Ciekawe

Otwarta w Moskwie kawiarnia Free Hugs

Na ulicy Rozhdestvenskaya otworzono kawiarnię pod pozorem Free Hugs. O tym życiu wokół powiedział właściciel instytucji Alexander Lyapunov.

Na powierzchni 100 metrów kwadratowych zorganizowano 50 miejsc. Szefem kawiarni jest sam Lyapunov, który jest również odpowiedzialny za kuchnię w Bulka Coffee.

„Mamy bardzo duże porcje i przystępne ceny. Jeśli gość zamawia sałatkę, wówczas otrzymuje całą miskę sałatki”, wyjaśnił Lapunow.

Darmowe uściski

Adres: Ul. Rozhdestvenka 7

Czas pracy:
od 08:00 do 23:00

Oficjalna strona internetowa

W menu oprócz wspomnianych już sałatek („grecki”, „Cezar”, „kurczak” i
„Z dzikim łososiem” - wszystko za 280 rubli), są też zupy (na przykład groszek, solanka, barszcz, okroshka, po 220 rubli każda) i dania gorące: stek z łososia z pieczonymi ziemniakami, udko z kaczki z pomarańczami i balsamią, kurczak filet z sosem żurawinowym i kiełbaskami monachijskimi (350 rubli). Karmią tu także śniadanie. Obejmują one jajecznicę, płatki owsiane, jajka sadzone i serniki (od 100 do 220 rubli). Ponadto w bezpłatnych uściskach można pić kawę (90-200 rubli) i herbatę (250 rubli). Wszystkie dania w instytucji kosztują nie więcej niż 350 rubli, a średni rachunek to 500 rubli.

Obejrzyj wideo: Arbat - Moskwa 2006 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej