Karta gastronomiczna

Co jest u patriarchów, w Lublinie i regionie Taganka

Przez cały rok rozmawialiśmy o tym, gdzie pójść na brunch w dzielnicy Patriarchy, gdzie wypić kawę na Maroseyce, jak znaleźć najlepszego pilaw i hummus w regionie Taganka oraz co kupić w Lublinie, na rynku Daniłowskiego i Konkovo.

Aby mieć więcej powodów do opuszczenia domu w święta sylwestrowe, zebraliśmy główne trasy gastronomiczne miasta.

Jakie jedzenie wybrać teraz do Konkovo

Życie gastronomiczne poza pierścieniem ogrodowym nabiera tempa. „Chińskie wiadomości”, które ukazały się ostatniej zimy na ulicy Profsoyuznaya, regularnie zbierały linię wejścia przez rok. W sąsiedztwie restauracji uruchomiono również zaktualizowany rynek spożywczy Ekomarket, który ma teraz własny food court. Mówimy ci, dlaczego warto jechać do Konkovo ​​z centrum i okolic.


Co teraz jeść i pić na Tagance

Latem ubiegłego roku 1. Goncharny Lane w pobliżu placu Taganskaya, na którym przez wiele lat znajdował się plac budowy, został oczyszczony i odwrócony
w wzorową przestrzeń miejską. Teraz na małej łatce ze wspólnym dziedzińcem znajduje się kilka barów rzemieślniczych, małych kawiarni, kawiarni i autentyczne miejsce z uzbeckim pilawem.


Co nowego pojawiło się na rynku Daniłowskiego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy?

Przez pięć lat rynek Daniłowski przeszedł trudną drogę od brudnego bazaru rolniczego z kryminalnym akcentem do gastronomicznego miejsca władzy w Moskwie. Teraz ludzie przyjeżdżają tu nie tylko po to, aby kupować jedzenie na tydzień, ale także, aby zjeść pyszne i po prostu dobrze się bawić.

Gdzie jest na ulicy Myasnitskaya

Po zeszłorocznej przebudowie ulica Myasnitskaya stała się atrakcyjnym miejscem dla spacerujących mieszkańców, a kawiarnie i restauracje mają więcej miejsca na werandy.


Brunch Lunchi kawa: główne restauracje, bary i kawiarnie w Patriarchal

W ciągu ostatnich kilku lat Patriarchowie stali się główną gastronomiczną dzielnicą Moskwy. Można tu znaleźć lokale z napojami i mikroskopijne kawiarnie na kilka stolików, pół tajne restauracje i hałaśliwe bary, z których wieczorem tłum wylewa się na wąskie chodniki. W Malaya Bronnaya, na Kozikhinsky Lane i Spiridonovka nadal otwierają się restauracje i gastropuby, przyciągając więcej nowych gości.


Co Wietnamczycy kupują na wietnamskim rynku w Lublinie

Jabłecznik z żółtą miazgą, pokrojoną w imponujące kawałki, kępki longanu w szeleszczącym przezroczystym opakowaniu, kwiat banana przypominający ogromny burgundowy kokon - takich produktów prawie nie ma w zwykłym moskiewskim supermarkecie. Ale wszystko to można kupić na tyłach moskiewskiego kompleksu targowego w Lublinie, gdzie w budynku z białymi płytkami, zajmującym dwa piętra, ukrywał się cały rynek.

Śniadanie, obiad i wino: główne restauracje, bary i kawiarnie na Pokrovce

Pokrovka to nie tylko jedna z ulic historycznego centrum Moskwy, ale także gastronomiczna dzielnica, ukochana przez mieszczan. Tutaj znajdziesz małe kawiarnie, głośne bary, restauracje ukryte na dziedzińcach i ładne cukiernie.


Co znajduje się na odnowionym rynku Usachevsky

Pierwszy pasaż handlowy na rynku w Usachevsky pojawił się na początku lat 30. ubiegłego wieku, a nowoczesny budynek został zbudowany nieco później - w 1976 roku. Cztery lata temu przeprowadzono pełną rekonstrukcję na Usachevsky. Na rynku znajdują się również werandy i strefa gastronomiczna, w której znajduje się ponad dziesięć różnych projektów z jedzeniem i napojami.


Gdzie zjeść śniadanie, obiad i kolację na Maroseyka

Ulica Maroseyka to nieoczekiwanie cichy początek hałaśliwego Pokrovki, ale tutaj można znaleźć odpowiednie miejsce na lunch, śniadanie lub kolację. Mówimy o najbardziej niezwykłych.

Popularne Wiadomości

Kategoria Karta gastronomiczna, Następny Artykuł

Po raz pierwszy w Moskwie festiwal gastronomiczny „Oda! Jedzenie!”
Ciekawe

Po raz pierwszy w Moskwie festiwal gastronomiczny „Oda! Jedzenie!”

W dniach 26 i 27 lipca w parku Krasnaya Presnya odbędzie się festiwal gastronomiczny „Oda! Food!”. Organizatorzy wydarzenia napisali o tym na Facebooku. W festiwalu wezmą udział restauracja rybna Oyster Bar, bistro United Kitchen szefa kuchni Andrei Ryvkina, sieć fast foodów Puff Point, skandynawski bar spożywczy Enebaer, bar Martinez, Q-tab Lab, Dippin Dots, De Puta Carne, Eaton i Save. Projekty gastronomiczne Smak, a także marki Schweppes, Nestle, Movenpick, Mistral, Perrier i San Pellegrino.
Czytaj Więcej
W kawiarni Bolshaya Dmitrovka „Varenichnaya nr 1” otwarto
Ciekawe

W kawiarni Bolshaya Dmitrovka „Varenichnaya nr 1” otwarto

Na ulicy Bolszaja Dmitrovka otwarta została czwarta kawiarnia sieci Varenichnaya nr 1. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Varenichnaya nr 1 została otwarta przez właścicieli restauracji Tarantino, baru burgerowego Lucky Luciano kraft oraz sieci włoskich kawiarni Rukkola. Instytucja oferuje 12 rodzajów pierogów: z ziemniakami, cielęciną, jagnięciną, kapustą, kurczakiem, pieczarkami i innymi nadzieniami.
Czytaj Więcej
Otwarto kawiarnię Петpetit po stronie Piotrogrodu
Ciekawe

Otwarto kawiarnię Петpetit po stronie Piotrogrodu

Ulica Blokлицеpetit, która specjalizuje się w francuskich deserach, otworzyła się na ulicy Blokhina. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Projekt został uruchomiony trzy lata temu. Początkowo cukiernia produkowała desery na zamówienie, później otworzono mały stacjonarny punkt w Pasażu, a teraz pełnoprawną kawiarnię.
Czytaj Więcej