Przewodnik

Boss Milk-Maker: 10 świątecznych prezentów dla dzieci, które pomogą rozwinąć wiedzę finansową

Jeśli chodzi o prezenty noworoczne, pytanie dla rodziców brzmi: co dać dziecku? Zwykle przychodzą na myśl zabawki, elektronika, ubrania i tak dalej. Możesz jednak podchodzić do wyboru prezentu z mądrością i pomysłowością, łącząc biznes z przyjemnością. Na przykład dzięki prezentowi możesz łatwo wyjaśnić dziecku znaczenie właściwego obchodzenia się z pieniędzmi i rozwinąć umiejętności zarządzania finansami od najmłodszych lat. Pomoże to położyć podwaliny pod sukces finansowy w wieku dorosłym. W końcu udowodniono, że to, czego dowiadujemy się (lub nie wiemy) o pieniądzach w dzieciństwie, przenosi się na dorosłość. Wiele błędów finansowych popełnianych jest po prostu z powodu braku wiedzy. Dowiedziawszy się, jakie prezenty dzieci mogą nauczyć się obchodzić z pieniędzmi, redaktorzy Life wokół pomogli ekspertowi finansowemu Annie Cherepaninie.

Książka „Magic ATM”

Fabuła to gra, w której Ty i Twoje dziecko rozwiążecie zagadki, wykonacie inteligentne zadania i dokonacie ciekawych odkryć. Z książki dziecko uczy się, skąd pochodzą pieniądze, jak zarabiają na życie i robią zakupy, po co planować budżet, czym jest pożyczka i bank. Autorzy informują również, że w trakcie gry dziecko rozwinie myślenie ekonomiczne, które pomoże mu w przyszłości podejmować świadome decyzje w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym.

Bankomat dla dzieci

Skarbonka wykonana jest w postaci bankomatu wyposażonego w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, klawiaturę, gniazdo na plastikową kartę, miejsce na banknoty i miejsce na monety. Skarbonka automatycznie rozpoznaje monety, przyjmuje i rozdaje pieniądze, automatycznie wydaje bieżące saldo. Ponadto skarbonka ma wiele dodatkowych funkcji: kalkulator, zegar z budzikiem, można również ustawić funkcję „akumulacji” i ustawić osobisty tajny kod dostępu. Zestaw z skarbonką zawiera plastikową kartę i instrukcje w języku rosyjskim.

Książka „Money Tales. Lekcje czytania i pisania od 5 do 99”

Książka skierowana jest do rodziców w celu skutecznego kształtowania wiedzy finansowej i koncepcji ekonomicznych u dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Książka zawiera 25 bajek na temat kształtowania właściwych nawyków niezbędnych do właściwego obchodzenia się z pieniędzmi. Dowiesz się, jak rozmawiać o sprawach pieniężnych, jak uczyć dziecko, jak obchodzić się z pieniędzmi, jak wychowywać dziecko, aby nie zadłużało się, jak opierać się agresywnej reklamie kształtującej wartości życiowe dziecka.

Gra „Cash Flow for Children”

Jak wiecie, jedną z najbardziej skutecznych metod nauczania jest gra, ponieważ wiąże się z bezpośrednim udziałem dzieci i ich samodzielnym wykonywaniem określonych działań. „Cash Flow for Children” został stworzony, aby pomóc dzieciom w nauce skomplikowanych i nudnych tematów, takich jak finanse, inwestowanie i księgowość. Oprócz gry dołączona jest książka „Przewodnik bogatego ojca: podnoszenie finansowego IQ twojego dziecka”, w której zawiera dodatkowe informacje niezbędne podczas gry i odzwierciedla te same zasady postępowania z pieniędzmi.

Książka „Dog o imieniu Mani”

Autor, opowiadając niesamowitą historię przyjaźni wykształconego finansowo psa i dziewczynki, delikatnie uczy wielu istotnych cech: umiejętności właściwego zarządzania pieniędzmi, określania swoich celów zgodnie z zainteresowaniami i umiejętnościami, realizacji nawet pozornie niewiarygodnych planów, bycia hojnym pod każdym względem, a jednocześnie niezmiennie odnieść sukces. Ta książka dla dorosłych (lub książka dla dorosłych) będzie interesująca dla każdego, kto marzy o wolności finansowej.

Gra „Monopoly”

Kompletny analog sejfu: aby otworzyć drzwi sejfu, musisz wybrać kod PIN, a po otrzymaniu sygnału potwierdzającego kod PIN obrócić pokrętło. Po otwarciu drzwi sejfu usłyszysz odgłos otwierania drzwi ze skrzypieniem. Akceptant rachunku automatycznie pobiera papierowe pieniądze, monety są opuszczane do dziury na drobne rzeczy. Sejf przy otwartych drzwiach zaczyna wydawać alarm co 10 sekund. Początkowy kod PIN sejfu to 0000, a następnie możesz go łatwo zmienić na tylko znaną kombinację.

Książka „Rich Dad. Poor Dad”

Autor jest przekonany, że dzieci w szkole nie otrzymują niezbędnej wiedzy o pieniądzach, a następnie pracują całe życie dla pieniędzy, zamiast zmuszać je do pracy dla siebie. Główną ideą, którą autor stara się przekazać, jest to, że pieniądze działają zgodnie z własnymi zasadami i musisz być w stanie prawidłowo z nimi postępować. Pisarz dzieli ludzi na dwie kategorie: biednych i bogatych, ich różnicą jest dostępność zasobów, czyli dochodów, które nie wymagają specjalnego wysiłku. Dla szerokiej gamy czytelników. wydany w 2013 roku.

Sprytne trio świnki

Smart Piggy Trio to edukacyjny bank pieniędzy z trzema częściami (oszczędzanie, dawanie, wydawanie) do wydawania pieniędzy, oszczędzania i udostępniania, aby uczyć dziecko budżetowania, ustalania celów oszczędnościowych i pomagania innym. Zawiera prosty przewodnik „Baby Guide”, który opisuje podstawowe pojęcia monetarne.

Wymień Tokeny Kleina

Zestaw jest odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, szczególnie tych, którzy lubią bawić się w „sklepie”. Zestaw ma plastikową kartę, a także wszystkie ważne banknoty i monety euro.

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie
Przewodnik

Gdzie jeździć na łyżwach w tym sezonie

Sezon zimowy rozpoczyna się w parkach moskiewskich - wieczorem w czwartek 17 listopada lodowisko w Parku Gorkiego zostało uroczyście otwarte, a po nim przygotowywane są lodowiska do startu w innych miejscach publicznych w Moskwie. Wszyscy oferują odwiedzającym wypożyczalnię rolek, muzykę i ozdoby świąteczne, a także gorące napoje i jedzenie w lokalnych kawiarniach.
Czytaj Więcej
Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie
Przewodnik

Wszystkie szczegóły trzech dni festiwalu gastronomicznego Omnivore 2014 w Moskwie

Po raz czwarty w Moskwie odbył się międzynarodowy festiwal Omnivore, w którym biorą udział szefowie kuchni, którzy tworzą młodą lub kreatywną gastronomię. Wszystkie dni moskiewskiego festiwalu Życie wokół, reprezentowane przez redaktorów „Żywności” Anny Masłowskiej i Oli Kiselevy, transmitowało na żywo to, co działo się w jego lokalach, od porannych warsztatów po ostatni posiłek w ostatniej restauracji.
Czytaj Więcej
Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza
Przewodnik

Do Bajkału! Jakiego rodzaju usługi można oczekiwać na brzegu wspaniałego morza

Wakacje nad jeziorem Bajkał stają się coraz bardziej popularne: wioska Khuzhir na wyspie Olkhon i Listvyanka należą do 10 najpopularniejszych miejsc wakacyjnych w Rosji. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy region odwiedziło 39 tysięcy turystów zagranicznych. Jednocześnie relaks na brzegach Bajkału staje się coraz droższy (co nie zawsze oznacza wygodę), a mimo to w wielu hotelach trzeba zarezerwować miejsce na tygodnie wcześniej.
Czytaj Więcej