Przemysł

Smoke BBQ and BeefZavod: Porównaj 2 główne projekty mięsne w tym roku (St. Petersburg)

Pod koniec grudnia, z kilkudniową różnicą w Petersburgu, od dawna zaczęły działać dwie długo wyczekiwane restauracje mięsne, które, jak możemy śmiało powiedzieć, zupełnie różnią się od zwykłych steków, burgerów i barów z grillem. Pierwszy - Smoke BBQ - został otwarty na ulicy Rubinstein przez zespół grupy Beer Card, znanej z takich projektów, jak Nadziewanie i Beczka, Trapista i Forno Bravo. Druga to restauracja BeefZavod w budynku dawnej fabryki Lenpolygraphmash po stronie Piotrogrodu, pomysł innej dużej firmy Real Authentic Wine, odpowiedzialnej za restauracje Tre Bicchieri, Cloudberry za Pushkin i szampana Big Wine Freaks.

Koncepcje projektów są zasadniczo różne, więc nie można nazwać nowych instytucji konkurentami. Niemniej jednak łączy je wiele cech wspólnych. Życie wokół postanowiło porównać restauracje i dowiedzieć się, jak się różnią i co ich łączy.

Zdjęcia

Victor Yuliev

Beefzavod Dym z grilla

Ogólne

Beefzavod

AdresAleja farmaceutyczna, 2

Czas pracy15:00−01:00

facebook

Średnia kontrola2 000 rubli

Doświadczeni restauratorzy

Prawdziwe autentyczne wino w społeczności restauratorów znane jest jako snobów i perfekcjonistów. Początkowo gospodarstwo założone przez Aleksieja i Władimira Basowa zajmowało się handlem winem. Częściowo to oni wprowadzili modę do produkcji winnic garażowych, win biodynamicznych, a później rzadkich szampanów. Równolegle uruchomili kilka udanych projektów restauracyjnych, z których najbardziej niezwykłym był Cloudberry dla Puszkina, gdzie starają się współpracować z lokalnymi rosyjskimi produktami na skandynawskich wzorach.

Historia karty piwnej rozpoczęła się od butiku piwnego o tej samej nazwie, ale stopniowo właściciele firmy Aleksey Burov i Pavel Kokkov zdobyli przyczółek i odnieśli sukces na rynku restauracyjnym. Asortyment ich zakładów ma już wzorową pizzę z własnego piekarnika i ręcznie robione kiełbaski.

Dym z grilla

Adresśw. Rubinstein, 11

Czas pracy12: 00–00: 00 w piątki
i soboty do 02:00

facebook

Średnia kontrola1500 rubli

Beefzavod Dym z grilla

Staże

Przed otwarciem restauracji zespoły odbywały praktyki w zagranicznych instytucjach przez dłuższy czas. Ideologiczny mistrz BeefZavod Maxim Torganov, wraz z szefem projektu Romanem Palkinem, przez kilka lat studiował u renomowanych rzeźników europejskich i amerykańskich, z których głównym, przynajmniej ze względu na wpływ na projekt, był Dario Ceccini, właściciel jednego z najlepszych sklepów mięsnych w Włochy

Nie mniej dokładne było szkolenie Smoke. Evan Leroy, specjalista od grilla z restauracji Freedmen's Texas w Austin, nauczył współwłaściciela i szefa projektu, Aleksieja Burowa, jak gotować prawdziwy Texas grill (czego do tej pory nikt nie robił w Petersburgu).

Wyrafinowany sprzęt

Obie restauracje są dumne ze specjalnego wyposażenia, którego nikt inny nie ma. W Smoke jest to palacz na zamówienie w Dallas i specjalny drewniany grill, który jest również wędzarnią, w której mięso gotuje się w niskich temperaturach przez wiele godzin, aby osiągnąć wyjątkową miękkość i strukturę produktu.

Zespół BeefZavod ma również powód do dumy ze swojego grilla: jest również produkowany w USA i na zamówienie, chociaż jego konstrukcja nie jest tak skomplikowana. Ale komora starzenia na sucho ze szklanymi ścianami wygląda znacznie bardziej znacząco, w której jednocześnie dojrzewa ponad 10 tusz. Organizatorzy przyznają, że musieli dużo majstrować przy tym: ponieważ nie ma uniwersalnego rozwiązania w tej sprawie, nawet guru mięsni na stażach starali się unikać udzielania porad.

Beefzavod Dym z grilla

Brutalne wnętrze

Na pierwszy rzut oka obie restauracje są po prostu urządzone i zaakcentowane bezpretensjonalnie, ale wrażenie to wprowadza w błąd. Na przykład dym ma styl typowy dla amerykańskiej restauracji - z czerwonymi skórzanymi tapicerowanymi krzesłami, odsłoniętym drewnem dla wszystkich, otwartą kuchnią ozdobioną kłodami i panelami plazmowymi przedstawiającymi piłkę nożną. Co więcej, prawie wszystko, co widzi odwiedzający, jest robione na zamówienie, w tym nie tylko meble i markowe naczynia, ale także wiele różnych drobiazgów, takich jak długopisy na kranach i serwetkach.

Wnętrze BeefZavod jest zbudowane w kontraście: goście mogą zjeść posiłek jak w dekoracji warsztatu mięsnego. Z jednej strony kucharze zajmują się krojeniem tusz mięsnych, z drugiej - palą w gigantycznym grillu. Drążek i część mebli są wykonane w całości ze stołów kuchennych, zbiorników ze stali nierdzewnej, a nawet desek do krojenia rzeźników. Projektant Evgeny Evdokimov próbował nieco złagodzić brutalne wnętrze, umieszczając ręcznie robione włoskie meble tapicerowane aksamitem.

Różnice

Dostawcy mięsa

Podstawową różnicą między dwiema instytucjami jest samo mięso. Koncepcja BeefZavod całkowicie opiera się na tezie, że współcześni obywatele praktycznie nie znają smaku prawdziwego mięsa. Marmurkowa wołowina, do której wszyscy są przyzwyczajeni, wygrywa w miękkości i soczystości, ale pozostaje w tyle za smakiem mięsa i właściwościami aromatycznymi mięsa krów hodowanych na paszy z trawy. Takie mięso jest nie tylko bardziej skomplikowane i kosztowne w produkcji, jego przygotowanie, starzenie i gotowanie wymagają specjalnego doświadczenia i cierpliwości. Zespół restauracji kontroluje tu wszystko: krowy hodowane są na farmie w obwodzie leningradzkim, która została zrekonstruowana zgodnie z klasyczną technologią, a gotowe mięso natychmiast trafia do restauracji, gdzie jest krojone i dojrzewane.

Przeciwnie, klasyczny Texas grill składa się z wysokiej jakości marmurkowej wołowiny. W Smoke używają wołowiny wołowej, a wieprzowina i drób są dostarczane z gospodarstw w obwodzie leningradzkim. Teraz mięso trafia do restauracji już pokrojone, ale właściciele planują również otworzyć własny sklep mięsny, który planują uruchomić w najbliższej przyszłości. Zakłada się, że będzie mógł służyć innym zakładom holdingowym - przynajmniej Farszowi i Beczce.

Smoke BBQ: Texas Brisket - 720 rubli Wołowina Zavod: Trampolina z oliwą tajas - 690 rub

Specjalności

Głównym daniem, które przede wszystkim warto wybrać na Smoke, jest mostek wołowy lub mostek (720–1 350 rubli), który jest przygotowywany od sześciu do 18 godzin. Dzieje się tak wyłącznie w nocy, więc sytuacja, gdy wieczorem nie ma jedzenia, jest zwyczajna. W menu znajdują się również ręcznie robione kiełbaski, żeberka wieprzowe, kilka burgerów i trzy rodzaje klasycznych steków. Najciekawszym z nich jest ribeye (2300 rubli), które gotuje się na grillu, a następnie są dalej grzebane w wędzarni.

Z drugiej strony w BeefZavod oczekuje się, że menu składa się w połowie ze steków (300-700 rubli na 100 gramów), a ich lista jest aktualizowana codziennie, w zależności od tego, które danie jest aktualnie dojrzałe. Zwracając szczególną uwagę na rzadkie i nietypowe pozycje, takie jak stek „Spider” i „stek rzeźnika”, które rzadko trafiają do kuchni nawet europejskich restauracji. Pozostałe części tuszy również wchodzą w życie: serwują policzki w sosie porto (780 rubli), trampolinę (surowe mięso ubite specjalnym młotem i igłami), a język zamienia się w rodzaj carpaccio i podaje się z kaparami.

Alkohol

Tutaj wszystko jest względnie przewidywalne. BeefZavod ma kolekcję ponad 200 win z naciskiem na odmiany organiczne i biodynamiczne, z których około 20 można zamówić za pomocą szkła (od 300 do 4500 rubli). W Smoke jest 20 kranów z europejskim i amerykańskim piwem rzemieślniczym, a całe piwo jest przechowywane w specjalnej szklanej komorze, w której utrzymywana jest stała temperatura. Serwowane są tu również wina, w tym wina kalifornijskie - na karcie barowej jest ich aż 10 rodzajów (od 2200 do 19 000 rubli za butelkę).

Beefzavod Dym z grilla

Wniosek

Główny wniosek: rewolucja mięsna w Petersburgu trwa, a nawet osiąga nowy poziom, a charakterystyka „mięsa” w stosunku do restauracji sama w sobie nie znaczy nic więcej.

Pomimo podobieństw, a nawet bezpośrednich skrzyżowań w menu i koncepcjach, BeefZavod i Smoke BBQ są prawie niemożliwe do porównania. Pierwszy przeznaczony jest głównie dla zaawansowanych i wyszkolonych koneserów mięsa, którzy przychodzą na odpowiedni stek, a jednocześnie są w stanie to docenić i nie być rozczarowanym. Smoke BBQ to instytucja o wiele bardziej demokratyczna (konceptualnie), ale jest też miejsce na nowe doświadczenia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Przemysł, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej