Jedzenie

Letnich werand w Moskwie będzie więcej

Więcej letnich werand pojawi się w Moskwie tego lata - uzyskanie pozwolenia na legalne wyświetlanie kilku stolików na podwórku lub na chodniku będzie znacznie łatwiejsze. Wczoraj, 19 stycznia, na posiedzeniu miejskiej komisji ds. Reformy administracyjnej burmistrz Sobyanin przedstawił propozycję uproszczenia procedury rejestrowania otwartych werand i zatwierdzenia planu lokalizacji.

O tym, że ci, którzy chcą otworzyć letni taras w kawiarni, napotyka biurokracja i wysokie koszty finansowe, od dawna dyskutowano w dziale handlu i usług. Według ich informacji rocznie w Moskwie w ciepłym okresie pracuje około 1,5 tysiąca werand, a wydanie zezwolenia trwa pięć miesięcy i kosztuje do pół miliona rubli.

Aby rozwiązać te problemy, Sobyanin zaproponował zatwierdzenie układu letnich kawiarni w oparciu o to, gdzie były w poprzednich latach, i wydawanie pozwoleń właścicielom natychmiast na pięć lat wcześniej. Układ letnich werand powinien zostać opracowany do 1 marca.

Letnie werandy
Dachy letnie

Przypomnijmy, że latem 2010 roku wybuchł skandal z powodu werandy na Stawach Patriarchy. Następnie kawiarnię „Kryłow” odwiedził były wiceburmistrz stolicy Piotr Biryukow w towarzystwie funkcjonariuszy policji z karabinami maszynowymi. Biryukov kazał usunąć stoły z chodnika, wyjaśniając, że ten obszar należy do niego. Według Viktora, współwłaściciela kawiarni w Kryłowie, urzędnik powiedział: „Zawiesiłeś markizę na mojej ścianie”. Oprócz stolików ludzie wiceburmistrza usunęli znak kawiarni i zdemontowali kamerę monitorującą proces. Według naocznych świadków Biryukov zauważył, że stoły nie powinny tu stać, ponieważ „nie jesteśmy w Europie - jesteśmy w dupie”.

Obejrzyj wideo: M jak miłość, odcinek 1420: Fatalny błąd Artura skończy się śmiercią? Rogowski nie daruje sobie tego (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jedzenie, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej