Odkrycie tygodnia

Nord Coffee, gruziński catering publiczny i kawiarnia przy basenie Seagull

Kawa Nord

Adres: Broń per., 5, wejście od 4. Tverskaya-Yamskaya

Godziny otwarcia: 09:00-21:00

Średnia kontrola: 500 rubli

facebook

W Mayakovskaya otwarta została mała kawiarnia Nord Coffee. W menu: kawa espresso, oryginalne napoje i alternatywa - hario, aeropress i Kemex. W kawiarni prawie nie ma jedzenia, ale są ciastka i kanapki z Hungry Wool, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą. Kawa pochodzi od palarni Just Coffee, aw lutym obiecują wystawy młodych artystów i aukcje.

Cafe Livingston

Adres: Turchaninov per., 3, s. 1

Godziny otwarcia: 09:00-23:00

Średnia kontrola: 1000 rubli

W budynku basenu Chaika kawiarnię Livingston otworzyli Julia Savina i Maria Antonova. Aleksey Novoselov został nazwany szefem kuchni w kawiarni i starali się, aby menu było proste i „na każdy dzień”. Śniadanie obejmuje płatki, jajka i świeże wypieki, w głównym menu można znaleźć tatar z łososia (490 rubli), hamburgery mięsne (300 i 350 rubli), smażony ser z sosem jagodowym (350 rubli) i stek z łososia (660 rubli). Właściciele przywiązują dużą wagę do kawy, obiecują eksperymentować i współpracować z różnymi palaczami. Również w kawiarni możesz przynieść własny alkohol, nie ma kolekcji korka, najważniejsze jest, aby pamiętać o zabraniu ze sobą czeku.

„Wiadomości z Tbilisi”

Adres: Novoslobodskaya, 18

Godziny otwarcia: 11:30-00:00

Średnia kontrola: 700 rubli

facebook

W okolicy „Nowosłobodskaya” zasłużyła na demokratyczną gruzińską restaurację z samoobsługową „Tbilisi News”. Menu składa się z czterech części: „Podczas gdy Khinkali przyniesie” z przystawkami, sałatkami i serami, „Fajne chinkali” z różnymi nadzieniami, sekcja mięsna „Dla osób na diecie” i „Chaczapuri-ciasta” z ciastami. Menu barowe obejmuje wino i piwo, a także mocniejsze napoje. W porze lunchu dostępna jest specjalna oferta dla pracowników biurowych za 270 rubli.

Wiadomości

Nowy szef kuchni w Fahrenheit

Adres: Tverskoy Blvd, 26, s. 2

Andrey Dellos ma nowego szefa kuchni w restauracji Fahrenheit: Viktor Titov, znany ze współpracy z zespołem White Rabbit Family, został powołany do zarządzania kuchnią. Menu zmieniło się wraz z szefem kuchni, teraz możesz znaleźć: wędzony węgorz (640 rubli), łopatka jagnięca z warzywami (980 rubli), kotlety karasie z ziemniakami miętowymi (680 rubli), bezglutenowe ciasto marchewkowe z rokitnikiem (420 rubli) i więcej ponad dwa tuziny nowych pozycji.

Joe Schofield w pudełku

Adres: św. Bolshaya Dmitrovka, 7/5, s. 2

W dniach 1 i 2 lutego w Boxie odbędzie się wycieczka po Joe Schofield, głównym barmanie Singapuru w Tippling Club, jednym z najlepszych barów na świecie w rankingu 50 najlepszych barów na świecie. W ubiegłym roku bar zajął 31 miejsce na liście, a sam Joe został nagrodzony tytułem najlepszego brytyjskiego barmana w 2017 roku według Diageo Reserve World Class. Dwa dni Schofield przygotuje cztery oryginalne koktajle dla moskiewskich gości.

Zestaw menu Francesco di Marzio w Moregrill

Adres: św. Most Kuznetsk, 18/7

Od 26 stycznia do 11 lutego Moregrill będzie obsługiwany przez Francesco di Marzio, jednego z 10 najlepszych kucharzy konkursu Młodego Szefa kuchni S. Pellegrino, który specjalnie przybył do Moskwy. Na początku - krab królewski z galaretką z wódki, drugą porcją będą ravioli z łososiem i burratą, następnie - okoń morski z puree z awokado, krewetkami i sosem z mleka kokosowego, daniem głównym będzie filet wołowy z burakami i puree z pasternaku, a na deser - tradycyjne włoskie bułki cannoli ze śmietaną mascarpone.

Popularne Wiadomości

Kategoria Odkrycie tygodnia, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej