę chcesz - pieszo i drogą morską. Czy wszędzie umieszczą kontrolery? Nie sądzę. W końcu to nie jest park rozrywki z płatnym wejściem. Tak, nawet jeśli w parku. Widzisz, warunkowo sprzedam w nim lody. Nie jestem ani gorący, ani zimny za jaką cenę jest wejście do parku. Rozumiesz O wiele rozsądniej byłoby pomyśleć o systemie takim jak w Ameryce, w którym każde państwo ma swój własny podatek. I wchodząc tam, osoba automatycznie otrzymuje pieniądze. Gdziekolwiek pójdzie, nawet do toalety. Po prostu cena każdego zakupu jest już automatycznie opodatkowana. Chociaż nawet w tym przypadku jako przedsiębiorca nie czerpię żadnych korzyści z systemu. Jest to niesprawiedliwe w stosunku do innych regionów. Jak to motywują? Kolejne pytanie: kto nie jest tutaj zarejestrowany, również zapłaci? Ogólnie wiele pytań. I bardzo mało korzyści dla zwykłych ludzi.


anonimowo

wynajmuje pokoje we własnym domu w Anapa

To trudne pytanie. Będziemy musieli zatrudnić personel, a połowa zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na jego obsługę. A jeśli zrobisz to spotkanie, zrób to dla wszystkich, w przeciwnym razie musisz zapłacić jedno, inni nie - kto to monitoruje i jak? Uważam więc, że należy tego użyć tylko w jednym celu. Podobnie jak na przykład system Plato, tylko w celu poprawy dróg. I ten cel powinien brzmieć jak rozwój miasta. Zainstalowanie publicznych toalet nie jest łatwe, co powinny zrobić teraz władze, ale wydają pieniądze, nie rozumieją co. Rozwój! W końcu, na przykład, myślę, że nie do pomyślenia jest, aby bezprzewodowy Internet w naszym wieku w tej chwili znajdował się tylko w samej Anapie. A co z pobliskimi wioskami, które mają również wiele hoteli i pensjonatów? To jest problem!


anonimowo

właściciel pensjonatu w Anapa na terenie Pionersky Prospekt

Wkrótce wprowadzony zostanie podatek od wieku. Drogi byłyby tworzone, a nie niszczone przez turystów. Jadą do Anapa na tanie wakacje. Teraz pozostaniemy całkowicie bez turystów.

Hotele

Victor

Zastępca Dyrektora Generalnego Vityaz LOK w Anapa

Opłata klimatyczna jest wymagana, ale należy ją wydać na rzecz hotelu, który ją pobierze. Oznacza to, że część pieniędzy z kolekcji powinna zostać przeznaczona na poprawę infrastruktury samych przedsiębiorstw i otaczających je terytoriów - na przykład plaż, jeśli mówimy o pierwszej linii brzegowej. Im lepsze warunki, jakie sanatoria, hotel, hotel mogą zaoferować swoim wczasowiczom, tym więcej ludzi przyciągnie, a tym samym większa łączna kwota opłat, co z pewnością jest dobre dla miasta i samego przedsiębiorstwa.

Przez kwotę kolekcji 50 rubli - wystarczająca liczba, która nie uderza znacząco w budżet turystów. Zebrane pieniądze powinny jednak podlegać kontroli określonych struktur miejskich i określonych kont w celu ich celowego wykorzystania, a nie nowo utworzonych funduszy i przedsiębiorstw, aby w jak największym stopniu wykluczyć element korupcji.


Olga Filipenkova

Dyrektor ds. Marketingu i sprzedaży, Rosa Khutor

Opłata klimatyczna - ogólnoświatowa praktyka. Oczywiste jest, że przy prawidłowym podziale środków atrakcyjność turystyczna regionów może znacznie wzrosnąć ze względu na rozwój infrastruktury. Mówienie o wydajności jest bardziej logiczne za pięć lat, kiedy zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu lub zakończeniu tej praktyki. Moim zdaniem najbardziej orientacyjne powinny być Terytorium Ałtajskie i Stawropolskie - do tej pory regiony te są nadal potencjalnie interesujące z punktu widzenia rozwoju infrastruktury turystycznej, dlatego możliwe jest, że wprowadzenie opłat kurortowych da znaczący impuls do zwiększenia ich atrakcyjności.


Tamara

zarządzanie hotelem „Monarch” w Anapa

Mam negatywne nastawienie do wprowadzenia opłat kurortowych. Jestem pewien, że zmniejszy to przepływ turystów, ponieważ bardziej opłaca się latać za granicą. Byłoby wspaniale, gdyby zebrane pieniądze były inwestowane przede wszystkim w przenoszenie rynków poza miasto i, odpowiednio, poprawę sytuacji na drodze.

Hostele i mini-hotele

Natalya Rogova

dyrektor zarządzający hotelu Tsvetnoy 5 w Soczi

Szacowana opłata klimatyczna (tak zwany podatek turystyczny) będzie stosowana przede wszystkim do oficjalnie licencjonowanych hoteli, takich jak nasz mini-hotel Tsvetnoy 5 w centrum Soczi.

Wprowadzenie takiego podatku to kolejny wzrost ceny i tak już drogich wakacji dla rosyjskiego turysty.

W rezultacie pewna grupa odbiorców przejdzie z kategorii „wakacje w hotelu” do kategorii „wakacje w sektorze prywatnym”, podczas gdy sektor prywatny pozostaje niejasny, to znaczy nie płaci podatków. W kontekście kryzysu finansowego wprowadzenie podatku turystycznego jest przedwczesnym i źle przemyślanym środkiem. Budżet miasta straci więcej dochodów z turystyki niż zarobi na nowym podatku.


Natalya

zarządzanie hostelem „HSE” w Soczi

Oczywiście wystarczą turyści niezadowoleni z kolekcji. Myślę, że większość odwiedzających będzie narzekać na taką innowację.

Wydaje mi się, że najlepiej jest naliczyć opłatę klimatyczną w cenie pokoju, ponieważ w kawiarni robią napiwki, spędzają mniej nerwów.

Nie sądzę, że ruch turystyczny gwałtownie spadnie. Ludzie są trochę oburzeni, zbeształ urzędników. To się tam skończy. Bo jeśli wstaniesz w pozycji i tylko z powodu 50 rubli dziennie odmówisz wyjazdu na morze, to gdzie się zrelaksować? Wyjechać za granicę? W wielu krajach wprowadzono również podatki turystyczne i opłaty wypoczynkowe, a jeśli pamiętasz, ile kosztuje euro i dolar, lepiej dać 50 rubli i zrelaksować się w Soczi.

Wydaj pieniądze, wczasowicze znajdą co. W ubiegłym roku do miasta przybyło 6 milionów turystów, a tylko ilość śmieci wzrosła trzykrotnie. Pierwszą rzeczą, jaką bym zrobił, to wysłać pieniądze na zbiórkę i recykling odpadów. A także do napraw drogowych. Centralne są w porządku, ale te, które prowadzą do sektora prywatnego, są w fatalnym stanie. Istnieje również wiele hosteli, pensjonatów i ludzi przyjeżdżających na wakacje w swoich samochodach, więc dlaczego nie naprawić ich na swój koszt?


Obejrzyj wideo: Wizyta wicemistrzyni z torem w tle (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sytuacja, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej