Jedzenie

Najlepsze dania wegetariańskie

Zapiekanka z karczocha

Przepis: szef kuchni moskiewskiej restauracji
Kuchnia włoska Christian Christian Lorenzini

Czas gotowania: 1 godzina

Robienie zapiekanki w domu wcale nie jest trudne, jest to domowa kuchnia, choć przepis autora. Możesz upiec danie zarówno w małych formach, jak i w jednym dużym na ciasto.

Czytaj rzeczy

Bruschetta z tofu w sosie musztardowo-miodowym

Przepis: szef kuchni wegetariańskiej
Restauracja Fresh Ricardo Morales

Czas gotowania: 15 minut

Prosty i szybki przepis na bruschetta od meksykańskiego kucharza i doświadczonego wegetarianina. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to marynowanie tofu na dwie godziny przed gotowaniem.

Czytaj rzeczy

Samosa z nadzieniem warzywnym

Przepis: Szef kuchni
Restauracja Oh! Mandal Bombaj Manjill

Czas gotowania: 1,5 godziny

Samosa - są to tradycyjne indyjskie ciasta, pieczone lub smażone, z pikantnym nadzieniem pikantnych ziemniaków, cebuli, groszku. Mogą być podawane jako niezależne danie lub jako przystawka do różnego rodzaju curry i zup, na przykład dahl.

Czytaj rzeczy

Pierogi Z Kapustą

Przepis: Szef kuchni moskiewskiej
Ukraińska restauracja „Shinok” Elena Nikiforova

Czas gotowania: 1 godzina

Pierogi - jedna z najbardziej klasycznych potraw kuchni ukraińskiej. Najważniejsza w nich jest drobność ciasta i prawidłowe uszczypnięcie. Aby zapobiec rozsypywaniu się kluski i pękaniu, ciasto powinno być elastyczne.

Czytaj rzeczy

Czerwony hummus, kobieta ganush i dolma z indyjskim flatbread

Przepis: współwłaściciel i szef kuchni
cafe-bar Slow Kitchen Masha Kube

Gotowanie: 1 godzina

W tym roku w kawiarni Slow Kitchen w New Holland przygotowano kilkanaście międzynarodowych przekąsek - wszystkie przepisy zostały przywiezione z podróży lub zebrane od matek i babć. Mówimy o trzech najprostszych daniach, a także przygotowujemy przepis na indyjski płaski chleb, z którym są one podawane.

Czytaj rzeczy

Sajgonki Warzywne

Przepis: Szef kuchni restauracji w Petersburgu
Król Pong Aleksiej Paniczew

Czas gotowania: 45 minut

Sajgonki - danie, które w takiej czy innej formie jest obecne w kuchni prawie wszystkich krajów azjatyckich. Ale Chiny są uważane za jego ojczyznę. Tradycyjnie te roladki z ryżu niełuskanego towarzyszą obchodom chińskiego Nowego Roku.

Czytaj rzeczy

Burger Falafel

Przepis: szef kuchni kawiarni-baru „Society”
czyste talerze "Aleksander Berkowski

Czas gotowania: 1,5 godziny

Burger z kotletem falafel, hummusem i salsą - hit petersburskiej kawiarni „Czyste talerze”. Powtórzenie przepisu w domu nie jest trudne, szczególnie jeśli weźmiesz gotowe bułki i sosy jako podstawę.

Czytaj rzeczy

Zupa Dovga

Przepis: szef kuchni moskiewskiej restauracji kuchni azerbejdżańskiej Zafferano Afgan Khankishiyev

Czas gotowania: 1 godzina

Podstawą dovgi jest katyk, sfermentowany produkt mleczny, którego odpowiednikiem jest jogurt lub yazoni. Dovgu jest podawany zarówno na zimno, jak i na gorąco, i nie powinien być zbyt gruby ani zbyt cienki. Danie to jest często używane jako napój - podawane w szklankach do pilawu azerskiego.

Czytaj rzeczy

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt
Ciekawe

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt

W Petersburgu znajduje się kilkanaście schronisk, w których trzymane są bezdomne psy i koty. I tylko jedna, w której zabrane są dzikie zwierzęta, to „Syrin”. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się stacja odbioru. Żyły na nim lisy, szopy pracze, a nawet niedźwiedź - zwierzęta, na które łowcy ciągną swoje psy. Rok temu miejscy zoodefenders kupili zwierzęta i założyli schronienie na miejscu stacji, gdzie przystosowują się i leczą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie przetrwać na wolności.
Czytaj Więcej
Ogłoszony program festiwalu Omnivore
Ciekawe

Ogłoszony program festiwalu Omnivore

Festiwal gastronomiczny Omnivore Moskwa zaprezentował swój program. Organizatorzy festiwalu powiedzieli Life wokół tego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia, odbędzie się wielofunkcyjny strych na piątym piętrze przestrzeni DI Telegraph. Zgodnie z harmonogramem, pop-upy Omnivore dla maksymalnie 80 osób, odbędą się w dniach 13 i 14 kwietnia.
Czytaj Więcej
W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki
Ciekawe

W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki

W kompleksie sportowym Łużniki park rozrywki w piłce nożnej zostanie otwarty w dniu Moskwy 10 grudnia. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej rządu metropolitalnego. Dla zwiedzających zostanie otwartych 20 miejsc rozrywki, a także amatorski turniej drużynowy poświęcony zbliżającemu się rozpoczęciu Pucharu Konfederacji 2017 i Mistrzostw Świata FIFA 2018.
Czytaj Więcej