Przemysł

Czego dowiedzieliśmy się z wykładu Philipa Volcheka o jego piekarniach io nim

W piątek, w ramach międzynarodowego programu wykładowego CreativeMornings, w klastrze Lenpolygraphmash odbyło się otwarte spotkanie z Philipem Volchekiem, założycielem największej sieci piekarni w Petersburgu, Piekarni F. Volchek. W ciągu pięciu lat pracy nad projektem jego założyciel nigdy nie przemawiał publicznie i nie udzielił prasie ani jednego wywiadu (Życie wokół przesłało kilka próśb, ale negocjacje nic nie doprowadziły).

Nic dziwnego, że zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże. Według przedstawicieli CreativeMornings w wydarzeniu wzięło udział około 600 osób, było to największe spotkanie przez cały okres istnienia programu wykładowego.

Redaktor „Life” również wziął udział w wykładzie i krótko nakreślił odpowiedzi na główne pytania. Publikujemy je z minimalnymi zmianami redakcyjnymi.

Philip Wolcek

współwłaściciel „Bakery F. Volchek”


W rzeczywistości jesteśmy franczyzą, tylko z własnymi cechami

Co wydarzyło się przed „Piekarnią F. Volchek”?

Przed piekarniami robiliśmy piekarnie: nasze pierwsze piekarnie nazywały się „Ciepłe miejsce”, prawdopodobnie mają już 8-10 lat, drugie piekarnie nazywały się „Bochenek chleba”, teraz też żyją, a teraz - „Piekarnia Volcheka”.

Pieniądze

Nie jestem jedynym właścicielem piekarni. Na samym początku mieliśmy czterech partnerów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w tworzenie sieci, mieliśmy pieniądze. Pieniądze są bardzo małe. Nie było pożyczek, nie było inwestorów, była tylko ogromna wiedza i dużo energii, zrozumienie produktu. Pierwsza produkcja miała miejsce w byłej ormiańskiej piekarni, a jeden z moich partnerów, od którego nazwano Fokina Sour Cream, załadował samochód i przetransportował produkty do pierwszej piekarni na Parashyutnaya.

Wielkość firmy

Teraz pod naszą marką pracuje około tysiąca osób. Nie wiem dokładnie, ile mamy piekarni. (Po zachęceniu publiczności wyjaśnia: „91.” - Uwaga wyd.)

Franczyza

Podobnie jak w przypadku franchisingu, w strukturze naszego biznesu dla każdej roli są osobni ludzie: są twórcy, którzy wpadają na pomysł, są ludzie, którzy zajmują się modelowaniem, są menedżerowie, są piekarze. W rzeczywistości jesteśmy franczyzą, tylko z własnymi cechami.

O kopiowaniu koncepcji w innych miastach pod podobnymi markami

(W Rostowie i Moskwie są piekarnie o podobnym asortymencie i wzornictwie. W Rostowie - „Piekarnia V. Szewczenko”, w Moskwie - „Piekarnia Fokina”)

Zrobili to sami, nie współpracowaliśmy z nimi i nie pomogliśmy. Nie odczuwam z tego powodu żadnych emocji. Moje stanowisko jest następujące: pomysły nie należą do nas, należą do przestrzeni kosmicznej - proszę, weź ją.

Chcielibyśmy powiedzieć o nas „iść do piekarni na rogu”

O otwarciu piekarni w innych miastach

Ja osobiście nie chcę latać do innego miasta i tam prowadzić franczyz. Chcemy to zrobić w Petersburgu. Ale są wyjątki. Teraz mężczyzna w Astrachaniu otwiera pierwsze trzy piekarnie. Pod Twoją marką, ale z naszą pomocą. Wiele razy przyjeżdżał do Petersburga. Zadzwonił i powiedział: Chcę, chcę. Odmówiłem, odmówiłem, ale potem poszliśmy do niego. Wytrwałość decyduje.

O produkcji

Produkcja jest duża. W naszej fabryce produkujemy 97 procent naszych produktów, a kolejne trzy procent kupujemy. Na przykład nie zaciągamy się.

Obowiązki

Nie zarządzam bezpośrednio piekarniami, są ludzie, którzy podejmują decyzje, moją główną funkcją jest im pomóc. Jestem bardziej mentorem i małym menedżerem. Rozumiem, co się dzieje, ale nie zajmuję się zarządzaniem operacyjnym. Zawsze byłem zaangażowany w tworzenie koncepcji. Ręce prawie nigdy nic nie zrobiły. Widzę swoją funkcję w wymyślaniu czegoś, zrozumieniu technologii i znalezieniu kogoś, kto zrobi to lepiej niż ja.

Powód sukcesu

Nie straciliśmy energii na błędach: wybraliśmy odpowiednie pokoje, wybraliśmy odpowiednich ludzi, zrobiliśmy pyszne bułeczki. Pracowaliśmy siedem dni w tygodniu przez dwa lata.

Moje stanowisko jest następujące: pomysły nie należą do nas, należą do przestrzeni kosmicznej - proszę, weź

Dlaczego wszystkie piekarnie znajdują się w narożnych pokojach?

Myślę, że naszą siłą jest to, że staramy się głęboko zrozumieć zachowanie ludzi, badamy, jak ludzie postrzegają informacje, jak podejmują decyzje. Kiedy ludzie poruszają się w linii prostej, nie mają czasu na podjęcie decyzji, prędkość jest wysoka i nie mają czasu. Widzą piekarnię, ale nie mają czasu na podjęcie decyzji. I nikt nie chce wracać. Biorąc pod uwagę ten wzór, wybieramy pomieszczenia. Na rogu ulicy wszystko jest proste: mężczyzna zatrzymał się, miał czas na decyzję, - przeszedł przez drzwi. Cóż, plus oczywiście chcielibyśmy powiedzieć o nas „idź do piekarni na rogu”. Właśnie dlatego nazywamy się w ten sposób: nie nazywamy się „Volchek”, nazywamy się „Piekarnia”, ponieważ jest to podstawowa zasada. Osoba po prostu idzie do piekarni, na całym świecie nie powinno go obchodzić, jaką to markę, po prostu idzie do piekarni.

O energii lokalu

Wybierając pokój, staramy się uwzględnić jego energię. Zdarza się, że z punktu widzenia parametrów formalnych całkowicie nam to odpowiada. Bierzemy to, ale to nie działa: okazuje się, że jest tam niewygodnie, coś jest nie tak z układem, ze światłem, to tylko sensacja do złapania. Siadamy z ludźmi i rozumiem, że pokój nie jest zbyt wygodny. Podobnie jest z fasadą. Osoba musi chcieć wejść do pokoju, musi chcieć zostać. Takie rzeczy naprawdę wpływają na biznes. Stopień wpływu może sięgać nawet 30-50 procent.

Dlaczego piekarnie nie są reprezentowane w sieciach społecznościowych?

Jeśli ktoś musi dowiedzieć się, jaki jest adres piekarni i jak to działa, jest to na stronie. Witryna nie jest bardzo wysokiej jakości, ponieważ nie ma na to czasu. Oczywiście chcemy stworzyć dobrą stronę, dobrą nawigację, nawigację - to na ogół nasza podstawowa wartość, podstawowa zasada. Jeśli mówimy o sieciach społecznościowych i innych kanałach z zabawną funkcją, takich jak blog z pięknymi zdjęciami i tekstami, to w tej formie nie jesteśmy gotowi zrobić tego sami. Jesteśmy zainteresowani profesjonalnym produkcją i dystrybucją treści. Na przykład chcielibyśmy mieć dziennikarza w zespole, który byłby zainteresowany życiem firmy, który profesjonalnie nadawałby go na zewnątrz. To powinna być gazeta. Ale jeszcze nie spotkaliśmy takich ludzi, ale sami ich nie szukaliśmy. Jeśli ktoś powie „Chcę”, proszę.

Ulubiony bochenek

O dziwo, teraz praktycznie nie jem mąki. Ale próbuję wszystkiego, co robimy i sprzedajemy pod moją marką. Nie ma takiego produktu, który zostałby wprowadzony i którego nie zjadłbym. Bardzo lubię nasze ciasteczka kokosowe i po prostu szalenie kocham naszą ciabatta.

Hobby i czas wolny

Prawdopodobnie nie mam hobby. 80-90 procent mojego życia zajmuje firma. Prawdopodobnie czytam ostatnią książkę od roku i na tym się nie kończy.

Edukacja

Nie mam wyższego wykształcenia. Mam duże wątpliwości co do istniejących programów edukacyjnych. Od dwóch lat staramy się stworzyć własny program szkoleniowy dla menedżerów i liderów. Moim zdaniem szkolenie powinno potrwać miesiąc. Nie rok, nie dwa lata - miesiąc.

Kto odpowiada na mail [email protected]?

(Na stronie piekarni znajduje się osobisty adres pocztowy Philipa Volcheka)

Są odpowiedzialni ludzie, którzy są odpowiedzialni za określone problemy. W tym mnie. Przeglądam całą pocztę, jeśli chcę sam odpowiedzieć na list, piszę, że sam mu odpowiem. Mogę również połączyć się z czyimś dialogiem.

Opakowanie i projekt

Bardzo podoba mi się to, jak Boucher współpracuje z designem i komunikacją. Robią pieprzone witryny sklepowe, ale jedna z ich piekarni stoi jak pięć naszych. Chcielibyśmy użyć opakowania jak w Bushu, ale nie możemy. To nie dotyczy ciabata za 19 rubli. Naprawdę nie lubię pudeł, w których pakujemy ciasta. Najprawdopodobniej problem można rozwiązać, ale wtedy będziesz musiał zająć się produkcją opakowań. Myślimy o tym.


Zdjęcia: okładka, 1, 3 - Dasha Savelyeva, 2, 4 - Vitya Yuliev

Obejrzyj wideo: 209. Czego dowiedziałam się o waszej maturze? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przemysł, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej