Eksperyment

Dog Friendly: 14 kawiarni w Jekaterynburgu, gdzie goście z psami są mile widziani

Postawa przyjazna psom stała się nowym trendem w kawiarniach w Jekaterynburgu: w styczniu Surf Coffee wezwał „ukochanych czworonożnych przyjaciół do podgrzania wąsów, łap i ogona”, w lutym Duo ogłosił, że nawet trzeba wychowywać je ze swoimi zwierzętami domowymi. Życie wokół spacerowało po kawiarniach w Jekaterynburgu z psem Yoko i przygotowywało przewodnik po przyjaznych psom placówkach miasta.

SMS

ZAsha Novikova

SMS

Lilia Nizamova

Zdjęcia

Anna Marchenkova

Sasha Novikova

Życie wokół edytora w Jekaterynburgu


Yoko, sześciomiesięczny kundel z PKS, pojawił się u mnie na początku stycznia. Na Uralu były wówczas tradycyjne przymrozki o temperaturze trzydziestu stopni i konieczne było chodzenie ze szczeniakiem trzy do czterech razy dziennie. Yoko była bardzo szczupła i bardzo zimna nawet w stroju jednorożca: już piętnaście minut po rozpoczęciu spaceru wyzywająco przycisnęła łapę i nie chciała iść dalej. Było mi też zimno i nie czerpałem przyjemności z chodzenia, więc postanowiłem natychmiast nauczyć Yoko, by była dobrą dziewczyną w miejscach publicznych.

Kiedy byłem przekonany, że pies rozumie podstawowe polecenia i jest gotowy do posłuszeństwa w obecności zewnętrznych czynników drażniących, spróbowałem pójść z nią do kawiarni Brodsky na rogu ulic Pervomaiskaya i Mira. Yoko szybko przyzwyczaiła się do atmosfery i położyła się przy stole - od tego czasu, chodząc z nią, piłem kawę, jadłem śniadanie i rozmawiałem z przyjaciółmi.

Kocham zwierzęta (a zwłaszcza moje), ale nie zapominam, że w miejscach publicznych ważne jest, aby nie przeszkadzać innym ludziom. Nie chodzę z Yoko do restauracji i wolę przestronne kawiarnie, w których na pewno nikomu nie będziemy przeszkadzać. Jestem przeciwny sytuacjom, w których nawet „oswajają” psy w zakładach żywnościowych są stawiane przy stole z ludźmi i nigdy nie będę karmić psa z ludzkich potraw, ponieważ jest to niehigieniczne. Jeśli Yoko nagle zaczyna zachowywać się zbyt aktywnie, zakładam jej kaganiec z niebieskiej tkaniny z wizerunkiem monstrualnych zębów - który działa na psa jak kaftan bezpieczeństwa.

W marcu redaktorzy czasopisma Life wokół Jekaterynburga postanowili przeprowadzić eksperyment: zabrali Yoko, ładnego, średniego psa i poszli na spacer do kawiarni. Wybraliśmy dwupiętrowy Brodsky i Surf Coffee na Teatralnym Lane, nową Simple Coffee na rogu Lenina i Sacco i Vanzettiego, Instagram Engels z letnim sklepem i francuskiego piekarza w budynku Mytnaya Dvor.

Brodski

Kawiarnia Brodsky z panoramicznymi oknami otwarta we wrześniu ubiegłego roku w dwupiętrowym miejscu na rogu ulic Miry i Pervomaiskaya. Serwuje domowe desery i kawę z Gleb Teplitsky. W Brodskim Yoko i ja jesteśmy zawsze dobrze przyjmowani - barista komplementuje psa i interesuje się jego rasą, od czasu do czasu pojawia się na Instagramie kawiarni. Pewnego razu pracownik kuchni próbował nawet zaoferować słodkie ciasteczka Yoko, ale musiał grzecznie odmówić. Tym razem zjedliśmy śniadanie w kawiarni i poszliśmy na drugie piętro. Odwiedzający spojrzeli na Yoko z emocjami. Krótkowłosa kobieta z początku była głośno zaskoczona, że ​​wpuszczono ją do kawiarni z psami, a potem zaczęła robić zdjęcia, jak Yoko wykonuje polecenia „stój” i „leż”.

Brodski

Adres: św. Dzień maja, 90

TELEFON: +7 912 041 03 67

CZAS PRACY: codziennie 8: 00–21: 00

instagram

Alena Sharapaeva

Dyrektor zarządzający kawy Brodsky

Zapraszamy gości z psami. Ważne jest, aby pies był blisko właściciela i zawsze miał kontrolę. Wielu gości przyjeżdża do nas ze swoimi psami, poznają się - to spoko. Na życzenie właściciela zawsze wyjmujemy wodę.

Surf Coffee x 1905

Spotkaliśmy się najlepiej w dwupiętrowym lokalu Surf Coffee z dużymi oknami z neonami, palmami, falami i przyjaznym baristą. Surf Coffee otwarto w centrum handlowym Bankovsky w styczniu tego roku i udało jej się już korzystać z wielu jej ideologii surfowania, które kojarzą się z wolnością - grzebieniem fali i brakiem barier.

Naklejka na drzwiach moskiewskiego projektu Run For Dogs wisi na drzwiach kawiarni, która z góry ostrzega, że ​​restauracja została sprawdzona pod kątem relacji przyjaznych psom. Zamówiliśmy kawę z filtrem i poprosiliśmy o plastikową szklankę wody dla Yoko, która została nam podana bez dalszych pytań. Postanowili postawić się na pierwszym piętrze - wśród neonów i roślin.

Kiedy płaciłem za kawę, Yoko zwróciła uwagę dyrektora zarządzającego domu, Vlady Denisona. Zobaczyła szklankę wody i żartowała, że ​​jeśli pies z niej wypije, będzie to wyglądało tak, jak dzieje się w bajce o lisie i żurawiu, i przyniosła czystą metalową miskę z wodą do picia. Kiedy Vlada i ja zaczęliśmy rozmawiać, dowiedziałem się, że ona sama zabrała psa z ulicy i przez kilka dni nauczyła ją siadać, czołgać się i kłaść. Później Vlad poprosił mnie o pozwolenie na sfotografowanie Yoko na instagramie kawiarni - nie miałem nic przeciwko.

Surf Coffee x 1905

Adres: na. Teatr, 5a

TELEFON: +7 912 041 03 67

CZAS PRACY: dni powszednie 08:00 - 22:00, weekendy 10: 00-22: 00

instagram

Vlada Denison

Zarządzanie kawą surferską

Jesteśmy przyjaciółmi ze zwierzętami, a goście z czworonożnymi przyjaciółmi przychodzą do nas codziennie. Zdarza się, że przychodzą natychmiast z kotem i psem. Mamy miski dla psów, szczególnie pod wodą.

Kawa po angielsku

Po raz pierwszy przyjechaliśmy do kawiarni Engels na modnej ulicy Chochryakowskiej z Yoko - bałam się, że pies tutaj może pomylić gości ubranych we wszystko, co nowe i drogie. Stoły tutaj są dość blisko siebie, ale Yoko szybko usiadła przy ścianie i przez następne piętnaście minut, kiedy piliśmy kolejną kawę, pozostała ona niewidoczna dla wszystkich w pobliżu. Personel kawiarni był obojętny na psa.

Kawa po angielsku

Adres: św. Malysheva, 21/4.

CZAS PRACY: codziennie 8: 00-22: 00

instagram

Lilia Kuzyakina

kochanka kawiarni Engels

Od pierwszego dnia pracy jesteśmy całkowicie przyjaźni dla psów. Nie mamy żadnych ograniczeń dotyczących rozmiaru, wagi, koloru, rasy. Ludzie, którzy przychodzą do nas z psami, są odpowiedzialni za swojego psa, ponieważ wiedzą, że będzie się odpowiednio zachowywał. Przeważnie psy siedzą obok właściciela lub pod stołem. Tylko raz zdarzyła się sytuacja, kiedy mały pies usiadł przy stole jadalnym i poprosiliśmy gościa, aby go wyjął. Zdarzały się przypadki, gdy psy siedziały na krześle - potem zawsze przetwarzamy meble. W razie potrzeby daj zwierzętom trochę wody.

Prosta kawa

W drodze do nowej kawy Simple w pobliżu głównej alei trochę się martwiłem: na drzwiach starych kawiarni sieci wciąż jest naklejka z przekreślonym psem, ale jej tu nie było. Szósta kawiarnia ulubionej sieci Jekaterynburga została otwarta na skrzyżowaniu Lenina z Sacco i Vanzetti w miejscu dawnego sklepu spożywczego. Instytucja ma duże panoramiczne okna i stoliki w ich pobliżu. Możesz usiąść przy dwóch wysokich stolikach z widokiem na ulice Sacco i Vanzetti, za sofami z widokiem na ulicę Lenina lub na małych stolikach wewnątrz lokalu. Wybraliśmy stolik w rogu z widokiem Lenina. W Simple Coffee personel był obojętny na Yoko - nie oferowali nam wody, ale też nie przeszkadzali psom w zakładzie. Ale goście tutaj szczęśliwie zaczęli strzelać do psa na Instagramie i mówić, jak dobrze razem wyglądamy.

Prosta kawa

Adres: Lenin, 10

CZAS PRACY: codziennie 8: 00–23: 00

instagram

Łańcuch do kawy Simple Coffee

Jesteśmy zadowoleni ze zwierząt domowych. Goście przyjeżdżają głównie z małymi psami do 45 cm w kłębie. Jeśli pies jest duży, proszę mieć przy sobie kaganiec, uprząż lub smycz. Kiedy jest gorąco, spróbuj ułożyć miskę z wodą w kolejności. Kiedy jest chłodno, pytamy właściciela przy kasie, czy woda będzie potrzebna. Często chodzą z psami i zabierają ze sobą kawę. Nigdy nie było przypadków negatywnych.

„French Baker”

Po raz pierwszy odwiedziliśmy francuskiego piekarza w budynku Mytny Dvor, który nam się nie podobał. Personel zareagował obojętnie na psa, ale jeden gość - blondynka w wieku około czterdziestu lat - wyraził niezadowolenie, gdy zbliżyliśmy się do stolika obok Yoko. Próbowałem uprzejmie zapytać, czy nie zawracamy jej głowy tutaj, ale w odpowiedzi usłyszałem, że „nie jest dobrze chodzić z psami do restauracji”, a także, że „psy śmierdzą”.

„French Baker”

Adres: św. 8 marca 8D

CZAS PRACY: Poniedziałek-sobota 7: 00-22: 00, niedziela 8: 00-22: 00

instagram

Ekaterina Kochurova

sprzedawca sieci kawiarni „francuski piekarz”

Zawsze witamy gości z czworonożnymi przyjaciółmi, ale niestety w tej chwili nie zapewniamy miski z wodą pitną. We wszystkich lokalach, z wyjątkiem małej kawiarni przy ulicy Mamina-Sibiryaka 64, możesz przyjechać ze zwierzęciem małej lub średniej wielkości. Pewnego dnia przeprowadziliśmy małą sesję z dwoma psami, aw najbliższej przyszłości opublikujemy zdjęcie na naszym Instagramie.

Co psy myślą w innych kawiarniach?

Sezon kawowy Espresso

ADRES: Gorky, 29

CZAS PRACY: dni powszednie 09: 00-21: 00, weekendy 10: 00-21: 00

instagram

Dmitry Maurin

twórca kawiarni Espresso Season

Wpuszczamy go, jeśli goście obiecują, że nie będą hałasować. W kawiarni jest mało miejsca, więc nie przychodzą z dużymi psami. Goście rozumieją wszystko. Na życzenie możemy zaoferować psiej wodzie.

Coffee Shop Pulse

ADRES: Kuibysheva, 21 lat

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-20: 30, weekendy 9: 00-20: 00

instagram

Julia Belosheykina

Pulse manager kawiarni

Przychodzą do naszej kawiarni regularnie z psami - nie ma żadnych ograniczeń. Jedyne życzenie polega na tym, aby zwierzę zachowywało się inteligentnie wobec innych. Dla zwierząt przewidziano miskę z wodą.

Kawiarnia „Dialogi”

ADRES: św. Lunacharsky, 80

CZAS PRACY: codziennie 8: 00–21: 00

instagram

Maria Reshetnikova

właściciel kawiarni Dialogs

Kocham zwierzęta i nie mam nic przeciwko temu, że wpadają do nas mali przyjaciele. Niedawno otworzyliśmy i mieliśmy już gości z miniaturowymi „ręcznymi” psami. Istnieją oczywiście ograniczenia: jeśli w naszej kawiarni nie byłoby gości oburzonych psami w gastronomii, pozwoliłbym zwierzętom każdej wielkości. Ale teraz dozwolone są tylko psy „manualne”. Woda jest bezpłatna dla wszystkich odwiedzających.

Kawiarnia Duo

ADRES: św. Belinsky, 44D

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-21: 00, weekendy 10: 00-21: 00

instagram

Roman Karakulidi

współzałożyciel kawiarni Duo

Większość ludzi przychodzi do naszej kawiarni z „oswojonymi” psami, takimi jak Yorki. Latem stawiamy ławki i stoły na ulicy - każdy może się tam pomieścić. Nasza woda jest najsmaczniejsza i najzdrowsza i nie oszczędzamy jej naszym gościom z psami.

Tesla Coffee Shop

ADRES: św. Czernyszewski, 1

CZAS PRACY: dni powszednie 09: 00-22: 00, weekendy 10: 00-22: 00

instagram

Jewgienij Arbuzow

współwłaściciel kawiarni Tesla

Puść psy. Nie ma ograniczeń wielkości, ale mam nadzieję, że ludzie nie zgadną, że przyjdą do nas z mastifami. Liczymy na odpowiedniość gospodarzy. Była sytuacja, gdy pies zaspokoił potrzebę dywanu, właściciele udawali, że wszystko było tak, jak powinno. Wlać wodę

Kawiarnia Papa Carlo

ADRES: św. Tolmacheva, 17

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-22: 00, weekendy 9: 00-22: 00

instagram

Kawiarnia Papa Carlo

Jesteśmy kawiarnią przyjazną psom. Przyjmujemy wszelkie rozmiary i rasy psów. Naszą główną zasadą w stosunku do każdego gościa, na dwóch lub czterech nogach, jest szacunek wobec innych. Zawsze wlewaj wodę. Jedyną rzeczą jest to, że nie ma zwierzaka w naszej kawiarni w Centrum Jelcyna, ponieważ psy nie mogą przebywać w budynku.

Pudełko z kawą

ADRES: św. Lenin, 28

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-23: 00, weekendy 10: 00-23: 00

instagram

Alexander Yelkin

Starszy Barista Coffee Shop Coffee Box

Traktujemy gości z psami bez uprzedzeń, najważniejsze jest to, że pies większy niż średnia jest kagany i nie straszy gości. Wychowywanie psów przy stole jest zabronione ze względów higienicznych. Możemy zaoferować psom wodę, są też goście, którzy karmią swoje owsianki z jednorazowych pojemników.

Kawiarnia „Kocham kawę”

ADRES: św. Malysheva, 44

CZAS PRACY: codziennie 08: 00-22: 00

instagram

Kawiarnia „Kocham kawę”

Jesteśmy miejscem przyjaznym psom. Często mamy gości z psami. Nie ma żadnych ograniczeń, ale w naszej instytucji obowiązują zasady, zgodnie z którymi goście powinni być traktowani z szacunkiem. Możemy przelać wodę dla zwierzaka do szklanki.

Campus Coffeehouse

ADRES: św. Majowy dzień, 98

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-20: 00, weekendy 10: 00-20: 00

instagram

Campus Coffeehouse

Puściliśmy psy. Ale są ograniczenia: zwierzę nie powinno być brudne, a duże psy muszą koniecznie mieć kagańce. Będziemy oferować wodę.

Bow Jones

ADRES: św. Boris Jelcyn 3/2, 30 piętro

CZAS PRACY: dni powszednie 08: 00-22: 00, weekendy 9: 00-22: 00

instagram

vk

Danil Kandalintsev

Współzałożyciel łańcucha Bow Jones

Jestem bardzo negatywnie nastawiony do psów i innych zwierząt w instytucjach - to jest catering.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

VK

Instagram

telegram

Twitter

Obejrzyj wideo: German Shepherd Protects Babies and Kids Compilation - The best Protection Dogs (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Eksperyment, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej