Miejsce

Klub Społeczny w Five Corners (Petersburg)

Na ulicy Rubinsteina Social Club, nowy zakład Ilyi Bazarsky i Pavel Steinlukht, rozpoczął pracę w trybie technicznym. Ich pierwszy projekt, Terminal, faktycznie wprowadził klasyczne kompaktowe bary do rozmowy w Petersburgu, a drugi projekt Beckera otworzył format głośnej izraelskiej kawiarni dla wielu, udowadniając jednocześnie, że koncepcja „domowej atmosfery” stosowana w restauracjach może być więcej niż hasło w broszurze reklamowej. Trzecia instytucja w znanym domu z wieżą przy Pięciu Kątach bezpośrednio nad Bekitser logicznie uzupełnia wcześniejsze pomysły zespołu - to znowu nowy format, próba zajęcia niszy, która jest prawie pusta w mieście.

Pomysł

Social Club, składający się z dwóch przestronnych sal, został stworzony przez twórców jako przestrzeń dla dojrzałych inteligentnych fashionistek, w tym tych, którym udało się zdobyć rodzinę i dzieci, ale którzy nie stracili entuzjazmu, żywotności i szukają różnorodnych działań kulturalnych. Sam pomysł może nie być nowy. Co druga restauracja nazywa siebie rodziną, możesz tańczyć i uczestniczyć w koncercie, na przykład w barze Union, oglądać występ w klubie Loafers, słuchać jazzu w barze The Hat, oglądać czytania literackie w Rubinstein, pić wino w przyjemnym towarzystwie - prawie na każdym kroku, ale zjednoczenie wszystkiego naraz w jednym miejscu w Petersburgu zwykle nie jest rozwiązane, zadanie jest zbyt ambitne.

Na schodach prowadzących do Social Club odwiedzający są witani przez rysunek przedstawiający Humpty'ego Dumpty'ego, jakby wskazujący: wszystko, co nas czeka, nie powinno być traktowane bardzo poważnie. Stali bywalcy „Bekitser” i paska terminalu mogą naprawdę czuć się, jakby byli w Looking Glass, ponieważ Social Club tak nie wygląda.

Duży jasny pokój z widokiem na ulicę Rubinstein jest zarezerwowany dla części restauracyjnej projektu i jest wyposażony w eleganckie meble w duchu hotelowych atriów. W centrum znajduje się masywny i niezwykle niski bar (chodzi o to, że goście przy stołach i barze siedzą na mniej więcej tym samym poziomie i mogą komunikować się ze sobą bez wstawania). Jednocześnie w niektórych miejscach odsłonięte cegły i wzór sowy na całej ścianie, które znaleziono w trakcie naprawy i postanowiono zachować podczas naprawy, przypomina demokratyczne poglądy właścicieli i zachęca do relaksu.

W drugiej sali z wyjątkowym widokiem panoramicznym i spektakularnym wykuszem prowadzącym bezpośrednio do Pięciu Kątów jest mniej mebli. To nie przypadek, przestrzeń przeznaczona jest przede wszystkim na część wypoczynkową: tutaj będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne, wieczory poetyckie, aw weekendy - kursy mistrzowskie dla dzieci i imprezy z tańcami dla dorosłych. Program został opracowany przez specjalny dział artystyczny, którego liderem jest Ksenia Mayorova. W niedalekiej przyszłości są afterparty festiwalu Open Look, spektakl „Fuel” Siemiona Aleksandrowskiego, koncert grupy Zimavsegda i gości apartamentu z aktorami BDT. Negocjacje dotyczące spektakli toczą się na przykład w grupach „AuktsYon”, Tequilajazzz, teatrze „Practice” i „Theater.doc”.

Jedzenie i alkohol

Kulinarną koncepcję Social Club Bazarsky i Steinluht określa się jako „młodą kuchnię”. Zasadniczo jest to próba połączenia osobistych osiągnięć i obsesji właścicieli. Bazarsky mieszkał w Izraelu przez wiele lat, a podczas istnienia Beckera udało mu się przyzwyczaić wszystkich do idei, że tradycyjne izraelskie przyprawy i przyprawy są nie tylko egzotyczne, ale gdy są już dostępne, okazja do urozmaicenia nawyków gastronomicznych. Steinlucht mieszkał i pracował we Francji, uwielbia francuską kuchnię i rozumie ją, wprowadza do twórczego duetu trochę surowości i europejskich technik.

Klasyczna francuska kanapka z krokietem jest przygotowywana z mozzarellą i pomidorami, a do niej dodaje się babaganush - orientalną przekąskę z puree z bakłażana (270 rubli), tatar wołowy w połączeniu z harisą (330 rubli), a język wołowy jest marnowany w bliskowschodnim sosie amba (590 rubli). Położenie geograficzne, jak wynika z powyższych pozycji, menu nie jest najważniejsze, może pojawić się tutaj włoska polenta i japoński sos unagi, najważniejsze jest eksperyment i gra smaków.

Lista win została opracowana przez sommeliera Natalię Markową (Sardynia) - i jest raczej niezwykła. Po pierwsze, istnieje około 40 pozycji win musujących (1380–7500), z których aż dziesięć będzie podawanych przez kieliszek (z 230 rubli). Po drugie, jest ułożony w nietypowy sposób, sekcje mają na celu ułatwienie gościom wyboru: sekcja wina społecznościowego zawiera wina ułatwiające komunikację, w winie po pracy - te, które pomagają zrelaksować się po pracy, w winie specjalnym - wina na specjalne okazje . Wreszcie jest sekcja Wino medytacyjne - przedstawia wartościowe marki, które nie wymagają żadnych dodatków w postaci jedzenia lub firmy.

Karta koktajlowa opracowana przez barmana szefa kuchni Ivana Grinko składa się z około 20 pozycji. W przeważającej części są to ostatnio modne zwroty dla popularnych koktajli, dostosowane zgodnie z ogólną orientacją instytucji, dodają orientalne pikantne zioła, przyprawy i owoce.

Przyszłość

Dla Pavla Steinluchta i Ilyi Bazarsky Klub Społeczny jest pierwszą instytucją w tak dużym, uniwersalnym formacie i, musimy uhonorować, starają się przetrwać jako całość, unikając kompromisów. Nie ma wątpliwości, że format jest pożądany, a także fakt, że publiczność, na którą liczą organizatorzy, poświęci czas, aby poczuć się tak dobrze w tej nieograniczonej przestrzeni, jak w „Terminalu” i „Bekitserze”.

Nie można nie cieszyć się, że w ostatnich latach restauratorzy w Petersburgu w coraz większym stopniu pełnią ważną funkcję edukacyjną: najlepsze widoki miasta z zamkniętej atrakcji stają się własnością publiczną. Architekt Alexander Lishnevsky, który zaprojektował pierwsze i drugie piętro domu przy Pięciu Kątach na początku XX wieku na potrzeby publiczne, byłby szczęśliwy, wiedząc, że goście demokratycznej restauracji patrzą od sufitu do podłogi.

A jeśli pamiętasz tutaj, że Social Club znajduje się dokładnie na skrzyżowaniu czterech ulic, z których trzy nie zostały jeszcze w pełni opanowane, perspektywy ruchu w restauracji są nieograniczone.


Social Club to opowieść o nas trochę dojrzałych i naszych gościach, z których wielu już nabyło rodziny, dzieci i nowe zainteresowania. Mniej prawdopodobne jest, że będziemy się wyżarzać w ciasnych pubach i na parkietach techno, a coraz częściej chcemy wypełnić nasz czas wolny czymś bardziej interesującym i przydatnym dla duszy i umysłu. Opary, lada barowa, morze alkoholu - wszystko to jest cudowne. Naszej miłości do „terminalu” nie można wykorzenić. Ale teraz chcemy spędzić czas trochę spokojniej i troskliwie, na przyjemne rozmowy z przyjaciółmi. W tym celu stworzyliśmy Social Club.

Klub Społeczny oczywiście dotyczy ciekawego jedzenia i dobrego alkoholu. Ale nie o to chodzi. Po pierwsze, Social Club to świeża, nietrywialna, czarująca sztuka, której od dawna nam brakuje w Petersburgu. Chcemy robić koncerty, występy, znajdować nowe formaty i nazwy. Chcemy tworzyć nowe treści artystyczne, aby robić to, czego miasto jeszcze nie ma.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że Social Club to społeczność ludzi, którzy znają się za pomocą jednego lub dwóch uścisków dłoni. Zawsze mamy wspólne tematy do rozmowy, mamy podobne zainteresowania i gusta. Dlatego Social Club to nie tylko miejsce, nie tylko Pasza i ja, a także zespół ludzi, którzy nad nim pracują. Social Club to absolutnie wszyscy nasi goście, którzy wnoszą tu odpowiednią atmosferę i energię. A atmosfera, jak wiemy, jest najważniejsza.

Ilya Bazarsky

współwłaściciel


zdjęcia: okładka, 1-10 - Dima Tsyrenshchikov, 11-14 - Social Club

Obejrzyj wideo: Historia Ukrainy z napisami i tłumaczeniem (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miejsce, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej