Jak się mają

Ile kosztuje życie w Bangkoku

W ubiegłym roku stolica Tajlandii zajęła czwarte miejsce w rankingu najlepszych miejsc turystycznych z Euromonitora, rok wcześniej stała się drugim po Londynie pod względem liczby turystów - według szacunków MasterCard miasto to odwiedziło 18,24 mln osób. Podróżujących przyciąga orientalna egzotyka, aktywne życie nocne, możliwość bezwizowego wjazdu na miesiąc i niedrogie hotele w porównaniu z Europą. Tej jesieni żałoba została ogłoszona w całym kraju w związku ze śmiercią króla - większość obywateli nosi czarno-białe ubrania, wstążki i plakaty żałobne są zawieszone po mieście. Jednak przepływ turystów nie jest ograniczony. W listopadzie kraj odwiedziło o 9% więcej obcokrajowców, w tym o 23% więcej Rosjan. A od grudnia do lutego opłata wizowa została anulowana - prawdopodobnie liczba obcokrajowców zafascynowanych świątyniami, parkami i barami na dachach wieżowców będzie rosła. Życie wokół nauczyło się, jak to jest dla tych, którzy mogą spacerować po tętniących życiem ulicach handlowych, nie tylko podczas wakacji.

do 10 000 bahtów (287 USD)

25 000 bahtów (694 USD)

od 80 000 bahtów (2200 USD)

Obudowa

od 8000 bahtów (220 $)

Najczęstszym rodzajem mieszkań są mieszkania kondominium lub mieszkania. Oprócz samych apartamentów istnieją wspólne obszary - często siłownia i basen. Cena przyzwoitych mieszkań zaczyna się od 8-10 tysięcy bahtów. W bardziej prestiżowych obszarach stawki podwoją się i osiągają 16 tysięcy za mieszkanie z jedną sypialnią i 26 tysięcy za dwa. Jednak cena może zależeć nie tylko od dzielnicy, ale także od nastroju najemcy: kiedy widzą Europejczyka, niektórzy podnoszą cenę. Woda, internet i elektryczność będą kosztować kolejne 2000 bahtów.

Transport

od 1400 bahtów (39 USD)

Początkowo głównym środkiem transportu w mieście były łodzie, które poruszały się wzdłuż kanałów. Potem pojawiły się tutaj autobusy (brytyjskie samochody nadal kursują po mieście). W latach 80. pociągi SkyTrain zaczęły jeździć po szynach nad ziemią. W 2004 roku stacja metra MRT została otwarta. Bilet miesięczny kosztuje 1400 bahtów. Oprócz metra wielu obywateli korzysta z taksówek. Jest niedrogi: 40 bahtów za pierwszy kilometr i osiem za kolejne trzy.

Medycyna

od 1000 bahtów (27 USD)

Lokalni pracodawcy z reguły płacą swoim pracownikom podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, ale nie obejmuje ono wszystkich. Dlatego ekspaci wolą kupić dodatkową polisę, która kosztuje od 1000 bahtów miesięcznie, lub udać się do płatnych specjalistów (około 1200 bahtów za spotkanie).

Jedzenie

od 8000 bahtów (220 $)

Miasto ma zarówno duże hipermarkety, takie jak Big C, zlokalizowane w wielkich centrach handlowych, jak i 7 Jedenaście sklepów działających na każdym rogu. Podczas gdy w małych sklepach w większości sprzedawane są przekąski, w supermarketach można znaleźć egzotyczne owoce, świeży chleb, schłodzone ryby i produkty mleczne znane Europejczykom. Ponadto miasto ma tradycyjne rynki. Być może najbardziej spektakularne są pływające rynki, które otwierają się w weekendy w różnych częściach miasta: kupcy sprzedają owoce, warzywa i inną żywność bezpośrednio z łodzi.

Kupowanie produktów na kilka dni dla pary kosztuje 1000-1 500 bahtów. Jednak wielu obywateli nie gotuje w domu, preferując niedrogie kawiarnie i uliczne jedzenie.

Rozrywka

Wydatki na rozrywkę są bardzo indywidualne. Niektórzy wybierają się na spacer do jednego z przestronnych parków miejskich i porcję mango z lepkim ryżem za 50 bahtów (1,4 USD). Rodziny z dziećmi często wybierają się w weekendy do parków Siam Park City i Dream World, które kosztują 900–1 300 bahtów (25–36 USD).

Kolacja w restauracji będzie kosztować 1500 bahtów za dwie osoby (42 USD). Butelka piwa kosztuje 80 bahtów, czyli 2 dolary, a kilka koktajli w barze na dachu wieżowca kosztuje 500 bahtów (14 dol.). A za 5-8 tysięcy bahtów (150-220 USD) możesz odpocząć od metropolii, wyjeżdżając na wyspę Koh Chang lub na wybrzeże Hua Hin.


Cover: Andres Miguez - flickr.com / Creative Commons (CC BY-NC-ND 2.0)

Obejrzyj wideo: MIESZKANIE ZA 500 ZŁ W TAJLANDII?! szok (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się mają, Następny Artykuł

Co kupić na rynku w listopadzie
Tak jak powinno

Co kupić na rynku w listopadzie

W ostatnich latach w Moskwie i Sankt Petersburgu wzrosło zainteresowanie rynkami i produktami rolnymi, dlatego zgodnie z tradycją, co miesiąc Życie wokół, z pomocą ekspertów, rozumie, na jakie produkty sezonowe należy teraz zwrócić uwagę. Tym razem dowiedzieliśmy się, co kupić na rynkach w listopadzie. Serwis prasowy moskiewskiego rynku mandarynek Teraz rynki są w środku sezonu mandarynek.
Czytaj Więcej
Co to jest kwas i jak go ugotować?
Tak jak powinno

Co to jest kwas i jak go ugotować?

Kwas jest jednym z głównych rosyjskich napojów, szczególnie istotnych latem. Powiedzieliśmy już szczegółowo, czym jest kwas i jak się pojawił, a teraz poprosiliśmy szefa kuchni restauracji Odessa-Mama, rodowitego obywatela Odessy Pavla Kolesnika, o wyjaśnienie, jak gotować kwas i z czym lepiej pić. Pavel Kolesnik, szef kuchni kawiarni Odessa-Mama. Kwas był nazywany kapuśniakiem, a na jego podstawie przygotowywano okroshkę, która była tak kwaśna.
Czytaj Więcej