Komentarz

Jak otworzyć restaurację za dwa tygodnie

W grudniu zespół Burger Heroes obiecał otworzyć nowe miejsce w kinie Pushkinsky w zaledwie 14 dni zamiast zwykłych trzech miesięcy. Raporty z pracy wykonywanej każdego dnia pojawiały się na Facebooku na stronach właściciela Burger Heroes Igor Podstreshny i ​​jego partnera, projektu Local Food, z którym zajmuje się Nastya Kolesnikova.

Pomimo ciężkiej pracy, burger w Puszkinskaja zaczął przyjmować gości tydzień później niż planowano, 2 stycznia. Życie wokół rozmawiało z Igorem Podstreshnym o otwarciu instytucji w krótkim okresie i związanych z tym trudnościach.


Igor Podstreshny

współwłaściciel Burger Heroes

Początkowo nie mieliśmy za zadanie otwierać restauracji w ciągu dwóch tygodni. Prace budowlane rozpoczęliśmy w listopadzie, ale 14 dni przed uruchomieniem obiektu zdaliśmy sobie sprawę, że nadal tam jest. Faktem jest, że wynajęty przez nas konstruktor okazał się bardzo, bardzo powolny. Po przeprowadzeniu audytu pod każdym względem, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy o miesiąc za nami. Nie chciałem przegapić świąt noworocznych, więc ustaliliśmy sobie krótkie ramy czasowe i zmieniliśmy przebieg pracy.

Przede wszystkim zaostrzyli kontrolę nad budowniczym, zatrudnili dodatkowe osoby, które były zobowiązane do pracy na dwie zmiany. Nie bez motywacji finansowej, a także wprowadzenia sankcji za naruszenie terminów. Dzięki skutecznemu zarządzaniu - moja kolega Olga Korneeva i ja dosłownie spędziliśmy dni i noce na placu budowy - udało nam się otworzyć tylko tydzień później.

Kiedy przejęliśmy pracę pod ścisłą kontrolą, pokój był szorstki. W tej formie przyszłe restauracje zwykle należą do ich właścicieli. Średnio naprawy trwają trzy miesiące, ale okres ten zależy również od poziomu restauratorów. Tym razem zajmowaliśmy nowe miejsce w systemie zarządzania „Tea House No. 1”, który został naszym partnerem w zeszłym roku. Dołączyliśmy także do projektu „Lokalne jedzenie”, kierowanego przez Nastyę Kolesnikową.

W naszej współpracy Chaykhona działa przede wszystkim jako inwestor. Ponieważ jest to duża organizacja, istnieją pewne biurokratyczne procedury i trudności w relacjach z działem finansowym. Myślę, że jest to bardzo poprawne: gdyby nie było takich procedur, firma również nie miałaby pieniędzy.

W przeciwieństwie do startupów, które rozwiązują wszystkie problemy spontanicznie, duże organizacje mają planowanie finansowe. Nie możesz po prostu przybiec i poprosić o pieniądze na coś. Dla nas praca w takim systemie stała się jednym z trudnych etapów. Wydaje mi się, że jeśli opanowalibyśmy go wcześniej, moglibyśmy otworzyć się szybciej.

Ponadto na późniejsze otwarcie wpłynęły trudne terminy w pracy. Hałas zakłóca pokazy występów odbywających się w kinie. Nasz dzień pracy został skrócony z hipotetycznych 24 godzin na dobę do 14 godzin.

Opóźnienia w dostawach wpłynęły również na daty otwarcia. Musiałem wybierać między doprowadzeniem wszystkiego do ideału i otwarciem dużo później, i zrobieniem tego, co najważniejsze, i dokończeniem drobnych rzeczy po otwarciu. Gdybyśmy mówili o super fajnej i drogiej restauracji, w której wnętrze i atmosfera są ważniejsze niż kuchnia, zatrzymałbym się przy pierwszej opcji. Ale dla nas przede wszystkim robimy burgery. Dlatego zaczęliśmy przyjmować gości i stopniowo doprowadzać wszystko do ideału.

Mimo to, teraz design nowego burgera jest znacznie lepszy niż w naszym pierwszym punkcie na Ordynce. Wcześniej wszystko robiliśmy sami: wybieraliśmy kolory, tekstury. I tym razem przyciągnęli biuro architektoniczne „Plan”, na którego czele stoi Cyryl Sokolsky. Znany jest na przykład z takiego projektu jak „Moskwa - Berlin”. Większość moich rówieśników nie wie o tym miejscu, to bardzo oldschoolowe, z serii lat 90. Dzięki Cyrilowi ​​udało nam się przekazać coś więcej niż smak burgerów na 234 metrach kwadratowych.


pokrycie: Yasia Vogelhardt

Obejrzyj wideo: Jak otworzyć PUB (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?
Tak jak powinno

Jaki grill wybrać do rekreacji na świeżym powietrzu?

Do świąt majowych pozostało tylko kilka dni, a wielu spotka je poza miastem lub w parkach. Dlatego Life wokół wprowadza mini-serię materiałów poświęconych tematyce pikników i gotowania w przyrodzie. W pierwszym numerze zapytaliśmy osobę, która wie prawie wszystko na temat grilla, jakie urządzenia należy nabyć, aby stać się mistrzem gotowania w ogniu.
Czytaj Więcej
Jak wybrać persimmon?
Tak jak powinno

Jak wybrać persimmon?

Jesień to jedna z najbogatszych pór roku w owoce i warzywa. Wielu miłośników persimmon czeka z niecierpliwością na koniec lata, kiedy to świeże i dojrzałe owoce sezonowe w końcu pojawią się na półkach. Jednak wybór persimmon, aby był słodki i nie robił na drutach, nie zawsze jest łatwy. Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela rynku i sprzedawców owoców, czego szukać, jakie są odmiany i co tak naprawdę jest „królem”.
Czytaj Więcej
Co kupić na rynkach we wrześniu?
Tak jak powinno

Co kupić na rynkach we wrześniu?

Zainteresowanie produktami rolnymi nie ustaje, a rynki stają się coraz bardziej popularnym miejscem spotkań, niedzielnych obiadów i, oczywiście, zakupów świeżych warzyw i owoców. Dowiemy się, czego szukać we wrześniu. Olga Kukoba, dyrektor kreatywna Danilovsky Market Autumn, uzupełnia asortyment sklepów spożywczych Danilovsky sezonowymi owocami, jagodami i grzybami.
Czytaj Więcej