Gdzie pracujesz

Pracuję w Nevsky Town Hall (Petersburg)

Życie wokół rozmawiało z architektem Urzędu Miasta Newskiego Siergiejem Chobanem o tym, dlaczego platforma do oglądania okazała się taka, z ekspertem Alexandrem Strugachem - o zaletach i wadach projektu, z przewodniczącym komitetu finansowego Aleksiejem Korabelnikowem i mieszkańcami centrum biznesowego - o tym, jak tu działa .

Dzielnica biznesowa „Neva Town Hall”

Adres:Linia smołowa., 11b

Architekci: Sergey Choban i Evgeny Gerasimov

Lata budowy: 2007-2016 (pierwszy etap)

Kierownik projektu: firma „Hals-Development”

ratusha


Do końca listopada zakończy się przeprowadzka do „Newsky Town Hall” - nowej dzielnicy biznesowej w historycznej dzielnicy piasków petersburskich - 13 z 37 komitetów władz miasta (gubernator pozostanie w Smolnym). Urzędnicy zajmują najbardziej znaczący budynek kompleksu: dzięki dużej okrągłej objętości tarasu widokowego, koronującego „Ratusz” na wysokości 45 metrów, jest wyraźnie widoczny z przeciwległego brzegu Newy. Estetyka szklanej kopuły jest inaczej oceniana w mieście: wielu twierdzi, że jest to niewłaściwa inwazja na znane panoramy, inni uważają, że okazała się dobra nowoczesna dominanta. Dostęp do tarasu widokowego nie jest jeszcze dostępny.

W dzielnicy biznesowej znajdują się jeszcze dwa budynki. Jedną z nich zajmuje VTB Bank, drugą - firmy zamieszkałe w centrum biznesowym (na przykład ostatnio dwa piętra wynajęto Gazpromowi Neftowi za 80 milionów rubli rocznie). Zgodnie z pierwotnym planem w dzielnicy powinno być dziewięć budynków, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy powstanie pozostałe sześć i jak będą wyglądać. W dzielnicy znajduje się przestrzeń publiczna z fontanną, z której korzystają nie tylko mieszkańcy Newskiego Ratusza, ale także mieszkańcy sąsiednich domów. Kilka nowych budynków mieszkalnych pojawiło się w pobliżu dzielnicy biznesowej, jeden z nich nazywa się „Dom przy ratuszu” (apartamenty w tym kompleksie mieszkalnym premium kosztują od 11 milionów rubli).

Co mówi architekt

Sergey Choban

Szef Biura Architektonicznego SPEECH (Moskwa) i TchobanVossArchitekten (Berlin)

Głównym zadaniem było zaprojektowanie nie tylko nowego budynku administracyjnego, ale także bloku miejskiego, w którym władze wykonawcze i centra biznesowe organicznie współistnieją z obiektami infrastruktury handlowej i usługowej, a także z przestrzeniami publicznymi.

Środowisko urbanistyczne miejsca przeznaczonego na projekt Ratusza w Newskim Mieście jest niezwykle różnorodne. Ta polifonia chciała przeciwstawić się uporządkowanej i intuicyjnej strukturze. Staraliśmy się stworzyć prawdziwie petersburski zespół, którego części są skalowane i współdziałają ze sobą. Trzon kompozycji stanowił wewnętrzny plac dla pieszych - naprzeciwko niego jest lobby centrów biznesowych, a także wejścia do sklepów i kawiarni na parterze. Ważne jest, aby wszystkie wejścia były również połączone dwupiętrową galerią, która łączy wszystkie budynki kompleksu na obwodzie obszaru i zapewnia wygodne przemieszczanie się między nimi przy każdej pogodzie.

Taras widokowy nad budynkiem „Ratusza” to kopuła, która oddaje hołd jednej z kluczowych tradycji architektonicznych Petersburga. Ale to kopuła nowoczesnej formy, symbol czasu. Ponadto jest to ważna część możliwości przeżywania budynku w pionie jako podstawa projektu „Ratusz”.

Co mówi ekspert

Alexander Strugach

Architekt, CEO Simmetria Architectural Bureau

W kompleksie dzielnicy Newski Ratusz podoba mi się to, że projekt z jakiegoś powodu został zrealizowany na podstawie zwycięskiej oferty. Dziesięć lat temu Petersburg przeżywał prawdziwy boom w konkursach architektonicznych na różne mega-obiekty: od Teatru Maryjskiego - 2, po Centrum Kongresowe w Strelnie i Centrum Ochty. Wydawało się, że miasto wkrótce stanie się mekką zaawansowanych osiągnięć architektonicznych. Ale po kilku latach stało się jasne, że nie wszystko jest takie proste. Nie wystarczy zorganizować konkurs i zaprosić do niego gwiazdy architektury: musisz być w stanie zbudować niezwykle złożony łańcuch wydarzeń prowadzących do realizacji wybranego pomysłu. Nevsky Town Hall, w przeciwieństwie do wielu innych dużych projektów tamtych lat, wydaje się mieć naprawdę szczęście: nie został odwołany, nie został przeniesiony do innej części miasta, autorzy nie zostali zawieszeni w projekcie, a koncepcja, jak widać, została ogólnie zachowana. Wszystko to bez wątpienia prawdziwe szczęście.

„Ratusz”, budowany na terenie dawnego parku tramwajowego, faktycznie znajduje się w przestrzeni strefy przemysłowej, która jest na etapie powolnego przekształcania się w miejskie środowisko publiczne i biznesowe. Nie warto poważnie mówić o tym, że podczas tworzenia kompleksu można było wyróżnić niektóre znaczące zabytki architektury i urbanistyki w otaczającej przestrzeni. Budowę otaczają opuszczone radzieckie obiekty przemysłowe, podstacje, częściowy i rozproszony wieloskalowy rozwój różnych okresów. Zamiast tego sensownie jest powiedzieć, że sam Ratusz w Nevsky ma potencjał stymulujący rozwój architektoniczny i urbanistyczny tego terytorium: w przyszłości powstanie wokół niego nowe środowisko miejskie. Czy odniesie sukces, czy nie, mamy nadzieję wkrótce.

Biorąc pod uwagę wiodącą rolę w projekcie architekta Siergieja Chobana, możemy bez wątpienia mówić o obecności wpływu architektury krajów niemieckojęzycznych - Niemiec, Szwajcarii, Austrii. Można zauważyć wpływ nowoczesnej surowej i reprezentatywnej brytyjskiej architektury. Wygląd budynków „Neva Town Hall” charakteryzuje się rygorystycznym i powściągliwym charakterem rozwiązania fasad oraz wysoką jakością materiałów wykończeniowych. Szczegóły dwóch małych skrzynek robią dobre wrażenie. Szczególnie udany jest budynek, któremu przypisano adres Degtyarny Lane, 11b. Dom ma doskonałe proporcje, a dekoracyjne panele użyte w projekcie fasad z graficznymi wzorami tworzą wrażenie pełnej krwi pełnej architektury, nie bez wdzięku i subtelności w szczegółach. Jeśli chodzi o główny budynek administracyjny, jego fasady są bardziej zbliżone do radzieckiej architektury lat 70. - modernizmu z czasów Breżniewa w ZSRR. Proporcje i rytm głównych podziałów elewacji, a także kolumnada przymocowana do budynku, nie obciążona żadnym faktycznym obciążeniem, wydają mi się niezbyt udane pod względem architektonicznym. Kolumnada jest ciekawie postrzegana pod ostrymi kątami, ale zasadniczo jest skierowana do nikąd. Najciekawsze budynki wyglądają z wyłaniającego się wewnętrznego placu. O ile wiem, jednym z kluczowych punktów koncepcji architektonicznej było stworzenie specjalnej atmosfery w przyszłym kwartale.

Pomysł stworzenia publicznej platformy widokowej na szczycie budynku administracyjnego wydaje mi się bardzo interesujący. Fajnie, że jakość formy szklanej jest najlepsza. Dzisiejszy tom jest wyraźnie widoczny w panoramach otwartych przestrzeni miejskich: od nasypów Wielkiej Newy oraz w perspektywie kilku ulic. Wydaje mi się, że ta forma w ogóle nie psuje krajobrazów miejskich, ale wręcz przeciwnie, stanowi punkt orientacyjny i swoistą nowoczesną dominantę, wskazując położenie ważnego obiektu administracyjnego w środowisku miejskim.

Dla mnie osobiście koncepcja tarasu widokowego zaproponowana przez autorów projektu przypominała mi pracę jednego z moich ulubionych mistrzów, Olafura Eliassona, autora spektakularnych nowoczesnych mostów miejskich i instalacji muzealnych. Eliasson stworzył pierścieniowy most na dachu jednego z budynków w mieście Aarhus w Danii. Jest to publiczna platforma widokowa, której szklane ściany są pomalowane na wszystkie kolory spektrum światła. Dzięki tej koncepcji odwiedzający poruszający się po galerii mogą zobaczyć panoramy miasta poprzez zmieniający się po drodze filtr kolorów. Platforma widokowa w Petersburgu w Nevsky Town Hall oczywiście okazała się zupełnie inna, ale podoba mi się ten rodzaj pomysłów.

Jak to jest pracować w budynku ratusza

O przeprowadzce

Przed przeprowadzką do „ratusza” komitet finansowy znajdował się w zabytkowym budynku przy Voznesensky Prospekt 16. Oczywiście budynek ten nie był w pełni przystosowany do naszej pracy - pod względem komfortu obsługi i wypełnienia. Finansiści - ludzie przyzwyczajeni do oszczędzania każdego grosza, byliśmy jak szewcy bez butów: oszczędzaliśmy na meblach, na komforcie - na samych sobie.

Przeprowadzka do Newskiego Ratusza to dla nas duży krok naprzód. Jest to nowoczesny budynek biurowy o niezbędnym poziomie komfortu: od miejsc parkingowych po jadalnię (zostanie tutaj zorganizowany później). Istnieją niuanse związane z parkowaniem: liczba osób pracujących w dzielnicy biznesowej znacznie przewyższa liczbę miejsc parkingowych. Ale na 16-letnim Wozniesenskim wcale nie było miejsc.

Dla nas rok 2018 był trudny: nastąpiła poważna restrukturyzacja komitetu, równolegle nastąpiła przeprowadzka do nowego budynku. Sytuacja została zaktualizowana, co moim zdaniem powinno pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy. „Ratusz” ma zupełnie inną energię, światło - nawet interakcja jest inna. Na Voznesensky mieliśmy duży budynek, wiele pięter. Teraz siedzimy na tym samym piętrze: więcej chęci i możliwości, aby przejść do następnego biura, porozmawiać z kolegą, zadać jakieś pytanie.

Nastąpiła koncentracja władz - i to też dobrze. W szczególności Komitet Inwestycyjny, z którym mamy wiele skrzyżowań - w tym wspólne negocjacje z inwestorami - jest teraz w tym samym budynku z nami. Byliśmy w różnych częściach miasta, co powodowało trudności logistyczne. Ponadto Smolny jest teraz dostępny w ciągu pięciu minut: wcześniej podróż tam iz powrotem zajęła pół godziny, co zdarzało się dwa do trzech razy dziennie.

O komitecie

Teraz mija okres adaptacji, przyzwyczajamy się do tego miejsca. Są codzienne trudności: na przykład gdzieś nie ma wystarczającej ilości mebli - kupimy je w najbliższej przyszłości. Specyfika naszej komisji polega na tym, że 90% personelu to kobiety, a tylko 10% to mężczyźni. A łazienki są zorganizowane w proporcji od 50 do 50. Pamiętaj, aby poprawić tę niesprawiedliwość na korzyść większego komfortu dla naszych kobiet. Myślę, że wszystkie trudności domowe wkrótce znikną, przyzwyczaimy się do pracy w budynku z nowoczesną infrastrukturą, gdzie nie ma przerw w dostawie prądu, Internet działa dobrze.

Po cichu staramy się stworzyć przytulność. Zobacz, ustaw kwiaty. Myślę, że z czasem udoskonalimy korytarze. Rozpoczęła się wystawa zdjęć z widokami Rosji: umieścimy ją w halach wind, aby pracownicy w drodze do pracy iz pracy mogli zatrzymać się, aby zobaczyć, jak piękny jest nasz kraj. Wystawy te będą tymczasowe, ale mam nadzieję, że z czasem szare ściany w korytarzach również zostaną przekształcone.

Przychodzę do pracy o dziewiątej rano, od razu idę do biura. W kolejnym biurze znajduje się sala konferencyjna, gdzie w razie potrzeby organizujemy spotkania operacyjne. Od czasu do czasu chodzę do moich kolegów, w tym na inne piętra. Zazwyczaj jem w bufecie Tricatel w sąsiednim budynku. Od czasu do czasu chodzę na spotkania w Smolnym (a gdy jest ładna pogoda, idę pieszo: droga jest przyjemna, przez ogród Smolninsky). Ogólnie rzecz biorąc, nic oryginalnego: nie mogę się pochwalić, że wychodzę o zachodzie słońca na taras widokowy i palę cygaro - prowadzę standardowy biurowy styl życia.


Nie mogę się pochwalić, że o zachodzie słońca wychodzę na taras widokowy i palę cygaro - prowadzę standardowy biurowy styl życia


O budynku

Nie ma nic porównywalnego w oryginalności z Newskim Ratuszem w mieście. A taras widokowy jest taką cechą „ratusza”. Można go zobaczyć zewsząd, jest jak punkt orientacyjny. Wydaje mi się, że taka dominanta jest tradycyjnie atrybutem ratusza w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jeśli spojrzymy na średniowieczne miasta z ratuszami, zobaczymy, że z daleka widoczne są iglice oraz place, na których gromadzili się ludzie, aby apelować do władz. Oczywiście, zgodnie z pierwotnym pomysłem, każdy odwiedzający miał okazję dostać się na taras widokowy. Teraz nie możesz się tym zająć, ale wydaje mi się, że to jest tymczasowe. Podczas gdy wszyscy dzwonią, osiedlają się, środki bezpieczeństwa są zorganizowane. Myślę, że z czasem strona będzie dostępna dla zwiedzających „Ratusz”, a może i dla turystów.

Jeśli chodzi o przejrzystość Nevsky Town Hall, nie mamy nic do ukrycia. Nie mamy tajemnic produkcyjnych, które można by szpiegować przez okno. Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, jest to dobre: ​​tutaj możesz zdobyć historie miłosne, jak w filmach amerykańskich, kiedy ludzie machają do siebie przez okno, potem spotykają się, idą i piją kawę na dole. Dlaczego nie

Jak to jest pracować w centrum biznesowym

O wyborze

Ludmiła: „Consist Business Group” - firma informatyczna, zajmujemy się doradztwem, rozwojem, wdrażaniem i utrzymaniem korporacyjnych systemów informatycznych. Weszli do ratusza Newskiego cztery lata temu i byli jednymi z pierwszych mieszkańców. Pracuję w firmie od momentu jej założenia, dlatego widziałem wiele biur. Wraz z ruchem wydaje mi się, że wszystko się zmieniło.

Andrew: Wybraliśmy biuro klasy A. Wśród kryteriów były: 24-godzinna praca biurowa, dostępność metra (tutaj jest daleko od metra, ale jest usługa transportu), a nie środowisko IT - historie o parkach technologicznych nie są dla nas. Otrzymaliśmy dobrą ofertę - siedmioletni kontrakt, jak to zwykle bywa w Newskim Ratuszu. Nasza firma jest obecna w 12 miastach Rosji i wtedy nie mieliśmy tak długich kontraktów. Wydawało nam się to interesujące pod względem planowania kosztów: dla informatyków czynsz jest drugą pozycją wydatków po płatności. Zasadniczo było to czwarte kryterium, według którego ostatecznie wybraliśmy „Ratusz”. Czujemy się tu bardzo dobrze.

O kawiarni

Ludmiła: W domu robię lekkie śniadanie, a kiedy przybywam do biura, piję kawę, mogę kupić ciastka, owsiankę lub serniki. Jem w kawiarni poniżej lub idę na spacer: mogę iść do ogrodu Tauride i urządzić mały piknik. Jest to bardzo wygodne, gdy pracujesz przy komputerze przez cały dzień: możesz szybko przełączyć się, a następnie wrócić do pracy. Co jeszcze lubię w Nevsky Town Hall, to coś ciągle się tutaj dzieje: ktoś jeździ na deskorolce, ktoś przychodzi robić zdjęcia (dostajesz fajne zdjęcia na Instagram, zweryfikowane).

Andrew: Gdzieś 20 procent naszych pracowników (zatrudniamy około 70 osób) regularnie chodzi do kawiarni w Newskim Ratuszu. Istnieje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Przeżyliśmy czterech lub pięciu szefów kuchni: pierwszy był bardzo dobry, a teraz także wspaniały. Dla innych kolegów ważne jest, aby wyjść i pospacerować; niektórzy mają ulubione restauracje w pobliżu dzielnicy biznesowej. Nowy Rok świętujemy w kawiarni w Newskim Ratuszu. Istnieje bardzo konkurencyjny stosunek ceny do jakości.


Coś się tu ciągle dzieje: ktoś jedzie na deskorolce, ktoś przychodzi na fotografię


O parkowaniu

Andrew: Kierownictwo Newskiego Ratusza ma świadomość, że wystąpiły problemy z miejscami parkingowymi dla gości. Cztery lata temu mieliśmy potajemną nadzieję, że komitety Smolnego zostaną umieszczone w ratuszu, będzie im wygodnie - i my też. Nikt nie wiedział, że ten ruch będzie trwał. Jednak nawet bez nich parking zrealizowany półtora roku temu usunął problem.

Ludmiła: Nie mam żadnych problemów: jeżdżę skuterem i parkuję w pobliżu miejsca pracy.

Andrew: Na miejscu dostępny jest parking dla rowerów. Przed zainstalowaniem przeanalizowaliśmy sytuację, przeprowadzając wywiady ze wszystkimi lokatorami. Moim zdaniem tylko trzech lub czterech dużych najemców opowiedziało się za jego koniecznością, ale parking był nadal gotowy. W naszej firmie trzy osoby jeżdżą na rowerach przez cały rok.

O miejscach

Ludmiła: Przede wszystkim w „Ratuszu” lubię swoje miejsce pracy, ponieważ znajduje się ono obok okna na podłodze. Mogę być rozproszony przez minutę: aby zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz, - od razu przychodzi mi do głowy pomysł, kontynuuję pracę. Ulubione miejsce - winda towarowa. W jakiś sposób jechałem skuterem, a ochroniarz powiedział do mnie: „Użyjmy windy towarowej”. I tam jest duszno. Ale idziesz zupełnie sam.Ponadto jest to absolutnie niezbędna rzecz: wykonujemy wszelkiego rodzaju materiały marketingowe.

Andrew: Trudno mi wyróżnić jedno ulubione miejsce. Latem można powiedzieć, że jest to fontanna, ale czasami jest taka zabawa, która odwraca uwagę od pracy.

Ludmiła: Sesje zdjęciowe, prawie pokazy mody. Dziewczyny przychodzą w pięknych sukienkach - chłopaki zaczynają się rozpraszać.

Osobiście mam marzenie, by być w „latającym spodku”. Ciekawa rzecz. Kiedy tu nie pracowałem, wszyscy spojrzałem na plac budowy i pomyślałem, jaki to był statek kosmiczny. Kiedyś zabrałem matkę na wycieczkę do katedry św. Izaaka - poszliśmy na kolumnadę, a ten talerz był od niej widoczny. Z góry wygląda bardzo fajnie.

O otwartej przestrzeni

Pracuję tutaj od października 2016 r. Opisałbym Newski Ratusz w następujący sposób: szerokość, otwartość, wygoda, przejrzystość. Czasami patrzymy przez sąsiednie okna - tam jest administracja Petersburga. I prawdopodobnie nie wpadają: jesteśmy przede wszystkim na dziesiątym piętrze.

Biuro firmy to otwarta przestrzeń i to, moim zdaniem, jest dobre. Widzimy się, widzimy, że praca trwa, że ​​jesteśmy razem - jednoczy. Kiedy jesteś skoncentrowany i zainspirowany, nic Cię nie rozprasza: helikoptery będą latać, budynki zawalą się - ale tego nie zauważysz. W części działu naukowego (jest to sześć osób) otwarta przestrzeń jest szklana, nazywamy ją „akwarium”. Potrzebujemy spokojnej atmosfery, ponieważ każde z naszych badań jest tak naprawdę pracą doktorską. W zeszłym roku przeprowadziliśmy pięć prób klinicznych.

Przybywam do biura o ósmej rano, aż do korków. Mieszkam w kompleksie mieszkalnym „Książę Aleksander Newski” w Rybackim (Życie wokół mówiło o tym domu w materiale o najwyższych budynkach w Petersburgu. - wyd.)Podróż trwa 20 minut. Moim zdaniem zarówno kompleks mieszkalny, jak i ratusz Nevskaya to jedne z najpiękniejszych budynków w Petersburgu. W „Ratuszu” znajduje się kawiarnia, w której można natychmiast zjeść śniadanie. Wyjeżdżam o ósmej wieczorem. Okazuje się, że rano, kiedy przychodzę, świeci po jednej stronie biura, a wieczorem, kiedy wychodzę, słońce zachodzi po drugiej stronie.

Informacje o widoku z okna

Z naszego biura można zobaczyć „Lakhta Center” (W biurze znajduje się luneta, za pomocą której pracownicy mogą monitorować postęp budowy. - Wyd.). Został zbudowany tak szybko: pewnego dnia podszedłem do okna, a on był gotowy. Nawiasem mówiąc, połowa moich pracowników znajduje się w tej części biura, w której mają widok na centrum Lakhta i stadion (mamy również ciekawy widok przemysłowych krajobrazów).

Pracownicy zagranicznych firm farmaceutycznych, z którymi się krzyżujemy, często pytają: „Mówisz mi, kiedy masz wolne stanowisko. Ponieważ widzimy, że wszystko jest w porządku z rosyjskimi farmaceutykami. A jeśli masz takie biura, leki będą odpowiednie”. . To prawda, motywuje.


Z naszego biura można zobaczyć Lakhta Center. Został zbudowany tak szybko: kiedy podchodzę do okna, a on jest gotowy


O infrastrukturze

Osobiście nie mam siłowni: gdyby tak było, prawdopodobnie zatrzymałbym się na noc w Ratuszu Newskiego. Dobrze, że istnieje oddział banku VTB z usługami VIP i ubezpieczeniem. Niedaleko znajduje się sklep Lenta. Wygodny parking, który pomaga szczególnie w zimie: nie trzeba jeździć po okolicy, szukając miejsca.

Ulubionym miejscem jest sala, w której teraz siedzimy. W wigilię sylwestrową umieszcza się tutaj choinki, które stają się nierealnie piękne. Uwielbiam bufet „Tricatel”: jest tam bardzo pięknie, a jedzenie jest pyszne. Miejsce niekochane ... Prawdopodobnie winda: jeździ za szybko. Naprawdę nie lubię schodzić po schodach podczas ewakuacji z pożaru: jesteśmy na dziesiątym piętrze, długo chodzimy. Ale często nie ewakuują się i wszystko jest jasne: od razu wiadomo, gdzie iść i jak postępować. Jesteśmy pewni, że zejdziemy za kilka minut i nie spłoniemy.

Widzę „talerz” z okna, chcę się do niego dostać. Spotkałem już dyrektora jednego z komitetów administracji miasta, który obiecał: „Jak tylko się otworzą, zabierzemy cię”.

Kwartał biznesowy nie został jeszcze ukończony: sądząc po zdjęciach, będzie wow. To nowoczesny secesyjny, pasuje do środowiska miejskiego. Nie jest uderzające, że to, czego potrzebuje Petersburg. Mamy panoramę, szare miasto - jasność, tak jak we Włoszech, prawdopodobnie nie jest to odpowiednie. Kompleks się rozwinie: część administracji przeniosła się tutaj, a są to ludzie wymagający.

O najemcach i transporcie

Nasze obowiązki jako kierowników centrum biznesowego obejmują pełną obsługę i zarządzanie całym życiem kompleksu: powietrzem, ciepłem, światłem, kontrolą dostępu i tak dalej. Najemcy kontaktują się z nami w różnych sprawach. W rzeczywistości, dzięki naszej pracy, skomplikowane życie.

Liczba najemców wynosi około 1000 osób. Są to całkowicie różne branże: od farmaceutyków po IT. Biuro może wynająć firma dowolnej branży, jesteśmy otwarci na wszystkich.

Budynek wyposażony jest w dwupoziomowy parking podziemny na 210 samochodów. Wejścia na ogrzewany parking: jest to bardzo wygodne, ponieważ nie ma potrzeby czyszczenia śniegu, nie mamy żadnych wypadków. Dla gości kompleksu zorganizowaliśmy także parking naziemny. Niestety nie możemy zapewnić miejsca parkingowego dla każdego z tysięcy najemców: w końcu jest to historyczna część miasta. Nie uważam tego za problem. Jest Londyn, gdzie wjazd do centrum był zasadniczo zabroniony. Petersburg próbuje również stworzyć infrastrukturę transportową: rozwijamy się, podobnie jak reszta.

Parking znajduje się bezpośrednio pod dziedzińcem. W lecie podwórko staje się miejscem spotkań, ślubów, sesji zdjęciowych. Tutaj bawią się dzieci. Zimą jest spokojniej. W ramach przygotowań do Nowego Roku dekorujemy przestrzeń publiczną.

Ratusz w Nevsky ma baseny wahadłowe, które rano i wieczorem spotykają najemców i gości kompleksu, przyjeżdżając na dwie stacje metra - Plac Aleksandra Newskiego i Plac Powstania. Loty poranne od ośmiu do 10 godzin, loty wieczorne od pięciu do siódmej. Używaj basu wahadłowego dość aktywnie.

Na terenie Nevsky Town Hall znajduje się parking dla rowerów i zastanawiamy się nad jego rozbudową, ponieważ z każdym rokiem jest on coraz bardziej poszukiwany. Coraz więcej ludzi przyjeżdża tu na rowerach i skuterach.

Obejrzyj wideo: Kazan Cathedral, Peter and Paul Fortress & St Isaac's Cathedral. ST PETERSBURG, Russia Vlog 4 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Gdzie pracujesz, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej