Ciekawe

Makaron „Marukame” na Nevsky Prospekt zamknięty

Jedyny sklep z kluskami w Sankt Petersburgu w japońskiej sieci Marukame, zlokalizowany przy ulicy Newski Prospekt 88, został zamknięty. Dowodem na to jest ogłoszenie na drzwiach instytucji, które mówi, że „nie działa z przyczyn technicznych”.

Według stałych gości sklepu z makaronami instytucja została zamknięta z powodu progu rentowności (poinformowali ich o tym przedstawiciele firmy). Teraz lokale zajmowane przez Marukame są wynajmowane. O planach otwarcia makaronu w innych obszarach Petersburga wciąż nie wiadomo.


W sumie w różnych miastach Japonii znajduje się ponad siedemset samoobsługowych restauracji „Marukame”. W ubiegłym roku makaron został otwarty w Moskwie, po raz pierwszy wchodząc na rynek rosyjski. Głównym daniem w menu Marukame jest sanuki-udon, gęsty makaron zrobiony z mąki pszennej, wody i soli, wynaleziony w mieście Sanuki w prefekturze Kagawa w Japonii.

UPD. Przedstawiciele firmy Toridoll opowiedzieli firmie Life o przyczynach zamknięcia i losie Marukame w Petersburgu: „Zamknęliśmy punkt w Petersburgu z powodu kilku problemów, w tym z najemcą. Teraz szukamy innego miejsca w Petersburgu, więc do zobaczenia w przyszłym roku „

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej