Ciekawe

Na Pokrovce otwarto małą panazjatycką kawiarnię Doodles

Na Pokrovka, 17, s. 1, mała kawiarnia z kuchnią panazjatycką - Doodles, pracuje od dwóch dni. Wszystkie potrawy podawane są w szybko rozkładających się naczyniach jednorazowych; dowolne danie można zabrać ze sobą lub zjeść w kasie.

Menu kawiarni obejmuje cztery zupy, sześć dań głównych (cztery z makaronem, dwa ryżu), dwie sałatki i trzy napoje owocowe: malina z ziołami; rokitnik z berberysem, imbirem i przyprawami; truskawka Desery są w budowie. Według twórców kawiarni, kuchnia Doodles to nie tylko panazjatycka, ale i autorska.

Kawiarnię otworzyli małżonkowie Galya i Jewgienij Denisow, a to ich pierwsze doświadczenie w branży restauracyjnej. Eugene zajmuje się wydawnictwem, Galya pracowała w branży modowej: prowadziła sklep Le Form i otworzyła sklep Birch. Wnętrze kawiarni zostało przemyślane przez Galya wraz z przyjacielem i architektem Andriejem Avetisyanem.

Każdy, kto pracuje w kawiarni, jest albo dobrym przyjacielem, albo rodziną, więc Doodles to firma rodzinna. Oprócz pary w kuchni stoją kolejno dwaj barmani i dwaj kucharze, z których jednym jest szef kuchni kawiarni Max Rozhkov.Doodles Cafe

Pokrovka, 17, s. 1
Czas robota: od 11:00 do 22:00

Zdjęcia: Anna Maslovskaya

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej